شهر دبرسن مجارستان برای مهاجرت

شهر دبرسن مجارستان

مجارستان به عنوان یکی از کشورهایی است که نظر طیف وسیعی از علاقمندان به مهاجرت در زمینه‌های مختلف تحصیل، کار، ازدواج و … را به خود جلب می‌کند. شهر دبرسن مجارستان به عنوان یکی از شهرهای بی‌نظیر و با کیفیت این کشور به شمار می‌رود.

  فرم مشاوره تخصصی

   فرم مشاوره تخصصی

   دومین شهر وسیع مجارستان

   شهر دبرسن به عنوان دومین شهر بزرگ کشور مجارستان شناخته‌ می‌شود. جالب است بدانید که شهروندان مجاری از این شهر به عنوان قلب تپنده کشور مجارستان از لحاظ اقتصادی و فرهنگی یاد می‌کنند.‌ محبوبیت شهر دبرسن مختص به زمان حال نیست چرا که این شهر در زمان‌های گذشته به عنوان پایتخت کشور مجارستان در نظر گرفته شده است. (پایتخت فعلی مجارستان شهر بوداپست می‌باشد).

   انجام فعالیت‌هایی از قبیل کشاورزی، دامپروری، ساخت دارو، تولید مبلمان، تولید ابزار آلات کشاورزی و سفال در این شهر دبرسن رواج زیادی دارد. در خصوص عقاید و باورهای دینی مردمان این شهر باید گفت: بسیاری از آن‌ها بر مذهب پروتستان و مسیحیت پایبند. کلیسای بزرگ دبرسن به عنوان یکی از کلیسا‌های بی‌نظیر این شهر به شمار می‌رود که به دلیل معماری و سبک خاص ساختمانی، نظر علاقه مندان زیادی را به خود جلب می‌کند. مهاجرت به مجارستان و این شهر بسیار پرسود خواهد بود.

   شهر دبرسن مجارستان

   آشنایی با جاذبه‌های گردشگری شهر دبرسن

   وجود جذابیت‌های متعدد و چشمگیر باعث شده تا این شهر به عنوان یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار در کشور مجارستان شناخته شود. در ادامه مقاله قصد داریم تا به ۵ منطقه برتر گردشگری این شهر زیبا اشاره کنیم. همچنین اطلاع از آداب و رسوم مردم کشور مجارستان نیاز مهم می باشد.

   ساعت آفتابی گلی

   جالب است بدانید که شهر دبرسن یکی از بزرگ و مهم‌ترین مراکز پرورش گل در کشور مجارستان به شمار می‌رود. آگوست، ماهی است که علاقه مندان به گل و گیاه از سراسر مجارستان به این شهر می‌آیند و در جشنواره‌های متعدد گل و گیاه برپا شده در این شهر شرکت می‌کنند. جالب است بدانید که در دبرسن برای گرامی داشت ژان کالون رهبر اصلاحات مذهبی، با استفاده از گل‌های فوق العاده زیبا یک ساعت آفتابی بنا شده است.

   رز سفید انقلاب

   این منطقه جالب و حیرت انگیز به نوعی برای یادواره انقلاب سال ۱۹۵۶ کشور مجارستان تاسیس شده است. این انقلاب برای رهایی کشور مجارستان از اتحاد جماهیر شوروی انجام شد و جالب است بدانید که این انقلاب به پیروزی مردم مجارستان منجر نشد اما افراد زیادی در این جنگ کشته شدند و همین مسئله باعث شده تا در مقابل دانشگاه این یادمان تاریخی تاسیس شود.

   برج آب ناگیردی

   این برج جذاب و تماشایی دارای طبقات و امکانات مختلفی می‌باشد که نظر علاقه مندان زیادی را به خود جلب می‌کند. ارتفاع این برج فوق العاده حدود ۳۲ متر بوده و بی‌تردید حضور در آن تجربه‌ای به یادماندنی از تماشای شهر زیبایی دبرسن برای شما رقم خواهد زد.

