071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به هلند 2023

مهاجرت تحصیلی به هلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

بر اساس تحقیقات کارشناس موسسه حقوقی میرداماد؛ دانش آموزان خارجی می توانند، برای مدت زمانی برابر با دوره تحصیل یک دانش آموز هلندی درخواست مهاجرت تحصیلی به هلند را بدهند. به علاوه دانشجویان می توانند برای یک سال، ویزای یک ساله پس از فارغ التحصیلی را برای جستجوی کار نیز درخواست دهند. این کشور مکان خوبی برای دانشجویان بین المللی است که در هلند تحصیل می کنند. برای بیش از 112000 دانشجوی بین المللی متقاضی مهاجرت تحصیلی،  تحصیل در هلند 2019 در سال تحصیلی 2019-2020 انتخاب خوبی می باشد.

تحصیل پزشکی در هلند

شرایط مهاجرت تحصیلی به هلند

دانش آموزان خارجی که در برنامه های تحصیلات عالی در هلند پذیرفته می شوند، برای دوره تحصیل خود واجد شرایط برای اقامت دائمی هلند می باشند. همچنین می توانند برای یک سال اقامت داوطلبانه برای پیشبرد دوره تحصیلی خود، درخواست کنند، به علاوه اجازه اقامت یک ساله پس از فارغ التحصیل شدن برای افرادی که به دنبال کار هستند نیز فراهم می شود.

اگر میخواهید به مدت بیش از سه ماه به هلند بروید، پس از اینکه به طور دوره ای پذیرفته شدید، مرکز تحصیلی برای داشتن یک پروانه اقامت دانشجوی هلندی از طرف شما درخواست خواهد داد. در هلند مقاطع لیسانس سه تا چهار سال و در مقطع ارشد 2 سال زمان صرف تحصیل و پژوهش می شود. دانشگاه های بسیاری در این کشور هستند که دانشجویان مستعد با رزومه های خوب را شناسایی کرده و تحت حمایت مالی قرار می دهند. دانشجویان در حین تحصیل در هفته 20 ساعت اجازه کار دارند.

مهاجرت تحصیلی به هلند
مهاجرت تحصیلی به هلند

شرایط اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به هلند

اول اینکه: شما باید با اداره بین المللی دانشگاه مورد علاقه خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که آیا مدرک تحصیلی شما (که از کشور خودتان تایید شده) در هلند، به رسمیت شناخته شده است یا نه. و سپس با توجه به اینکه مدرک تحصیلی شما در هلند به رسمیت شناخته شده، ممکن است موارد زیر لازم باشد:

 • داشتن مجوز اقامت، اگر شما یک شهروند EU یا EEA یا سوئیس نیستید.
 • داشتن تسلط کامل زبان انگلیسی: یعنی داشتن مدرک TOFFEL، IELTS یا دیپلم خارجه
 • که در آزمون TOFFEL (باید دارای حداقل نمره 550 به صورت نوشتاری و نمره 213 بر اساس وبسایت (آنلاین) باشید.
 • در آزمون IELTS (باید دارای حداقل نمره 6) GMAT یا GRE باشید.
 • در مدرک (دیپلم خارجی) دارای حداقل نمره میانگین بین 7-7.5 باشید.
 • برای پذیرش دانشگاهی که درخواست کرده اید، موسسات ممکن است درخواست شما را رد کنند و یا از شما بخواهند تا برخی از آزمون های پذیرش را بپذیرید، اگر فکر کنند که شما به طور کامل، واجد شرایط نیستید.
 • اگر یک برنامه تحصیلی را با موفقیت در هلند بگذرانید، می توانید به زبان هلندی تسلط پیدا کنید.
ویزاهای اخذ شده

همچنین اکثر دانشگاه ها، ممکن است دوره های خود را در هلند به عنوان زبان دوم ارائه دهند. این بهترین فرصت است تا بتوانید اثبات کنید که تسلط کافی در زبان هلندی دارید. میانگین نمرات مورد نیاز، بسته به نوع دانشگاه، متفاوت است. همچنین توجه داشته باشید که برای برخی از برنامه ها، تعداد متقاضیان بسیار بالاتر از مکان های موجود است، در این حالت، یک روش انتخابی انجام می شود.

