071-91009294  | 021-88724227  |

درباره کشور کانادا 2023

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کانادا دومین کشور دنیا از نظر مساحت بوده و در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است. نام کانادا بر گرفته از واژه ای در زبان سرخ پوست ها به معنی سرپناه است. کشور کانادا تنها دو مرز خاکی دارد که این مرز ها شامل آمریکا در جنوب کانادا و آلاسکا در شمال غرب این کشور می باشند. بقیه مرز های کانادا را آب تشکیل داده است که از سمت شرق به اقیانوس اطلس و از غرب به اقیانوس آرام منتهی می شود. این کشور از ضلع شمالی به قطب شمال وصل می شود. کشور کانادا در مجموع از سه قلمرو و 10 استان تشکیل شده است و مساحتی حدود 9,984,000 متر مکعب دارد. در سر شماری ای که در سال 2019 انجام شد، جمعیت کانادا 37.742.154 نفر تخمین زده شد و مجددا طبق سرشماری انجام شده در سال 2021 جمعیت این کشور 38.349.000 نفر براورد شد.

مرز مشترک کشور کانادا با ایالات متحده امریکا، طولانی ترین مرز زمینی در جهان محسوب می شود. بخش زیادی از این کشور به دلیل نزدیکی به قطب شمال و سرما خالی از سکنه می باشد. کشور کانادا سرشار از منابع طبیعی می باشد و آب و هوایی سرد و در اکثر نقاط قطبی دارد. نا گفته نماند که آب و هوا در شهر ونکوور که در قسمت جنوب غربی واقع شده معتدل می باشد.

کانادا به دلیل داشتن اقتصادی پر رونق همواره مورد توجه افراد خارجی از سراسر جهان برای سرمایه گذاری بوده است و به یکی از مقاصد تجاری جهان تبدیل شده است.

پایتخت کانادا

علی رغم این که بسیاری از افراد فکر می کنند تورنتو پایتخت کانادا است ولی پایتخت این کشور اتاوا می باشد و تورنتو بزرگ ترین شهر این کشور به حساب می آید. اتاوا جهارمین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود و خانه فرماندار کل و مجلس فدرال و در این شهر قرار دارد. شهر اتاوا در 31 دسامبر سال 1857 به عنوان پایتخت این کشور انتخاب شد. این شهر در مرز ایالت انتاریو و کبک و در غرب مونترال و شمال شرقی تورنتو واقع شده است و حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد. اتاوا دارای پایین ترین نرخ بیکاری، بالاترین رتبه از نظر تحصیلات و یالاترین سطح رفاه اجتماعی در بین تمام شهر های کانادا می باشد.

مناطق و قلمرو های کشور کانادا

کانادا کشوری است با سه قلمرو و 10 ایالت که این بخش ها تقسیم بندی شده و تحت عنوان مناطق نام گذاری می شوند. منطقه شمالی کانادا یکی از این مناطق می باشد که خود، شامل سه قلمرو نوناووت (Nunavut)، یوکان (Yukon) و مناطق شمال غربی ( Northwest Territories) می باشد. ایالت و قلمرو در نوع حاکمیت با هم تفاوت دارند، قلمرو ها در کانادا توسط دولت فدرال اداره می شوند و تحت اختیار پارلمان کشور هستند، ولی ایالت ها قدرت و اختیارات خود را از قانون اساسی کانادا دریافت می کنند. بزرگ ترین واحد تقسیم بندی در کانادا، منطقه می باشد و قلمرو ها و ایالت ها زیر مجموعه مناطق کانادا هستند. کشور کانادا از 5 منطقه تشکیل شده است که در ادامه به معرفی ان ها می پردازیم:

 • منطقه شمالی (North)
 • منطقه آتلانتیک (Atlantic Region)
 • منطقه فلات یا علف زار (Prairie Provinces)
 • منطقه ساحل غربی (West Coast)
 • منطقه کانادای مرکزی (Central Canada)

