071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا + جدیدترین شرایط و هزینه ها 2023

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مهاجرت و تحصیل در کنار هم دو مقوله پیوسته هستند، گرچه از لحاظ معنا متفاوت اند. اما درصورتی که مهاجرت می کنید برای تحصیل پس باید مقصد و هزینه ها در مطلوب ترین وضعیت ممکن قرار داشته باشند. کشور ایتالیا درب های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را برای تمامی متقاضیان بین المللی باز گذاشته است تا ضمن ارائه خدمات خوب، از سطوح گسترده دانش عملی دانشجویان نیز استفاده کند. این مقاله از مجله اینترنتی ماه به همین مسئله حول محور تحصیل در ایتالیا پرداخته است.

شما میتوانید با مراجعه به لینک های زیر به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید:

 1. تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا
 2. تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

برای مهاجرت به ایتالیا جهت تحصیل باید در نظر داشته باشید که اولین ترم معمولا در سپتامبر یا اکتبر شروع و در ژانویه یا فوریه پایان می یابد. ترم دوم معمولا از ژانویه یا فوریه شروع و تا می یا اوایل ژون ادامه می یابد. دانش آموزان ثبت نامی معمولا بر اساس نمره معدل تحصیلات قبلی رتبه بندی می شوند. دانشگاه های انتخابی بررسی کرده و کمترین نمره مورد قبول برای تحصیل در رشته مورد نظر را مشخص میکنند. ممکن است مجبور شوید برای بعضی رشته های خاص آزمون ثبت نامی خاصی بدهید. مثل:

 • پزشکی
 • معماری
 • مهندسی

دانش آموزان کشورهایی که در انها ثبت نام برای دانشگاه با گذراندن 10 یا 11 سال تحصیل امکان پذیر است، باید آزمونهای لازم را برای یک یا دو سال طی کنند تا به 12 سال تحصیل قبل از ورود به دانشگاه برسند.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

دانش زبانی مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاهای ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا برنامه های آموزشی به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه میدهند. با این حال برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی بیشتر برای سطح تحصیلات تکمیلی – کارشناسی ارشد و دکتری- در دسترس است. در بعضی دانشگاه های ایتالیا شما میتوانید برای دوره هایی ثبت نام کنید که تدریس به زبان ایتالیایی و آزمون به زبان انگلیسی است.

آزمون های زبان مورد قبول در دانشگاه های ایتالیا

ایتالیایی

 1. CILS – ازمون در ایتالیا و یا موسسات فرهنگ ایتالیا در سراسر جهان برگزار میشود.
 2. CELI – ازمون در مراکز معتبر همکار با دانشگاه پروجا برگزار میشود.

انگلیسی

اگر برای دوره ای که با انگلیسی تدریس میشود ثبت نام کنید باید مدرک شایستگی زبان ارائه دهید. مدارک قابل قبول:

 1. تافل
 2. توئیک
 3. ایلتس
 4. C1 پیشرفته
ویزاهای اخذ شده

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی(حداقل برای 3 سال) به زبان انگلیسی تحصیل کرده اند از ارائه مدرک زبان معاف خواهند بود.

آزمون های زبان مورد قبول در دانشگاه های ایتالیا

شهریه و طول زمان تحصیل

شهریه و هزینه ها به دانشکده ای که ثبت نام کرده اید بستگی دارد. اما شما با انتخاب بسیاری از دانشکده ها میتوانید راه حلی مقرون به صرفه برای پاسخگویی به نیازهای خود با بیابید. به طور معمول بسیاری از دوره ها بین 850 – 1000 یورو در سال هزینه دارند. کارشناسی حدود 4 سال به طول می انجامد، شامل دوره پایه و برنامه درسی اضافه برای تکمیل دوره. کلاس ها تخصصی و دوره ها فرد را برای رشته انتخابی اماده میکنند.