شرایط اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به هلند
شرایط اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به هلند

برای بدست آوردن پذیرش دانشگاه های نیجر، باید از موارد زیر مطلع باشید:

 • سیستم اعتباری هلند (طرح ECTS )

همانند بسیاری از سیستم های آموزش اروپایی، حجم کار مطالعه در هلند در ECTS (اعتبار انتقال و انباشت اعتبار اروپا)، اندازه گیری می شود. در صورت عدم آشنایی با طرح ECTS:

 • بار کاری دانشجویان دارای زمان معینی است که دانشجویان به طور متوسط، نیاز به دستیابی به اهداف یک برنامه دارند. که این برنامه شامل: سخنرانی ها، سمینارها، تکالیف، کارهای آزمایشگاهی، مطالعه و امتحانات است.
 • سیستم اعتباری ECTS برای مقایسه یا ارزیابی دانشگاه های مختلف، برنامه ها، دوره ها، مدول ها، پایان نامه ها و حتی مدارک تحصیلی دانشجویان استفاده می شود.
 • اعتبار ECTS، فقط پس از تکمیل دوره این برنامه به دانشجویان اعطا می شود.

درجه بندی دانشگاه ها در هلند

سیستم درجه بندی هلندی از نمره 1 (بسیار ضعیف) تا نمره 10 (برجسته) می باشد. و نمره 5/5 حداقل نمره برای گذراندن (عبور) است. در حالیکه مقیاس درجه بندی از نمره 1 تا 10 اجرا می شود، نمرات 1 تا 3 و 9 و 10 به طور مرتب داده نمی شوند. لطفا توجه داشته باشید که نمرات مورد نظر نیز به نوع برنامه تحصیلی شما بستگی دارد. به عنوان مثال: به طور متوسط نمره 7.5 می تواند یک نمره کافی برای استاد، اما نه برای دکترا باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در مهاجرت تحصیلی به هلند

دانش آموزان خارجی می توانند برای گذراندن یک دوره آموزشی در هلند، درخواست یک ویزای 1 ساله را بدهند و تحصیل در رشته خود را به پایان برسانند. دانشجویان خارجی که در برنامه های تحصیلات عالی در هلند پذیرفته شده اند، برای ادامه تحصیلات در رشته تحصیلی خود در هلند، واجد شرایط می باشند. آنها همچنین واجد شرایط درخواست یک سال اقامت دائم، برای یک دوره تحصیلی برای آماده شدن هستند، به علاوه به آنها اجازه داده می شود که تا یک سال پس از فارغ التحصیلی نیز، به تحصیل مشغول باشند.

اخذ ویزای دانشجویی هلندی

بسته به ملیتی که دارید، ممکن است به اقامت موقت (MVV) علاوه بر اجازه اقامت هلندی، برای اقامت در کشور به مدت بیش از سه ماه نیاز داشته باشید. از سال 2013، موسسه آموزشی (حامی شناخته شده خود) می تواند برای گرفتن هر دو مجوز در یک درخواست، از طریق روش ورود به کشور و اقامت در آن (TEV) درخواست کند. شما می توانید در صورت نیاز به یک MVV، برای ورود به کشور هلند از راهنمای Expatica برای اقامت موقت کشور هلند (MVV) و همچنین مجوز ورود استفاده کرده و کمک بگیرید.

شرایط دادن مجوز اقامت به دانشجویان هلندی

علاوه بر الزامات کلی برای درخواست MVV و اجازه اقامت موقت در کشور هلند، شما باید برخی شرایط دیگر را انجام دهید.این موسسه آموزشی که از طرف شما اعمال خواهد شد، ممکن است نیازهای خاص خود را داشته باشند. دانش آموزان نیز باید بتوانند ثابت کنند که برای حمایت از اقامت خود در هلند از امکانات کافی و بلندمدت مالی برخوردار هستند. به همین دلیل آخرین نیازهای مالی دولت، برای دانش آموزان را ببینید. شما باید از قبل، به عنوان یک دانش آموز، در یک دوره تحصیلی یا برنامه تحصیلی تمام وقت، در یک دانشگاه دولتی یا دانشگاه علوم کاربردی هلند پذیرفته شوید.

شما همچنین می توانید برای گرفتن مجوز اقامت دانشجویی، درخواست دهید. در صورتی که در یک برنامه آموزشی جهت آماده شدن برای تحصیلات عالی یا دانشگاهی ثبت نام کرده باشید. شما مجاز به آمدن به هلند به مدت یک سال تحصیلی، قبل از شروع دوره آموزش عالی خود، جهت آماده سازی برای دوره یا امتحان ورودی هستید. که شروع این سال تحصیلی به مدت زمان اجازه اقامت شما در این کشور بستگی دارد.

