071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان

تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

ما خبر خوبی برای کسانی که می خواهند در نیوزلند تحصیل کنند داریم؛ شما می توانید در این کشور بدون نیاز به مدرک زبان و آیلتس تحصیل کنید. با این حال شرایط خاصی برای افرادی که تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان را انتخاب کرده اند وجود دارد. تعدادی از موسسات نمرات آیلتس را به عنوان معیارهای پذیرش برای دانش آموزانی که زبان اول آن ها انگلیسی نیست، قرارداده اند. در این مقاله که توسط کارشناسان خبره موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد گرداوری شده است، اطلاعاتی در رابطه با تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان را در اختیار شما قرار داده است.

شرایط تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان

از زمان شروع جهانی شدن کشورها، به ویژه در چند دهه گذشته، میزان دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که در جستجوی آموزش های با کیفیت و کسب تجربیات عملی در دانشگاه های خارجی هستند، به شدت افزایش یافته است.

در ابتدا تنها کشورهای ایالات متحده آمریکا، انگلستان و کانادا کشورهایی بودند که بیشترین تقاضا را برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی داشتند، امروزه کشورهایی مانند سوئد، ایرلند، فرانسه، آلمان، دانمارک، استرالیا، نیوزیلند و کشورهای دیگر توجه دانشجویان خارج از کشور را به خود جلب کرده اند.

حتی اگر درخواست برای پذیرش دانشجو، در یک دانشگاه خارجی دارای یک فرایند دشوار و کند باشد، مشخصات علمی خوب و نمرات آزمون بالا (TOFEL، GMAT، GRE، SAT و IELTS)، شانس پذیرش دانشجو خارجی را در دانشگاه مورد نظر وی، افزایش می دهد.

این آزمون ها صلاحیت دانشجویان را از نظر دارا بودن مهارت در زبان انگلیسی، ارائه استدلال، نوشتن تحلیلی، مهارت های کلامی، خواندن و دانش ریاضی مشخص می کند.

با این حال، برای دانشجویانی که دارای زبانی غیر از انگلیسی می باشند، کسب نمره بالا در آزمون های مهارت در زبان انگلیسی، می تواند بسیار مشکل باشد. بنابراین، بدون توجه به مهارت های زبان انگلیسی، یک فرصت عادلانه به همه دانشجویان داده می شود، و بسیاری از دانشگاه های خارجی نمرات آیلتس یا تافل را به عنوان یک پیش نیاز در فرایند پذیرش دانشجو حذف کرده اند.

بر اساس گزارش های انجام شده اخیر توسط کارشناسان مطالعات خارج از کشور، نیوزیلند در حال پیوستن به گروه کشورهایی است که دانشجویان کشورهای خارجی به دنبال تحصیل در این کشور هستند.

همراه با کشورهای مقصد مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، اروپا و کانادا، کشور نیوزیلند دارای چندین مؤسسه است که دانشجویان متقاضی می توانند بدون نیاز به نمره آیلتس جهت ارائه درخواست، برای ادامه تحصیل به آن مؤسسات مراجعه کنند. با این وجود، دانشجویان متقاضی برای ورود به دانشگاه های بدون نیاز به آزمون آیلتس، تحت شرایط خاصی قرار می گیرند.

در کشور نیوزیلند به دانشجویان بین المللی، که زبان اول آن ها انگلیسی نیست، استثانائات ویژه ای در مورد آزمون آیلتس توسط سازمان صلاحیت های نیوزلند (NZQA) برای شرکت در دوره های آموزش عالی غیر دانشگاهی اعطا می شود.

مؤسسات آموزشی که در رده اول قرار دارند، فرایند مخصوص به خود را برای تجزیه و تحلیل مهارت زبان انگلیسی دانشجویان داخلی دارند؛ بنابراین، این دانشجویان از نمرات آیلتس و تافل به عنوان معیارهای واجد شرایط بودن برای پذیرش در این مؤسسات آموزشی معاف می باشند.