شرایط اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاه های ایتالیا

سیستم دانشگاهی ایتالیا بسیار تخصصی و رقابتی است. 42 دانشگاه ایالتی، 6 دانشگاه خصوصی، 3 مدرسه تکنیکی و 12 دانشگاه تخصصی وجود دارد. یک دوره تحصیلی در ایتالیا فرد را از طریق فضای منحصر به فرد خود و دسترسی به بسیار از چیزهای شایسته زندگی همانند: هنر، موسیقی، شراب سازی و بسیاری چیزای دیگر، توانمند میکند. با دوره های تخصصی که به سمت رشته خاصی هدایت میشود، پیش زمینه آموزشی لازم برای رسیدن به اهداف شغلی تان در آینده را، بدست خواهید آورد. دانشکده ها و دانشگاه ها در ایتالیا عمیقا تحت تاثیر فرهنگ هنر و علوم انسانی است. آکادمی فاین آرت ونیز (the Academy of Fine Arts in Venice)، کنسرواتوار سزار پولینی (Cesare Pollini Conservatory of Music)، دانشگاه پلی تکنیک باری (the Polytechnic University of Bari) که بیشتر روی تکنولوژی و مهارت های تکنیکی مهندسی تمرکز دارند. از بین دوره های متنوع در رشته های مختلف، انتخاب های زیادی وجود دارد.

شرایط ورود به دانشگاه های ایتالیا

شرایط ورود به دانشگاه های ایتالیا

زمانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های ایتالیا ثبت نام میکنید، شرایط ورودی خاصی وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید.

کارشناسی

به منظور رعایت شرایط ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه های ایتالیا، باید تحصیلات عالی متوسطه را با موفقیت به پایان رسانیده، مدرک تحصیلی معتبر و شرایط تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور خود را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که از شما خواسته میشود که سطح دانش ایتالیایی خود را اثبات کنید.

کارشناسی ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا؛ باید کارشناسی مرتبط با مدرک معادل داشته باشید. به عنوان بخشی از شرایط ورود باید مدارک زیر را زمان ثبت نام در دوره مورد نظر، ارائه دهید:

 • مدرک شناسایی
 • ریز نمرات آموزشی از مقطع تحصیلی قبلی
 • فرم ثبت نام دانشگاه
 • معرفی نامه
 • درخواست (نامه معرفی) شخصی
 • گواهی زبان( انگلیسی یا ایتالیایی برحسب برنامه انتخابی)

PhD ( دکتری)

برای تحقق شرایط ورود به مقطع دکتری در دانشگاه های ایتالیا باید مدرک کارشناسی ارشد مرتبط داشته باشید. بعضی دانشگاه های ایتالیا از داوطلبان میخواهند که پروپوزال پژوهشی خود را نیز ارائه دهند.

دانشجویان خارجی برای تحصیل به ایتالیا می آیند، ولی از آنها علاوه بر مدارک ثبت نامی گفته شده ویزای تحصیلی و پاسپورت خواسته میشود. به علاوه، ممکن است نیاز باشد که مدارک در دفتر پلیس محلی ثبت گردد. نکته مهم در مورد ویزا این است که مطمئن باشید ویزای درستی در اختیار دارید. قبل از ورود به دانشگاه انتخابی، برای اطلاع از نوع ویزای صحیح وب سایت دانشگاه را بررسی کنید. ثبت نام ویزا در نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا قابل انجام است. دقت کنید که برای درخواست ویزای ملی نوع D ایتالیا باید 50 یورو پرداخت کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای دانشجویی در ایتالیا توسط سفارت¬های ایتالیا و مقام¬های کنسولی در کشور مبدا یا محل اقامت دائم دانشجو صادر می¬شوند. دانشجویان اتحادیه اروپا (EU) می¬توانند با یک گذرنامه معتبر یا یک کارت شناسایی وارد ایتالیا شوند و می-توانند تا مدت زمانی که مایل هستند، در ایتالیا بدون ویزا تحصیل کنند. با این وجود، این دانشجویان باید با Questura (ایستگاه پلیس، ستاد پلیس) ثبت¬نام کنند، تا مجوز اقامت بگیرند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا نیاز به دریافت ویزای دانشجویی قبل از ورود به ایتالیا دارند. انواع ویزا؛ بسته به مدت زمان برنامه تحصیلی، دو نوع ویزای دانشجویی در ایتالیا وجود دارد.

 1. ویزای نوع C: ویزای اقامت کوتاه مدت و یا ویزای مسافرتی، معتبر برای یک یا چند بار ورود و برای مدت زمانی که از 90 روز بیشتر نشود؛
 2. ویزای نوع D: ویزای اقامت طولانی مدت که برای بیش از 90 روز معتبر است.