علاوه بر این، شما باید با موسسه آموزشی خود هماهنگ کنید، در صورتی که شرایط لازم برای پذیرش دانشجویان خارجی را در یک دوره تحصیلی داشته باشید.

محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به هلند

موسسه آموزشی نیاز به نسخه های قانونی(تایید شده ) گذرنامه یا شناسنامه مسافرتی و مدارک خاصی دارد که همه آنها باید هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی باشد. در حال حاضر هزینه غیر قابل استرداد 311 یورو را برای پردازش درخواست برای یک پروانه (MVV)و اجازه اقامت برای تحصیل در هلند هزینه می کند. هزینه ها دو بار در سال بررسی می شوند و در اواسط سال تغییر می کنند.

شما ممکن است مجبور شوید که هر اسنادی را در کشور خودتان قانونی کنید و یا آنها را ترجمه کنید. اگر موسسه آموزشی یک حامی شناخته شده باشد.(IND) در عرض دو هفته به درخواست شما پاسخ خواهد داد. برای ویزای دانشجویی هلند دانشجو قبل از دریافت ویزا باید 18 سال داشته باشد و همچنین برای سنین بالاتر محدودیتی وجود ندارد.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در هلند

دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه بین المللی هلند، این امکان را خواهند داشت تا در هلند بمانند. در صورتی که آنها دارای ویزا بوده و بتوانند خود را به لحاظ مالی حمایت نمایند، به آنها این اجازه داده خواهد شد تا به جست و جوی کار بپردازند.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در هلند
شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در هلند

در اینجا تعدادی گزینه برای دانشجویان غیر اروپایی و خارج از منطقه اقتصادی اروپا و کشور سویس که تمایل دارند در هلند اقامت کنند و به کار مشغول شوند وجود دارد.

الزامات دریافت ویزا

اگر مایلید پس از اتمام دوران تحصیل خود در هلند بمانید، این مسئله حائز اهمیت است که از ویزای مناسب برخوردار باشید. دو راه وجود دارد که فارغ التحصیلان میتوانند از طریق آن ویزای تحصیلی خود را بروز رسانی کرده تا برای جست و جوی کار نیاز به اجازه نداشته باشند، که به شرح زیر آمده است:

سال جست و جو

در خلال پایان دوره تحصیل شما در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در موسسات آموزش عالی هلند، میتوانید برای سال جست و جو تقاضا بفرستید. این تقاضانامه 600 دلار هزینه دارد که شما را قادر می سازد تا در هلند مانده و به مدت یکسال پس از فارغ التحصیلی به جست و جوی کار بپردازید. در این مدت و در هر زمینه ای که شغلی بیابید، نیاز به دریافت اجازه کار نخواهید داشت.در صورتی که در مدت زمان تعیین شده تقاضای کار کنید، شاخص حقوق در سال 2013 برابر با 27336 دلار میباشد. این بدان معنی است که شما می بایستی شغلی را بیابید تا مبلغ فوق را به عنوان ضمانتی از ویزا دریافت نمایید.

مهاجران با تحصیلات عالیه

اگر شما از دانشگاه هلند با مدرک فوق لیسانس یا دکترا فارغ التحصیل شده باشید، این امکان وجود دارد که بتوانید به عنوان یک مهاجر متخصص در هلند بمانید و کار کنید. در هر صورت این گزینه نیازمند اجازه کار برای مهاجرین بلغاری، رومانیایی و شهروندان غیر اتحادیه اروپا/ EEA/ سوئیس میباشد.

گزینه های دیگری نیز در دسترس هستند:

اگر شما زیر 30 سال سن دارید و شغل مورد نظر خود را از پیش یافته اید و حقوق شما مکفی باشد ( 38141 دلار در هر سال )، می توانید برای اخذ ویزای مهاجرین متخصص تقاضا بفرستید. ( نکته: مهاجرین متخصص بالای 30 سال حقوق معادل 52010 دلار نیازمند هستند). همچنین به شما این امکان را خواهد داد تا بدون اجازه کار، مشغول شوید و همین موقعیت را برای همسر شما نیز در اختیار خواهد گذاشت. اگر شما، هر کدام از ویزاهای فوق را استفاده کنید، می بایستی به منظور طولانی نمودن اقامت خود، برای ویزای مهاجرین متخصص اقدام نمی یابید. در این مورد، الزامات حقوق ممکن است به سطح معینی کاهش یابد ( 27336 دلار در هر سال ). مهم است که قبل از آنکه ویزای خودتان منقضی گردد برای اخذ این ویزا تقاضا بفرستید، چرا که در این صورت شرایط تان به کلی تغییر خواهد کرد.

