071-91009294  | 021-88724227  |

مشاغل مورد نیاز در اوکراین

مشاغل مورد نیاز در اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اوکراین یا جمهوری اوکراین، کشوری در حال توسعه و واقع شده در اروپای شرقی است. اقتصاد این کشور، بر اساس بازار آزاد می‌باشد و به معنای دیگر کشور اوکراین دارای اقتصاد بازاری است. بعد از روسیه، کشور اوکراین پهناورترین سرزمین در قاره اروپا است. اگر تمایل دارید تا از طریق مهاجرت کاری به اوکراین، آینده‌ی خود را بسازید، بهتر است تا لیست مشاغل مورد نیاز در اوکراین را، مورد بررسی قرار دهید.

مشاغل مورد نیاز در اوکراین

مشاغل مورد نیاز در اوکراین

در زمان شوروی، اقتصاد کشور اوکراین، به عنوان دومین اقتصاد بزرگ اتحاد جماهیر شوروی شناخته می‌شد و در عرصه‌های صنعت و کشاورزی، جزو مناطق مهم و موثر اروپایی به حساب می‌آمد. پس از فروپاشی شوروی، سیستم اقتصادی اوکراین به بازار آزاد تغییر کرد و این امر باعث بهم‌ریختگی اوضاع مالی طبقه کم‌بضاعت جامعه این کشور شد.

با این وجود، اوکراین پس از سال‌ها تلاش مداوم دوباره به دوران اوج خود بازگشت و اقتصاد خود را به پیشرفت رساند. کشور اوکراین، نسبتا صنعتی است و به همین دلیل برخی از مشاغل در این کشور بسیار پرمتقاضی هستند. از طرفی دیگر، مشاغلی هستند که به نیروی کار بیشتری احتیاج دارند.

این کسب و کارها، عموما حاضر به پذیرفتن افراد خارجی در محیط کاری خود می‌شوند. البته باید گفت که، بسیاری از این شغل‌ها از درآمد بالایی نیز برخوردار می‌باشند. در بخش زیر، به صورت کامل این مشاغل مورد نیاز و مهم را بررسی می‌کنیم.

 پزشک

شغل پزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل در کشور اوکراین است. حقوق پزشکان و جراحان در این کشور به صورت میانگین، از 46000 تا 130.000 UAH است. البته پزشکان عمومی درآمدی نزدیک به 1056 دلار خواهند داشت.

مزایای شغلی پزشکان در اوکراین شامل: بازنشستگی، بیمه درمانی، دوره‌های آموزشی داخلی و بین‌المللی و برنامه‌های توسعه شغلی است. پزشکان در این کشور می‌توانند به صورت تمام وقت یا نیمه وقت به کار مشغول باشند. همچنین آن‌ها می‌توانند به صورت موقت، شیفت شب و خوداشتغالی نیز در حوزه مورد نظر خود به فعالیت بپردازند. پزشکان در اوکراین قادر هستند تا در شرکت‌ها، بیمارستان‌ها و سایر موسسات پزشکی استخدام شوند.

حسابدار

حسابداران در اوکراین دارای درآمدی نزدیک به 34000 UAH خواهند بود. تخمین زده شده است که در پایتخت این کشور، کیف، درآمد حسابداران 170 الی 260 UAH به صورت ساعتی خواهد بود.

افرادی که فارغ‌التحصیل رشته حسابداری هستند می‌توانند در زیرشاخه‌های این رشته مانند: تحلیلگر مالی، مشاور مالیاتی و حسابرس نیز مشغول به کار شوند. حسابداران عموما می‌توانند در بازارهای کاری متفاوتی اعم از شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف استخدام شوند.

وکیل

فعالان حوزه وکالت در اوکراین و در دو زمینه مختلف قضایی و دادگستری به ترتیب دارای حقوقی نزدیک به 51.200 و 44.000 می‌باشند. درصورتی که به گذراندن دوران تحصیل آکادمیک در اوکراین بپردازید، یافتن شغل و ورود به بازار کار در این کشور بسیار ساده‌تر خواهد بود.

متخصص IT

حقوق متخصصان رشته IT در اوکراین، در حدود 30.000 تا 35.000 UAH خواهد بود. برای اینکه بتوانید طی فرآیند یافتن شغل در رشته IT موفق باشید، باید رزومه یا CV قوی از خود ارائه دهید. همچنین ارائه مدرک زبان معتبر نیز به این موضوع کمک شایانی خواهد کرد.