هر کدام از این مناطق شامل چند ایالت یا استان می باشند که در ادامه آورده شده است:

ایالت های کانادا

همان طور که قبلا گفتیم کشور کانادا دارای 10 ایالت یا استان می باشد. ایالت انتاریو (Ontario) مهم ترین ایالت این کشور از لحاظ سیاسی و اقتصادی می باشد که شهر اتاوا (پایتخت کانادا) و تورنتو (پر جمعیت ترین شهر کانادا) نیز در آن قرار دارند. در ادامه ایالت های کانادا را به تفکیک منطقه معرفی می کنیم:

منطقه شمالی

منطقه شمالی 3/1 خاک کانادا را تشکیل می دهد اما جمعیت بسیار کمی در حدود 100 هزار نفر در آن ساکن هستند. کانادا دارای 3 قلمرو می باشد که هر سه این قلمرو ها زیر مجموعه منطقه شمالی هستند:

نوناووت (Nunavut)

مرکز این قلمرو ایکالویت می باشد که بخش زیادی از شمال کانادا را در برمی گیرد. قلمرو نوناووت بزرگ ترین و جدید ترین قلمروی کانادا می باشد و در سال 1999 از قلمرو های شمال غرب جدا شده است.

یوکان (Yukon)

قلمرو یوکان کم جمعیت ترین و کوچک ترین قلمرو کانادا به شمار می رود و همچنین این قلمرو در غربی ترین قسمت کانادا قرار گرفته است. این قلمرو فقط یک شهر دارد که آن هم وایت هورس می باشد که مرکز قلمرو یوکان محسوب می شود. این قلمرو در سال 1898 از قلمرو های شمال غرب جدا شد و یک قلمروی مستقل تشکیل داد.

قلمروهای شمال غرب (Northwest Territories)

این قلمرو پر جمعیت ترین قلمروی کانادا به حساب می آید و با حروف اختصاری NWT شناخته می شود. مرکز قلمرو های شمال غرب شهر یلونایف می باشد و دریاچه Great Lake که بزرگ ترین دریاچه کانادا می باشد در این قلمرو قرار دارد.

منطقه آتلانتیک

این منطقه بخش قابل توجهی از معادن و منابع طبیعی کانادا را تشکیل می دهد و شامل 4 ایالت می باشد که به ترتیب زیر می باشد:

 • نوا اسکوشیا (Nova Scotia)
 • نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)
 • نیوبرانزویک (New Brunswick)
 • جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)

منطقه فلات یا علف زار

منطقه علف زار از دیگر مناطق 5 گانه می باشد که شامل 3 ایالت می باشد:

 • آلبرتا (Alberta)
 • مانیتوبا (Manitoba)
 • ساسکاچوان (Saskatchewan)

منطقه ساحل غربی

این منطقه تنها از یک ایالت تشکیل شده است و آن هم ایالت بریتیش کلمبیا (British Columbia) می باشد.

منطقه کانادای مرکزی

این منطقه در قسمت غربی منطقه آتلانتیک قرار دارد و شامل 2 ایالت مهم و پر جمعیت می باشد:

 • کبک (Quebec)
 • انتاریو (Ontario)
شهر تورنتو که بزرگ ترین شهر کانادا محسوب می شود در این منطقه واقع شده است. این دو ایالت دارای بالاترین قدرت سیاسی در کانادا هستند و بیش از نیمی از کل کالا های تولیدی این کشور را این دو استان تولید می کنند.

