071-91009294  | 021-88724227  |

نیوزلند

نیوزلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

نظام حقوقی و یا قانون در کشور نیوزلند به زبان انگلیسی می باشد. علاوه بر این؛ این کشور از سیستم قضایی مستقل و قوی نیز برخوردار است. نیوزلند خانه بسیاری از فرهنگ ها و ملیت ها است. مردم از اکثر طبقات اکنون در نیوزلند زندگی می کنند. جمعیت نیوزلند از نوادگان اروپایی تشکیل شده است، اما کشور مهاجران بیشتری را از سراسر جهان جذب می کند.

مهاجرت به نیوزلند

نهادهای قوی و حقوق مالکیت خصوصی در این کشور  برای متقاضیان مهاجرت به نیوزلند به شدت محافظت می شود و امنیت حقوقی در این کشور با مالکیت فکری و اجرای آن نیز در ارتباط است. چارچوب های قانونی در این کشور به گونه ای است که توسط رسانه های آزاد و مستقل مورد حمایت واقع می شود.

پایه های اقتصادی کشور نیوزلند

در این کشور یک درایو طولانی مدت به مسئله اقتصاد اختصاص داده شده است.اگر چه هنوز مبحث کشاورزی در این کشور رونق نیافته است. در حال حاضر اغلب شکوفایی ها به بخش تولید، صنعت و گردشگری پررونق و منابع انرژی تجدید پذیر قوی نیز اختصاص داده شده است.
تعهد نیوزیلند به آزادی اقتصادی در چارچوبه سیاست های انعطاف پذیری اقتصادی قابل توجه می باشد. آزادسازی تجارت جهانی و سرمایه گذاری به شدت در این کشور نهادینه شده است. علاوه بر این  اقتصاد به سرعت از رکود اقتصادی جهانی به اول نیز بازگشت. زمین لرزه های شدید در کرایستچرچ شیب های بسیاری را در رشد اقتصادی این کشور به وجود آورد؛ البته بازسازی قابل توجهی در اقتصاد جزیره جنوبی مشاهده شد که به ساخت آینده این کشور نیز منجر گردید.

بودجه کشور نیوزلند

توازن بودجه در این کشور و در سال های اخیر از اهمیت والایی برخوردار است. اما بدهی عمومی ناخالص هنوز هم باقی مانده است که حدود 35.3٪ از تولید ناخالص داخلی آن مربوط به سال 2014 نیز بوده است. بخاطر داشته باشید که این رقم ذکر شده در مقایسه با بدهی های عمومی ناخالص انگلستان و یا تولید ناخالص داخلی که حدود 86٪ می باشد بسیار کم می باشد. این درحالیست که این نرخ در ایالات متحده آمریکا نیز معادل با71٪ نیز بوده است. دولت نیوزیلند بودجه ای مازاد را از سال 2016 در نظر گرفت و نسبت به این قضیه نیز متعهد گردید.

مزیت های زندگی در نیوزلند 

نیوزیلند تلاش بسیاری در خصوص ساده سازی قوانین و پرداخت راحت تر مالیات نیز داشته است. این در حالیست که این کشور؛ این فرایند را از فرایند سرمایه گذاری نیز شروع کرده است.همانطور که می دانید این کشور نظارت بسیار قوی بر مباحث مالیاتی نیز داشته است چرا که سرمایه گذاران بسیاری از مزیت های این قضیه نیز استفاده کرده اند و تجارب بسیاری در زمینه کسب و کار بدست آورده اند.

مزیت های زندگی در نیوزلند 
مزیت های زندگی در نیوزلند

از مزیت های زندگی با توجه به شرایط زندگی در نیوزلند مواردی نظیر: گردش در کنار سواحل؛ استفاده از قایق و یا توپ در زمین گلف؛ اسکی در برخی از مناطق؛ گردش در حومه شهر؛ استفاده از غرفه ها و رستوران های جهانی و … را در بر خواهد گرفت.

بخاطر داشته باشید که این ها همگی بخشی از جاذبه های این کشور می باشند که موجب در آمد زایی بسیاری نیز می شوند. کشور نیوزیلند ساده ترین کشور از جهت کسب وکار می باشد که گزارش های مهمی را در سال 2015 و از بانک جهانی به خود اختصاص داده است. در این کشور حمایت های گسترده ای از اقلیت سرمایه گذاران؛ کسب امتیاز و اعتبار نیز شده است.