   موزه دری

   اگر از علاقمندان به تاریخ، فرهنگ و هنر هستید تماشای این موزه لحظات فوق‌العاده‌ای را برای شما به ثبت خواهد رساند. علاوه بر مجسمه‌های زیبا و خلاقانه‌ای که در این موزه وجود دارد، ساختمان فوق العاده و معماری سبک نئوباروک ان توجه افراد زیادی را به خود موضوع جلب می‌کند.

   پارک هورتوبادی

   این منطقه جذاب گردشگری به عنوان یکی از پارک‌های ملی کشور مجارستان به ثبت رسیده است. اگر این پارک را به عنوان یک مقصد گردشگری انتخاب کنید علاوه بر لذت بصری از طبیعت زیبای آن فرصت آشنایی با سبک زندگی سنتی و نحوه کشاورزی مردمان کشور مجارستان را خواهید داشت.

   همچنین مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج نیز ممکن خواهد بود.

   شهر دبرسن مجارستان

   برترین دانشگاه های این شهر

    فرم مشاوره تخصصی

     فرم مشاوره تخصصی

     بهنرین دانشگاه های مجارستان در ادامه معرفی شده است.

     دانشگاه دبرسن مجارستان

     تاسیس این دانشگاه به سال ۱۵۳۸ میلادی بر می‌گردد و همانطور که از سال تاسیس ان مشخص است، از قدمت بالایی برخوردار می‌باشد. رتبه بندی این دانشگاه توسط موسسه جهانی QS زیر ۱۰۰۰ اعلام شده است. دانشگاه دبرسن بسیاری از رشته‌های تحصیلی خود را با زبان انگلیسی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و همین مسئله باعث شده تا دانشجویان بین‌المللی زیادی برای تحصیل در این دانشگاه علاقه‌مند شوند. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان آزمون ورودی برگزار می‌کند که هزینه این آزمون مبلغی حدود ۳۵۰ دلار می‌باشد. دانشگاه دبرسن از دانشکده‌های بسیار زیادی تشکیل شده است که به عنوان مثال می‌توان به

     1. دانشکده علوم انسانی
     2. دانشکده پزشکی
     3. دانشکده حقوق
     4. دانشکده داروسازی
     5. دانشکده دندانپزشکی
     6. دانشکده اقتصاد و بازرگانی
     7. دانشکده مهندسی
     8. دانشکده موسیقی
     9. دانشکده علم و صنعت
     10. دانشکده بهداشت اشاره کرد.

     دانشکده موسیقی

     این دانشگاه تاکنون فارغ التحصیلان برجسته‌ای را به جامعه کشور مجارستان تحویل داده است. بسیاری از دانش آموختگان این دانشکده هم اکنون به تدریس موسیقی و یا فعالیت در ارکستر‌های حرفه‌ای مشغول هستند. تمرکز بر مهارت آموزی عملی در این دانشکده به قدری زیاد است که فارغ التحصیلان ان در مقطع کارشناسی نیز می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

     مقاله پیشنهادی : دانشگاه هنر و طراحی مجارستان

     دانشکده حقوق

     این دانشکده از قدیمی‌ترین دانشکده‌های دبرسن می‌باشد که تاسیس آن به ۱۷۴۲ برمی‌گردد. جالب است بدانید که دانشکده حقوق دانشگاه دبرسن، این رشته و زیر شاخه‌های آن را با زبان مجاری و انگلیسی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. در این دانشگاه تعداد زیادی از دانشجویان فعال و علاقمند مشغول به تحصیل‌اند و در زمینه‌های مختلف حقوقی با نظارت برترین اساتید تحقیقات گسترده‌ای را در سطح ملی و جهانی انجام می‌دهند.