در جدول زیر ایالت های کانادا به همراه مرکز های آن ها آورده شده است:

نام ایالتمرکززبان رسمی
بریتیش کلمبیاویکتوریاانگلیسی
آلبرتاادمونتونانگلیسی
انتاریوتورنتوانگلیسی
نیوفاندلند و لابرادورسنت جانزانگلیسی
نیوبرانزویکفردریکتونانگلیسی – فرانسوی
مانیتوباوینیپگانگلیسی
جزیره پرنس ادواردشارلوت‌تاونانگلیسی
نوا اسکوشیاهالیفاکسانگلیسی
ساسکاچوانرجایناانگلیسی
کبککبکفرانسوی

مهمترین شهر های کشور کانادا

بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت از زوش های محتلفی از جمله مهاجرت تحصیلی به کانادا هستند. برای این کار بد نیست که افراد با مهم ترین شهر های این کشور آشنا شوند. بهترین شهر های کشور کانادا عبارتند از: تورنتو، مونترال، ونکوور و اتاوا. در این قسمت قصد داریم مهم ترین شهر های این کشور را به شما عزیزان معرفی کنیم:

اتاواهالیفکسسنت جان
کبکتورنتومونترال
ونکووررجیناکلگری
ادمونتونساسکاتونشارلوت تاون
      ویکتوریاوینیپگ     فردریکتون

در ادامه به توضیح مختصری برای برخی شهر های مهم کانادا می پردازیم:

شهر اتاوا

اتاوا از مهم ترین شهرهای کشور کانادا می باشد و چهارمین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود. این شهر در کنار رودخانه سن لوران واقع شده است و پس از جنگ سال 1812 دولت کانادا مردم را تشویق به مهاجرت به این شهر نمود و به سرعت جمعیت آن افزایش یافت.

شهر کبک

کبک یکی از قدیمی ترین شهر های کانادا می باشد و تاریخ 400 ساله دارد و به همین خاطر پر از آثار تاریخی می باشد. مردم این کشور عمدتا به زبان فرانسوی صحبت می کنند با اینکه اغلب آن ها مسلط به زبان انگلیسی هستند، اما تعصب خاصی به زبان فرانسوی دارند.

شهر تورنتو

از مهم ترین و پر جمعبت ترین شهر های کانادا، تورنتو می باشد. تورنتو مرکز استان انتاریو بوده و در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو واقع شده است. این شهر بسیار مدرن و پیشرفته می باشد.

شهر مونترال

از دیگر شهر های مهم کانادا شهر مونترال می باشد. مونترال بزرگ ترین شهر در استان کبک، دومین شهر بزرگ در کانادا و پانزدهمین شهر بزرگ آمریکای شمالی به شمار می رود.

شهر ونکوور

ونکوور در رتبه هشتم از بزرگ ترین شهر های کانادا محسوب می شود و در سال 2011 بیش از 603 هزار نفر جمعیت داشته است. در حال حاضر شهر ونکوور با داشتن جمعیتی بیش از 2.3 میلیون نفر، رتبه سوم از شهر های پر جمعیت کانادا و همچنین پر جمعیت ترین منطقه شهری در غرب کانادا را از آن خود کرده است. در این شهر تنوع زبانی و قومیتی از همه شهر ها بیشتر است و 52 در صد مردم آن انگلیسی را به عنوان زبان اول خود نمی دانند.

تاریخچه کانادا

کانادا کشوری بسیار پیشرفته و رشد یافته می باشد که به بهترین مقصد مهاجرت برای تحصیل، کار آفرینی و سرمایه گذاری بسیاری از افراد تبدیل شده است. بنا براین دانستن تاریخچه این کشور دارای اهمیت می باشد. تاریخ کانادا به دو دوره پیش از کنفدراسیون و پس از کنفدراسیون تقسیم می شود. بنا بر اظهارات بیشتر مورخان، تاریخ رسمی این کشور از 1 ژوئیه سال 1867 بعد از این که اولین قانون اساسی کانادا تصویب شد، آغاز شد که آن را روز کنفدراسیون نامیده اند. در تاریخ پیش از کنفدراسیون شرایط استعماری کانادا و اسکان یافتن مهاجران اروپایی توصیف شده است. در حالی که تاریخ پس از کنفدراسیون در ارتباط با نحوه خروج این کشور از استعمار انگلیس، مستقل شدن و تبدیل شدن به یک جامعه دموکراتیک و صنعتی می باشد.

