مشاوره تخصصی و تماس فوری

شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مهاجرت-به-کانادا

کشور کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که مهاجرت به این کشور بسیار پرطرفدار است. مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت و ویزای سرمایه گذاری در کانادا و غیره امکان پذیر است. کشور زیبای کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای همه مهاجران به ویژه ایرانی‌ها محسوب می‌شود. این کشور پهناور با در اختیار داشتن منابع طبیعی فراوان و جمعیت بسیار کم و فرصت‌های شغلی فراوان نیازمند افراد متخصص و توانا و با مهارت از اقصی نقاط جهان برای به چرخش درآوردن چرخ‌های اقتصاد کشور می‌باشد. زیبایی‌ها و امتیازهای این کشور شگفت به زیبایی مسحور کننده آبشار نیاگارا، مناظر بکر و طبیعی، اقلیم جالب و تنوع جغرافیایی و پایین بودن جرم و جنایت و امنیت خلاصه نمی‌شود.

این کشور با برخورداری از بیمه خدمات درمانی رایگان حتی برای مهاجران پس از اخذ اقامت دائم، آزادی‌های فردی و اجتماعی، ثبات سیاسی و امنیت اجتماعی، رفاه اجتماعی، حقوق برابر و کیفیت سیستم آموزشی در بالاترین فهرست مقاصد مهاجران قرار دارد. اما مهاجرت و اخذ اقامت این کشور شگفت انگیز به سادگی میسر نمی‌شود. بدین منظور کارشناسان و مشاوران برجسته موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد در این مقاله به شرح و توضیح چگونگی اخذ اقامت این کشور و شرایط لازم برای این امر می‌پردازند.

در این مطلب میخوانید

مزایای زندگی و مهاجرت به کانادا

کانادا مقصدی دلپذیر برای مهاجران از سراسر جهان است. مهاجرانی که به کانادا نقل مکان می‌کنند، می‌توانند انتظار جوامع چند فرهنگی که به خوبی با آنها تعامل و همکاری می‌کنند را داشته باشند. به منظور ادامه رشد اقتصادی و به دلیل کمبود مهارت در بسیاری از صنایع، دولت کانادا همچنان بر ضرورت جذب کارگران خارجی به کشور تاکید دارد. اگر به دنبال امنیت 100% برای محیط زندگی خود به دلیل جرم و جنایت نسبتا کم هستید، کانادا در صدر لیست شما قرار دارد. به نسبت کشورهای دیگر، کانادایی‌ها با جنایت‌های خشونت آمیز کم و دزدی‌های نادری روبرو می‌شوند.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

کانادا برنامه‌های رفاهی اجتماعی بسیاری دارد که مفید هستند. سیستم مراقبت‌های بهداشتی در کل سیستم بسیار خوبی است که به طور عادلانه با افراد رفتار می‌کند. برنامه‌های اجتماعی زیادی وجود دارند که بر آموزش و تمرین تمرکز می‌کنند تا به افراد کمک کند که شغلی با مهارت فراوانی کسب کنند.

سیستم آموزش و پرورش کانادا یک سیستم متعادل است و کشور برای تأمین بودجه لازم برای پیشبرد مدارس خود مشهور است. کانادا دارای فراوانی منابع طبیعی مانند سنگ‌های قیمتی، سوخت‌های فسیلی، چوب و دیگر مصالح ساختمانی است. این فراوانی از منابع طبیعی به این معنی است که برای کار در کانادا مانند ساخت خانه‌ها و تعمیر خانه‌ها، مقرون به صرفه است. کانادایی حق دریافت 60 درصد از حقوق و دستمزد قبلی شان را در صورت از دست دادن شغل شان دارند، در صورتیكه در مدت تقریبا 6 ماه در كانادا تا آن زمان كار کرده باشند.

قوانین روش‌ها و راه‌های مهاجرت به کانادا

متقاضیان بر اساس شرایط زندگی خود، میزان تمکن مالی و تحصیلات و سوابق کاری می توانند از روش های مختلف برای اقامت در کانادا اقدام کنند. در واقع هر متقاضی با هر میزان تمکن مالی و مدرک تحصیلی می تواند از میان ده ها روش مهاجرت یکی را انتخاب کرده و به این کشور وارد شود.

متقاضیان با توجه به هدف مهاجرت و دارا بودن شرایط لازم می توانند برای کارآفرینی، خود اشتغالی، سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل، تولد فرزند و اخذ تابعیت کانادا اقدام کنند. از مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا برای متقاضیان ایرانی روش های اخذ ویزای تحصیلی کانادا، اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق ثبت شرکت و خرید ملک و کارآفرینی را می توان نام برد.

هر متقاضی با هر میزان تمکن مالی و مدرک تحصیلی می تواند از میان ده ها روش مهاجرتی یکی را انتخاب کند و به کانادا مهاجرت کند.

 

یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می‌باشد. طیف وسیعی از برنامه‌های مختلف در کانادا وجود دارد که دانشجویان بین المللی می‌توانند پس از تحصیل برای مهاجرت دائمی پس از آن درخواست دهند. در برخی موارد، این برنامه‌ها می‌تواند بدون کسب پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی باشد.

علاوه بر این دانشجویان بین المللی در کانادا می‌توانند همراه با اخذ ویزای دانشجویی کارهای زیر را انجام دهند:

 • تا 20 ساعت کار در هفته در حین تحصیل؛
 • مجوز کار پس از پایان تحصیلات معادل مدت تحصیل، به دانشجویان اجازه دهید تا سال‌ها بیشتری در کانادا بمانند و کار کنند و سپس اقامت دائم کانادا را برای زندگی بگیرند؛
 • ازدواج قانونی در کانادا و اقامت دائم
 • اگر محصل فرزند کوچکی داشته باشد که به او وابسته است می‌تواند او را با خود به کانادا بیاورد.

الزامات و شرایط مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و زندگی است. اما متقاضیان برای مهاجرت به کانادا باید دارای شرایط لازم و کافی باشند. از مهم ترین شرایط عمومی مهاجرت به کانادا برای همه روش های مهاجرتی تسلط به زبان انگلیسی و یا دارا بودن مدرک زبان انگلیسی معتبر است. از آنجا که متقاضی چه برای تحصیل و چه برای کار و اشتغال راهی این کشور انگلیسی زبان می شود، پس باید برای تعامل با جامعه انگلیسی زبان به زبان آنها مسلط باشد.

از دیگر شرایط عمومی مهاجرت به کانادا دارا بودن تمکن مالی کافی برای زندگی و اقامت در مدت زمان سکونت در این کشور می باشد. میزان تمکن مالی بر اساس نوع ویزای اقامت کانادا متفاوت است.

دارا بودن مدارک تحصیلی و سوابق کاری و مدارک هویتی معتبر از دیگر شرایط عمومی مهاجرت به کانادا است که بر اساس نوع روش مهاجرتی این مدارک می تواند متفاوت باشد.

اطلاعات مربوط به نیازهای مهاجرت و قوانین مالیاتی قابل اجرا در کانادا برای شما در زیر آورده شده است:

 • مسائل مالیاتی در مورد مهاجرت
 • مالیات به عنوان یک غیر ساکن
 • مسائل مربوط به پرداخت مالیات از کانادا جدید
 • واردات اموال خود به کانادا
 • حفاظت از سلامتی شما
 • مجوز رانندگی کانادا
 • مالیات بر محصولات و خدمات
 • حقوق بازنشستگی
 • مرگ و اراده
 • فرم های مالیاتی کانادایی
 • دایرکتوری دفتر امور خارجه کانادا در خارج از کشور

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل 

کشور کانادا یکی از 5 کشور برتر برای تحصیل در جهان است. این کشور دارای دانشگاه‌هایی با رتبه جهانی و علمی بالا است که هر ساله افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. کشور کانادا از کشورهای مختلف جهان دانشجو می‌پذیرد و هر ساله حدود 400 هزار دانشجو را جذب می‌کند. 26 دانشگاه این کشور دارای رتبه‌های برتر در جهان است؛ سه دانشگاه برتر آن شامل دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش کلمبیا می‌شود. کشور کانادا دارای یکی از تحصیل کرده‌ترین جوامع است و حدود 60 درصد جمعیت این کشور دارای مدارک تحصیلی دانشگاه یا کالج هستند. می‌توانید با تحصیل در کشور کانادا اقامت این کشور را نیز بدست آورید. پس از اتمام تحصیل در رشته‌های مهندسی و یا تحصیل پزشکی در کانادا با یافتن شغل مورد نظر خود می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و در این کشور اقامت کنید.

برای تحصیل در کانادا در اولین مرحله باید برنامه تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید برای اقامت خود و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا پیش بروید. در کشور کانادا دانشگاه‌ها و برنامه‌های تحصیلی مختلفی وجود دارد که با کسب اطلاعات درمورد آن‌ها می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. تحصیل در کشور کانادا به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود باید برای دریافت پذیرش از آن دانشگاه اقدام کنید. برای دریافت پذیرش مدارکی مانند پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی گذشته، ریزنمرات تحصیلی، مدارک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه با توجه به درخواست دانشگاه، انگیزه نامه تحصیلی و معرفی نامه اساتید نیاز دارید. زمان پذیرش دانشگاه‌های کشور کانادا مختلف است برای کسب اطلاعات دقیق درمورد هر دانشگاه می‌توانید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

تحصیل در کشور کانادا بدون نیاز به مدرک زبان نیز امکان پذیر است. در برخی استان‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا می‌توانید بدون نیاز به مدرک زبان و با گذراندن دوره‌های زبان در این کشور مهاجرت تحصیلی خود را امکان پذیر کنید. برخی دانشگاه‌های کشور کانادا مانند دانشگاه کانکوردیا Concordia، دانشگاه رجینا، دانشگاه وینپیگ، دانشگاه کارلتون، دانشگاه ساسکاچوان و … شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را می‌پذیرند.

متقاضیان به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید دارای شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا باشند. از اولین شرایط ویزای تحصیلی کانادا می توان به اخذ پذیرش از دانشگاه و رشته مورد نظر در این کشور اشاره کرد. پس از اخذ پذیرش، شرایط ویزای تحصیلی کانادا و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا فراهم می شود. از الزامات و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

شرایط مهاجرت به کانادا (شرایط عمومی مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل) توضیحات
دارا بودن تمکن مالی کافی سالانه به میزان 10.000 دلار کانادا و ماهانه در حدود 1000 دلار کانادا
دارا بودن مدرک زبان انگلیسی/ فرانسه بر اساس مقطع تحصیلی در رشته و دانشگاه مورد نظر متفاوت است
نامه پذیرش از رشته و دانشگاه مورد نظر برای هر مقطع تحصیلی و هر رشته الزامی است
گپ و وقفه تحصیلی حداقل کمتر از 5 سال (از زمان اخذ آخرین مدرک تحصیلی تا اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا)

 

مقاطع تحصیلی دانشگاه های کانادا شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی دانشگاه های کانادا
مقطع کارشناسی/ لیسانس دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان/ دارا بودن معدل بالاتر از 15/ دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه/ شرکت در دوره پیش-نیاز برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی
مقطع کارشناسی ارشد/ فوق لیسانس دارا بودن مدرک کارشناسی یا لیسانس از دانشگاه های مورد تایید کانادا/ دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه/ دارا بودن انگیزه نامه تحصیلی قوی
مقطع دکترا / PhD دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس از دانشگاه های مورد تایید کانادا/ دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه/ دارا بودن مقاله های منتشر شده در ژورنال های علمی جهان
دوره های کوتاه مدت Co-op در کالج های کانادا دارا بودن مدرک دیپلم متوسطه دبیرستان/ مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه/ کم هزینه ترین روش مهاجرت تحصیلی با برخورداری از مزیت کار پس از اشتغال

 

کشور کانادا به دلیل دارا بودن شرایط مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا و همچنین دارا بودن فرصت های کاری پس از فارغ التحصیلی از بهترین مقاصد تحصیلی است

مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط ویزای تحصیلی کانادا و شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانند پس از تمام شدن تحصیل به کار و اشتغال در این کشور بپردازند. علاوه بر این شرایط برخورداری از بورسیه ها و اسکالرشیپ های تحصیلی برای متقاضیان واجد شرایط فراهم است. تحصیل به زبان های انگلیسی و فرانسه و همچنین تحصیل با هزینه های مقرون به صرفه و کم هزینه از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

یکی از موارد و مزایای مهم در مورد شرایط ویزای تحصیلی کانادا امکان اخذ مجوز اقامت دائم و یا تابعیت و شهروندی کانادا پس از اشتغال و کار در این کشور می باشد. از جمله شرایط اخذ اقامت دائم کانادا پس از فارغ التحصیلی کار و اشتغال مستمر و دائم در این کشور است. متقاضیان با دارا بودن شرایط اخذ تابعیت کانادا از جمله پرداخت منظم مالیات و بیمه سلامت، رعایت قوانین و مقررات مدنی کانادا و عدم ارتکاب جرم در این کشور می توانند شهروندی کانادا را دریافت کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا یکی از معتبرترین و پرمتقاضی‌ترین رشته‌های تحصیلی در کشور کانادا است. برای تحصیل پزشکی در کانادا باید یک مدرک لیسانس علوم پایه دریافت کنید. این شرط یکی از مهم‌ترین شروط تحصیل پزشکی در کانادا است و مدرک لیسانس شما باید در رشته‌هایی مانند زیست شناسی، شیمی، فیزیک و دیگر رشته‌های علوم پایه باشد. برای اینکه بتوانید وارد رشته پزشکی شوید و پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کنید نیاز به شرکت در آزمون MCAT (Medical College Admission Test) را دارید و باید حداقل نمره لازم را کسب کنید. علاوه بر نمره آزمون MCAT معدل دیپلم دبیرستان باید حداقل 25 باشد و به مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5 نیز نیاز است؛ اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید می‌توانید در دوره‌های آمادگی زبان که در دانشگاه‌های کشور کانادا برگزار می‌شود شرکت کنید.