فرهنگ و آداب رسوم زندگی در نیوزلند

فرهنگ و آداب رسوم نیوزلند بسیار منحصر به فرد است و بهتر است پیش از مهاجرت ،درباره فرهنگ و رسوم این کشور مطالعات بیشتری داشته باشید. برخی از ویژگی های  اصلی فرهنگ نیوزلند عبارتند از :

جامعه چند فرهنگی :

نیوزلند فوق العاده چند فرهنگی است و تا زمانی که وارد کشور نشوید ، به آن پی نخواهید برد. مردم از سراسر دنیا در این کشور زندگی می کنند. عمده ساکنین این جزیره اروپاییان هستند ، اما اکثریت جمعیت را ” اقلیت ها ” تشکیل داده اند. موریان بومی نقش مهمی در جامعه ایفا می کنند و بسیاری از آداب و رسوم آنها با رسوم مدرن یکی شده است. همچنین در طول سال ها ، آسیایی ها و آفریقایی های زیادی به این کشور مهاجرت کرده اند؛ اما مانند سایر کشورها هیچ تنش و اختلافی بین فرهنگ های مختلف وجود ندارد. آنها به یک اصل به نام “a fair go” اعتقاد دارند. اگر کسی کار اشتباهی انجام داد به او فرصتی دوباره داده می شود ، در نتیجه می تواند خودش را اثبات کند یا علیه آن را ثابت کند.

مردم مبتکر و چاره اندیش :

این چیزی است که مردم نیوزیلند به آن افتخار می کنند. آنها بسیار مبتکرند و در هر شرایطی به فکر چاره ای هستند، بنابراین برای آنها بسیار سودمند است.آنها مطمئنن که می توانند  هر کاری را با آنچه که دارند انجام دهند. مردم نیوزلند درباره همه چیز اطلاعات کافی دارند . تعداد نیوزلندی هایی که تغییراتی در جهان ایجاد کرده اند، بسیار زیاد است و قطعا تعداد آنها در سالهای آینده افزایش خواهد یافت .

مهمان نوازی :

نیوزلندی های بسیار مهمان نواز هستند و از داشتن مهمان لذت می برند. آنها گردشگران را دوست دارند و با آنها صمیمانه رفتار می کنند. آنها نیز انتظار دارند گردشگران رفتار مشابهی با آنها داشته باشند. به عنوان یک مهاجر یا گردشگر باید مودب ، متواضع و صمیمی باشید، نه تنها به دلیل اینکه این رفتاری مودبانه است ،  بلکه راه و رسم نیوزلندی ها این چنین است.

مردم نیوزلند به کشور خود افتخار می کنند:

نیوزلندی ها عاشق نمایش دادن کشور خود هستند . آنها از داشتن چنین کشوری بسیار خشنود هستند و تمایل دارند زیبایی ها و فرهنگ آن را به بقیه مردم نشان دهند تا آنها نیز از آن  لذت ببرند. آنها بسیار دوست دارند همه چیز را به مهاجران و گردشگران نشان دهند، به خصوص چیزهای کوچک که مطمئنا خارجیان چیزی درباره آنها نمی دانند.

وضعیت اقتصادی مردم نیوزلند

تاریخچه اقتصادی نیوزلند به صورت عمده توسط کشاورزی تعریف شده است. برای سالیان طولانی، رشد کلی اقتصاد به علت موقعیت جغرافیایی دور افتاده کشور و امتیاز دیرینه وابستگی به بازار انگلیسی محدود شده بود. اگرچه به دلیل تحولات سریع در 30 سال گذشته، نیوزلند هم اکنون دارای اقتصاد بازار آزاد صنعتی است که در میانگین جهانی رقابت می کند.

این تغییرات باعث تفاوت عمده در زندگی بسیاری از مردم نیوزلند شده است و باعث هجوم مهاجران و سرمایه گذاران خارجی شده است. توانایی های تکنولوژی بخش صنعتی کشور بهبود یافته است، و باعث افزایش خروجی کالاهای تولیدی عمده از نیوزلند – صادرات کالاهای بسیار لوکس – به بازارهای جدید در جنوب شرقی آسیا شده است. نیوزلند همچنین تبدیل به یک مرکز توریستی شده است – بزرگترین تولید کننده تبادلات ارزی از سال 2008.