طبق گفته های برخی مورخان، نام کشور کانادا از یک کلمه سرخ پوستی به نام “Kanta” گرفته شده است که به معنای دهکده می باشد. ساکنان اولیه کانادا این نام را در منطقه کبک کنونی گذاشتند. بعد از این که ژاک کارتیه این کشور را تصرف نمود، نام تمام این سرزمین اشغالی را کانادا گذاشت.

هزاران سال پیش بومیان آمریکای شمالی برای اولین بار به سرزمینی که اکنون آن را کانادا نام نهاده اند پا گذاشتند. این ساکنین اولیه که بیشتر هندی و آمریکایی بودند، به شکل قبیله ای کوچ نشین در نواحی مختلف کانادا زندگی می کردند که بعد ها یک جا نشین شدند و در همان جا سکنا گزیدند. دیری نپایید که در قرن شانزدهم مهاجران اروپایی به این سرزمین آمدند و با جنگ و خشونت، ساکنان آن منطقه را مجبور به جابجایی کردند. ساکنان مجبور شدند روستا های اجدادی خود را ترک کرده و در مناطق دور دست که شرایط خوبی برای زندگی نداشت ساکن شوند و این گونه راه استعمار اروپا به کشور کانادا هموار شد.

فرهنگ و آداب و رسوم کشور کانادا

برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند بسیار مهم است که آداب و رسوم و فرهنگ مردم این کشور را بدانند. به این دلیل که شما برای ارتباط با افراد در دانشگاه، محل کار و یا حتی همسایگان نیاز است که فرهنگ حاکم بر این کشور را بشناسید. فرهنگ مردم کانادا شباهت زیادی به فرهنگ مردم در آمریکا، انگلستان و فرانسه دارد، چرا که قسمت هایی از این کشور مدتی تحت استعمار انگلستان و فرانسه بوده است. علاوه بر این در زمان های دور، مردمی از فرانسه و انگلستان، کشور کانادا را برای زندگی انتخاب کرده بودند.

مردم کانادا افراد مودبی هستند و اصول اجتماعی را به طور کامل رعایت می کنند و با مهاجران رفتار محبت آمیزی دارند. که این مسئله نشان دهنده استقبال این کشور از مهاجران می باشد. مردم کانادا برای راست گویی و صداقت ارزش بسیاری قائلند و در کل داشتن حس هم دردی، مهربانی و راستگویی این افراد سبب شده، کانادا کشور مناسبی برای زندگی باشد. به طور کلی بعضی رفتار ها در کشور کانادا، رفتار های بی ادبانه تلقی می شوند و باید از انجام آن ها اجتناب کنید. غذا خوردن با دهان باز و حرف زدن با دهان پر، خمیازه کشیدن، قرار دادن آرنج روی میز، اشاره کردن یا خیره شدن به غریبه ها و … رفتار هایی هستند که در این کشور، ناپسند به شمار می روند.

بر اساس آمار ها و مستندات حدود 28 درصد از مردم کانادا دارای اصالت انگلیسی، 23 درصد دارای اصالت فرانسوی، 15 درصد از مردم، مهاجرین اروپایی بوده و مابقی آسیایی، آمریکایی، عرب و آفریقایی هستند.

آب و هوای کانادا

کانادا دومین کشور پهناور جهان است، همین موضوع باعث شده که در هر بخش دارای آب و هوایی متنوع باشد. از آن جایی که ما ایرانیان در منطقه گرمسیری زندگی می کنیم لازم است قبل از مهاجرت به کانادا، آب و هوای هر منطقه از این کشور را بدانیم. به طور کلی هوای کشور کانادا سرد است و این کشور به زمستان های یخ زده اش معروف است. اما علاوه بر مناطق سرد شمالی، در بخش های جنوبی تر کانادا، آب و هوا معتدل است و این منطقه بهترین مکان برای زندگی می باشد. آب و هوای این کشور در مناطق جنوبی و چسبیده به مرز آمریکا، تفاوت دمایی بسیار بالایی با مناطق شمالی ان دارد به حدی که این اختلاف دما تا مرز 20 درجه بالای صفر نیز می رسد. این مناطق پر جمعیت ترین و پر رونق ترین بخش کانادا به حساب می آیند و مکانی پر بازدید برای توریست ها و گردشگران می باشند. دو ناحیه ویندسور انتاریو و ویکتوریای ونکوور در بریتیش کلمبیا  با میانگین دمای 15 درجه سانتی گراد، گرم ترین شهر های کانادا به شمار می روند. به طور کلی بهترین شهر ها برای زندگی از نظر آب و هوایی به صورت جدول زیر هستند:

شهر وان- ایالت انتاریوشهر کینگز ویل- ایالت انتاریوشهر بورلینگتون- ایالت انتاریو
شهر میسیساگا- ایالت انتاریوشهر برامپتون- ایالت انتاریوشهر لامینگتون- ایالت انتاریو
شهر آکسبریج- ایالت انتاریوشهر تورنتو- ایالت انتاریوشهر اوکویل- ایالت انتاریو
شهر تورولد- ایالت انتاریو

سفارت کانادا

از آن جایی که ایران از سال 2012 با کانادا دچار اختلافات گردید، سفارت این کشور در ایران تعطیل شد و ایرانیان برای مهاجرت به کانادا مجبور هستند به سفارت کانادا در کشور های دیگر مراجعه کنند. افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند، برای اخذ ویزای تحصیلی نمی توانند تمام مراحل را در ایران انجام دهند و برای انجام امور کنسولگری باید به سفارت این کشور در یکی از کشور های همسایه بروند. ایرانیان می توانند برای انجام امور مربوط به مهاجرت خود به کانادا به یکی از شعبات سفارت کانادا در کشور هایی نظیر گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه و یا امارات مراجعه کنند.

زبان مردم کانادا

در کشور کانادا مردم به زبان های مختلفی سخن می گویند و این که بگوییم زبان واحد مردم این کشور چیست، کار سختی می باشد. غالبا ساکنان این کشور به زبان های انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند ولی زبان های دیگری نیز وجود دارد که مردم بعضی مناطق کانادا از آن استفاده می کنند. در ادامه این زبان ها را بررسی می کنیم:

زبان انگلیسی

زبان غالب مردم کشور کانادا انگلیسی است. در شهر اتاوا پایتخت این کشور، بیش از 80 درصد مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند. تسلط به زبان انگلیسی در بیشتر شهر ها و ایالت های این کشور کاربردی می باشد.

زبان فرانسوی

تنها ایالتی که زبان مردم آن فرانسوی است  ایالت کبک است و تعداد افراد انگلیسی زبان در این ایالت بسیار کم است. در ایالت کبک زبان رسمی در حوزه تحصیل، کار و مکالمه روزانه شهروندان، فرانسوی می باشد. البته باید بدانید که به خاطر ادغام شدن زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا،  زبان فرانسوی کانادایی با زبان فرانسوی فرانسه از لحاظ لهجه با هم تفاوت دارند و زبان فرانسوی کانادا بیشتر شبیه لهجه ساکنان آمریکای شمالی می باشد.

زبان پنجابی

از آن جایی که کشور کانادا از قدیم مقصد مهاجران بوده است، سیک های مهاجر هندی در این کشور به زبان پنجابی که نوعی زبان کشور هند است صحبت می کنند.

زبان کانتونی (Cantonese) و زبان ماندارین (چینی)

تعداد بسیار اندکی از مردم کانادا به این زبان ها با یکدیگر صحبت می کنند. زبان های کانتونی و ماندارین گونه هایی از زبان چینی به شمار می روند که تفاوت این دو گونه زبان، فقط در نوع گفتار برخی کلمات می باشد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا نیز بستگی به شهر و ایالتی دارد که شما برای تحصیل انتخاب کرده اید. ممکن است زبان تحصیل فرانسوی باشد و یا انگلیسی. به طور مثال برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک مونترال، یادگیری زبان فرانسوی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین برای تحصیل در شهر تورنتو باید مسلط به زبان انگلیسی باشید.