آزمون MCAT یک آزمون کامل استاندارد است که برای متقاضیان رشته پزشکی در کشورهای آمریکا و کانادا برگزار می‌شود. این آزمون تمام لزوماتی که یک فرد به عنوان دانشجوی پزشکی باید داشته باشد را بررسی می‌کند که شامل تفکر انتقادی، ارزیابی مهارت حل مسئله، علم و دانش مفاهیم طبیعی و رفتاری و علوم اجتماعی می‌شود. برخی از دانشگاه‌های کشور کانادا برای پذیرش دانشجو در رشته پزشکی نیاز به نمره این آزمون ندارند مانند دانشگاه‌های پزشکی کبک، دانشگاه پزشکی اوتاوا و دانشگاه پزشکی نورثرن که بدون نیاز به آزمون دانشجو می‌پذیرند.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار و تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار و تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پیشنهاد کار و تخصص

یکی از اهداف اصلی مهاجرت کانادا، پذیرفتن مهاجران با نیروی کار ماهر و تخصصی است که به اقتصاد رو به رشد کانادا کمک می‌کند. کارکنان متخصصی که به طور دائم در کانادا مستقر هستند، به ویژه برای اقتصاد کانادا و نیروی کار این کشور ارزشمند هستند. متقاضیان موفق برنامه‌های مهاجرت کارگران ماهر، ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) دریافت می‌کنند، که اجازه می‌دهد متقاضی همراه با خانواده‌اش به کانادا مهاجرت کند.

به عنوان یک نیروی کار ماهر یا حرفه‌ای، گزینه‌های مختلفی در اختیار شما قرار دارد. اگر می‌دانید استان یا قلمروی مورد نظر خود برای زندگی را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید درخواست خود را از طریق یکی از برنامه‌های نامزدی استان (Provincial Nominee Programs) ارائه دهید.

 • نیروی کار ماهر فدرال: این برنامه برای افرادی است که تجربه کاری خاص دارند و قصد دارند در هر استان یا قلمرو خارج از استان کبک، اقامت کنند.
 • نیروی کار ماهر کبک: متقاضیانی که قصد مهاجرت به استان کبک را دارند ممکن است واجد شرایط درخواست برای این برنامه باشند.
 • برنامه نامزد شغلی استانی (PNP): اکثر استان‌ها و مناطق برنامه‌های کارمند ماهر خود را برای کسانی که قصد زندگی و کار در استان یا قلمرو خاص دارند، ایجاد کرده‌اند. این برنامه‌ها، راه‌های سریع مهاجرت به کانادا هستند که به کاندیداها اجازه می‌دهند گواهینامه‌های نامزدی استان را دریافت کنند. در اغلب موارد، یک گواهی تقاضای شغلی به متقاضیان اجازه می‌دهد تا سریع‌تر از سایر برنامه‌های مهاجرت به کانادا مهاجرت کنند.

بسیاری از کارفرمایان کانادایی به طور جدی به دنبال کارگران ماهر خارجی هستند تا بتوانند به نیروی کار خود بپیوندند. اگر شما می‌توانید یک پیشنهاد شغلی را از یک کارفرمای کانادایی بدست آورید، همچنین ممکن است برای پردازش درخواست مهاجرت کانادا سریعا واجد شرایط باشید.

متقاضیان با مراجعه به فهرست مشاغل مورد نیاز کانادا NOC می توانند شغل ها و حرفه های مورد نیاز این کشور را پیدا کرده و بر اساس شغل مورد نظر مدارک خود را ارسال کنند. مهاجرت به کانادا از طریق کار از پرتقاضاترین روش های مهاجرت به این کشور است. در ادامه به ارائه شرایط کار در کانادا و شرایط ویزای کار کانادا بر اساس برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق کار و اشتغال می پردازیم:

 

برنامه مهاجرت کاری به کانادا الزامات و شرایط کار در کانادا از طریق برنامه مهاجرتی مدارک و شرایط ویزای کار کانادا
برنامه مهاجرتی کارگران ماهر فدرال FSW مختص کارگران با مهارت و متخصص در حوزه های کاری مختلف/ اخذ پیشنهاد کاری از طریق کارفرمای کانادایی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه/ مدرک تحصیلی حداقل دیپلم/ مدرک فنی حرفه ای/ سوابق کاری مفید
برنامه اکسپرس اینتری Express Entry مختص متقاضیان با دارا بودن مدرک تحصیلی و سوابق کاری مفید/ اخذ ویزای کار بر اساس سیستم امتیازبندی دارا بودن سن مناسب/ سوابق کاری و حرفه ای/ مدرک تحصیلی دانشگاهی/ مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
برنامه جاب آفر Job Offer مختص متقاضیان دارای سوابق کاری مورد تایید کارفرمای کانادایی/ اخذ پیشنهاد کاری مناسب از طرف کارفرمای کانادایی/ در حال حاضر برای متقاضیان ایرانی غیرممکن است. دارا بودن سوابق کاری و تجربه کار در حوزه شغلی مورد نظر/ دارا بودن مدرک زبان انگلیسی عدم نیاز به ارائه تمکن مالی بالا/ یکی از کم هزینه ترین روش های شرایط کار در کانادا
برنامه کار مهارت فدرال FSTP مختص متقاضیان دارای مدرک فنی حرفه ای از کشور خود دارا بودن حداقل 2 سال سوابق کاری حرفه ای/ عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
برنامه تجربه و مهارت کاری CEO مختص متقاضیان دارای سوابق کاری و تجربه کار در حوزه های تخصصی دارا بودن مهارت کاری در سطح صفر، A و B/ دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار تخصصی/ عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
برنامه استخدام مستقیم از طرف کارفرمای کانادایی EDR مختص متقاضیان دارای تجربه کاری در حوزه های شغلی مختلف/ اخذ پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کانادایی دارا بودن شرایط لازم برای کسب امتیازهای لازم در سیستم امتیازبندی

 

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی ورزشی هنری

مهاجرت از طریق خود اشتغالی Self Employed از مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا و شرایط اقامت در کانادا است. این روش مهاجرتی به دلیل دارا بودن شرایط عالی برای رفتن به کانادا حائز اهمیت فراوانی است. از مهم ترین شرایط خود اشتغالی در کانادا می توان به عدم نیاز به سرمایه گذاری برای اخذ ویزای اقامت کانادا اشاره کرد.

از دیگر شرایط خود اشتغالی در کانادا دارا بودن سوابق کاری و حرفه ای و کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی می باشد. متقاضی از طریق خود اشتغالی و دارا بودن شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت کانادا می تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کند.

یکی از مهم ترین شرایط خود اشتغالی در کانادا و شرایط زندگی در کانادا از طریق خود اشتغالی ارائه طرح تجاری خود اشتغالی است. در واقع متقاضی با ارائه بیزینس پلن خلاقانه باید ثابت کند که در مدت زندگی و اقامت در کانادا توانایی تامین هزینه های زندگی خود از طریق اجرای این طرح تجاری را دارد.

علاوه بر این متقاضی برای اثبات دارا بودن شرایط خود اشتغالی در کانادا باید اثبات کند که دارای سوابق کاری حرفه ای در حدود 3 تا 5 سال در کشور خود قبل از اقدام برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا می باشد. همچنین متقاضی باید اثبات کند که می تواند هزینه های زندگی خود و خانواده خود را از طریق اجرای طرح تجاری خود اشتغالی در کانادا تامین کند.

ویزای ورزشکاران و ویزای هنرمندان از جمله ویزاهای خود اشتغالی کانادا محسوب می شود. متقاضیانی که دارای عنوان های شغلی مانند مربی ورزشی، داور ورزشی، ورزشکار حرفه ای، مربی برنامه های ورزشی و راهنمای برنامه های ورزشی می باشند، می توانند با دارا بودن شرایط خود اشتغالی در کانادا برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند.

علاوه بر این مشاغل متقاضیان با شغل های نقاشی، عکاسی، نویسندگی، طراحی و نوازندگی موسیقی نیز می توانند از طریق طرح های خود اشتغالی مقدمات مهاجرت به کانادا را فراهم کنند.

برنامه افراد خود اشتغال تنها برای اشخاصی ممکن است که تجربه خود اشتغالی مرتبط بعنوان نویسنده، کشاورز، ورزشکار (در سطح بین المللی) یا صنعتگر داشته باشند. برای اینکه متقاضیان شامل برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی بشوند، بایستی تجربه مرتبط و نیت و توانایی پایه گذاری یا خرید تجارتی در کانادا را داشته باشد که شخص را مشغول به کار نگهدارد و کمک مهمی به وضعیت اقتصادی، فرهنگی یا هنری کانادا محسوب شود.

تجربه مرتبط به این معنی است که شخص حداقل دوسال تجربه خود اشتغالی یا مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی داشته باشد، که در فاصله زمانی 5 سال پیش از ارسال درخواست متقاضی باشد. متقاضیان باید ثابت کنند که اشتغال پیشنهادی درآمد‌های کافی را برای پشتیبانی مالی از متقاضی و بستگان وی فراهم می‌کند. کشاورزان، نویسندگان، صنعتگران، شخصیت های ورزشی، مربیان، بازیگران، هنرمندان و… متقاضیانی هستند که ممکن است واجد شرایط باشند. ارزیابی اشخاص خود اشتغال بر اساس فاکتور های زیر سنجیده می‌شود:

 • تحصیلات
 • توانایی و تجربه اداری(زمانی که تحت عنوان همکاری اقتصادی از طریق خود اشتغالی درخواست داده باشید.)
 • صلاحیت هنری(زمانی که تحت عنوان هنری یا فرهنگی خود اشتغالی درخواست داده باشید.)
 • سن
 • توانایی زبانی(انگلیسی یا فرانسوی)
 • انعطاف پذیری

استان کبک سیستم انتخاب جداگانه‌ای برای افراد خود اشتغال دارد.

قوانین خود اشتغالی در کانادا

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا و دارا بودن شرایط اقامت در کانادا از طریق دارا بودن شرایط خود اشتغالی در کانادا باید قوانین خود اشتغالی را در این کشور رعایت کنند. دارا بودن تجربه کاری در حوزه های هنری، فرهنگی، ورزشی و کشاورزی از جمله موارد مهم در مورد شرایط خود اشتغالی در کانادا است. اما متقاضی باید دارای سوابق کاری حرفه ای، مدرک تحصیلی مرتبط با شغل مورد نظر، سلامت جسمی و حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی باشد. از جمله قوانین و شرایط خود اشتغالی در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

متقاضی پس از اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا باید در برنامه های هنری، فرهنگی و ورزشی در این کشور به طور فعالانه شرکت کند.

می توان گفت که متقاضیان پس از ورود به کانادا و اخذ ویزای خود اشتغالی باید همان فعالیت های خود اشتغالی خود را ادامه دهند و از طریق این فعالیت ها درآمد کافی کسب کنند.

