071-91009294  | 021-88724227  |

درآمد و حقوق پزشکان و دندانپزشکان در روسیه

حقوق پزشکان و دندانپزشکان در روسیه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

زمانی که صحبت از رشته‌های محبوب به میان می‌آید همواره پزشکی به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین رشته‌های تحصیلی مطرح می‌شود‌. کشور روسیه با فراهم کردن شرایط مناسب جهت اشتغال پزشکان سالانه نظر افراد زیادی را برای مهاجرت به این کشور جلب می‌کند. درآمد پزشکان در روسیه مناسب بوده و همین مسئله باعث می‌شود تا افراد برای حضور در این کشور ترغیب شود.

اشتغال پزشکان در روسیه

زمانی که شما به عنوان یک پزشک وارد کشور روسیه می‌شوید می‌توانید در بیمارستان‌های دولتی، بیمارستان‌های خصوصی، کلینیک‌ها، تدریس در دانشگاه‌ها و پزشک خانواده‌ فعالیت کنید. توجه داشته باشید که میزان دانش و مهارت عملی شما در زمینه پزشکی نقش بسزایی در افزایش درآمد و جایگاه شغلی شما خواهد داشت.

پرمخاطب‌ترین زیر شاخه‌های رشته پزشکی

علاوه بر رشته پزشکی زیر شاخه‌های محبوب آن نیز در کشور روسیه از درآمد نسبتاً خوبی برخوردار هستند.

 • دندانپزشکی
 • جراحی دندان
 • قلب و عروق
 • جراحی گوش و حلق و بینی
 • جراحی چشم
 • پزشک جراح مغز و اعصاب
 • روانپزشک
 • زنان و زایمان
 • داروسازی
 • پرستاری و…

حقوق پزشکان و دندانپزشکان در روسیه

کدام دانشگاه‌های پزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

اعتبار مدرک پزشکی روسیه بسیار مهم است. لیست دانشگاه‌های مورد تایید هر ساله دست خوش تغییراتی خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود که اگر قصد بازگشت به کشور ایران را دارید از لیست از آخرین تغییرات اعمال شده باخبر شوید تا برای اشتغال شما در این کشور مسئله‌ای پیش نیاید.
هم اکنون ۵ دانشگاه پزشکی

 • لومونوسوف مسکو
 • پاولوف سنت پترزبورگ
 • دانشگاه دولتی نووسیبریسک
 • دانشگاه پزشکی سیچنوا
 • دانشگاه سماسکو، به عنوان دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران شناخته می‌شود.

درآمد پزشکی در روسیه

همانطور که مستحضرید کشور روسیه به عنوان پهناور‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود بنابراین منطقه‌ای که شما در آن اشتغال دارید نقش بسزایی در تعیین درآمد شما ایفا می‌کند. در جدول زیر میانگین درآمد در شهرهای مختلف کشور روسیه به شما ارائه خواهد شد.

 درصد پزشکان میانگین درآمد در ماه
۴۰ درصد ۱۷۰ تا ۳۳۰ دلار
۴ درصد ۳۳۰ تا ۴۱۰ دلار
۴ درصد ۴۱۰ تا ۵۷۰ دلار
۶ درصد ۵۷۰ تا ۶۵۰ دلار
۷ درصد ۱۷۰ دلار * البته این پزشکان به صورت پاره وقت و زمان بسیار محدود کار می کنند.

مقایسه درآمد در سه شهر روسیه

در این قسمت از مقاله میانگین سه شهر پر درآمد روسیه معرفی شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید سه شهر کامچاتکا کری، مسکو و سن پترزبورگ به عنوان پر درآمد‌ترین شهر‌های کشور روسیه شناخته می‌شوند.

نام شهر میانگین درآمد به دلار میانگین درآمد به روبل
کامچاتکا کری ۶۹۰ دلار _
مسکو ۶۲۰ دلار ۸۱۰۰ روبل
سنت پترزبورگ ۵۴۰ دلار ۶۸۰۰ روبل

مقایسه حقوق پزشکان در روسیه با سایر کشور‌ها

مزایا و معایب تحصیل در روسیه بسیار گسترده است. اگر بخواهیم در دیدگاهی واقع‌بینانه درآمد پزشکان در روسیه را با سایر کشورهایی که در جدول زیر مشاهده می‌کنید مقایسه کنیم، متوجه می‌شویم که پزشکان در کشورهای نام برده از درآمد بهتری برخوردارند اما توجه داشته باشید که مسئله هزینه زندگی، مالیات، حمل و نقل و… را نیز باید مد نظر داشته باشید. هزینه زندگی در روسیه در مقایسه با سایر کشورهای نامبرده شده نسبتا مقرون به صرفه‌تر است و به نوعی تعادل درآمدی برقرار است. البته مسئله کسب درآمد در این کشور تا میزان زیادی به شهری که در آن اشتغال دارید، شیفت‌های کاری شما، خصوصی یا دولتی بودن مرکز که در آن فعالیت می‌کنید و سابقه کاری و تخصص شما بستگی دارد.