همیشه این روندها را قبل از تاریخ مورد نظر برای ورود آغاز کنید زیرا زمان رسیدگی می¬تواند طولانی باشد. روندها برای ویزای دانشجویی در ایتالیا تغییر می¬کند، بنابراین تماس با سفارت ایتالیا برای کسب اطلاعات در مورد مقررات فعلی ویزا ارزشمند است.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا

فرم¬های درخواست برای ویزای دانشجویی در ایتالیا باید شامل یک عکس جدید با اندازه گذرنامه، یک سند سفر معتبر و اسناد حمایتی که بسته به نوع ویزایی که دانشجو درخواست می¬کند، باشد. دانشجویان باید موارد زیر را نیز ارائه دهند:

 • نامه پذیرش از دانشگاه؛
 • اثبات حمایت مالی کافی، از جمله داشتن مبلغ ضروری برای سفر به کشور خود و یا قبلا بلیط برگشت معتبر خریداری کرده باشد.
 • مدارک صحت و سلامتی
 • محل اقامت

کار کردن در طول تحصیل شما:

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا اگر مجوز کار دریافت کنند، میتوانند در طول تحصیل خود کار کنند. زمان فرآیند بین مناطق متفاوت است و به طور متوسط دو ماه طول می کشد. بنابراین اگر دانشجویان برای گرفتن کار به محض ورودشان به ایتالیا برنامه ریزی نکنند، بهتر است.

در صورتی که می خواهید از شرایط کامل مهاجرت یه این کشور آگاه شوید می توانید با یک وکیل مهاجرت به ایتالیا مشورت کنید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

ایتالیا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این کشور، آموزش عالی با کیفیت با شهریه های مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اروپای غربی ارائه می دهد. در ایتالیا حدود 32،000 دانشجوی بین المللی، از جمله دانشجویان مستقل و کسانی که در برنامه های تبادل دانشجو هستند، وجود دارد. برخی از اولین دانشگاه های اروپایی در قرون وسطی و رنسانس در ایتالیا تاسیس شدند. دانشگاه بولونیا ، که در سال 1088 تاسیس شد، به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شناخته شده است که هنوز هم فعالیت می کند. امروزه، ایتالیا خانه ی بسیاری از نهادهای معتبر آموزش عالی است. بسیاری از موسسات ایتالیایی در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS رتبه خوبی کسب کرده اند، و هر ساله در 200 دانشگاه برتر ظاهر می¬شوند.

محدودیت سنی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

ایتالیا نقش مهمی در اصلاحات اخیر در آموزش عالی ایفا کرده است. این اصلاحات به عنوان «فرایند بولونیا » شناخته میشود. این کشور یکی از چهار کشوری است که منطقه آموزش عالی اروپا را ایجاد کرده است. این امر با امضای اعلامیه سوربن در سال 1998 شکل گرفت که اولین گام در اصلاحات آموزش عالی بود. امروزه، فرایند بولونیا در سراسر اروپا اجرا می¬شود. حداقل سن قانونی برای اخذ ویزای دانشجویی برای ایتالیا و پذیرش در دانشگاه 18 سال است و هیچ محدودیتی برای سنین بالاتر وجود ندارد.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

در حالی که ایتالیا با توجه به صندوق بین‌المللی پول سال۲۰۱۸، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان است، هنوز هم اثرات بحران مالی جهانی را احساس می‌کند و (بعد از یونان) دومین میزان بدهی عمومی (بدهی ملی) را در اروپا دارد. اکثریت جمعیت ۶۰ میلیون نفری ایتالیا در شمال آن ساکن هستند، و فارغ التحصیلان پرکار و فعال به احتمال زیاد در شهرستان ها و شهرهای بزرگ شمالی کار پیدا می کنند و مشغول به کار می شوند. کشورهای مختلف قوانین متفاوتی را در رابطه با تهیه این چنین ویزای اقامت پس از تحصیل دارند. برخی از کشورها که در زمینه مجوز برگشت دانشجویان خارجی پس از فارغ‌التحصیلی و کار در کنار مردم شان نسبتا مدارا می‌کنند، روند نسبتا آسانی دارند و اغلب با برخی از تشریفات اداری قابل‌دستیابی هستند.