تولیدکنندگان محتوا

درآمد تولیدکنندگان محتوا و مدیران تولید رسانه در اوکراین، 30.000 UAH است. متخصصان تولید محتوا می‌توانند در شرکت‌های تبلیغاتی کشور اوکراین مشغول به کار شوند. برخی از بهترین شرکت‌ها و موسسات تبلیغاتی در اوکراین شامل: NETPEAK، PROMODO، UAMASTER و Mobihunter می‌باشند.

معمار

میانگین درآمد طراحان معماری در اوکراین، نزدیک به 26.000 UAH است. رشته معماری در این کشور از رشته‌های محبوب در زمینه ساخت و ساز می‌باشد. در امر معماری خلاقیت، تخصص، زمان‌بندی مناسب کاری و تجربه بسیار اهمیت دارد.

طراح دکوراسیون

فردی که به عنوان طراح داخلی و دکوراسیون در اوکراین کار می‌کند به طور معمول، ماهانه حدود 22.100 UAH درآمد دارد. میزان حقوق طراحان دکوراسیون بین 10.600 UAH (حداقل) تا 34.700 UAH (حداکثر) ممکن است متغیر باشد.

این میانگین حقوق ماهانه شامل: مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا نیز خواهد بود. دستمزد طراحان داخلی بر اساس تجربه، مهارت یا موقعیت شغلی بسیار متفاوت است.

مهندس کشاورزی

مهندسان کشاورزی به صورت میانگین، سالیانه درآمدی نزدیک به 150.056 دلار دارند. فارغ‌التحصیلان مهندسی کشاورزی در اوکراین، زمینه مناسبی برای دستیابی به فرصت‌های شغلی در بخش‌های دولتی و خصوصی خواهند داشت. این دسته از افراد در موسساتی مانند: سازمان‌های تولید ماشین آلات کشاورزی، صنایع لبنی، غذایی و کشاورزی قادر به استخدام شدن هستند.

سوالات متداول درباره مشاغل در اوکراین

پردرآمدترین شغل در اوکراین چیست؟

پردرآمدترین شغل در اوکراین، در حوزه متخصصان مهندسی با درآمد 118.000 دلار در سال است.

کم درآمدترین شغل در اوکراین چیست؟

کم درآمدترین شغل در اوکراین، کار متخصصان منابع انسانی با حقوق 13.000 دلار در سال است.

حقوق مناسب در کشور اوکراین چقدر است؟

فردی که در کیف، پایتخت اوکراین، کار می‌کند حدود 25.000 UAH (918 دلار آمریکا) در ماه درآمد دارد. به طور معمول، متوسط ​​دستمزد ماهانه از حداقل 6.320 UAH (کمترین میانگین) تا حداکثر 111.000 UAH مقدار متغیر است. حقوق متوسط ​​در کیف حدود 24.000 UAH (881 دلار آمریکا در ماه) خواهد بود.

آیا حقوق پزشکان در اوکراین بالا است؟

میانگین دستمزد یک پزشک 1.317.845 UAH در سال و 634 UAH به صورت ساعتی در کیف، پایتخت اوکراین، است. محدوده متوسط ​​حقوق برای یک پزشک، بین 904.723 UAH (حداقل) و 1.733.145 UAH (حداکثر) است. به طور کلی، مدرک دکترا بالاترین سطح تحصیلات برای یک پزشک است و شامل بیشترین حقوق نیز می‌شود.

آیا تخصص مهندسی IT در اوکراین، شغلی مناسب است؟

مجله SkillValue، با میانگین نمره 91.26٪، مهندسان نرم افزار اوکراینی را در زمره بهترین مهندسان جهان قرار داد. علاوه بر این، تیم‌های توسعه نرم افزار از اوکراین به طور متوسط ​​88.7% امتیاز را در تمام چالش‌های “HackerRank” کسب کردند. دلیل این امر، این است که: مهندسان اوکراینی بر اکثر فناوری‌های محبوب (و غیر محبوب) مسلط هستند.

اوکراین کشوری اروپایی و در حال توسعه است که فرصت‌های شغلی بسیاری برای افراد در سراسر جهان دارد. شما همواره می‌توانید از طریق دریافت جاب آفر و ویزای کاری کشور اوکراین، در مشاغل مورد نظر خود استخدام شوید. همچنین می‌توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاغل مورد نیاز در اوکراین و مهاجرت به اوکراین، با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید و از مشاوره‌های تخصصی ما استفاده کنید.

اسکرول به بالا