معرفی دانشگاه های نیوزلند برای ثبت نام بدون مدرک زبان

دانشگاه هایی که در نیوزلند بدون مدرک زبان پذیرش می دهند:

 • دانشگاه کویین لند، یک دانشگاه دولتی است که در بریسبن واقع شده است.
 • دانشگاه نیوستول، یک مرکز تحقیقات استرالیایی، که در سیدنی واقع می باشد.
 • دانشگاه مکواری، که از لحاظ برنامه های مالی وحسابداری بسیار شناخته شده است. این دانشگاه در راس بسیاری از دیگر مراکز علمی در زمینه علمی و مهندسی و زبان شناسی می باشد. رشته های تحصیلی در رابطه با بیزنس، تحصیل و تدریس است.
 • دانشگاه جنوبی کوئین لند، که مساحتی متوسط دارد و در توومبا قرار دارد که با فضای باز و سرسبزی احاطه شده است. این دانشگاه رشته های حقوق، سلامت، مهندسی، پزشکی، تجارت و هنر را ارائه می دهد.

دانشگاه کویین لند در صورتی که شما واحد های انگلیسی را به طور کامل در مرکزی گذرانده باشید، یا این که به مدت 5 سال در کشور انگلیسی زبان کار کرده باشید، به شما پذیرش را می دهد. دانشگاه آدلاید و مکواری به دانشجویانی که کورس زبان انگلیسی را قبول شده اند، پذیرش می دهد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند بدون مدرک زبان
شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند بدون مدرک زبان

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند بدون مدرک زبان

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند شامل موارد زیر است:

 1. یک پذیرش کتبی از سوی یک مؤسسه آموزشی که توسط سازمان تأیید صلاحیت نیوزیلند، مورد تأیید واقع شده است.
 2. یک ضمانت کتبی صادر شده از طرف یک مؤسسه یا شخصی که دارای مکان مناسبی برای شما در نیوزیلند است (اگر شما کمتر از 18 سال داشته باشید).
 3. شواهد لازم در مورد تأیید این که شما بودجه کافی برای زندگی در هنگام تحصیل در نیوزیلند دارید.
 4. یک فقره بلیط هواپیما در مورد برگشت شما به کشور خودتان و یا وجود شواهدی مبنی بر اینکه شما بودجه کافی برای خرید بلیط برگشت به کشور خودتان را دارید.

فرایند تهیه ویزای دانشجویی در نیوزلند

برای دریافت ویزای و پاسپورت نیوزلند باید واجد شرایط یکی از گزینه های زیر باشد:

 • با تهیه ویزای دانشجویی، یک آموزش بین المللی به رسمیت شناخته شده را می گذرانید، و زندگی خوبی را برای خودتان فراهم می کنید.
 • اگر شش ماه یا بیشتر در کشور نیوزیلند اقامت می کنید، ممکن است لازم باشد که از نظر وجود بیماری سل مورد معاینه قرار بگیرید.
 • اگر سن شما بیش از 17 سال است و قصد دارید بیش از دو سال در کشور نیوزیلند اقامت نمایید، باید یک گواهی صادر شده از طرف اداره پلیس ارائه دهید که نشان دهد شما دارای شخصیت خوبی می باشید و سابقه کیفری ندارید.
 • اگر در یک دوره کوتاه مدت، که کمتر از سه ماه است تحصیل می کنید، نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارید، و تنها ویزای بازدید از کشور نیوزیلند برای شما کافی است.

نحوه دریافت ویزا به صورت آنلاین

با درخواست ویزای خود به صورت آنلاین، در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید. اگر به شما یک مکان اسکان در یک طرح مبادله ای تأیید شده پیشنهاد شده است، می توانید برای دریافت یک ویزای دانشجویی برای این مدت زمان اسکان، بر اساس طرح مبادله درخواست نمایید، مشروط بر اینکه الزامات مربوط به سلامتی و حسن سابقه و شخصیت خود را برآورده کنید و یک شرکت کننده واقعی در این تبادل باشید.