شما همچنین، می توانید در صورتی که مشغول انجام امور تحقیقاتی در پایگاه علوم تحقیقات هلند باشید، در این کشور اقامت گزینید. ویزای علمی دستورالعملی از سمت اتحادیه اروپاست که به متقاضیان این فرصت را میدهد بدون آنکه نیازمند اجازه کار باشند و در صورت رعایت تمام شرایط و قوانین، در اروپا کار کنند. سازمانی که برای آن کار میکنید، این اقامت را برای شما فراهم می آورد.


اگر قادر به دریافت هیچکدام از اقامت های بالا نباشید باز هم میتوانید در صورتی که اجازه کار دریافت کنید، در کشور هلند بمانید. به هر سو، این قضیه که متقاضیان میبایستی تخصص خود را به گونه ای ارائه دهند که کس دیگری قادر به انجام آن نیست، بسیار دشوار است. این مسئولیت شما را نشان میدهد که تخصصتان از اعتبار بالایی برخوردار باشد تا زمانی که کارفرمایان، شما را حمایت نمایند.

مهاجرت تحصیلی به هلند بدون مدرک زبان

ابتدا باید یک برنامه تحصیلی پیدا کنید و سپس شرایط پذیرش تحصیل در هلند را بررسی کنید. برنامه خود را انتخاب و شرایط پذیرش را بررسی کنید:

روش های درخواست ممکن است بر اساس موسسه و نوع برنامه متفاوت باشد. موسسه آموزشی حداقل الزامات لازم برای پذیرش در برنامه را تعیین می کند. اگر می دانید کدام دیپلم برای برنامه انتخاب شما مورد نیاز است، می توانید ببینید که چگونه دیپلم شما با این در وب سایت Nuffic مقایسه می شود. Nuffic همچنین در صورت لزوم، به موسسات آموزش عالی در مورد ارزش مدارک تحصیلی خارجی راهنمایی می دهد.

الزامات زبان

ضروری است که شما به زبان انگلیسی صحبت کنید، بخوانید و بنویسید. شما باید یک آزمون زبان انگلیسی را گذرانده باشید. IELTS و TOEFL معمولا پذیرفته می شوند، اما موسسات می توانند آزمون های دیگری را نیز قبول کنند، مانند Cambridge English. نمرات مورد نیاز حداقل 550 (مبتنی بر کاغذ) یا 213 (مبتنی بر اینترنت) برای TOEFL است. برای IELTS نمره حداقل 6 مورد نیاز است.

سال مقدماتی

گاهی اوقات شما هنوز واجد شرایط برنامه انتخابی خود نیستید، اما با آماده سازی کمی اضافی می توانید سال آینده موفق باشید. در این صورت شما ابتدا در دوره آمادگی شرکت کنید. دوره ها می توانند انگلیسی یا هلندی باشند.

دوره های زبان هلندی برای دانشجویان خارجی

تعدادی از مراکز دانشگاهی، دوره های زبان هلندی را به عنوان زبان دوم ارائه می دهند. دوره ها به طور خاص طراحی شده اند. برای دانشجویان خارجی که در غیر اینصورت برای پذیرش تحصیلات عالی هلندی واجد شرایط می باشند، باید ابتدا ثابت کنند که در زبان به اندازه کافی تسلط یافته اند. دوره ها در سطوح مختلف در دسترس هستند: مبتدی، متوسط و پیشرفته.

دوره های پیشرفته دانش آموزان را برای امتحان دولتی در هلند، که به عنوان امتحان NT2 شناخته می شود، آماده می کند. اگر میخواهید به یک دانشگاه تحقیقاتی یا دانشگاه علوم کاربردی بروید، باید این دوره را گذرانده باشید. برخی از موسسات دارای شرایط پذیرش اضافی هستند. برای مثال، ممکن است آنها براساس روش تدریس زبان خود، امتحان خود را تنظیم کنند. بنابراین، شما همیشه باید از موسسه برای اطلاعات دقیق در مورد شرایط پذیرش خود درخواست کنید.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به هلند

1¾ مردم هلند، مسط به 2 زبان هستند که این مساله ممکن است شما را متعجب کند. این خبر خوبی برای شمایی است که خارجی هستید و نمی توانید به زبان هلندی صحبت کنید. این حقیقت که زبان انگلیسی در هرجایی حضور دارد تا زندگی را در هر مکانی خارج از دانشگاه برای شما آسان نماید، اتفاق بسیار مطلوبی است. البته که یادگیری هر زبان جدید، اتفاقی فوق العاده است، یاد گرفتن چند کلمه زبان هلندی، از آن فوق العاده تر است. به هر سو، در کشور هلند شما نیازی نخواهید داشت تا درگیر مسئله زبان باشید. چرا که به راحتی می توانید با مردم به زبان انگلیسی در تعامل باشید. در دانشگاه، سوپر مارکت و حتی اماکن دولتی. و البته خبر خوش آنکه، زبان تدریسی مقاطع فوق لیسانس و دکترا، انگلیسی است.

