071-91009294  | 021-88724227  |

آشنایی با قوانین کشور مجارستان برای مهاجرت

قوانین کشور مجارستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

در حال حاضر بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، شغلی و یا کار آفرینی دارند کشور مجارستان را به عنوان یکی از گزینه‌های مطرح و پر رنگ معرفی می‌کنند. آشنایی با قوانین کشور مجارستان شما را با فضای حاکم بر این کشور آشنا کرده و باعث می‌شود با توجه به روحیات، علایق و سلایق خود انتخابی صحیح و هوشمندانه داشته باشید.

موقعیت جغرافیای کشور مجارستان

مجارستان یکی از کشورهایی است که در موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی واقع شده و کشورهای برتر جهان در همسایگی آن قرار دارند. مهاجرت به مجارستان مزایایی بیشماری به دنبال خواهد داشت. اتریش، صربستان، کرواسی، اوکراین و اسلواکی از مهم‌ترین همسایگان این کشور به شمار می‌رود. پایتخت کشور مجارستان شهر محبوب و پر جاذبه ی‌بوداپست است. جالب است بدانید که بوداپست به عنوان تنها شهر مستقل کشور مجارستان شناخته می‌شود.

شهرهای مهم مجارستان را بشناسید

علاوه بر شهر بوداپست که پایتخت مجارستان است شهر دبرسن، پچ، گیور، سگد و میشکولتس به عنوان پنج شهر برتر جهان شناخته می‌شوند. در ادامه فرستادیم تا توضیحی کوتاه در رابطه با سه شهر محبوب کشور مجارستان به شمار عزیزان ارائه دهیم؛ همچنین آشنایی با فرهنگ مردم مجارستان بسیار مهم است.

بوداپست

بی‌تردید وجود مزیت‌های زیاد و موقعیت جغرافیایی مناسب شهر بوداپست را به عنوان پایتخت کشور مجارستان تبدیل کرده است. بوداپست به عنوان پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر اتحادیه اروپا نیز شهرت دارد. وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان این شهر را به عنوان یکی از مناطق گردشگری پر رونق در کشور مجارستان تبدیل کرده است. اگر قصد تحصیل در مجارستان را دارید نگاهی ویژه به شهر بوداپست داشته باشید؛ چرا که بسیاری از دانشگاه‌های موفق و سطح بالای این کشور در بوداپست قرار دارند.

دبرسن

دبرسن را به عنوان دومین شهر وسیع در کشور مجارستان می‌شناسد. جالب است بدانید که در گذشته‌های دور این شهر به عنوان پایتخت کشور مجارستان در نظر گرفته شده بود. مقاله پیشنهادی : شهر دبرسن مجارستان برای مهاجرت

پچ

این شهر جذاب در سال ۲۰۱۱ به عنوان مرکز فرهنگی قاره اروپا نام گذاری شد. پچ از لحاظ وسعت به عنوان پنجمین شهر کشور مجارستان به شمار می‌رود اما داشتن دانشگاه علوم پزشکی مشهور و معتبر ان را به یکی از برترین شهرهای کشور مجارستان تبدیل کرده است.

قوانین کشور مجارستان

سیاست‌های حاکم بر مجارستان

همانند شیوه حکومتی بسیاری از کشورهای جهان مقام ریاست جمهوری در مجارستان به عنوان یک مقام تشریفاتی و ظاهری بوده و عمده فعالیت‌های این کشور به وسیله نخست وزیران پیگیری می‌شود. رئیس جمهور در این کشور هر ۵ سال یکبار تغییر می‌کند و به عنوان فرمانده نیروهای مسلح نیز شناخته می‌شود.

مقاله پیشنهادی: کشور ها با بیشترین آمار مهاجر به مجارستان

چه مواردی در مجارستان ممنوع است?

قوانین کشور مجارستان شامل موارد گوناگونی می شود. عموماً استفاده از مواد روان گردان، حمل مواد مخدر، استفاده و یا توزیع داروهای ممنوعه در کشور مجارستان ممنوع می‌باشد. برای حفظ امنیت و کنترل نرخ فساد و جرم و جنایات در این کشور قوانین سخت گیرانه‌ای اعمال شده و خاطیان به حبس‌های طولانی مدت (۱۲ سال و بیشتر ) و یا پرداخت جریمه‌های نقدی محکوم می‌شوند.

اگر یک مهاجر در کشور مجارستان عمل غیر قانونی انجام دهد چه وضعیتی در پیش روی او قرار خواهد گرفت؟

چنانچه فرد خارجی در کشور مجارستان جرم و جنایت مرتکب می‌شود، تا پایان دوره حبس باید در زندان‌های این کشور باقی بماند چرا که مجارستان از جمله کشورهایی است که از قانون عدم انتقال محکومین به کشور مبدا پیروی می‌کند.

اگر در کشور مجارستان با سرقت اموال و یا مدارک مواجه شدم چه کاری باید انجام دهم؟

همان طور که گفته شد کشور مجارستان از امنیت نسبی بالایی برخوردار است اما حادثه خبر نمی‌کند. در ابتدا توصیه می‌شود تا از اموال و مدارک خود به خوبی محافظت‌ کرده و آن‌ها در مکانی امن نگهداری کنید اما چنان چه مدارک شخصی و یا اموال شما دزدیده شد به نزدیک‌ترین پایگاه پلیس اطلاع دهید و حتماً گزارش نوشته شده توسط پلیس را دریافت کنید. شما با در دست داشتن گزارش این امکان را خواهید داشت تا از سازمان و نهادهای مرتبط، مسئله پیش آمده را پیگیری کنید.