وضعیت اقتصادی مردم نیوزلند
وضعیت اقتصادی مردم نیوزلند

متاسفانه این تغییرات همچنین باعث افزایش فقر شده است و شکاف طبقاتی بین پولدار و فقیر وسیع تر شده است. در حالی که تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) بین سال های 1982 تا 2011، 35% افزایش داشته است؛ تقریبا نصف این افزایش به نفع 10% با درآمد بیشتر در کشور بوده است. در همان زمان، درآمد ثروتمندترین فرد نیوزلند به طور عمده دو برابر شده است، در حالی که درآمد 10% فقیرترین جمعیت تنها 13% افزایش یافته است – فقط 1200 دلار نیوزلند (870 دلار آمریکا).

آمار نشان می دهد که مردم نیوزلند نسبت به 20 سال گذشته، 40% بیشتر کالا ها و خدمات را خریداری می کنند و تنها رکود اقتصادی می تواند باعث توقف سالانه افزایش هزینه ها شود. متوسط مردم نیوزلند کالاها و خدمات بیشتری را نسبت به گذشته خریداری می کنند – و تقریبا 40% بیشتر از زمانی که سریال Shortland Street  برای اولین بر روی تلویزیون در سال 1992 به نمایش درآمد.

قیمت های مصرفی در سه ماهه چهارم سال 2018، 1.9، با سرعتی مشابه با سه ماهه قبلی و کمی بیشتر از توقعات بازار 1.8 درصد افزایش یافت. در سه ماهه پنجم، تورم در بالاترین حد خود قرار گرفت. قیمت ها برای مسکن و امکانات رفاهی در سطح بالا باقی ماند (3.1 درصد، مشابه سرعت در Q3) و تورم برای مواد غذایی (0.6 درصد در مقابل 0.2 درصد)، سلامت (1.6 درصد در مقابل 0.8 درصد)، تفریحات و فرهنگی (2.1 درصد در مقابل 0.4 درصد) افزایش یافت.

در همین زمان، هزینه برای حمل و نقل (3.5 درصد در مقابل 5.6 درصد) کاهش یافت. بر مبنای سه ماهه، قیمت ها، بعد از اکتساب 0.9 درصد در Q3، 0.1 درصد افزایش داشت؛ در حالی که بازار انتظار هیچ تغییری را نداشت. میانیگن نرخ تورم در نیوزلند از سال 1918 تا 2018، 4.67 درصد بود؛ و در سه ماهه سوم سال 1918 به بالاترین حد 44 درصد رسید و در سه ماهه اول سال 1923 به کمترین میزان 15.30 درصد رسید.

شرایط زندگی در نیوزلند برای مهاجرین

خبر خوب این است که نیوزلند از مهاجران بسیاری از سراسر جهان استقبال می کند. در بسیاری از کشورها مهاجران ممکن است برای ادغام با زندگی روزمره دچار مشکل شوند. با این حال، زندگی در نیوزلند برای مهاجران بسیار راحت تر از اکثر کشورهای دیگر است.

زندگی در نیوزلند برای مهاجران چگونه است؟

با آمدن خانواده های جدید به نیوزلند، این کشور به طور دائم در حال تغییر است. مهاجران بسیاری نیوزلند را برای زندگی جدیدشان انتخاب می کنند. اگرچه دلتنگی برای خانه یک امر طبیعی است، اما کیفیت زندگی در نیوزلند برای مهاجران از کشور قبلی شان بهتر است.

نیوزلند به عنوان مقصد مهاجر

صرف نظر از اینکه شما از کجا می آیید، زندگی در نیوزلند تجربه ای بی نظیر به شما ارائه می کند و شما افرادی را ملاقات می کنید که هموطن شما هستند و این امر باعث می شود شما احساس کنید که ” در خانه” زندگی می کنید. علاوه بر این، مردم نیوزلند نیز به افراد جدی عادت دارند و افراد محلی بسیار دوستانه هستند و دوباره باعث می شوند شما احساس کنید که ” در خانه” زندگی می کنید.

هزینه زندگی در نیوزلند

مهاجرانی که در نیوزلند زندگی می کنند از استاندارد بالایی از زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای رو به توسعه بهره می برند. به طور حتم، هزینه زندگی با توجه به متغیرهای خاصی مانند شهری که در آن زندگی می کنید و شغلی که دارید، متفاوت است؛ اما شما باید از استانداردهای که مشابه یا بالاتر از کشورتان است، لذت ببرید.

بچه ها در مدرسه اسکان می گیرند

آغاز مدرسه جدید برای هر بچه ای، به خصوص در یک کشور کاملا جدید می تواند سخت باشد. موضوع تعجب آور این است که والدین گزارش داده اند که ادغام بچه ها در مدارس بسیار راحت تر از مدارس در دیگر کشورها است. دوره انطباق ممکن است کمی سخت باشد، اما به طور کلی کیفیت آموزش بسیار بالا است و سیستم های مدارس بسیار قابل وفق است و باعث تفاوت بسیاری برای بچه ها می شود.