دانشگاه های هلند از بهترین دانشگاه های دنیا شناخته شده اند، که با سایر دانشگاه های آمریکا و انگلستان در رقابت هستند. میتوان گفت که دانشگاه های هلند بهترین دانشگاه های غیر انگلیسی زبان هستند که قادر خواهید بود تا به وسیله تحصیل عالیه در کشور هلند بمانید و مدارک مختلفی را به زبان انگلیسی اخذ نمایید. فارغ التحصیلی از یک دانشگاه در هلند میتواند فرصت های بسیار خوبی را در رابطه با شغل آینده تان در اختیار قرار دهد. شما نه تنها قادر خواهید بود تا شغلی را پیدا کنید، بلکه صلاحیت شما نیز به تمام جهانیان ثابت خواهد شد.

همچنین، می توانید از بورسیه تحصیلی دانشگاه خصوصی و غیر خصوصی برای تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا بهره مند شوید. در اینجا، چند نکته مهم در رابطه با شهریه دانشگاه هلند، خدمتتان عرض می نماییم. دانشجویان اروپایی در مقایسه با دانشجویان غیر اروپایی، بورسیه تحصیلی کمتری دریافت می نمایند.

میانگین شهریه برای دوره های لیسانس معادل 2000 یورو در سال میباشد. در حالی که شروع قیمت ها برای دوره های فوق لیسانس معادل با 8000 یورو در سال است که تا 20000 یورو نیز ممکن است افزایش یابد. بعضی از دانشگاه ها، بخصوص دانشکده تکنولوژی و مهندسی، در تعامل کاری با کمپانی های خصوصی هستند که این کمپانی ها نیز به دانشجویان بورسیه اهدا میکنند. نکته حائز توجه این است که GPA شما تاثیر بسزایی در دریافت بورسیه تحصیلی خواهد داشت. هرچه که نمرات شما بالاتر باشد، شانس شما نیز برای دریافت بورسیه بیشتر خواهد شد.

با پرداخت شهریه یک دوره فوق لیسانس، می توانید دو مدرک فوق لیسانس دریافت کنید. اگر شما، شهریه یک مقطع را بپردازید و مایل باشید در مقطع دومی هم مدرک دریافت کنید، ملزم به پرداخت شهریه مدرک دوم نخواهید بود. قانون دیگری اظهار میدارد که، اگر شما از کشوری اروپایی یا کشوری در منطقه اقتصادی اروپا به هلند مهاجرت نموده اید و شروع به تحصیل در مقطع لیسانس در یکی از دانشگاه های دولتی هلند در سال 2018-2019 کرده اید، ملزم به پرداخت نیمی از شهریه در سال اول خود هستید. اما مسئله مهم در این باب این است که قبلا در کشور هلند تحصیل نکرده باشید.

3 شرط تحصیل در هلند

 • وقت آن است که پیشرفت کنید!

اگر از کشوری آمده اید که شیوه های تدریس در آن به صورتی سنتی است، ممکن است احساس کنید که در کشوری چون هلند گم گشته هستید. چرا که محیط دانشکده به شما اینگونه القا میکند. به عنوان یک دانشجو ممکن است مسئولیت های بسیاری را بپذیرید، در کلاس های درس فعال باشید و از آزادی عمل بسیاری برای تبادل افکار و عقاید خود با دیگران برخوردار باشید.

 • ممکن است در ابتدا، از نظر مردمان هلند کمی عجیب و غریب به نظر آیید. این امری طبیعی است. چرا که شما از یک کشور و فرهنگ دیگرید!

اگر در فرهنگ شما این عقیده وجود دارد که میبایست فاصله مناسبی بین دانشجو و استاد حفظ شود، باید بگوییم که در هلند این فواصل بسیار کمتر و نزدیک تر است و دانشجویان روابط دوستانه ای با استادان خود دارند.

 • رویای آب و هوایی عالی در هلند عملا امکان پذیر نیست.

