071-91009294  | 021-88724227  |

آشنایی با فرهنگ مردم مجارستان

فرهنگ مردم مجارستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بدون شک آشنایی و کسب اطلاع از فرهنگ مردم کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید شما را در ارتباط با شهروندان، مقوله اشتغال یابی، تحصیل، برقراری ارتباط با جامعه حاکم و هر گونه فعالیت دیگر یاری می‌کند. فرهنگ مردم مجارستان مسئله مورد نقد و بررسی در این مقاله می‌باشد.

خصوصیت غالب مردمان مجارستان

در پاسخی کوتاه به این سوال می‌توان گفت: شهروندان مجاری افرادی پر تلاش و سخت کوش هستند که برای بهبود سطح زندگی خود و اطرافیان‌شان تلاش کرده و برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام می‌دهند.

جایگاه خانواده در میان مردم مجارستان

مهاجرت به مجارستان هر ساله با سیل عظیمی از متقاضیان همراه است. کشور مجارستان در برگیرنده طیف وسیعی از فرهنگ و رفتار باشد. عمدتاً مردان مجاری احترام بسیار زیادی برای بانوان قائلند و به طور کلی سالمندان در این کشور از احترام و اکرام خاصی برخوردار هستند. عموما روابط صمیمانه‌ای در بین اعضا برقرار بوده و احساس عمیقی در بین خانواده جریان دارد. خانواده‌های مجاری در شرایط سخت در کنار هم قرار گرفته و حمایت‌های مالی و معنوی فراوانی را از یکدیگر به عمل می‌آورند. مسئله قابل تحسینی که در روابط مردمان مجار وجود دارد این است که آن‌ها اهمیت و مراقبت بسیار زیادی از روابط مختلف خود کرده و برای تقویت آن وقت زیادی را صرف می‌کنند. شهر دبرسن مجارستان یکی از شهرهای معروف این کشور محسوب می شود.

فرهنگ مردم مجارستان

زنان‌ مجاری

با آنکه جامعه کشور مجارستان جامعه پیشرفته و مدرن به نظر می‌رسد همچنان زنان خود را موظف به تربیت فرزندان و تلاش برای حفظ ارکان خانواده می‌دانند. عموماً زنان مجاری شاغل، پس از تولد فرزند خود چند سالی از کار فاصله گرفته و صرفاً به مسئله تربیت فرزند می‌پردازند. بانوان مجاری افرادی وظیفه‌شناس و مسئولیت‌پذیر هستند و به کیفیت خانه داری و هنر آموزی خود اهمیت زیادی می‌دهند.

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

روابط دوستانه در مجارستان

مجارستانی‌ها دوستان خوبی به نظر می‌رسند چرا که برای روابط دوستانه اهمیت خاصی قائل بوده و زمان زیادی اختصاص می‌دهند. در صورتی که یک دوست صمیمی مجاری داشته باشید برای حل جزئی‌ترین مسائل و مشکلات می‌توانید روی آن حساب کنید.

اهمیت دین و مذهب در مجارستان

تاثیر دین بر اخلاق مردمان کشور مجار به وضوح دیده می‌شود چرا که شهروندان این کشور با عدالت و احترام با یکدیگر برخورد کرده و برای آداب و رسوم دینی خود ارزش خاصی قائل‌اند. جالب است بدانید که مردمان این کشور از مردن نمی‌ترسند و آن را به عنوان بخشی از زندگی می‌پذیرند‌؛ با این حال بسیاری از مردمان مجار به دنیای پس از مرگ اعتقاد ندارند و زندگی را مختص به همین جهان می‌دانند.

با کفش وارد خانه نشوید

اگر به خانه یک فرد مجاری دعوت شدید کفش‌های خود را قبل از ورود به خانه در بیاورید چراکه ورود به خانه میزبان با کفش نوعی بی‌احترامی به شمار می‌رود.

به موقع حاضر شوید

هنگامی که برای یک قرار ملاقات مهمانی یا دیدار با یک شخص مجاری برنامه‌ریزی کرده‌اید، حتما به موقع حاضر شوید چراکه تأخیر شما نشان از توهین و عدم ارزش و احترام برای آن شخص به حساب می‌آید.

سلام کردن مجاری

زنان و مردان مجاری در برخورد با یکدیگر به دست دادن اکتفا می‌کنند و رو بوسی کردن را تنها با همجنس خود انجام می‌دهند که البته این مسئله در میان روابط صمیمی و خانوادگی صدق نمی‌کند.

اداب و رسوم غذا در فرهنگ مردم مجارستان

تنوع غذایی در این کشور بسیار زیاد بوده و سلیقه‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد. شما در سفر به کشور مجارستان می‌توانید از کشورهای بومی و سنتی این کشور و همچنین غذاهای مدرن با کیفیت آن بهره‌مند شوید‌. استفاده از گوشت مرغ، گاو و …در غذاهای مجاری به چشم می‌خورد.‌ توجه داشته باشید که برای صرف غذا منتظر بمانید تا میزبان به شما تعارف کند و برای‌تان غذا بکشد، اگر چنین نباشد شما از دیدگاه میزبان یک فرد حریص و شکمو تلقی خواهید شد.