متقاضیان باید در حوزه کاری خود به صورت خوداشتغالی و یا در سطح بین المللی فعالیت داشته باشند و باید در جدول امتیازبندی سیستم خوداشتغالی از مجموع 100 نمره حداقل نمره 35 را دریافت کنند.

اگر متقاضی به عنوان کارمند موسسه دولتی یا خصوصی فعالیت می کند، به عنوان خوداشتغالی محسوب نمی شود.

فعالیت خود اشتغالی برای موسسه خصوصی و یا دولتی باید به صورتی باشد که فعالیت متقاضی وابسته به کار در آن موسسه نباشد و بتواند مستقلانه از محل فعالیت خود کسب درآمد کند.

از دیگر قوانین و شرایط خود اشتغالی در کانادا این است که متقاضی برای اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا باید دارای تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی حداقل 6 ماه اول در کانادا باشد.

متقاضی باید افسر مهاجرتی را متقاعد کند که با ورود به کشور کانادا توانایی اجرای طرح خود اشتغالی به طور مستقل و با کسب درآمد را دارد و این فعالیت خود اشتغالی می تواند هزینه های زندگی وی در کانادا را تامین کند.

امکان زندگی و کار در هر شهر و استان کانادا و همچنین عدم نیاز به سرمایه گذاری و کوتاه بودن روند رسیدگی به این پرونده مهاجرتی بین 10 ماه تا یک سال از مهم ترین مزایا و شرایط خود اشتغالی در کانادا است.

برنامه مهاجرت افراد خود اشتغال به کِبِک

برنامه اشخاص خود اشتغال استان کبک به جذب متقاضیانی تمایل دارد که بتوانند توانایی خود را در پایه گذاری یک تجارت موفق در کبک نشان بدهند، و در نهایت بتوانند درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا مطرح کنند. موارد مورد نیاز اصلی برای برنامه کبک وجود دارد که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند. برای اطمینان از سزاوار بودن متقاضیان برای برنامه خود اشتغالی کبک، آن‌ها بایستی موارد زیر را انجام دهند:

 • متقاضی بایستی حداقل 100000 دلار کانادا دارایی خالص داشته باشند که آنرا از راه قانونی به دست آورده باشند(به همراه همسر، در صورتی که همسر متقاضی وی را همراهی می‌کند)
 • متقاضی بایستی حداقل دو سال تجربه اداره یک تجارت قانونی را داشته باشد. این دو سال تجربه بایستی در بازه زمانی 5 سال قبل از ارائه درخواست شما و زمان حال بوده باشد.
 • متقاضی باید در زمینه مسئولیت‌های مدیریت مثل مدیریت کسب و کار، منابع انسانی و برنامه ریزی کاری با تجربه باشد.

متقاضیان باید دانش زبانی متوسط رو به بالا انگلیسی، و سواد خواندن و نوشتن فرانسوی داشته باشند.

برنامه مهاجرت افراد خود اشتغال به کِبِک

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

شما باید چندین الویت برای درخواست شهروندی داشته باشید. شما باید از لحاظ جسمی در کانادا حداقل برای 1095 روز در طول پنج سال قبل از تاریخ اعمال شده در کانادا حضور داشته باشید. این شامل زمان به عنوان:

 • ساکن دائمی (PR)
 • اقامت موقت (به طور قانونی مجاز به اقامت در کانادا)
 • فرد محافظت شده

همسر کانادایی شما می تواند اسپانسر شما برای تبدیل شدن به یک اقامت دائم شود، اگر شما:

 • در کانادا زندگی نمی کنید یا
 • ساکن دائمی نیستید.

شما می توانید برای شهروندی درخواست کنید اگر:

 • ساکن دائمی هستید
 • به اندازه کافی به صورت فیزیکی در کانادا زندگی کرده اید
 • شرایط دیگر را برآورده سازید.

در واقع، دو درخواست نامه وجود دارد که باید برای کمک به مهاجرت همسر خود در کانادا ارائه کنید. همسر شما باید برای اقامت دائم در Case Processing Center در کانادا درخواست کند و همچنین باید یک درخواست نامه برای حمایت از او در همان زمان ارائه دهید. در نظر داشته باشید که هر متقاضی اقامت دائم در کانادا باید تحت بررسی های پزشکی و سابقه کیفری اقدام کند. اگر آنها این آزمایش ها را تحویل ندهند، آنها مجاز به ورود به کانادا نخواهند شد.

مدت زمان اسپانسری همسر چقدر طول می کشد؟

پس از ارائه درخواست نامه تان، پردازش آنها کمی بیش از یک ماه طول می کشد. در پایان این دوره شما مطلع خواهید شد که آیا درخواست نامه تان پذیرفته شده یا رد شده است.

 از مهم ترین شرایط ازدواج در کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • متقاضی باید با ارائه عکس های خانوادگی، اسناد، نامه ها و پیام ها ثابت کند که این ازدواج واقعی است و صرفا به منظور اخذ اقامت کانادا انجام نشده است.
 • از شرایط ازدواج در کانادا این است که متقاضی و طرف دوم ازدواج دارای حداقل سن 18 سال باشند.
 • طرف دوم ازدواج دارای مجوز شهروندی کانادا و یا از شهروندان کانادا باشد.
 • متقاضی توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک برای کار و زندگی و اقامت در کانادا را در مدت زندگی مشترک داشته باشد.
 • ازدواج متقاضی با شهروند قانونی کانادا با مدارک و اسناد قانونی ازدواج قابل اثبات باشد.
 • از دیگر شرایط ازدواج در کانادا و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا این است که متقاضی و همسر وی در یک خانه مشترک تا مدت 3 سال پس از ازدواج زندگی کنند.
 • متقاضی باید با ارائه مدارک لازم ثابت کند که این ازدواج بر اساس علاقه متقابل و با هدف ازدواج واقعی انجام شده است و قصد ازدواج دروغین برای اخذ اقامت کانادا را ندارد.
 • متقاضی در زمان ارائه درخواست ازدواج نباید دارای همسر یا شریک زندگی باشد.
 • متقاضی نباید در کشور کانادا مرتکب جرم و جنایت شده باشد و در این صورت باید در حدود 5 سال از آن جرم و خلاف قانون گذشته باشد.
 • اگر متقاضی قصد ازدواج دروغین و صرفا با قصد اخذ اقامت با شهروند کانادایی را داشته باشد، به راحتی توسط IRCC تشخیص داده می شود.
 • متقاضی نباید مدت زمان کوتاهی قبل از ارائه درخواست برای اخذ اقامت دائم کانادا با شهروند کانادا آشنا شده باشد.
 • متقاضی نباید مدت زمان کوتاهی قبل از ارائه درخواست با پارتنر، دوست دختر و یا همسر خود آشنا شده باشد و باید از آشنایی متقاضی و همسرش مدت طولانی گذشته باشد.

 

 

 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد و برای اینکه بتوانید به این کشور مهاجرت کنید نیاز به دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا دارید. 5 راه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:

 • برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری استان کبک:

حدود 800،000 دلار کانادا با دولت استان کبک در مدت پنج سال، بدون بهره سرمایه گذاری می‌شود. در حدود 24 تا 36 ماه، شما اقامت دائمی دریافت می‌کنید که به شما و خانواده تان اجازه ورود به کانادا را می‌دهد. در پایان سال پنجم، مبلغ کامل از دولت کبک به شما پرداخت می‌شود. برای این برنامه نیازی به سن یا تحصیل وجود ندارد، اما سرمایه گذار و اعضای خانواده باید در سلامت باشند.

 • ویزا کار بخش 205:

این بخش شامل اجرای تجارت خودتان است. این فرآیند مستلزم ترکیب شرکت کانادایی شما، ثبت نام با درآمد کانادایی، باز کردن حساب بانکی کانادا برای شرکت شما و سپردن پول به حساب کاربری برای استفاده از این شرکت است. پردازش کمتر از شش ماه طول می‌کشد پس از یک سال موفقیت در تجارت، می توانید بر اساس تجربه کانادایی برای اقامت دائم درخواست کنید.

 • ویزای کار انتقال بین شرکت ها

اگر از شرکت تان در خارج از کشور به یک شرکت کانادایی وابسته به عنوان مدیر، اجرایی یا فردی با تخصص منتقل می‌شوید، ممکن است بعدا بتوانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. این گزینه راهی ارزان برای دریافت اقامت دائم است. زمان پردازش برای انتقال دهندگان بین شرکت کمتر از شش ماه است. پس از یک سال، می‌توانید طبق مجموعه تجربه کانادایی برای اقامت دائم درخواست دهید.

 • برنامه های نامزد استان (PNP):

بسیاری از استان‌های کانادا دارای برنامه‌های مهاجرت تجاری خود هستند که به عنوان برنامه‌های نامزدانه ایالت (PNP) شناخته می‌شوند. بر خلاف بخش‌های دیگر، برنامه‌های PNP احتیاجی به اجازه کار ندارند، و سرمایه گذار را مستقيما به اقامت دائم انتقال می‌دهند.

 • برنامه کارآفرین کبک

برای واجد شرایط بودن، باید:

 • دارایی خالص حداقل 300،000 دلار کانادا
 • دارای حداقل دو سال تجربه در اداره یک کسب و کار در پنج سال گذشته
 • با سرمایه گذاری حداقل 100،000 دلار کانادا، حداقل 25 درصد از حقوق صاحبان تجارت در کبک را ایجاد کرده یا به دست آورید.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارت آپ Startup یکی از روش های کم هزینه اخذ اقامت این کشور و شرایط رفتن به کانادا است. متقاضی با اخذ ویزای استارت آپ کانادا از همان ابتدای کار می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم اقدام کند. در واقع حتی اگر طرح تجاری ارائه شده برای استارت آپ به سوددهی مطلوب نرسد و یا اجرای موفقیت آمیزی نداشته باشد، مجوز اقامت دائم کانادا باطل نمی شود. همچنین متقاضی می تواند برای همراهی همسر و فرزندان خود در کانادا ویزای همراه دریافت کند.

از دیگر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن طرح و ایده تجاری یا بیزینس پلن خلاقانه
 • اثبات سوددهی طرح تجاری
 • اطمینان از گردش مالی مطلوب
 • تایید طرح تجاری توسط موسسه های معتبر مالی کانادا
 • دارا بودن بیش از 50% کل سهام شرکت برای متقاضی و یا شرکای تجاری
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی CLB5 و یا مدرک زبان فرانسوی TEF و TCF
 • اثبات دارا بودن کسب و کار تجاری موفق و فعال
 • اشتغال زایی ایده و طرح تجاری استارت آپی برای شهروندان کانادایی
 • قابلیت رقابت ایده و طرح تجاری استارت آپی متقاضی در بازارهای جهانی

شرایط ثبت شرکت در کانادا

یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا روش ثبت شرکت Owner Operator  است. در این روش متقاضی با دارا بودن شرایط ثبت شرکت در کانادا ویزای سرمایه گذاری و ویزای اقامت این کشور را دریافت می کند. ثبت شرکت در کانادا از 2 روش ثبت شرکت استانی و ثبت شرکت فدرال امکان پذیر است. متقاضیان به منظور ثبت شرکت در استان های مختلف کانادا باید دارای شرایط ثبت شرکت در کانادا در هر استان باشند. هر استان کانادا دارای شرایط ثبت شرکت در کانادا مخصوص به خود و با الزامات خاص خود می باشد.

از جمله مهم ترین شرایط ثبت شرکت در کانادا می توان به دارا بودن طرح و ایده تجاری خلاقانه و تاییدیه های لازم از اداره کار و بررسی بازار کار برای راه اندازی طرح تجاری اشاره کرد. هزینه های ثبت شرکت در کانادا و راه اندازی این طرح تجاری در حدود 70.000 هزار دلار کانادا است. از انواع شرکت ها در کانادا شرکت خصوصی  Sole Proprietorship، شرکت مشارکتی  Partnership شرکت سهامی  Corporation و شرکت تعاونی  Cooperative را می توان نام برد. برخی از مهم ترین شرایط ثبت شرکت در کانادا عبارت است از:

 

شرایط ثبت شرکت در کانادا توضیحات
ارائه ایده و طرح تجاری Business Plan طرح تجاری باید خلاقانه و جدید باشد و قابل رقابت با رقبای بین المللی باشد.
ارائه نام مناسب برای شرکت تجاری نوع مالکیت به صورت سهامی و شراکت با شرکا
ارائه آدرس در کانادا برای محل شرکت آدرس محل شرکت تجاری باید در داخل کانادا باشد.
ارائه نوع مالکیت تجاری سهامی/ شراکتی/ مالکیت انحصاری
ارائه تاییدیه های مالی و حمایت سرمایه گذاران کانادایی موسسه های مالی و حامیان و اسپانسرهای مالی کانادا
ارائه رسید پرداخت هزینه های ثبت شرکت و اجرای طرح تجاری در حدود 70 هزار دلار کانادا

 

مزایای ثبت شرکت در کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط ثبت شرکت در کانادا می توانند از مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور برخوردار شوند. گرچه متقاضی برای ثبت شرکت در کانادا نیاز به مبلغ هنگفتی برای سرمایه گذاری ندارد، اما دارا بودن ایده و طرح تجاری یا Business Plan با سوددهی مطلوب پس از راه اندازی الزامی است.

