071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به روسیه 2023

مهاجرت تحصیلی به روسیه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه اغلب افراد در سراسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و دانشگاه های معتبر در سطح جهان می باشند . کشور روسیه واقع در آسیای شمالی و بزرگترین کشور جهان می باشد که از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری در جهان داشته و مدارک دانشگاهی آن از اعتبار بین المللی برخوردار می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به روسیه

تحصیل در روسیه از نظر علمی اعتبار بسیار بالایی در جهان دارد و کشوری بسیار آرام و امن و البته بسیار پیشرفته و مدرن می باشد که همه ساله افراد زیادی در سراسر دنیا جهت تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند. روسیه برترین و پیشرفته ترین سیستم آموزشی دنیا را دارد و مدارک آن در سراسر دنیا تایید شده می باشد. دانشجویان با تحصیل در روسیه ضمن استفاده از بهترین امکانات آموزشی، آینده شغلی خود را نیز تضمین می نمایند. روسیه بیش از 650 دانشگاه دولتی دارد که تمامی رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دولت روسیه 80 درصد از شهریه تحصیلی دانشجویانی که در دانشگاه های دولتی روسیه مشغول تحصیل هستند را پرداخت می نماید.
دروس در تمامی دانشگاه های روسیه به زبان روسی ارائه می شود اما در برخی از رشته های تخصصی، زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز ارائه می شود. آشنایی با زبان روسی برای متقاضیان تحصیل در روسیه جهت مکالمات روزمره و برطرف کردن نیازها الزامی می باشد البته جای نگرانی نیست زیرا دانشگاه های روسیه برای دانشجویان کلاس های مقدماتی آموزش زبان روسی را برگذار می کند که حدود یکسال و نیم تا دو سال به طول می انجامد البته دانشجویان می توانند این دوره را به صورت فشرده و طی 6 ماه به پایان برسانند که این دوره های آموزشی زبان روسی پادفک نامیده میشود و هزینه کلاس ها با توجه به دانشگاه حدود 2000 تا 4000 دلار می باشد. اما پیشنهاد ما به علاقه مندان تحصیل در روسیه برای صرفه جویی در هزینه و زمان این است که در ایران زبان روسی را یاد بگیرند. البته برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان آشنایی با زبان انگلیسی نیز الزامی می باشد که متقاضیان عزیز می توانند با مراجعه به کلاس های آموزشی زبان در کوتاه ترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را دریافت نمایند.

تحصیل در روسیه

تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه

تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس با کیفیتی بسیار بالا و طبق استانداردهای بین المللی برگذار می شود و 4 سال به طول می انجامد. دروس در مقطع لیسانس دانشگاه های روسیه اغلب به زیان روسی ارائه می شوند. در مقطع لیسانس به دانشجویان مهارت های حرفه ای آموزش داده می شود. تکمیل و دریافت مدرک لیسانس دانشگاه های روسیه مستلزم ارائه پایان نامه و قبولی در امتحانات نهایی می باشد. در اغلب دانشگاه های برتر روسیه به دلیل داشتن متقاضیان بسیار زیاد یک امتحان ورودی برگذار می شود و دانشجویان با قبولی در این امتحان می توانند از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرند.

ویزاهای اخذ شده

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در روسیه

تحصیل در روسیه در مقطع فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد. تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های روسیه بیشتر بر پایه تحقیقات می باشد و دانشجویان با به پایان رساندن این مقطع تحصیلی در روسیه تخصص کافی را در رشته تحصیلی خود به دست آورده و به راحتی می توانند در شغل مناسب و مورد علاقه خود مشغول به کار شوند یا در مقطع تحصیلی بالاتر به تحصیلات خود ادامه دهند. مدرک فوق لیسانس در دانشگاه های روسیه پس از قبولی دانشجو در امتحانات نهایی و ارائه پایان نامه و دفاع از آن به دانشجویان اعطا می شود.

تحصیل در مقطع دکتری در روسیه

مقطع دکترا در دانشگاه های روسیه حدود 3 سال به طول می انجامد. در این مقطع تحصیلی بیشتر تمرکز بر روی آشنایی با روش های مختلف تحقیقاتی و نوشتن پایان نامه می باشد و البته برای برخی از دروس کلاس های درسی و امتحان نیز برگذار می شود. دانشجویان در مقطع دکترا هم می توانند به صورت تمام وقت و هم به صورت پاره وقت مشغول تحصیل شوند؛ دانشجویان در صورت تحصیل به صورت تمام وقت مقطع دکترا را می توانند 36 ماهه به پایان برسانند اما در صورت تحصیل به صورت پاره وقت تحصیل تا 72 ماه نیز به طول می انجامد. مدرک دکترا پس از قبولی در امتحانات نهایی و دفاع از پایان نامه به دانشجویان اعطا می شود. سال تحصیلی در روسیه شامل 2 ترم می شود که در ماه های سپتامبر و ژانویه آغاز می شوند.


هزینه های تحصیل در روسیه

هزینه های تحصیل در روسیه با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر می باشد اما به طور کلی می توان گفت هزینه تحصیل در روسیه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس  حدود 2500 تا 4500 دلار برای هر ترم و در مقطع دکترا حدود 3500 تا 6000 دلار برای هر ترم تحصیلی می باشد. بورسیه های تحصیلی در روسیه در اغلب مواقع به دانشجویانی که یک یا دو ترم تحصیلی را با موفقیت و نمرات بالا سپری کرده باشند تعلق می گیرد اما در برخی مواقع حتی قبل از شروع سال تحصیلی نیز به برخی از دانشجویانی که سوابق تحصیلی عالی داشته باشند بورسیه تحصیلی اعطا می شود.

بیمه درمانی در روسیه

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه می شوند از بیمه درمانی روسیه نیز بهره مند می شوند که این بیمه تمامی هزینه های درمانی دانشجویان را پوشش می دهد.

هزینه های زندگی در روسیه

هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه با توجه به سبک زندگی هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت هزینه های مربوط به خوراک برای هر فرد در روسیه حدود 150 تا 200 دلار در ماه می باشد و هزینه های مسکن با توجه به اینکه دانشجو در خوابگاه اقامت داشته باشد یا به صورت شخصی منزلی را اجاره کرده باشد متفاوت می باشد؛ هزینه های ماهانه خوابگاه های دانشجویی روسیه حدود 30 تا 200 دلار و هزینه اجاره خانه دانشجویی حدود 400 تا 700 دلار در ماه می باشد. هزینه های مربوط به رفت و آمد برای دانشجویان با وسایل نقلیه عمومی حدود 30 تا 45 دلار در ماه می باشد.


مدارک مورد نیاز تحصیل در روسیه 

  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
  • ریز نمرات تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
  • کپی و اصل پاسپورت به همراه ترجمه رسمی
  • ارائه گواهی پزشکی مبنی بر سلامت کامل و تایید شده از سوی سازمان نظام پزشکی مرکزی
  • کپی و اصل شناسنامه همراه با ترجمه رسمی

اخبار های مرتبط

شرایط تحصیل در روسیه 2021

شرایط تحصیل در روسیه 2023

تحصیلات یکی از اصلی‌ترین راه‌های موجود برای علاقه‌مندان به مطالعه می‌باشد. هر دانشجو و دانش‌آموزی برای ادامه روند مطالعاتی خود

مشاهده