6 مورد جالب در فرهنگ مجارستان

 1. جالب است بدانید که هنوز هم در مقابل بعضی از خانواده‌ها سنت تعظیم کردن در مقابل خانم‌ها به چشم می‌خورد.
 2. مجاری‌ها همانند بسیاری از افراد دنیا عدد سیزده را نحس می‌دانند. بنابراین اگر قصد دارید تا به آن‌ها گل هدیه دهید در شمارش خود دقت کافی داشته باشید.
 3. خوشبختانه در کشور مجارستان فرهنگ استفاده از فضای مجازی به درستی جا افتاده است و افراد همچنان برای روابط حضوری خود اهمیت زیادی قائل هستند.
 4. مجارستانی‌ها مردمانی ساده و دوست داشتنی هستند. بنابراین پرسیدن از جزئیات زندگی خصوصی تا را به حساب کنجکاوی و انسان دوستی آن‌ها بگذارید.
 5. شهروندان مجاری در برخوردهای حضوری خود از ارتباط چشمی بسیار زیادی استفاده می‌کنند. بنابراین اگر در صحبت با آن‌ها به زمین و یا نقطه دیگر خیره شوید به صداقت شما شک می‌کنند.
 6. اگر مردم مجارستان تحصیل کرده هستند: تحصیل در مدارس بین‌ المللی مجارستان

فرهنگ مردم مجارستان

مسئله نژاد پرستی در مجارستان

مردمان مجار از جمله ملت‌هایی هستند که به تاریخ و گذشته خود افتخار زیادی می‌کنند و درباره آن اطلاعات فراوانی دارند اما این مسئله به شکل افراطی و غیر قابل قبولی نیست. چرا که شهروندان این کشور با مهاجران ارتباطی خوب و دوستانه‌ای برقرار می‌کنند. در طول تاریخ و در تمام جنگ‌هایی که در کشور مجارستان اتفاق افتاده است، شجاعت و رشادت بسیار زیادی در میان مردمان آن به چشم می‌خورد که این مسئله نشان دهنده اهمیت خاک و وطن برای مردمان این کشور می‌باشد.

چه مسائلی باعث فخر و مباهات مردم مجارستان است؟

 • کشور مجارستان در طول تاریخ در زمینه‌های مختلف ریاضی، آهنگسازی، ورزشی و… خوش درخشیده است. جالب است بدانید که این کشور با داشتن ۴۸۲ مدال المپیک به عنوان یکی از پر افتخار‌ترین کشور‌های جهان شناخته می‌شود.
 • شمشیر بازی، کشتی، قایق رانی، واترپلو دو و میدانی و شنا از جمله ورزش‌هایی هستند که در میان شهروندان کشور مجارستان از محبوبیت خاصی برخوردار هستند‌ و جزو رشته‌های پر افتخار و مدال آوری این کشور به شمار می‌روند.
 • شرکت پارامونت و فاکس بنیانگذارانی با ریشه و اصلیت مجارستانی دارند.
 • شاید عجیب به نظر برسد ما سازنده مکعب‌ روبیک یک فرد مجارستانی است.
 • با این همه مهم‌ترین دلیلی که مردمان کشور مجارستان را در میان همگان سربلند کرده این است که ملت مجار با وجود زبان و فرهنگ مهاجران مختلف، همچنان هویت و فرهنگ اصیل خود را حفظ کرده و از آن حمایت می‌کند.

با اصول یک قرار کاری در مجارستان آشنا شوید

جالب است بدانید که در قرارهای کاری کشور مجارستان حتما نوشیدنی و یا غذا سرو می‌شود. بهتر است هدف خود را از کار با فرد مجاری در همان ابتدای کار مشخص کنید چرا که هرگونه ابهام و پیچیدگی نظر طرف مقابل شما را برمی‌گرداند. مجارستانی‌ها علاقه مندند تا همه چیز را به طور روشن و واضح بدانند؛ بنابراین برای جلب توجه طرف مقابل‌تان با جزئیات در شفافیت همه چیز را شرح دهید.

جمع بندی

زندگی، کار، تحصیل و به نوعی حضور در کشور مجارستان شما را با فرهنگ غنی و جالب این کشور آشنا خواهد کرد. فرهنگ مردم مجارستان فرهنگی غنی است. بدون تردید قرار گرفتن در میان شهروندانی فهیم و فرهیخته مشکلات و سختی‌های مقوله مهاجرت را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد. موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن سابقه چندین ساله در خصوص اعزام افراد به کشورهای مختلف، تمام قد در کنار شماست تا به آسانی هرچه تمام‌تر مسیر پیچیده مهاجرت را پشت سر بگذارید.

اسکرول به بالا