شاید یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در کانادا را بتوان عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه و همچنین کوتاه بودن روند بررسی پرونده مهاجرتی ذکر کرد. پس از راه اندازی کسب و کار جدید در قالب یک شرکت تجاری و اجرای طرح تجاری در صورتی که این طرح تجاری با سود دهی همراه باشد، متقاضی می تواند با دارا بودن شرایط اخذ اقامت دائم کانادا برای اخذ این مجوز اقامت دائم اقدام کند.

 

شرایط خرید ملک در کانادا

کشور کانادا برای صدور ویزای اقامت این کشور روش های مختلفی را به متقاضیان بین المللی ارائه کرده است. بر اساس قوانین کانادا متقاضیان بین المللی که در این کشور اقامت قانونی ندارند، نمی توانند در کانادا ملک و خانه خریداری کنند. بر این اساس متقاضیانی مجاز به خرید ملک در کانادا می باشند که دارای شرایط خرید ملک در کانادا باشند. از جمله مهم ترین شرایط خرید ملک در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متقاضیانی که دارای مجوز اقامت قانونی کانادا باشند.
 • متقاضیانی که دارای پرونده در حال جریان برای اخذ اقامت دائم کانادا باشند.
 • متقاضیانی که دارای پرونده مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا باشند.
 • امکان استفاده از وام های بانکی و تسهیلات بانکی در بانک های کانادا برای خرید ملک وجود دارد.
 • متقاضی باید برای خرید ملک در کانادا در حدود 20% از مبلغ خانه را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده پرداخت کند و برای بقیه پول ملک از بانک وام بگیرد.
 • از مهم ترین شرایط خرید ملک در کانادا دارا بودن سن بالاتر از 18 سال و دارا بودن سین نامبر است.

 

 

متقاضیانی که دارای مجوز اقامت قانونی کانادا و یا دارای پرونده در حال جریان برای اخذ اقامت دائم کانادا باشند، می توانند برای خرید ملک در کانادا اقدام کنند.

شرایط کارآفرینی در کانادا

یکی دیگر از انواع برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا و شرایط رفتن به کانادا روش کارآفرینی در این کشور است. متقاضیان دارای تمکن مالی کافی می توانند از طریق برنامه سرمایه گذاری کارآفرینی Entrepreneur به کانادا مهاجرت کنند. از مهم ترین شرایط کارآفرینی در کانادا دارا بودن سوابق کاری حرفه ای، دارا بودن تمکن مالی کافی و دارا بودن ایده و طرح تجاری نوآورانه را نام برد.

متقاضی با ارائه طرح کارآفرینی نوآورانه با اثبات سوددهی مطلوب می تواند در کشور کانادا کارآفرینی کند. اثبات تولید محصولات جدید و یا ارائه خدمات نوین از طریق اجرای این طرح کارآفرینی و همچنین رشد اقتصادی کانادا و استان محل اقامت و کار از شرایط کارآفرینی در کانادا است. از دیگر شرایط کارآفرینی در کانادا می توان به عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و عدم محدودیت سنی اشاره کرد.

متقاضیان با دارا بودن شرایط کارآفرینی در کانادا از زیر مجموعه شرایط سرمایه گذاری در کانادا می توانند در مشاغلی غیر از مشاغل در حوزه های کارگزاری املاک، خرید و فروش ضایعات و مشاور املاک مشغول فعالیت کارآفرینی شوند. علاوه بر این مشاغل در حوزه کارگزاری، خشکشویی اتوماتیک، دست دوم فروشی، کارواش اتوماتیک اتومبیل، اعطای وام و پول و یا کارآفرینی در حوزه مشاغل خانگی از جمله مشاغل کارآفرینی در کانادا محسوب نمی شود.

شرایط تولد فرزند در کانادا

بیشتر کشورهای جهان برای اعطای تابعیت به کودکان خارجی متولد شده در این کشورها بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند. بر طبق قانون خون اگر کودکی در یک کشور خارجی از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت آن کشور باشند، تابعیت آن کشور به کودک متولد شده اعطا می شود. بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا از قانون خون تبعیت می کنند. بر طبق قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور خارجی متولد شود، تابعیت آن کشور به کودک متولد شده اعطا می شود، صرف نظر از اینکه پدر و مادر کودک دارای چه تابعیتی باشند.

شرایط تولد فرزند در کانادا و سیستم اعطای تابعیت کشور کانادا بر اساس قانون خون و قانون خاک می باشد. اگر پدر یا مادر یا هر دو والدین کودک متولد شده در خاک کانادا دارای تابعیت کانادا باشند، این کودک تابعیت کانادا را دریافت می کند. بر اساس شرایط تولد فرزند در کانادا، کودکان متولد شده در خاک کانادا صرف نظر از تابعیت پدر و مادرشان تابعیت کانادا را اخذ می کنند.

پدر و مادر کودکی که در کانادا متولد شده است اگر دارای تابعیت کانادا نباشند، می توانند پس از رسیدن فرزندشان به 18 سالگی مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. بر اساس قوانین اعطای تابعیت کانادا و شرایط اقامت کانادا در سال 2022 و شرایط تولد فرزند در کانادا اعطای تابعیت کودک خارجی متولد شده در این کشور بر اساس قانون خاک و خون می باشد.

قوانین شرایط تولد فرزند در کانادا

در سال های گذشته والدین می توانستند با توجه به تولد فرزند در کانادا برای خود نیز تابعیت کانادا را دریافت کنند. اما در حال حاضر بر اساس قوانین و شرایط فرزند در کانادا والدین برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا باید مواردی از قوانین این کشور را رعایت کنند. برخی از قوانین و شرایط تولد فرزند در کانادا عبارت است از:

 • متقاضیان با قصد مهاجرت به کانادا از طریق دارا بودن شرایط تولد فرزند در کانادا باید بدانند که اخذ مجوز شهروندی کانادا برای کودک آن ها از طریق تولد در این کشور برای آن ها اهداف اقامتی و شهروندی کانادا را در پی ندارد.
 • پدر و مادری که فرزند آن ها در خاک کانادا متولد می شود، نمی توانند تابعیت کانادا را دریافت کنند. فرزند آن ها که به سن ۱۸ سالگی رسید، اگر آنها در کانادا اقامت داشته باشند، این فرزند می تواند حامی پدر و مادر شود و در این صورت پدر و مادر می توانند اقامت کانادا را دریافت کنند.
 • تولد کودک در کانادا صرفا دارای مزایای اقامتی برای فرزند است و والدین کودک نمی توانند تابعیت کانادا را از طریق تابعیت فرزند خود دریافت کنند. اما با رسیدن کودک به 18 سالگی والدین می توانند از طریق حمایت فرزندشان برای اخذ تابعیت کانادا اقدام کنند.
 • اگر والدین فرزند متولد شده در کانادا دارای حق شهروندی و تابعیت کشور کانادا باشند، کودک نیز شهروندی و تابعیت این کشور را دریافت خواهد کرد.
 • اگر والدین فرزند متولد شده در کانادا فاقد تابعیت و شهروندی کانادا باشند و فقط در کانادا زندگی کنند، کودک می تواند تابعیت کانادا را دریافت کند.
 • اگر شهروند و تبعه کانادا با یک زن خارجی ازدواج کند، فرزند متولد شده از این زوج در خاک کانادا تابعیت کانادا را دریافت می کند.
 • اگر شهروند و تبعه کانادا با یک زن خارجی ازدواج کند و فرزند آن ها در خارج از کشور کانادا متولد شده باشد، این کودک تابعیت را دریافت خواهد کرد.
 • اگر فرزند دارای مادر شهروند کانادا باشد و در کانادا متولد شود، این فرزند تابعیت کانادا را دریافت می کند، اگر این فرزند در خارج از کشور کانادا متولد شود، این تابعیت را دریافت می کند.
 • اگر فرزند متولد شده در خاک کانادا از والدینی باشد که فاقد تابعیت کانادا باشد، این کودک تابعیت کانادا را صرف نظر از تابعیت والدین خود دریافت می کند.
 • اگر مادر فرزند دارای تابعیت و شهروندی کانادا باشد و پدر تابعیت یک کشور دیگر را داشته باشد و فرزند در خاک کانادا متولد شود، فرزند تابعیت پدر و مادر خود را دریافت می کند.
 • فرزند متولد شده در خاک کانادا از والدین کانادایی به طور ارثی تابعیت والدین خود را دریافت می کند.
 • فرزند متولد شده از پدر و مادر دارای تابعیت ایران تابعیت و شهروندی کانادا را دریافت خواهد کرد، حتی اگر پدر و مادر این فرزند با ویزای توریستی به کانادا سفر کرده باشند.

 

متقاضیان با قصد مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند در کانادا باید بدانند که اخذ مجوز شهروندی کانادا برای کودک آن ها از طریق تولد در این کشور برای آن ها اهداف اقامتی و شهروندی کانادا را در پی ندارد.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق مدرک فنی و حرفه ای

متقاضیانی که دارای مدرک فنی حرفه ای معتبر می باشند، می توانند به کشور کانادا مهاجرت کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق مدرک فنی و حرفه ای متقاضی باید دارای سوابق کاری و حرفه ای باشد. از الزامات و شرایط اقامت در کانادا از طریق مدرک فنی حرفه ای موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن سوابق کاری تمام وقت از 2 تا 5 سال و به صورت 30 ساعت در هفته یا
 • دارا بودن سوابق کاری پاره وقت از 2 تا 5 سال و حداقل تا 15 ساعت در هفته
 • دارا بودن نمره لازم در مهارت های 4 گانه آزمون زبان انگلیسی آیلتس
 • اشتغال در مشاغل فنی در حوزه های برق، ساخت و ساز، کنترل و تولید فناوری اطلاعات، منابع طبیعی و تعمیر و نگهداری
 • دارا بودن تجربه کاری در طبقه بندی مشاغل کانادا و دارا بودن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • اخذ ویزای کار برای متقاضیان ایرانی دارای مدرک فنی حرفه ای در رشته های جوشکاری، لوله کشی، برق صنعتی و عمومی، مکانیک اتومبیل و برق و نقاشی اتومبیل

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی می‌باشد که البته روش مناسبی برای پیشنهاد و گزینه‌های اول مهاجرتی نمی‌باشد و در صورتیکه متقاضی مهاجرت به کانادا امکان مهاجرت به روش‌های دیگر را دارد بهتر است که از طریق پناهندگی مهاجرت نکند. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به این صورت می‌باشد که افرادی که به دلیل امنیت در کشور خود به کشورهای دیگری از جمله این کشور مهاجرت می‌نمایند یا به عبارتی به کشورهای دیگر پناه می‌برند یک سری حق و حقوق به شخص تعلق می‌گیرد که البته در صورتی امکان پذیر می‌باشد که شخص بتواند ادعای خود را اثبات نماید. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به دو روش امکان پذیر می‌باشد که عبارتند از:

 • پناهندگی کانادا با حمایت بخش خصوصی: پناهندگی با حمایت بخش خصوصی به این صورت می‌باشد که گروه‌هایی از مردم کانادایی که به تایید دولت این کشور رسیده‌اند داوطلب می‌شوند تا از پناهندگان به این کشور حمایت کنند که این حمایت یک سال می‌باشد یا تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که شخص پناهنده از نظر مالی مستقل شود و با شرایط زندگی در این کشور وفق پیدا کند. حمایت پناهندگان تحت نظر بخش خصوصی به این صورت می‌باشد که هنگام ورود شما به فرودگاه کانادا حامیان کانادایی به استقبال شخص پناهنده می‌آیند و تمامی امکانات رفاهی از جمله مسکن، خوراک، پوشاک و… را در اختیار شخص پناهنده قرار می‌دهند و وی را حمایت می‌نمایند.
 • پناهندگی کانادا با حمایت دولت: پناهندگی کانادا با حمایت دولت به این صورت می‌باشد که پس از ورود شما به این کشور کارکنان سازمان مربوطه به استقبال شما در فرودگاه آمده و شما را به صورت موقت در هتل یا مهمان خانه‌ای اسکان می‌دهند تا بتوانید مسکن مورد نظر خود را برای سکونت پیدا نمایید البته خوراک و پوشاک و هزینه‌های پزشکی در اختیار شما قرار می‌دهند همچنین شما این امکان را دارید که با سایر پناهندگان ملاقات داشته باشید. حمایت‌های مالی دولت این کشور که شامل هزینه‌های مربوط به مسکن، خوراک، پوشاک و… می‌شود را طی یکسال پوشش می‌دهد.
مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

در این قسمت به بررسی سیستم امتیازبندی ورود سریع یا express entry را شرح می‌دهیم؛ سیستم سریع امتیاز دهی ما جمعیتی از متقاضیان می‌سازد که شایستگی مهاجرت دائم به کانادا را دارند. برای ورود به این جمععیت بایستی شایستگی لازم را برای یکی از برنامه‌های مهاجرت داشته باشید. امتیازات شما بر اساس اطلاعات پروفایل شما، شامل مهارت‌ها و تجربه‌های شما تعیین می‌شود.