     دانشکده علوم انسانی

     اعتبار علمی این دانشکده به قدری بالاست که به عنوان چهارمین دانشگاه برتر علوم انسانی در کشور مجارستان شناخته می‌شود. با افزایش امکانات و به کارگیری اساتید مجرب درخواست پذیرش برای تحصیل در این دانشگاه روندی افزایشی دارد.
     در ادامه این قسمت از مقاله هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها در دانشگاه دبرسن به شما ارائه خواهد شد. *هزینه تحصیل در مقطع دکترا بنا بر رشته تحصیلی مورد نظرتان مبلغی بین ۶ تا ۱۷ هزار دلار در سال را به دنبال دارد*

     مقاله پیشنهادی : دانشگاه کاپوسوار مجارستان

     نام رشته تحصیلی مقطع کارشناسی
     مهندسی عمران 6500 دلار در سال
     فیزیک محض ۶۰۰۰ دلار در سال
     مهندسی مکانیک ۶۵۰۰ دلار در سال
     خلبان حرفه ای ۳۴۰۰۰ دلار در سال
     موسیقی شناسی و هنرهای خلاق ۸۵۰۰ دلار در سال

     تحصیل پزشکی در دانشگاه دبرسن مجارستان

     تاسیس دانشکده پزشکی مجارستان به سال ۱۵۳۸ یعنی بر می‌گردد. این دانشکده یکی از دانشکده‌های فعال و پویای دانشگاه دبرسن به شمار می‌رود. هم اکنون بیش از ۶ هزار دانشجو بین‌المللی از ۴۴ کشور دنیا در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و مجاری از جمله مزیت‌های انتخاب این دانشکده می‌باشد. توجه داشته باشید که زیر شاخه‌های پر مخاطب رشته پزشکی از جمله دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، فیزیوتراپی، مددکاری اجتماعی، بهداشت عمومی و… نیز در این دانشگاه به متقاضیان ارائه می‌شود. در ادامه قصد داریم تا هزینه تحصیل در سه رشته پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

     نام رشته تحصیلی هزینه  تحصیل
     پزشکی ۱۶۹۰۰ دلار در سال
     داروسازی ۸۰۰۰ دلار در سال
     دندان پزشکی ۱۷۵۰۰ دلار در سال
     پرستاری ۶۵۰۰ دلار در سال

     انواع بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه دبرسن

     این دانشگاه در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هزینه‌هایی متفاوت با عناوین گوناگونی تحت عنوان کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه درمانی و کمک هزینه خوابگاه به دانشجویان ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی دانشگاه دبرسن به سایت معتبر این دانشگاه مراجعه کرده و با دریافت فرم‌های آنلاین، شانس خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی امتحان کنید. بورسیه تحصیلی برای جوانان مسیحی، بورسیه جوایز مطالعات جهان و بورسیه بین‌المللی UD از بورسیه‌های ارائه شده توسط دانشگاه دبرسن می‌باشد. در جدول زیر برخی از کمک هزینه‌های تحصیلی این دانشگاه به شما نمایش داده خواهد شد.

     مقطع تحصیلی کمک هزینه تحصیلی کمک هزینه درمانی کمک هزینه خوابگاه
     کارشناسی ۱۲۰ یورو در ماه ۲۷۵ یورو در ماه ۱۱۵ یورو در ماه
     کارشناسی ارشد ۱۲۰ یورو در ماه ۲۷۵ یورو در ماه ۱۱۵ یورو در ماه
     دکترا ۲ سال اول ۳۹۰ یورو در ماه  و ۲ سال دوم ۵۰۰ یورو در ماه ۲۷۵ یورو در ماه ۱۱۵ یورو در ماه

     جمع بندی

     اگر قصد دارید تا در یکی از بهترین شهرهای کشور مجارستان زندگی کنید و در کنار آن به تحصیل در یکی از برترین دانشگاه‌های این کشور مشغول شوید، شهر دبرسن یک انتخاب هوشمندانه به شمار می‌رود.
     موسسه مهاجرتی میرداماد در کنار شماست تا با بررسی شرایط و مهارت‌های فردی‌تان بهترین نوع مهاجرت و مناسب‌ترین کشور را به شما معرفی کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی با کارشناسان متخصص و متبحر این مجموعه تماس حاصل کنید.

      فرم مشاوره تخصصی

       فرم مشاوره تخصصی

       حتما بخوانید:  خرید ملک در مجارستان

       دیدگاهتان را بنویسید

       نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.