جاذبه های گردشگری کانادا

کشور کانادا به دلیل داشتن طبیعتی زیبا و بکر و همچنین جاذبه های توریستی و مکان های زیبا، به مقصدی برای گردشگران و توریستان سراسر دنیا تبدیل شده است، به طوری که سالانه افراد بسیاری برای دیدن جاذبه های گردشگری این کشور به آن سفر می کنند. کانادا به دلیل داشتن آب و هوایی متغیر، موقعیت جغرافیایی مناسب و واقع شدن بین دو اقیانوس اطلس و آرام، از طبیعتی زیبا و آبشار های با چشم انداز طبیعی برخوردار است. بهترین جاذبه های طبیعی توریستی کشور کانادا به قرار زیر می باشد:

 • آبشار نیاگارا (Niagara Falls)
 • آبشار آتاباسکا (Athabasca Falls)
 • جزیره کیپ برتون (Cape Breton)
 • شهر چرچیل (Churchill)
 • خلیج فاندی (Bay of Fundy)
 • پارک ملی گراس مورن (Grose Morne)
 • دریاچه ماسکوکا لیکس (Muskoka Lakes)
 • جزیره اِس گنگ گوایی (SGang Gwaay)
 • پارک ملی بنف و کوه های راکی

بهترین جاهای دیدنی کانادا فقط محدود به جاذبه های طبیعی نمی شود، این کشور مکان های تاریخی و ساختمان های مشهور فراوانی دارد که در ادامه معرفی می کنیم:

 • برج سي إن (CN Tower)
 • شهر ویسلر (Whistler)
 • کبک قدیم (Old Québec)
 • مونترال (Montréal)
 • موزه سلطنتی انتاریو (Royal Ontario Museum)
 • فانوس دریایی پگی کاو (Peggy’s Cove)
 • موزه حقوق بشر
 • بندر ویکتوریا

آموزش زبان در کانادا

یافتن دوره آموزش زبان در کانادا کار ساده ای است و شما می توانید در بیشتر دانشگاه های کانادا و همچنین بعضی از کالج ها و موسسات زبان، در دوره های زبان انگلیسی و یا فرانسه شرکت کنید. همان طور که می دانید برای تحصیل در دانشگاه های کانادا از موارد لازم و ضروری، ارائه مدرک زبان می باشد. معمولا افرادی که برای تحصیل به کانادا آمده اند ولی نمره قبولی در زبان را کسب نکرده اند، دانشگاه به آن ها فرصت می دهد تا در دوره های زبان شرکت کرده و مدرک زبان خود را دریافت کنند تا بتوانند وارد دانشگاه شوند.

برای ورود به دوره های زبان یک سری شرایط وجود دارد که قبل از ورود به دوره باید آن ها را بررسی نمود. به طور مثال گذراندن دوره زبان در کشور کانادا در هر مقطع سنی و تحصیلی، شرایط متفاوتی خواهد داشت. آموزش زبان در کانادا مزایایی دارد که در اینجا قصد داریم به آن ها اشاره کنیم:

 • آموزشی با کیفیت به همراه نتایج تضمین شده
 • برخورداری از رویکردی متمرکز
 • آموختن زبان های انگلیسی و فرانسه به طوری که بتوان در این کشور تحصیل نموده و زندگی کرد.