برای اینکه از بین آن جمعیت برای مهاجرت برگزیده شوید بایستی امتیاز شما یکی از بهترین و بالا ترین امتیازات باشد. سیستم رتبه بندی جامع سیستمی است که بر اساس امتیازات کسب شده کار می‌کند. ما با استفاده از این سیستم امتیاز پروفایل شما و رتبه شما را در جمعیت متقاضیان می‌سنجیم.

فاکتور – امتیاز هر فاکتور با همسر – امتیاز هر فاکتور بدون همسر

 • سن – 100 – 110
 • سطح تحصیلات – 140 – 150
 • مهارت زبانی – 150 – 160
 • تجربه کار در کانادا – 70 – 80

امتیازی که شما از این سیستم می‌گیرید، شامل امتیازاتی تا 600 می شوند به علاوه امتیاز دیگری که از 600 می‌توانید بگیرید. امتیاز کلی شما از 1200 محاسبه خواهد شد.

امتیاز اصلی تا 600

 • فاکتور‌های مهارت و تجربه متقاضی
 • فاکتور‌های همسر مثل مهارت زبانی و تحصیلات همسر شما
 • قابلیت انتقال مهارت شامل تحصیلات و تجربه کار

امتیاز اضافی: تا 600 امتیاز

 • مدرک، گواهی یا دیپلمی که از کشور کانادا دریافت کرده باشید
 • پیشنهاد کاری معتبر
 • کاندید شدن از استان یا منطقه
 • برادر، خواهری که در کانادا زندگی کند و شهروندی یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد.
 • مهارت‌های بالای زبان فرانسوی

امتیاز اصلی + امتیاز اضافی = امتیاز کلی شما

اخذ ویزای کشور کانادا

برای اینکه بتوانید وارد خاک کشور ترکیه شوید نیاز دارید ویزای کشور کانادا را دریافت. ویزای کشور کانادا انواع مختلفی دارد که شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای کاری و … می‌شود. شما باید با توجه به شرایط مهاجرت خود برای دریافت مناسب‌ترین ویزای کانادا اقدام کنید. ویزای توریستی کانادا نوعی ویزای موقت است که برای سفر، بازدید خانواده و اقامت‌های کوتاه تجاری صادر می‌شود. ویزای توریستی به صورت چند بار ورود است و شما می‌توانید تا زمانی که ویزای شما دارای زمان است وارد کشور کانادا شوید. در هر بار ورود نیز می‌توانید به مدت 6 ماه در این کشور اقامت کنید.

ویزای تحصیلی و کاری کانادا دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت دارند و با توجه به شرایط تحصیل و کار یکی از آن‌ها صادر می‌شوند. برای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی و پذیرش از طرف دانشگاه، مدرسه یا مرکز آموزشی مورد نظر خود هستید. جواب ویزای تحصیلی کشور کانادا بین 4 تا 6 ماه صادر می‌شود؛ پس بهتر است از چندین ماه قبل از مهاجرت اقدام به دریافت ویزا کنید. ویزای کاری کانادا با هدف نیروی ماهر، خود اشتغالی و یا شروع کسب و کار صادر می‌شود. اخذ ویزای کاری کانادا نیز مانند ویزای تحصیلی این کشور نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارد. دعوت نامه کارفرما یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری این کشور است. موارد زیر دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور کانادا است.

 • شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه معتبر به همراه عکس پاسپورتی
 • اسناد بانکی اموال و تمکن مالی
 • مدارک مربوط به فرآیند انگشت نگاری
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • بیمه کار
 • سوابق شغلی
 • فیش حقوقی

شرایط وکیل مهاجرت به کانادا

مهاجرت به هر کشور جهان و بر اساس هر روش یک فرآیند طولانی و با وجود مشکلات و دشواری های مختلف از اولین مرحله اقدام تا مراحل نهایی می باشد. گرچه بسیاری از متقاضیان با مراجعه به سایت های مهاجرت و اداره مهاجرت کانادا می توانند مراحل اولیه مهاجرت خود را به تنهایی طی کنند. اما در مراحل بعد به دلیل نا آشنایی با قوانین مهاجرت با ریجکتی پرونده مهاجرتی مواجه می شوند.

موسسه های مهاجرتی با دارا بودن وکیل مهاجرت به کانادا در هزینه و وقت متقاضیان برای انجام کارهای مهاجرت صرفه جویی می کنند. علاوه بر این وکیل مهاجرت به کانادا با آگاهی از قوانین و شرایط مهاجرت احتمال اخذ پذیرش را افزایش می دهد.

اما وکیل مهاجرت به کانادا باید دارای شرایطی باشد. از جمله مهم ترین شرایط وکیل مهاجرت به کانادا می توان به آگاهی از آخرین قوانین مهاجرت به کانادا شرایط اقامت در کانادا و اطلاع از مواردی را نام برد که افسر پرونده ویزا به عنوان مشکل در پرونده های مهاجرتی تشخیص می دهد.

از دیگر شرایط وکیل مهاجرت به کانادا پیگیری پرونده مهاجرتی از طریق سفارت کانادا و یا در داخل کشور کانادا است. وجود یک وکیل آگاه و کاردان می تواند خیال متقاضی را از بابت پیگیری پرونده مهاجرتی از طریق یک فرد کاردان و ماهر و باتجربه راحت کند.

هزینه‌های زندگی در کشور کانادا

اگر می‌خواهید به کشور کانادا مهاجرت کنید یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در مورد آن اطلاعات کسب کنید هزینه‌های زندگی در کانادا است. هزینه‌های عمومی یک شهروند کانادا شامل هزینه‌هایی از قبیل مسکن، پوشاک، مسکن، خوراک و بهداشت است که در استان‌های مختلف کشور کانادا متفاوت است. کشور کانادا دارای 10 استان است که هزینه‌های زندگی در شهرها و استان‌های پرجمعیت مانند تورنتو، ونکوور و مونترال بالا‌تر از سایر شهرها کشور کانادا است. هزینه زندگی در استان کبک در شهرهای شربروک، لاوال، ساگنای، لویس، تربون و لونگوئل از همه‌ی شهرها و استان‌های کشور کانادا پایین‌تر است.

هزینه اجاره و خرید خانه در کشور کانادا بالا است؛ البته شرایط مسکن و محل قرار گیری آن در هزینه‌ها تاثیر دارد. طبق تحقیقات انجام شده در کشور کانادا مردم حدود 50 درصد درآمد خود را صرف اجاره خانه و هزینه برق، گاز و آب می‌کنند. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بین 800 تا 2000 دلار کانادا است و هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 600 تا 1700 دلار آمریکا است. هزینه اجاره خانه برای یک خانواده 3 تا 5 نفره در مرکز شهر بین 1300 تا 3700 دلار و در حومه شهر بین 1100 تا 2800 دلار است. هزینه خرید خانه در کشور کانادا بالا است و معمولا شهروندان این کشور خرید ملک را انتخاب نمی‌کنند. در ادامه هزینه‌هایی مانند خورد و خوراک و حمل و نقل و … را در جدول بررسی می‌کنیم.

         خورد و خوراک               هزینه به دلار کانادا
         یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت               17 دلار
         مک دونالد               10 دلار
        1 کیلو گوشت گاو               12 دلار
        1 کیلو مرغ               7 دلار
        12 عدد تخم مرغ               3 دلار
        500 گرم ماکارونی               1.5 دلار
         1 کیلو سیب               8 دلار
         1 کیلو موز               1.7 دلار
         1 کیلو سیب زمینی               0.5 دلار
        برنج سفید (1 کیلوگرم)               3.8 دلار
        شیر 1 گالن               2.5 دلار
        آب یک و نیم لیتری               2.2 دلار

هزینه‌های حمل و نقل در کشور کانادا شامل:

          حمل و نقل در کشور کانادا             هزینه به دلار کانادا
          بلیط مترو( یک هفته)             38.5 دلار
          هر کیلومتر تردد با تاکسی             4 دلار
         خرید خودرو             1300 دلار
         بنزین( یک لیتر)             1.5 دلار
         پارکینگ عمومی( برای یک ساعت)             3 دلار

شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت کانادا

به طور کلی شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت کانادا همان دارا بودن شرایط عمومی مهاجرت به کانادا است. هر چند به طور اختصاصی شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت کانادا از طریق تحصیل، کار و اشتغال، سرمایه گذاری و غیره با هم متفاوت است. اما شرایط عمومی مهاجرت به کانادا و شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت کانادا از بسیاری جهات به هم شباهت دارند.

از جمله مهم ترین و عمومی ترین مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت کانادا از روش های مختلف مهاجرتی موارد زیر را می توان نام برد:

 • دارا بودن ترجمه مدارک شناسایی و هویتی مانند شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و کارت پایان خدمت عمومی
 • دارا بودن مدرک تحصیلی از دوره دیپلم تا آخرین مدرک دانشگاهی به همراه ریزنمره های تحصیلی
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه با حداقل نمره مورد تایید برنامه مهاجرتی
 • دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی و اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی و اقامت در کانادا
 • دارا بودن پاسپورت با اعتبار کافی به همراه کپی آن
 • دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه

از مهم ترین و اختصاصی ترین مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای اقامت کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدارک و سوابق تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی از شرایط ویزای تحصیلی کانادا
 • پیشنهاد کاری Job Offer و نامه تاییدیه شغلی از شرایط ویزای کار کانادا
 • دارا بودن تمکن مالی کافی و سرمایه لازم از شرایط سرمایه گذاری در کانادا
 • سند ازدواج و شناسنامه فرزندان برای اخذ ویزای همراه خانواده
 • دعوتنامه استانی کانادا از شرایط ویزای برنامه مهاجرت نامزدی استانی
 • دارا بودن طرح تجاری و ایده خلاقانه از شرایط کارآفرینی در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا و محدودیت سنی

برای مهاجرت به کانادا فقط در مورد اخذ ویزای تحصیلی کانادا محدودیت سنی وجود دارد و محدودیت سنی زیادی برای روش های دیگر مهاجرت به کانادا وجود ندارد. متقاضی با دارا بودن سن مناسب می تواند احتمال اخذ ویزای اقامت را افزایش دهد.

یکی از موارد مهم برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری Express Entry دارا بودن سن 18 تا 35 سال است. متقاضی با دارا بودن سن مناسب می تواند بالاترین امتیاز را کسب کند. از جمله شرایط وکیل مهاجرت به کانادا آگاهی از قوانین مهاجرت کانادا در مورد محدودیت سنی برای هر روش مهاجرتی است.

 

برای مهاجرت به کانادا فقط در مورد اخذ ویزای تحصیلی کانادا محدودیت سنی وجود دارد و محدودیت سنی زیادی برای روش های دیگر مهاجرت به کانادا وجود ندارد

شرایط مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

یکی از شرایط و مدارک مهم برای مهاجرت به کانادا که از جمله شرایط عمومی مهاجرت به کانادا و شرایط زندگی در کانادا است، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه و دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه است. برای متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند، شرایط برای ارتقا مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه وجود دارد. علاوه بر این متقاضیان می توانند دوره و کورس زبان را در کالج های کانادا فراگیرند و برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آماده شوند.