متاسفانه، هلند جایی نیست که شما بتوانید از نور خورشید در آن به خوبی بهره مند شوید. در حقیقت، در حالی که هلند 4 فصل سال را بالقوه در خود دارد، اما در عمل، تابستان را هیچوقت به خود نمیبیند. بنابراین هر زمان که نوری به شما تابید باید بتوانید از آن به خوبی استفاده کنید. اکثر روزها بارانی است و وزش باد به چشم میخورد. همچنین زمستان ها نیز چنگی به دل نمیزند و بارش برف بسیار کم است. البته این که آب و هوای هلند چه میزان برای شما دلنشین باشد، امری کاملا سلیقه ایست.

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند
 هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

برای دانشجویان غیر اروپایی، شهریه از 6000 یورو در سال شروع میشود. دانشجویان مقطع فوق لیسانس میتوانند از تخفیف بهره مند شوند. هزینه زندگی روزانه هر دانشجو شامل هزینه غذا، حمل و نقل عمومی، کتاب، لباس و اوقات فراغت و همچنین هزینه های دیگری چون محل سکونت و بیمه میباشد. دانشجویانی که در هلند اقامت میکنند در هر ماه 800 الی 1200 یورو هزینه میکنند. دانشجویان به طور میانگین هزینه هایی پرداخت میکنند که به شرح زیر آمده است:

 • 37% برای سکونت
 • 15% شهریه
 • 3% حمل و نقل

هزینه های مرتبط با تحصیل و اعزام دانشجو به هلند که توسط دانشجویان پرداخت میشود در قیاس با میانگین مردمان اروپا بسیار بالاتر است که به شرح زیر آمده است:

 1. شهر انسخده: حدود 650 الی 920 یورو در ماه
 2. شهر آیندهوون: حدود 850 الی 1350 یورو در ماه
 3. شهر آمستردام: حدود 1000 الی 1500 یورو در ماه
 4. شهر دلفت: حدود 780 الی 1200 یورو در ماه
 5. شهر روتردام: حدود 760 الی 1250 یورو در ماه

اگر دارای درآمد دانشجویی متوسطی هستید، یک سوم آن صرف هزینه محل سکونتتان میشود. اجاره یک اتاق در هلند میتواند 300 الی 600 یورو در ماه هزینه داشته باشد. در اینجا هزینه های متوسط اجاره منزل را به شما ارائه میدهیم.

 • دانشجویانی که تنها در آپارتمان های اجاره ای زندگی میکنند- 400 الی 6000 یورو در ماه
 • دانشجویانی که به صورت شراکتی منزلی را با هم اتاقی خود اجاره میکنند- 600 الی 700 یورو در ماه
 • دانشجویانی که در خوابگاه اقامت میکنند- 350 یورو در ماه

29% دانشجویان اقامت در خوابگاه را ترجیح میدهند. هزینه اقامت در خوابگاه کشور هلند نسبت به میانگین سایر کشورها کمی بالاتر است.

سایر هزینه ها:

 1. متوسط هزینه ها: 155 یورو در ماه
 2. اشتراک اینترنت: 30 یورو در ماه
 3. هزینه های اغذیه: دانشجویانی که تنها زندگی می کنند، معادل 170 یورو در ماه برای غذا می پردازند. Lidl وAldi و Albert Heijan از ارزان ترین محل های تهیه غذا در هلند به شمار می آیند.

هزینه هایی که در هر ماه متقبل می شوید، به شیوه زندگی و شهری که در آن زندگی میکنید بستگی دارد. به هر سو، باید این انتظار را داشت که زندگی در شهر های گرانی چون آمستردام، گران تر از شهر های کوچک خواهد بود. اگر بخواهید شبی را برای شام با دوستان خود سپری کنید، پیشنهادات تخفیف رستورانها تا سقف 20 یورو در ماه به شما تعلق میگیرد. شرایط زندگی در هلند را از افرادی بپرسید که دارای تجربه فعالیت و یا زندگی در این کشور می باشند، ما در موسسه حقوقی میرداماد، راهنمای شما در این زمینه خواهیم بود.

اخبار های مرتبط

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در هلند

هلند به خاطر استقبال از دانشجویان بین المللی و تعداد زیادی از برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی که ارائه

مشاهده
دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه دلفت به سال 1842 باز می گردد، زمانی که پادشاه ویلیام دوم هلند، آکادمی سلطنتی را برای آموزش مهندسین

مشاهده
تخصص پزشکی در هلند