قوانین همسایگی در مجارستان

توجه داشته باشید که ایجاد هر گونه مزاحمت مثل مزاحمت صوتی و … علی الخصوص از ساعت ۱۰ شب به بعد، چنانچه با اعتراض همسایه روبرو شود پیگرد قانونی داشته و شخص خاطی حدود صد یورو و یا بیش از آن جریمه خواهد شد.

بدون بلیط سوار اتوبوس نشوید!

توصیه می‌شود تا پیش از استفاده از وسایل نقلیه عمومی حتماً بلیط مربوطه را تهیه کنید؛ چرا که در صورت عدم ارائه بلیط به راننده و معرفی شما به پلیس، علاوه بر جریمه ۶۰۰۰ فورنیتی (فورینت واحد پول کشور مجارستان است) به اداره پلیس نیز معرفی خواهد شد.

غیبت طولانی مدت ممنوع

چنانچه به عنوان دانشجو در کشور مجارستان مشغول به تحصیل هستید باید بدانید که اگر تعداد غیبت‌های غیر مجاز شما از حد معمول بیشتر شده و از جانب دانشگاه به اداره پلیس نامه ارسال شود، ویزای تحصیلی باطل شده و قابلیت تمدید را از دست خواهد داد.

عواقب تاخیر در تمدید ویزای تحصیلی

در خصوص اعزام دانشجو به مجارستان موسسه حقوقی میرداماد شما را در این امر یاری می کند. توجه داشته باشید که ویزای شما پس از گذر زمان مشخصی باید مجدّداً تمدید شود. توصیه می‌شود تا سه ماه پیش از به پایان رسیدن مهلت ویزای تحصیلی اقدامات لازم جهت تمدید آن را انجام دهید. در نظر داشته باشید که اگر تمدید ویزای شما به تأخیر بیفتد قابلیت تمدید در مجارستان را از دست داده و شما مجبور خواهید شد تا فرایند تمدید ویزای تحصیلی مجارستان را در کشور خود پیگیری کنید.
اگر به وسیله ویزای توریستی وارد کشور مجارستان شده‌اید…

توجه داشته باشید که مدت زمان ویزای توریستی محدود می‌باشد و کسانی که به این وسیله وارد کشور می‌شوند، مجوز انجام کارهایی خاص را ندارند بنابراین چنانچه در مدت زمان مشخص شده در ویزای توریستی از مجارستان خارج نشوید، برخورد قانونی با شما صورت می‌گیرد.

قوانین کشور مجارستان

مراقب پول تقلبی باشید!

توجه داشته باشید که برای تبدیل پول خود فقط به مراکز معتبر مراجعه کنید. چرا که در صورت دستگیر شدن شما با پول تقلبی علاوه بر پرداخت جریمه سنگین احتمال بازگشت شما به کشور مبدا نیز وجود خواهد داشت.

آشنایی با قوانین رانندگی در مجارستان

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا شما را با ۵ قانون رانندگی در کشور مجارستان آشنا کنیم.

  1. همانند سایر کشورهای جهان استفاده از کمربند ایمنی به هنگام رانندگی در این کشور اجباری می‌باشد.
  2. تنها یک نفر می‌تواند در صندلی کنار راننده خودروهای سواری بنشیند.
  3. هنگامی که در پشت چراغ قرمز هستید نمی‌توانید به سمت راست گردش داشته باشید.
  4. استفاده از پارکومتر به خصوص در شهرهای بزرگ اجباری می‌باشد و چنانچه راننده از این مسئله تخطی کند باید جریمه نقدی بپردازد.
  5. چنانچه خودروی شما در بزرگراه دچار مشکل شود حتماً باید از علامت خطر استفاده کنید تا این مسئله برای دیگر رانندگان مشکلی ایجاد نکند.

گواهی نامه معتبر در مجارستان

اگر شما دارنده گواهی نامه (IDF) هستید دیگر نیازی نیست تا برای دریافت گواهینامه ملی کشور مجارستان اقدام کنید. توجه داشته باشید که گواهینامه IDF به عنوان یک مجوز بین‌المللی در بیش از ۱۶۰ کشور جهان دارای اعتبار می‌باشد.

جمع بندی

قوانین کشور مجارستان در ابن مقاله شرح داده شد. کشور مجارستان دارای قوانین عمومی نسبتا خوب و عدالت محوری می‌باشد بنابراین حضور در این کشور و زندگی کردن در کنار شهروندان فهیم فرهیخته آن مشکل چندانی را برای شما به وجود نمی‌آورد. در این مقاله سعی شد تا به برخی از پرسش‌های پر تکرار شما در خصوص قوانین حاکم بر این کشور پاسخ داده شود. توجه داشته باشید که اگر به دنبال حکم و یا قانون خاصی در رابطه با کشور مجارستان هستید روی تجربه و تخصص کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد حساب ویژه‌ای باز کنید. این مجموعه با به کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد سعی دارد تا بهترین خدمات مهاجرتی را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهد.

اسکرول به بالا