نیوزلند مقصدی رویایی برای بسیاری از مهاجران است. قسمت پایتخت ماجراجویی دنیا، قسمت ارباب حلقه ها، این جزیره کوچک برای مهاجران به خصوص افرادی که با خانواده می آیند، بسیار جذاب است.

هزینه زندگی در نیوزلند
هزینه زندگی در نیوزلند

مسکن و هزینه ها

خرید یک خانه در نیوزلند چیزی حدود سه تا چهار هفته طول می کشد. میانگین قیمت خانه در اوکلند 825.000 دلار در مقایسه با ولینگتون 480.00 دلار و اوتاگو 296.000 دلار است. بازار اجاره از اجاره های خصوصی تا بنگاه های املاک متغیر است، و اکثر اجاره نامه ها کوتاه مدت یا بلند مدت هستند. به طور میانگین، یک آپارتمان دو خوابه در شهر چیزی حدود 350 دلار تا 500 دلار در هفته  است. قیمت امکانات رفاهی تهیه کننده انرژی متغیر است.

مسافرت و رفت و آمد

شهرهای اصلی نیوزلند دارای سیستم های حمل و نقل عمومی کافی هستند. AT HOP در اوکلند، یک کارت آماده شده برای قطار، اتوبوس و سواری با کشتی است، و همچنین سفرهای با تخفیف نیز شامل شما می شود. کرایه های اتوبوس و قطار ولینگتون از 2.00 دلار شروع می شود و با توجه به تعداد مناطقی که سفر می کنید، گران تر می شود. عبوری های هفتگی و ماهانه نیز در دسترس است. عبور ماهانه در تمام سیستم حمل و نقل حدود 150 دلار خواهد بود.

سلامت و ورزش

زندگی در نیوزلند، گزینه های تناسب اندام وجود دارد. کسانی که می خواهند به باشگاه بروند، هزینه عضویت از حدود 13.00 دلار در هفته شروع می شود. برای افرادی که بودجه محدودی دارند، باشگاه های شهرداری و باشگاه های جمعی وجود دارد. از طرف دیگر، دوچرخه سواری، کوهنوردی، اسکی، موج سواری و بسیاری از ورزش های هیجانی در بیرون منتظر شما هستند.

برای 2 لیتر شیر حدود 3.60؛ برای دو کیلو سیب 2.50 دلار و برای برش های گوشت معروف نیوزلندی 14.00 دلار باید پرداخت کنید.

  • بلیط سینما حدود 10 دلار تا 18.50 دلار است.
  • هزینه قهوه حدود 5.00 دلار است.

غذاهای ارزان مانند ماهی و چیپس یا نودل حدود 10 دلار برای شما هزینه دارد؛ اگرچه شام برای دو نفر در یک رستوران متوسط حدود 90 دلار هزینه خواهد داشت.

برخورد و رفتار مردم نیوزلند با مهاجرین

هنوز نژادپرستی علیه خارجی ها وجود دارد. توجه داشته باشید که من نسل دوم مهاجران هستم، اما یک قزاقی بدون لهجه، بنابراین من دارای صلاحیت خوبی در این مورد نیستم. دوستانم که خارجی نیستند، اما دارای والدین چینی هستند، برای من تعریف کرده اند که چگونه هنگام راه رفتن در خیابان مردم بر سر آنها ” ni hao” فریاد می زنند، حتی هنگامی که یکی از آنها کانتونیز نه ماندرین صحبت می کند.

من چند دوست چینی دیگر دارم که چند سال پیش به نیوزلند آمده اند، و به زبان چینی صحبت نمی کنند، اما به دلیل ظاهر آسیایی که دارند با همان رفتارها مواجه می شوند. آنها همچنین به من گفته اند که طوری با آنها رفتار می شود که انگار بیگانه هستند و قادر به صحبت به انگلیسی نیستد، تنها به دلیل ظاهرشان.