نام کشور میانگین درامد سالانه
سوئیس ۲۲۸۰۰۰ دلار
آلمان ۲۲۲۷۰۰ دلار
اتریش ۲۱۳۲۰۰ دلار
هلند ۲۰۰۳۰۰ دلار
بلژیک ۳۳۱۲۰۰ دلار

امکانات دانشگاهی کشور روسیه

عموماً دانشگاه‌های کشور روسیه از امکانات آموزشی و رفاهی مناسبی برخوردار هستند. این دانشگاه‌ها به منظور رفاه حال دانشجویان خوابگاه‌ها و سالن‌های استراحتی متعددی را در نزدیکی دانشگاه احداث کرده‌اند. آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌های مربوط به واحدهای عملی رشته‌های پزشکی، سالن‌های سخنرانی، کتابخانه‌های مجهز با داشتن بیش از هزاران جلد کتاب، سالن‌های غذاخوری و سلف سرویس‌های با کیفیت، سالن‌های ورزشی با ارائه رشته‌های متنوع از جمله امکانات دانشگاه‌های کشور روسیه به شمار می‌روند.

دندان پزشکی در روسیه

کشور روسیه به دلیل در نظر گرفتن فرصت یک ساله پس از تحصیل جهت اشتغال، نظر علاقه مندان زیادی را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به خود جلب کرده است. تحصیل در روسیه یک فرصت عالی است. چنانچه قصد دارید تا در این کشور اشتغال داشته باشید لازم است تا زبان روسی را به خوبی یاد بگیرید، چرا که فعالیت در رشته دندانپزشکی به طور مستقیم با شهروندان این کشور ارتباط دارد. از مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در کشور روسیه می‌توان به هزینه مقرون به صرفه شهریه دانشگاه‌ها، سادگی پذیرش، سرعت در دریافت ویزا، ارائه مدرک معتبر به فارغ التحصیلان و امکان اشتغال پس از تحصیل اشاره کرد.

حقوق پزشکان و دندانپزشکان در روسیه

هزینه تحصیل در ۴ دانشگاه برتر کشور روسیه

در این قسمت از مقاله ۴ دانشگاه برتر کشور روسیه و هزینه تحصیل در آنها را به شما معرفی خواهد شد. خالی از لطف نیست که بدانید درآمد پزشکان در روسیه و دندانپزشکان در روسیه به طور متوسط ۱۳۰ هزار تا ۳۸۰ هزار روبل در ماه خواهد بود.

نام دانشگاه هزینه تحصیل
دانشگاه علوم‌‌ پزشکی سن پترزبورگ ۲۴۲۰۰۰ روبل در سال
دانشگاه علوم پزشکی سیچنوا مسکو ۵۴۲۰۰۰ روبل در سال
دانشگاه علوم پزشکی مچنیکوف ۳۲۲۰۰۰ روبل در سال
دانشگاه علوم پزشکی کازان ۳۳۵۰۰۰ روبل در سال

جمع بندی

در طول این مقاله سعی شد تا مطالبی جامع در رابطه‌ مسئله تحصیل و درآمد در رشته پزشکی و دندانپزشکی کشور روسیه , درآمد پزشکان در روسیه به شما ارائه شود. شما با تحصیل در روسیه فرصت حضور در بزرگترین کشور جهان را خواهید داشت و از زیبایی‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی فراوانی بهره‌مند خواهید شد‌. کشور روسیه دارای دانشگاه‌های متعدد معتبر با رنگینگ جهانی بسیار بالا می‌باشد. این کشور برای مسئله آموزش و ارتقا سطح علمی اهمیت زیادی قائل است و بودجه سالانه فراوانی را جهت تجهیز و نوسازی مراکز علمی و آموزش در نظر می‌گیرد. چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی شغلی و یا سرمایه گذاری در کشور روسیه را دارید با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل کرده و یا به شعب حضوری این مجموعه مراجعه کنید. کارشناسان توانمند و با تجربه این تیم تخصصی به روز‌ترین اطلاعات در خصوص مقوله مهاجرت را به شما متقاضیان عزیز ارائه خواهند کرد.

اسکرول به بالا