اگر شما در حال برنامه ریزی برای استفاده از یک تعطیلات کاری هستید، در صورتی می توانید یک یا چند دوره تحصیلی را بگذرانید که کل مدت زمان این دوره های تحصیلی بیشتر از شش ماه نباشد.

این مقاله تنها خلاصه ای از شرایط مورد نیاز در این زمینه را در اختیار شما قرار می دهد. شما باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات کاملی را در مورد مهاجرت به کشور نیوزیلند بدست آورده اید.

ویزا برای کودکان به منظور گذراندن دوران مدرسه

فرزندان افرادی که دارای ویزای موقت برای کار کردن می باشند، نیز به ویزای تحصیلی نیاز دارند. این امر به آنها امکان می دهد که به عنوان دانش آموزان محلی، در مدارس ابتدایی و متوسطه کشور نیوزیلند شرکت کنند (به این معنی که آنها نیازی به پرداخت شهریه بین المللی دانش آموزی ندارند).

به منظور جلوگیری از ایجاد هر گونه تأخیر در این زمینه، به شما توصیه می کنیم که درخواست لازم برای دریافت این ویزای تحصیلی، از کشور خودتان را درخواست کنید.

بدون وجود یک ویزای دانش آموزی، فرزندان افرادی که دارای ویزای کار موقت می باشند، تنها می توانند به مدت دو هفته به عنوان دانش آموز داخلی و به مدت سه ماه با پرداخت هزینه به عنوان داش آموز بین المللی ادامه تحصیل بدهند. پذیرش مشروط خود را به عنوان یک اثبات برای ویزای خود ارسال کنید تا نیازی به ارائه گواهی مربوط به زبان نداشته باشید.

شرایط تحصیل رایگان در نیوزیلند بدون مدرک زبان
شرایط تحصیل رایگان در نیوزیلند بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل رایگان در نیوزیلند بدون مدرک زبان

کلیه دانشگاه های کشور نیوزیلند، طیف گسترده ای از رشته های درسی را برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های بازرگانی، علوم و علوم انسانی ارائه می نمایند.

بعضی از دانشگاه ها دارای دوره های تحصیلی به منظور اخذ مدارج علمی در رشته های تخصصی شامل پزشکی، کشاورزی، مهندسی و غیره می باشند. تعدادی از دانشگاه ها بیش از یک دانشکده دارند که غالباً در شهرهای مختلف واقع شده اند و بعضی از دانشگاه ها نیز دوره های تحصیلی خود را در خارج از کشور برگزار می کنند.

همچنین، کشور نیوزیلند دارای 18 مؤسسه فناوری و پلی تکنیک (ITP) می باشد. این مؤسسات، آموزش فنی و حرفه ای، شامل مطالعات مقدماتی تا دوره های کامل تحصیلی را ارائه می نمایند. همچنین، بسیاری از مؤسسات فناوری و پلی تکنیک، دوره های آموزش زبان انگلیسی و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، تا سطح مقطع دکتری را ارائه می کنند.

دوره های آموزشی این مؤسسات، بیشتر بر آموزش مهارت حرفه ای متمرکز هستند و بر تجربه عملی و کاربرد حرفه و فن در موقعیت های کاری تأکید می کنند. مدرک اخذ شده از یکی از این مؤسسات آموزشی، معادل یک مدرک دانشگاهی است.

سه نوع مؤسسه آموزش عالی ویژه تحت عنوان وانانگا (Wananga)، در کشور نیوزیلند وجود دارد. این مؤسسات عالی سه گانه، نوعی محیط های تدریس و یادگیری را ارائه می نمایند؛ که مبتنی بر ارزش ها و اصول زبان مائوری (Maori) است.