من همچنین یک دوست آلمانی دارم، که در خانه به آلمانی صحبت می کند و به دلیل اکثر کودکی خود را در آلمان زدگی کرده است، دارای لهجه است. او هنگام راه رفتن در خیابان یا سوپرمارکت با مادرش به آلمانی صحبت می کند، و توسط برخی از رهگذران متهم به نازیسم می شود. در برخی مکان ها، اکثریت جمعیت خارجی هستند – در برخی مناطق آکلند، جمعیت آسیایی حدود 80% است؛ بنابراین در این مناطق با نژاد پرستی کمتری مواجه خواهید شد. اما حقیقت وجود نژاد پرستی در نیوزلند تغییری نمی کند، اما به بدی دیگر کشورها نیست، یا علیه افرادی که شما انتظار دارید.

سهمیه های دانشگاه ها منجر به محدودیت های نمره ای برای آسیایی ها که به دنبال تحصیل پزشکی هستند، می شود و دیگر موارد نژاد پرستی که با نیت خوب هستند، اما در نهایت منجر به نظام بی حاصل می شود در جامعه نیوزلند وجود دارد. من عقیده دارم که ما به دنبال رهایی از این موارد هستیم، و خوشبختانه من شاهد پیشرفت بسیاری در طول زندگی بوده ام. نیوزلند به عنوان بهشت کیفیت و محیط زیبا معرفی شده است، اما راه طولانی برای این امر دارد. شما می توانید با راهکاری هایی که وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی میرداماد به شما می دهند در این زمینه موفق شوید و به اقامت نیوزلند برسید.

سوالات متداول در مورد نیوزلند

1- آیا کشور نیوزلند مهاجران را می پذیرد ؟

نیوزلند از مهاجران بسیاری از سراسر جهان استقبال می کند. جمعیت نیوزلند از نوادگان اروپایی تشکیل شده است، اما کشور مهاجران بیشتری را از سراسر جهان جذب می کند.

2- آیا قوانین نیوزلند از مهاجران حمایت می کند ؟

نهادهای قوی و حقوق مالکیت خصوصی در این کشور برای متقاضیان مهاجرت به نیوزلند به شدت محافظت می شود.

3- چه صنایعی در نیوزلند پیشرفت بیشتری دارد؟

در حال حاضر اغلب شکوفایی ها به بخش تولید، صنعت و گردشگری پررونق و منابع انرژی تجدید پذیر قوی نیز اختصاص داده شده است.

4-میزان پرداخت مالیات سرمایه گذاران در نیوزلند چگونه است؟

نیوزیلند تلاش بسیاری در خصوص ساده سازی قوانین و پرداخت راحت تر مالیات نیز داشته است. این در حالیست که این کشور؛ این فرایند را از فرایند سرمایه گذاری نیز شروع کرده است.

5-مزیت های شرایط زندگی در نیوزلند چه هستند؟

گردش در کنار سواحل؛ استفاده از قایق و یا توپ در زمین گلف؛ اسکی در برخی از مناطق؛ گردش در حومه شهر؛ استفاده از غرفه ها و رستوران های جهانی و … را در بر خواهد گرفت.

6- قدرت خرید مردم نیوزلند چگونه است؟

مردم نیوزلند نسبت به 20 سال گذشته، 40% بیشتر کالا ها و خدمات را خریداری می کنند و تنها رکود اقتصادی می تواند باعث توقف سالانه افزایش هزینه ها شود. متوسط مردم نیوزلند کالاها و خدمات بیشتری را نسبت به گذشته خریداری می کنند .

7- زندگی در نیوزلند برای مهاجران چگونه است؟

کیفیت زندگی در نیوزلند برای مهاجران از کشور قبلی شان بهتر است.

8- شرایط زندگی در نیوزلند برای مهاجرین چگونه است؟

در بسیاری از کشورها مهاجران ممکن است برای ادغام با زندگی روزمره دچار مشکل شوند. با این حال، زندگی در نیوزلند برای مهاجران بسیار راحت تر از اکثر کشورهای دیگر است.

9-رفتار مردم محلی نیوزلند با مهاجران چگونه است؟

مردم نیوزلند نیز به افراد جدی عادت دارند و افراد محلی بسیار دوستانه هستند و دوباره باعث می شوند شما احساس کنید که در خانه زندگی می کنید.

10- آیا هزینه زندگی در تمام نقاط کشور نیوزلند یکسان است؟

هزینه زندگی با توجه به متغیرهای خاصی مانند شهری که در آن زندگی می کنید و شغلی که دارید، متفاوت است .

11- قیمت اجاره آپارتمان در شهر های نیوزلند چقدر است؟

به طور میانگین، یک آپارتمان دو خوابه در شهر چیزی حدود 350 دلار تا 500 دلار در هفته است.

اسکرول به بالا