همچنین برنامه هایی مانند ICT برای مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان مناسب است. برنامه ICT یا Intra Company Transferees برنامه انتقال درون شرکتی است که متقاضی از طریق این برنامه مهاجرتی می تواند کسب و کار تجاری خود را به کانادا منتقل کند. متقاضی بدون نیاز به مدرک زبان و بدون نیاز به مدرک تحصیلی از طریق این برنامه می تواند به کشور کانادا مهاجرت کند. از مزایای مهم مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ICT عدم محدودیت سنی و امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان می باشد.

شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای توریستی

متقاضیان ویزای توریستی کانادا را برای اهداف و مقاصد مختلف دریافت می کنند. ذکر این نکته ضروری است که ویزای توریستی کانادا را نمی توان به منظور اخذ اقامت دائم کانادا و یا اخذ ویزای اقامت بلند مدت کاری و ویزای تحصیلی کانادا دریافت کرد. ویزای توریستی کانادا مختص متقاضیانی است که قصد گردش و تفریح، دیدار خانواده درجه یک و دو، شرکت در کنفرانس های علمی و جلسه های کاری در کانادا را دارند.

می توان گفت که ویزای توریستی به عنوان یک روش برای مهاجرت به کانادا محسوب نمی شود. در واقع متقاضیان با ورود به کانادا می توانند روش های مهاجرتی دیگر را بررسی کنند. متقاضیان بر اساس ویزای توریستی کانادا و دارا بودن شرایط لازم می توانند انواع ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. ویزاهای توریستی کانادا شامل ویزای یک بار ورود، ویزای چند بار ورود و سوپر ویزای کانادا می باشد. از شرایط وکیل مهاجرت به کانادا انتخاب نوع ویزای توریستی برای هدف مهاجرت و فراهم کردن مقدمات اقامت کانادا می باشد.

 

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

متقاضیان با مهاجرت از روش های مختلف به کانادا می توانند مقدمات و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا را فراهم کنند. در این بخش از مقاله به اختصار به ارائه روش هاو شرایط اخذ اقامت دائم کانادا می پردازیم:

 • شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری: بر اساس مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان، سوابق کاری و معیارهای دیگر
 • شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اخذ ویزای تحصیلی کانادا: بر اساس فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و یافتن کار و اخذ ویزای کاری کانادا و کار و اشتغال در این کشور
 • شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق خود اشتغالی: بر اساس دارا بودن طرح و ایده جدید برای راه اندازی کسب و کار در حوزه های هنری و ورزشی و فرهنگی
 • شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ: بر اساس ارائه بیزنیس پلن تجاری قوی با اثبات سوددهی مطلوب در مدت زمان مشخص
 • شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ثبت شرکت: بر اساس راه اندازی کسب و کار تجاری در کانادا
 • شرایط اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پیشنهاد کاری: بر اساس اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای کانادایی

 

متقاضیان پس از 3 تا 5 سال از اخذ مجوز اقامت دائم کانادا می توانند با دارا بودن شرایط برای اخذ تابعیت کانادا اقدام کنند.

شرایط اخذ تابعیت کانادا

متقاضیانی که از طریق روش های مهاجرت به کانادا موفق به اخذ مجوز اقامت دائم کانادا شده اند، می توانند شرایط اخذ تابعیت کانادا را نیز فراهم کنند. متقاضیان با دارا بودن شرایط ویزای کار کانادا، شرایط عمومی مهاجرت به کانادا، شرایط ویزای تحصیلی کانادا و شرایط اقامت در کانادا می توانند مقدمات شرایط اخذ تابعیت کانادا را نیز مهیا کنند.

متقاضیان پس از 3 تا 5 سال از اخذ مجوز اقامت دائم کانادا می توانند با دارا بودن شرایط اخذ تابعیت کانادا اقدام کنند.

پس از اخذ تابعیت و شهروندی کانادا متقاضیان می توانند پاسپورت معتبر این کشور را نیز دریافت کنند. رتبه پاسپورت کانادا در موسسه Henley رتبه 9 و از قدرتمندترین پاسپورت های جهان است. از جمله مهم ترین شرایط اخذ تابعیت کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

دارا بودن مجوز اقامت دائم کانادا

حداقل 3 سال اقامت و زندگی و کار در کانادا در 5 سال گذشته

پرداخت منظم و مرتب مالیات و بیمه

کسب امتیاز کافی در آزمون شهروندی

تسلط کامل به زبان انگلیسی

عدم ارتکاب به جرم و جنایت در کانادا

سوالات متداول در مورد مهاجرت به کانادا و شرایط اقامت آن

مهم ترین هدف پذیرش مهاجران از لحاظ دولت کانادا چیست؟

پذیرفتن مهاجران با نیروی کار ماهر و متخصص است که به اقتصاد رو به رشد کانادا کمک کنند.

برنامه خوداشتغالی کانادا برای چه افرادی امکان پذیر است؟

برنامه افراد خود اشتغالی تنها برای اشخاصی ممکن است که تجربه خود اشتغالی مرتبط بعنوان نویسنده، کشاورز، ورزشکار(در سطح بین المللی) یا صنعتگر داشته باشند.

دانشجویان بین المللی در کانادا با اخذ ویزای دانشجویی چه کارهایی را می توانند انجام دهند؟

می توانند در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته کار کنند؛ پس از پایان تحصیلات براساس مدت تحصیل مجوز کار دریافت کنند، در این کشور به طور قانونی ازدواج کنند و اگر دانشجو فرزند کوچکی داشته باشد که به او وابسته است می تواند او را با خود به کانادا بیاورد.

مبلغ برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری استان کبک کانادا چقدر است؟

در حدود 800،000 دلار کانادا در استان کبک در مدت پنج سال که بدون بهره سرمایه گذاری می شود.

آیا در صورتی که از شرکت خود در خارج از کانادا به شرکتی در کانادا منتقل شوید، می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید؟

اگر از شرکت خود در خارج از کشور به یک شرکت کانادایی وابسته به عنوان مدیر اجرایی یا فردی با تخصص منتقل شوید، می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

به منظور اخذ اقامت دائم از طریق خوداشتغالی اصطلاح ” تجربه مرتبط ” به چه معنا است؟

“تجربه مرتبط” به این معنی است که شخص حداقل دوسال تجربه خود اشتغالی یا مشارکت در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی در سطح جهانی داشته باشد، که در فاصله زمانی 5 سال پیش از ارسال درخواست متقاضی باشد.

معیارهای لازم برای اخذ اقامت کانادا بر اساس خوداشتغالی چیست؟

تحصیلات، توانایی و تجربه اداری (زمانی که با عنوان شغلی همکاری اقتصادی از طریق خود اشتغالی درخواست داده باشید)، صلاحیت هنری (زمانی که با عنوان هنری یا فرهنگی خود اشتغالی درخواست داده باشید)، سن، توانایی زبانی (انگلیسی یا فرانسوی) و انعطاف پذیری.

مهم ترین شرط خود اشتغالی ایالت کبک چیست؟

متقاضی بایستی حداقل 100000 دلار کانادا دارایی و حداقل دو سال تجربه اداره یک تجارت قانونی داشته باشد و در مورد مدیریت کسب و کار، منابع انسانی و برنامه ریزی کاری با تجربه باشد.

در روش پناهندگی کانادا، حمایت های دولت کانادا از پناهندگان چه مواردی را پوشش می دهد؟

حمایت های مالی دولت هزینه های مربوط به مسکن، خوراک، پوشاک و غیره در طی یکسال را پوشش می دهد.

سیستم رتبه بندی جامع امتیاز برای مهاجرت به کانادا بر اساس چه فاکتورهایی رتبه بندی شده است؟

سن، سطح تحصیلات، مهارت زبانی وتجربه کار در کانادا.

افراد مشغول به کار در کانادا در صورتی که شغل خود را از دست بدهند، چند درصد از حقوق خود را دریافت می کنند؟

این افراد حق دریافت 60 درصد از حقوق و دستمزد قبلی خود را در صورت از دست دادن شغل خود دارند، با این شرط كه تقریبا 6 ماه در كانادا تا آن زمان كار کرده باشد.

استان‌های و شهرهای گران قیمت کشور کانادا کدامند؟

کشور کانادا دارای 10 استان است که هزینه‌های زندگی در شهرها و استان‌های پرجمعیت مانند تورنتو، ونکوور و مونترال بالا‌تر از سایر شهرها کشور کانادا است.

استان‌ها و شهرهای ارزان قیمت کانادا کدامند؟

هزینه زندگی در استان کبک در شهرهای شربروک، لاوال، ساگنای، لویس، تربون و لونگوئل از همه‌ی شهرها و استان‌های کشور کانادا پایین‌تر است.

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در کانادا چقدر است؟

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بین 800 تا 2000 دلار کانادا است و هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 600 تا 1700 دلار آمریکا است.

هزینه اجاره خانه برای یک خانواده در کانادا چقدر است؟

هزینه اجاره خانه برای یک خانواده 3 تا 5 نفره در مرکز شهر بین 1300 تا 3700 دلار و در حومه شهر بین 1100 تا 2800 دلار است.

هزینه حمل و نقل در کشور کانادا چگونه است؟

          حمل و نقل در کشور کانادا             هزینه به دلار کانادا
          بلیط مترو( یک هفته)             38.5 دلار
          هر کیلومتر تردد با تاکسی             4 دلار
         خرید خودرو             1300 دلار
         بنزین( یک لیتر)             1.5 دلار
         پارکینگ عمومی( برای یک ساعت)             3 دلار

آیا تحصیل بدون مدرک زبان در کشور کانادا امکان پذیر است؟

تحصیل در کشور کانادا بدون نیاز به مدرک زبان نیز امکان پذیر است. در برخی استان‌ها و دانشگاه‌های کشور کانادا می‌توانید بدون نیاز به مدرک زبان و با گذراندن دوره‌های زبان در این کشور مهاجرت تحصیلی خود را امکان پذیر کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور کانادا کدامند؟

پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، مدارک تحصیلی گذشته، ریزنمرات تحصیلی، مدارک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه با توجه به درخواست دانشگاه، انگیزه نامه تحصیلی و معرفی نامه اساتید

کدام دانشگاه‌ها در کشو کانادا تحصیل بدون مدرک زبان را می‌پذیرند؟

برخی دانشگاه‌های کشور کانادا مانند دانشگاه کانکوردیا Concordia، دانشگاه رجینا، دانشگاه وینپیگ، دانشگاه کارلتون، دانشگاه ساسکاچوان و … شرایط تحصیل بدون مدرک زبان را می‌پذیرند.

سه دانشگاه برتر کشور کانادا کدامند؟

دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش کلمبیا

آیا می‌توان از طریق مهاجرت تحصیلی اقامت کشور کانادا را بدست آورد؟

تنها با مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا امکان دریافت اقامت این کشور وجود ندارد اما می‌توانید پس از اتمام تحصیل در کشور کانادا با یافتن شغل مورد نظر خود ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و در این کشور اقامت کنید.

آیا مهاجرت پناهندگی به کانادا از طرف موسسه میرداماد توصیه می‌شود؟

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی از طرف موسسه مهاجرتی میرداماد توصیه نمی‌شود به این دلیل که می‌تواد جان و مال متقاضی را در خطر قرار دهد.

برنامه کارآفرینی کبک چه شرایطی را نیازمند است؟

 • دارایی خالص حداقل 300،000 دلار کانادا
 • دارای حداقل دو سال تجربه در اداره یک کسب و کار در پنج سال گذشته
 • با سرمایه گذاری حداقل 100،000 دلار کانادا، حداقل 25 درصد از حقوق صاحبان تجارت در کبک را ایجاد کرده یا به دست آورید.

شما می توانید به راحتی با مراجعه به سایت اداره مهاجرت کانادا و یا تماس با مشاورین ما در موسسه حقوقی میرداماد اطلاعات کاملی در رابطه با کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت و همچنین هزینه زندگی در کانادا آگاه شوید.