بسیاری از این مؤسسات، مهارت هایی را در زمینه زبان مائوری ارائه می کنند که شامل رشته های تدریس علوم، پرستاری، تجارت، بهداشت، زبان انگلیسی و هنرهای مائوری می باشد. مؤسسات تحت عنوان وانانگا (Wanaga)، بسیاری از دوره های تحصیلی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، شامل مدارک تحصیلی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می کنند.

برای تحصیل رایگان در نیوزلند هیچگونه دانشگاهی وجود ندارد، اما شما می توانید با استفاده از بورس های تحصیلی، دوره های تحصیلی بدون پرداخت شهریه را دریافت کنید؛ اما باید توجه داشت که دریافت این بورس های تحصیلی بدون داشتن یک مدرک در رشته زبان کار ساده ای نیست.

در نهایت، یادگیری مهارت های زبان انگلیسی به شما در تحصیل در خارج از کشور، استخدام شدن و کار کردن در خارج از کشور بسیار کمک خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند بهتر است که با مشاورین ما در موسسه میرداماد در تهران و شیراز مشورت کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان

1- دانشگاه هایی که در نیوزلند بدون مدرک زبان پذیرش می دهند کدامند ؟

 • دانشگاه کویین لند، یک دانشگاه دولتی است که در بریسبن واقع شده است.
 • دانشگاه نیوستول، یک مرکز تحقیقات استرالیایی، که در سیدنی واقع می باشد.
 • دانشگاه مکواری، که از لحاظ برنامه های مالی وحسابداری بسیار شناخته شده است. این دانشگاه در راس بسیاری از دیگر مراکز علمی در زمینه علمی و مهندسی و زبان شناسی می باشد. رشته های تحصیلی در رابطه با بیزنس، تحصیل و تدریس است.
 • دانشگاه جنوبی کوئین لند، که مساحتی متوسط دارد و در توومبا قرار دارد که با فضای باز و سرسبزی احاطه شده است. این دانشگاه رشته های حقوق، سلامت، مهندسی، پزشکی، تجارت و هنر را ارائه می دهد .

2- مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند کدام است ؟

 • یک پذیرش کتبی از سوی یک مؤسسه آموزشی که توسط سازمان تأیید صلاحیت نیوزیلند، مورد تأیید واقع شده است.
 • یک ضمانت کتبی صادر شده از طرف یک مؤسسه یا شخصی که دارای مکان مناسبی برای شما در نیوزیلند است (اگر شما کمتر از 18 سال داشته باشید).
 • شواهد لازم در مورد تأیید این که شما بودجه کافی برای زندگی در هنگام تحصیل در نیوزیلند دارید.
 • یک فقره بلیط هواپیما در مورد برگشت شما به کشور خودتان و یا وجود شواهدی مبنی بر اینکه شما بودجه کافی برای خرید بلیط برگشت به کشور خودتان را دارید .

3- برای دریافت ویزا و پاسپورت نیوزلند باید چه شرایطی داشته باشید ؟

 • با تهیه ویزای دانشجویی، یک آموزش بین المللی به رسمیت شناخته شده را می گذرانید، و زندگی خوبی را برای خودتان فراهم می کنید.
 • اگر شش ماه یا بیشتر در کشور نیوزیلند اقامت می کنید، ممکن است لازم باشد که از نظر وجود بیماری سل مورد معاینه قرار بگیرید.
 • اگر سن شما بیش از 17 سال است و قصد دارید بیش از دو سال در کشور نیوزیلند اقامت نمایید، باید یک گواهی صادر شده از طرف اداره پلیس ارائه دهید که نشان دهد شما دارای شخصیت خوبی می باشید و سابقه کیفری ندارید.
 • اگر در یک دوره کوتاه مدت، که کمتر از سه ماه است تحصیل می کنید، نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارید، و تنها ویزای بازدید از کشور نیوزیلند برای شما کافی است

اسکرول به بالا