در بسیاری از موارد تسلط صرف بر زبان انگلیسی کافی نیست و افراد باید مدرک زبان ارائه دهند که ثابت کننده مهارت دانشجو در زبان انگلیسی باشد. در حالت کلی میانگین نمره 6 آیلتس برای مقطع کارشناسی و حداقل نمره 6.5 برای مقطع ارشد و دکترا برای تحصیل در کانادا در نظر گرفته شده است، که البته ممکن است با توجه به دانشگاه های مختلف این نمره کمی بالا و پایین شود.  افراد با تحصیل در کالج های زبان در کانادا،  این امکان را دارند تا در محیطی بومی آموزش ببینند که این مسئله سرعت و کیفیت آموزش را به صورت چشمگیری افزایش می دهد. از دیگر مزیت هایی که می توان برای آموزش زبان در در کالج های زبان کانادا برشمرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان شرکت در برنامه های ورزشی و هنری
 • برخورداری از حمل و نقل عمومی برای رفتن به مراکز آموزشی
 • امکان عضویت در کتابخانه های تخصصی
 • برخورداری از اقامت دانشجویی
 • امکان شرکت در اردو ها و سفر های دانشجویی
 • برخورداری از مشاوره برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا

مهاجرت به کانادا

کشور زیبای کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای همه مهاجران به ویژه ایرانی ها محسوب می شود. این کشور پهناور با در اختیار داشتن منابع طبیعی فراوان و جمعیت بسیار کم و فرصت های شغلی فراوان نیازمند افراد متخصص و توانا و با مهارت از اقصی نقاط جهان برای به چرخش درآوردن چرخ های اقتصاد کشور می باشد. زیبایی ها و امتیازهای این کشور شگفت به زیبایی مسحور کننده آبشار نیاگارا، مناظر بکر و طبیعی، اقلیم جالب و تنوع جغرافیایی و پایین بودن جرم و جنایت و امنیت خلاصه نمی شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا و شریط ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور نسبتا سخت است، بنابراین بسیار مهم است که متقاضیان الزامات ورودی مورد درخواست دانشکده های پزشکی را برآورده کنند. مدارک دبیرستان متقاضی و در نهایت نوع مدرک فارغ التحصیلان پیش پزشکی و موسسه تحصیلی نباید مانع ثبت نام در هر دانشکده پزشکی باشد، به شرطی که تمام پیش نیازهای تحصیلی دانشگاه مورد نظر را برآورده کند.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا بهترین گزبنه است و این کشور یکی از 10 کشور برتر برای شروع کسب و کار است. این امر به دلیل داشتن منابع طبیعی بسیار غنی، نیروی کار فوق العاده ماهر و یک دولت با ثبات است. چنانچه مایل باشید به عنوان کارآفرین یا سرمایه گذار به کانادا مهاجرت کنید چندین گزینه ویزا کارآفرین و سرمایه گذاری از جمله برنامه ویزا عمومی استارتاپ و برنامه انتخابی ویژه استانی، در دسترس شما قرار دارد. پس از آنکه با درخواست شما موفق شد می توانید به همراه خانواده به کانادا مهاجرت نمایید.

تابعیت و شهروندی کانادا

چگونه تابعیت و شهروندی کانادا را به دست آورید؟ زمانی که تصمیم می گیرید در کانادا بمانید، باید از پنج مرحله اصلی تابعیت کانادا پیروی کنید. اقامت دائم، قبول تابعیت، درخواست تابعیت کانادا، آزمون تابعیت کانادا و تشریفات تابعیت. اولین قدم قبل از درخواست برای تابعیت کانادا دریافت اقامت دائم است. این مرحله سخت ترین مرحله درخواست تابعیت کانادا است. در اینجا ما بهترین استراتژی ها برای دریافت اقامت دائم را بررسی می کنیم.

تحصیل در کانادا

در مقایسه با آمریکا، کانادا گزینه تحصیلی ارزان تر با مراحل درخواست ساده تر و فرصت های بیشتر برای اقامت دائم است.هم چنین در مقایسه با سایر کشورها هزینه تحصیلی، هزینه اقامت و سایر هزینه های زندگی کم تر است. همچنین دانشجویان تمام وقتی که مجوز تحصیلی معتبر دارند میتوانند تا حداکثر بیست ساعت در هفته کار کنند و در تعطیلات زمستانی، تابستانی و بهاری میتوانند به صورت تمام وقت کار کنند.

اخبار های مرتبط

اسکرول به بالا