102 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا | بهترین روش های مهاجرت به کانادا و قوانین آن

 1. احمد زارع گفت:

  سلام میشه برای مهاجرت به ایالت ساسچاکوان منو راهنمایی کنید

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   منظورتون کدوم روش هست؟ شرایط و راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد.

 2. هدی گفت:

  سلام روزتون بخیر حداقل سرمایه برا مهاجرت به کانادا چقدره و چه مدت باید تو حساب بانکی بمونه؟ ایا داشتن خونه هم میتونه تو این پروسه تاثیر داشته باشه ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام رزومه مالی شما جهت توجیه اقتصادی مستلزم ارائه حساب مالی 3.4 ماهه می باشد ،ضمنا ارائه 35 هزار دلار کانادا میزان تمکن مالی است .در خصوص میزان سرمایه گذرای مبلغ حدودا 400 هزار دلار کانادا می باشد.

 3. معین گفت:

  سلام روز خوش ببخشید من 8 ساله که تو عسلویه مشغول به کار هستم تو سکو های نفتی میخواستم ببینم تو کدو.م کشور میتونم تو این زمینه کار کنم ؟ هزینه اعزام چقدره ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با فرم ارزیابی جهت محاسبه و ارزیابی امتیاز خود در خصوص ویزای اسکیل ورکر و یا اکسپرس اینتری می توانید اقدام نمائید.ضمنا با ارائه توانایی و تمکن مالی مورد نیاز سفارت توجیه اقتصادی مطلوبی ارائه نمائید.

 4. زهرا احمدلو گفت:

  با سلام
  با مدرک فوق لیسانس روانشناسی و سابقه ی مدیریت مدارس خاص (نمونه دولتی ) و چندین سال سابقه ی مدارس شبانه روزی و مشاور مدرسه خواستم بپرسم می شه از طریق استخدام در مدارس شبانه روزی برای مهاحرت اقدام کنم. پذیرش دانش اموز از ایران به تعداد زیاد در هرسال و اینکه یک ایده در این زمینه داشته باشی می تواند موث

  1. hadminapp گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   با توجه به مسائل مهاجرتی، این ایده کاملا غلط می باشد.
   برای اخذ ویزا می بایست واجد شرایط خاصی باشید و هر کشور برنامه ریزی خاصی در مورد بحث مهاجران دارد.

 5. شیما چاراسویی گفت:

  آیا می توان همزمان برای ویزای مهاجرت و ویزاهای موقت کانادا اقدام نمود

  1. hadminapp گفت:

   سلام و وقت بخیر
   شما بهتر است اول ویزای مالتی کانادا را بگیرید و بعد شروع به طی مراحل مهاجرت کاری نمایید.عبارت ویزای مهاجرت عبارت غیر حقوقی و نامفهوم است.

 6. amin گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده 33 سالمه و دیپلم مکانیک دارم، شغلم ساخت صفحات کورین و کوارتز برای صفحه کابینت هست، اکثر کارهای ساختمانیا انجام دادم و استاد کار فایبرگلاسم هستم ولی مدرکشونا ندارم، درضمن دانشجوی مهندسی معماری دانشگاه آزادم هستم، من چجوری میتونم ویزای کار کانادا یا آمریکا را بگیرم

  1. hadminapp گفت:

   سلام وقت بخیر
   بحث ویزای کار آمریکا که تقریبا برای تمام ایرانیان، منتفی ست، مگر شخصی تابعیت و یا اقامت کشور دومی را داشته باشد.
   شما شرایط لازم برای مهاجرت کاری به کانادا را ندارید.
   برای مهاجرت کاری به کشور هایی مثل استرالیا، نیوزیلند و کانادا، باید سن مناسب، مدرک آیلتس با نمره بالا، تحصیلات بیشتر و سابقه ی کار با بیمه داشته باشید.

 7. سپیده گفت:

  سلام من فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی هستم و ایلتس رو تازه شروع کردم تا چند ماهه دیگه اکی میکنم میخاستم بپرسم چه شهرهایی خوبه برا مهندس مکانیک از نظر کاری ممنون میشم جواب بدبد.

  1. hadminapp گفت:

   سلام و روز بخیر
   اول از همه در نظر داشته باشید که کانادا در عین حال که اقتصاد خیلی خوبی دارد، کشوری صنعتی نیست و معمولا شما می بایست بعد از اخذ اقامت یا ویزا و در برخی روش ها، قبل از اقدام،به مسائلی مثل آب و هوای شهر ها نیز توجه فرمایید.این نکته هم باید گفته شود که شهر تورنتو شهرک های صنعتی بیشتری دارد.

 8. kamal گفت:

  آیا اگر بستگان نزدیکی در کانادا داشته باشم به نفع درخواست من خواهد بود؟ چه بستگانی به عنوان بستگان نزدیک در نظر گرفته می شوند؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر
   معمولا دعوت نامه ها از سمت خویشاوندان درجه یک یعنی پدر، مادر، خواهر ، برادر و فرزند ارائه می شود.
   در صورتی که شخص یا مجموعه ای پشتیبانی مالی خود را از شما اعلام بدارند، احتمال تایید ویزا بیشتر می شود و دعوت نامه بدون پشتیبانی مالی مفهوم خاصی را انتقال نمی دهد.
   همچنین داشتن سابقه مسافرت به کشور های پیمان شینگن، احتمال تایید درخواست ویزای شما را بالا خواهد برد.
   یکی از راه هایی که می توان با آن به اخذ اقامت کانادا نزدیک شد، اخذ ویزای مالتیپل است.

 9. parisan گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید .بنده ۳۷سال سن دارم و فوق لیسانس بیولوژی سابقه کار بدون بیمه (بیمه خود اشتغالی )با آیلتس آکادمیک ۶.آیا شرایط مهاجرت به کانادا و یا گرفتن ویزای کار استرالیا رو دارم ؟؟با تشکر

  1. مشاور گفت:

   سلام وقت بخیر
   شرایطی که فرمودید برای مهاجرت به کانادا و یا استرالیا، کفایت نمی کند.نمره آیلتس بالا و سابقه کار با بیمه، اهمیت دارد.

  2. مشاور گفت:

   سلام وقت خوش
   شرایط شما برای مهاجرت از طریق سیستم امتیاز بندی کانادا، استرالیا و نیوزیلند، مناسب نیست.
   می بایست دیگر روش ها را مورد بررسی قرار دهید.

 10. بهروز گفت:

  درود بر شما.
  من ۲۸ سالمه.افسر کشتی هستم.۴ سال سابقه ی کار و بیمه دارم.
  لیسانس دریانوردی دارم.
  میخواستم بدونم از طریقی میتونم برای مهاجرت کانادا اقدام بکنم؟

  1. مشاور گفت:

   سلام و وقت خوش
   بله شما می توانید از طریق کاری اقدام نمایید.
   همچنین شرکت در دوره های کالج در کانادا نیز راه خوبی برای اخذ اقامت است.

 11. sahar گفت:

  سلام روز بخیر
  همسر من لیسانس الکترونیک داره و 10 سالی هست که تو کار مزتبط با رشته اش با بیمه کار میکنه و 37 سالشه بنظر شما امکان داره بتونیم واسه کانادا اقدام کنیم؟

  1. مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   در صورتی که نمره آیلتس جنرال بالایی داشته باشند، می توانند اقدام کنند.
   در صورتی که تمکن مالی برای پرداخت حدود 12 تا 15 هزار دلار کانادا را داشته باشید، امکان اقدام از روش های دیگر نیز ممکن است، که پیشنهاد می شود این توضیحات را به صورت رایگان از مشاوران تلفنی دریافت کنید.

 12. davood گفت:

  با عرض سلام و احترام
  بنده کارشناسی مهندسی معدن معدل ۱۳٫۹۱ سال اخذ ۱۳۸۷
  کارشناسی ارشد مهندسی عمران معدل ۱۶٫۸۴ سال اخذ ۱۳۹۲ از دانشگاه سراسری شیراز بایک مقاله آی اس آی
  کارشناسی مهندسی عمران معدل ۱۵٫۹۷ از دانشگاه پیام نور مشهد
  دارای ۵ سال سابقه کار مرتبط عمرانی
  و دارای سابقه تدریس حدود ۳ سال
  ضمنا بنده میتوانم طی یک سال مدرک آیلتس بالای 7 را دریافت نمایم
  بهترین کشور و بهترین روش چهت اخذ اقامت را برای بنده چه روشی میدانید که هم از لحاظ کاری مشکلی برایم ایجاد نشود و … لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام، با توجه به سابقه شما پذیرش در مقطع دکترا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود، حتی امکان دریافت بورسیه برای شما نیز وجود دارد. اما اقدام از طریق مهاجرت کاری نسبت به رشته شما چندان راحت نیست.

 13. معبودی گفت:

  زمانی که وارد کانادا شوم، آیا سرویسی وجود دارد که به من کمک کند؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله نماینده های ما شما را در تمام مسیر همراهی خواهند کرد.

 14. kazem گفت:

  سلام پزشکی و دندان پزشکی در کانادا چند ساله هست؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر پزشکی ۸ سال و دندان پزشکی ۷ سال می باشد.

 15. آزی گفت:

  سلام من 28 سالمه لیسانس دارم ایلتس 6 برا کانادا پذیرش پزشکی میتونم بگیرم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام دوست عزیز برای پذیرش در رشته پزشکی شما در مرحله ی اول باید ۴ سال پیراپزشکی را گذرانیده و امتحان وارد مرحله ی ۴ سال بعد شوید که این پروسه ۸ سال می باشد.

 16. سالاری گفت:

  سلام روز خوش میشه بگید از چه طریق میتونم اقامت کانادا رو بگیرم من جمعا 400میلیون سرمایه دارم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شما با دریافت پذیرش از طریق کالج ها جاب اجیکیشن در کانادا می توانید اقامت و ورکپرمیت دریافت نمایید.

 17. somaye گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 36 سالمه از چه طریق به جز سرمایه گذاری میتونم برم کانادا؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام به شما، در خصوص اقامت کانادا شما با ارائه مدارک می‌توانید از طریق اسکیل وورکر یا اکسپرس وارد این کشور شوید.

 18. بهزادی گفت:

  سلام روز بخیر من دنبال یه راه برا مهاجرت میگردم برا من و خانمم 52 و 48 ساله هستیم مدرک تحصیلی ندارم و در کل میتونم 300 ملیون تومن جور کنم اگر با این شرایط راهی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بر شما جهت دریافت اقامت با توجه به حدود سنی شما و توان مالی محدود شانس کمتری جهت ویزا شدن خواهید شد.

 19. azadeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس پرستاری و فوق دیپلم شیمی دارم
  پنج سال سابقه کار پرستاری و بیمه ی دارم
  35 سالم هست و مجردم ، برای ایلتس دارم کلاس میرم
  ایا شانسی برای مهاجرت به کانادا دارم ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام از طريق دوره های كالج در كانادا با دريافت وركپرميت و اقامت می توانيد اقدام نمائيد.

 20. گلی گفت:

  سلام ایا صحت داره که با 100 هزار دلار میشه سرمایه گذاری کرد در کانادا؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام میزان سرمایه گذاری در کشور کانادا تقریبا ۴۰۰ هزار دلار می باشد.

 21. طاهره گفت:

  سلام من دارای مدرک کارشناسی پرستاری هستم طرحم تموم سده و۲۵سال سن دارم برای مدرک زبان هم میخام اقدام کنم
  شوهرم کارمند بانک امسال۳۰ساله شد سابقه۶سال کار و عر دو هم بیمه داریم
  آیا شرایطمون کافی هست؟؟سوهرم از چه طریقی باید اقدام کنه؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام از طریق دوره های جاب اجیوکیشن میتوانید اقامت و ورک پرمیت را دریافت نمایید.

 22. ارش گفت:

  سلام
  راهکارهای مهاجرت به کانادا و اروپا رو می خواستم بدونم
  من 37سالمه لیسانس زبان دارم و سابقه کار غیر مرتبط همسرم 30سالشه و یه بچه 10ساله داریم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر شما می توانید از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام کنید و اقامت خود و خانواده را با فیلد اقتصادی مطلوب به دنبال داشته باشید.

  2. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر شما می توانید با درخواست پذیرش از مدارس کانادا برای فرزند خود ویزای گاردین را به راحتی دریافت نمایید و با توجیه اقتصادی مطلوب بر اساس قواعد کشور، اقامت را برای خود در این کشور به دنبال داشته باشید.

 23. سلطانی گفت:

  سلام روز خوش مبلغ تمکن مالی برای گرفتن ویزای توریستی چقدره

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر حدودا 12هزار دلار کانادا در کنار گردش حساب بانکی تمکن مالی در خصوص ارائه به سفارت لحاظ گردیده .

 24. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر دوره های فنی حرفه ای کانادا چه مدت طول میکشه و هزینش چقدره ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام در خصوص پذیرش در دوره های فنی معقول ترین کورس برای افراد غیر بومی 1 یا 2 ساله می باشد که میانگین دوره ها از 17500 دلار کانادا بر آورد شده به بالا البته به ایالت و رشته ی انتخابی هم بستگی دارد.

 25. کتی گفت:

  سلام مهاجرت از این طریق je برای رشته طراحی لباس هزینش چقدره
  هزینه ی کالج بریتیش کلمبیا

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام پذیرش در کالج های جاب اجیوکیشن کانادا بسته به طول دوره و رشته مورد نظرتان میانگین هزینه حدودا 17 هزار دلار به بالا بر آورد می شود ضمن اینکه سال دوم دوره کار آموزی با دریافت حقوق برای شما رقم خواهد خورد.

 26. زارع گفت:

  سلام وقت بخیر بنده 29 و همسرم 34 ساله هستن و لیسانس پرستاری و حسابداری داریم با سابقه کار . میخوام بدونم پیشنهادتون برا مهاجرت چیه ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با دریافت پذیرش در کالج های استارآپ و یا دوره های فنی حرفه ای با ارائه توانایی مالی مطلوب می توانید اقامت و ورک پرمیت با در این خصوص دریافت نمائید بر اساس این دوره اجازه همراه به فرد داده میشود.

 27. گلیان گفت:

  سلام ببخشید من لیسانس پرستاری دارم ایا برا کار میتونم برم کانادا؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با دریافت پذیرش کالج در مقطع مرتبط خود و یا حتی غیر مرتبط با ارائه تمکن و توانایی مطلوب می توانید اقامت و ورک پرمیت این کشور را دریافت نمائید.

 28. محمد گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید.من21ساله هستم ودانشجوکاردانی رشته مهندسی مکانیک هواپیماخواستم بدونم شرایط پذیرش دانشجودرمقطع کارشناشی ارشدهمین رشته چطورهست ویااینکه اگربخوام بعدازاتمام تحصیل برای کاراقام کنم چی.ازکدام طریق به راحتی بادرخواست من موافقت میکنن.ممنون

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام با ارائه آيلتس منطبق با مقطع در خواستی و رزومه متناسب بر اساس دانشگاه از جمله نمرات مطلوب می توانيد در خصوص رشته مورد نظر اقدام به عمل آورديد، ضمنا تمكن و توانايی مالی می بايست مطلوب باشد.

 29. سارا گفت:

  سلام و عرض ادب پی اچ دی در کانادا محدودیت سنی داره؟ با سن 36 میشه اقدام کرد؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام مقطع دکتری در کانادا با ارائه ی رزومه تحصیلی جامع بدون محدودیت سنی می باشد.

 30. samin گفت:

  سلام خسته نباشید
  من26 سالمه و دارم ایلتس میگیرم در حد ارشد معماری دارم و4 سال سابقه کار مرتبط . برا اسکیل ورکر امتیازم چقدر میشه ؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام بر اساس ارزیابی فاکتور های امتیاز می توانید میانگین امتیاز های خود را در cic بررسی نمائید.

 31. حامد نادری گفت:

  سلام
  مهاجرت برای تحصیل در مقطع دکترا را شما انجام میدهید؟ من آیلتس 7 دارم و سه مقاله ISI دارم- زمان دریافت پذیرش چقدر است؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام ضمن ارزیابی مدارک تحصیلی در خصوص دانشگاه مورد نظر بایستی مدارک کاملا منطبق با اصول پذیرش دانشگاه قرار گیرد ضمنا علاوه بر این مدارکی همچون gre یا gmat باید جزو آیتم های ارائه شده باشد.

 32. رضوی گفت:

  با سلام خدمت شما من 32 سالمه و ارشد معماری دارم میخوام از طریق کالج بدون مدرک زبان برم کانادا و در نهایت کار کنم و اقامت بگیرم از کجا باید شروع کنم ؟میخوام فقط بدون ایلتس باشه حالا اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت پذیرش در کالج یا دوره های فنی می توان با آیلتس مینیم 6 آکادمیک پذیرش و راه های آشنایی با آفر های کاری کانادا را دریافت کرد ناگفته نماند این کالج بهترین و کم هزینه ترین مسیر ورود و اقامت کانادا می باشند.

 33. fd گفت:

  آیا باید برای واجد الشرایط بودن اکسپرس اینتری آزمون انگلیسی و یا فرانسه بدهم؟

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام جهت دریافت امتیاز جامع در خصوص اکسپرس اینتری مدرک آیلتس بسیار حائز اهمیت است و مدرک زبان فرانسه در خصوص ایالت های فرانسوی زبان لحاظ می گردد.

 34. سلطانی گفت:

  سلام من 39 سال دارم و لیسانس حسابداری هستم با توجه به 17 سال سابقه کاری در حسابداری مالی و صنعتی با سوابق بیمه ای آیا میتوانم امیدوار به مهاجرت به کانادا باشم؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه مدرک زبان داشته باشید می توانید برای سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری اقدام نمایید.

 35. زهرا یگانه پور گفت:

  با سلام و احترام
  48 ساله و دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی، شاغل در پست مدیریت در مدارس دولتی هستم ضمن اینکه 12 سال سابقه ی تدریس و امور دفتری ، کامپیوتر و …. در زمینه ی تحقیق و پژوهش نیز فعالیت های شایسته ای دارم که مدارک معتبری نیز در این زمینه قابل اراِئه است ، از چه راهی میتوانم به کانادا مهاجرت کنم ؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی خود بهتر است کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 36. کامی خان گفت:

  با سلام
  اگه از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت به کانادا بکنیم، بعد گرفتن اقامت مدرک معتبر دانشگاهی داخل ایران قابل قبوله یا کلا بی اعتبار محسوب میشه؟؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه اطلاعی در رابطه با پناهندگی نداریم.

 37. بهار زارع منش گفت:

  آیا استفاده از وکیل مهاجرت به پرونده مهاجرتی من سرعت می بخشد؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   استفاده از وکیل مهاجرتی علاوه بر سرعت باعث می شود که خطاهای شما و احتمال رد شدن درخواست شما رو نیز کمتر کند.

 38. علوی گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده 41 سالمه ارشد زبان انگلیسی دارم و کارمند شرکت نفت هستم و همسرم 35سالشونه خانه دار هستن دوتا بچه 8 و 10 ساله هم داریم ایا راهی هست که بتونیم با کمترین هزینه حدودا 200 میلیون تومن مهاجرت کنیم باتشکراز شما

  1. مهدی کیوانی گفت:

   در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای ویزای اکسپرس اینتری اقدام نمایید. همچنین می توانید از طریق مدارس فرزندان خود نیز به کانادا مهاجرت نمایید.

 39. فرهی گفت:

  سلام.ممنون از وقتی که واسه راهنمایی میزارین. من ۳۱ سالمه لیسانس معماری دارم.۱۰ سال سابقه کار بدون بیمه دارم ولی رزومه کاریم از شرکت معتبر هست.شوهرم ۳۴ سالشه دیپلم. مدرک فنی و حرفه ای ام دی اف و مربیگری ورزش ووشو داره. الان هم در حال گذراندن کلاسهای ایلتس هستیم. لطف میفرمایید راهنمایی کنید برای کدوم استان کانادا ما اقدام کنیم بهتره؟ ممنونم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام روزتون بخیر
   برای شروع کار در کانادا باید در سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری قرار بگیرید.

 40. علوی گفت:

  سلام وقت بخیر شما از طریق خود اشتغالی اقدام میکنید ؟ میشه راهنمایی کنید در رابطه با هزینه و زمان
  من 51 سالمه 20ساله هیئت علمی هستم و دکترای کشاورزی دارم همسرمم 49سالشه و دوتا بچه داریم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   از طریق سرمایه گذاری می توانید اقدام نمایید. لطفا با ما در تماس باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماییم.

 41. قنبری گفت:

  سلام ویزای سمینار .قانونی هست ؟ همان موقع در کاناداسمیناری هست؟ بعد در انجا شغل ردیف کردن با خودمان هست؟مرسی

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه دعوتنامه از سمینارها داشته باشید به شما ویزا تعلق میگیرد که باید در زمان مشخص شده برگردید.

 42. امیری گفت:

  سلام وقت شما بخیر ایا شما در کانادا وکیل حقوقی دارید که بتونه به من کمک کنه من از طریق شخصی در کانادا میخواستم ویزا بگیرم ولی متاسفانه منو فریب داد و همه پول من رو بالا کشید شما میتونید به من کمک کنید هم پولمو بگیرم هم برام ویزا بگیرید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   تیم ما می تواند در زمینه دریافت ویزای کانادا شما را راهنمایی نمایند.

 43. سالمی گفت:

  سلام ببخشید من میتونم با ویزای مالتی دخترمم ببرم ؟8 سالشه

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   بله، شما می توانید همزمان با خود برای ایشان نیز اقدام نمایید.

 44. مهین گفت:

  سلام. من 34 ساله و فوق لیسانس طراحی محیط هستم اما کارم طراحی طلاست و تجربه این کار رو دارم گرچه مدراک کار ی ندارم .اگر مدرک زبان انگلیسی ام رو بگیرم امکان گرفتن کار در طراحی طلا رو در کانادا دارم ؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   برای شروع کار در کانادا باید در سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری قرار بگیرید.

 45. حسین گفت:

  با سلام
  33 ساله هستم ،کارشناسی ارشد حسابداری 10 سال سابقه بیمه ای مرتبط با حسابرسی و مدیرت مالی
  همسرم 28 ساله و کارشناسی حسابداری با 5 سال سابقه حسابداری
  هر دو ما آشنایی سطحی در حد دروس زبان انگلیسی در دانشگاهمون رو داریم و آیلتس نداریم.
  دارایی ناقابل ما حدودا 300 میلیون تومان است.
  آیا شانسی برای اقامت در کانادا رو داریم یا خیر؟
  ممنون میشم پاسخ دهید.

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   در صورتیکه بتوانید مدرک زبان بین المللی دریافت نمایید و سابقه کاری شما با بیمه باشد، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 46. حمیدی گفت:

  سلام
  سلام خسته نباشید میخاستم یک راهنمایی بگیرم از شما من میخام با لستفاده از ویزای توریستی برم کانادا و مدارکم خیلی ناقص هست شغلی مالی وسند ملکی شما میتوانید من را در تکمیل مدارک یاری کنید
  من مجرد هستم
  30ساله هستم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کارشناسان مجرب ما می توانند در زمینه ارائه مشاوره تخصصی برای جمع آوری مدارک مورد نیاز شما را راهنمایی نمایند.

 47. سینا گفت:

  سلام
  بنده 52 ساله (متاهل و دو فرزند دارم) و مهندس عمران هستم . خواستم سوال کنم ایا امیدی برای اقدام و زندگی در کانادا وجود دارد یا خیر ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه با توجه به شرایط سنی شما اخذ اقامت کانادا سخت می شود. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 48. ا.مهدوی گفت:

  سلام من لیسانس تغذیه هستم با یک سال سابقه کار.چطوری میتونم ویزای کار بگیرم برای کانادا؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا نیاز به قرار گیری در سیستم امتیاز بندی دارید. در این سیستم معیارهایی مانند سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و سابقه کاری شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 49. سولماز بلخفت گفت:

  سلام من لیسانس الکترونیک هستم با یک سال سابقه بیمه و همسرم فوق دیپلم عمران هست با ۶ سال سابقه بدون بیمه هر دو ۴۰ سال داریم و تمکن مالی هم حدود ۷۰۰ میلیون . برای اقامت کانادا چطور می تونیم اقدام کنیم و در حال خوندن زبان هم هستیم

  1. مهدی کیوانی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهترین روش برای شما جهت مهاجرت به کانادا قرارگیری در سیستم امتیاز بندی کانادا می باشد.

 50. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم اگر من الان تحصیلی اقدام کنم و یه موقع درخواست ویزای دانشجویم ریجکت بشه، میشه بعدش به روش اکسپرس اقدام کرد؟

  1. مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و احترام
   برای اقدام مجدد نیاز به رفع دلیل ریجکتی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.