دانشجویان با پیدا کردن کارفرما و کار مورد نظرشان می توانند ویزای خود را ویزای کار تبدیل کنند و برای این امر پس از دوره تحصیل، یک زمان معین در اختیارشان گذاشته میشود تا به یافتن کار بپردازند. ویزای دانشجویی صادر شده به طور کلی برای طول ترم است. با این حال دانشجویان غیر ایتالیایی، به علت اینکه تنها به مجوز سکونت نیاز دارند، می‌توانند تا زمانی که می‌خواهند در ایتالیا کار کنند، اما با کسب مجوز معتبراقامت.دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا که برای مدرک دکترا(ects ۱۲۰) و کارشناسی ارشد دوم ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند زمانی که ویزای ترم تحصیلی آنها، که این بازه زمانی ترم تحصیلی ۶ تا ۱۲ ماه است ، به پایان می رسد برای مجوز اقامت موقت درخواست دهند . بنابراین مهم است که در زمان انقضا ویزا وارد عمل شوید. شهروندان غیر عضو اتحادیه اروپا برای مجوز اقامت، زندگی و کار در کشور به اخذ ویزا نیاز دارند. انواع مختلفی از ویزا بسته به هدف اقامت شما وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بدون مدرک زبان

هنگامی که برای مطالعه کارشناسی، کارشناسی‌ارشد یا دکترا در یک دانشگاه ایتالیایی درخواست می‌دهید، چندین مورد اصلی و شرط ورود وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

مطالعات کارشناسی

به منظور برآورده کردن شرایط ورود به یک مدرک دانشگاهی در یک دانشگاه ایتالیایی، شما باید با موفقیت مطالعات متوسطه را تکمیل کرده، مدرک تحصیلی معتبر داشته باشید و واجد شرایط ادامه تحصیل در کشور خود باشید. به خاطر داشته باشید که از شما درخواست می شود که میزان دانش ایتالیایی خود را ثابت کنید.

مطالعات کارشناسی ارشد

برای تحصیل مدرک دانشگاهی در یک دانشگاه ایتالیایی، باید مدرک لیسانس و یا مدرک معادل داشته باشید. به عنوان بخشی از گواهی‌های الزامات ورودی که توسط CVCL اعطا شد تنها گواهی‌نامه‌های زبانی ایتالیایی در ALTE (انجمن زبان Testers در اروپا)است. آن‌ها در هر سطحی با مهم‌ترین گواهی‌نامه‌های زبانی که توسط موسسات اروپایی متعلق به ALTE و مطابق با اهداف یادگیری مشخص‌شده در چارچوب مشترک زبان‌های اروپایی (CEFR) اعطا می شود قابل قیاس هستند. با توجه به زبانی که می‌خواهید در دانشگاه تحصیل کنید، ضروری است که زبان ایتالیایی یا انگلیسی تان را بهبود بخشید. برای مثال، آیلتس 6 در رشته‌های پزشکی (تحصیل پزشکی در ایتالیا) مورد نیاز است، و یا برای یک مدرک لیسانس باید در سطح B1 به زبان ایتالیایی ارائه شود.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مزایا؛

 1. تحصیل در ایتالیا شما را با مفاهیم و فلسفه جدید آشنا می‌کند. شما یاد خواهید گرفت که رویکرد و مسائل ناآشنا را هدایت و کنترل کنید. همه اینها به شما کمک می‌کنند تا آگاهی تان را از راه‌های مختلف تفکر زیاد کنید و باعث شوید که به یک دانش‌آموز پویاتر و حرفه‌ای در حوزه انتخابی خود تبدیل شوید.
 1. همانند هر کشوری با جمعیت زیاد، دزدان، کلاهبردارها و افراد ناخواسته دیگری نیز در ایتالیا وجود دارند. با این حال، جنایت در اینجا را نمی توان جدی تلقی کرد. ساده‌ترین اقدامات احتیاطی (شب‌ها در مناطق نا آشنا راه نرفتن، چیزهای گران‌قیمت را در خیابان نمایان نکردن) به شما این امکان را می‌دهد که از مشکلات و مسائل دوری کنید.
 2. دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های دولتی می‌توانند درخواست کمک یا بورس تحصیلی کنند. در ایتالیا از جوانان با استعداد حمایت می شود.
 3. برخی از دانشگاه‌ها خوابگاه (اتاق برای هر نفر)را فراهم می‌کنند. هزینه مسکن معمولا از ۳۰۰ یورو در ماه شروع می شود. اجاره یک آپارتمان ۶۰۰ یورو در ماه هزینه دارد.

واحد پول کشور یورو است، بنابراین درک قیمت‌ها بسیار ساده است. مانند بسیاری از موارد، در اینجا همه چیز بستگی به انتخاب قیمت فروشگاه دارد. به طور متعارف محصولات گران‌قیمت در این کشور پنیر (از ده یورو) و گوشت با کیفیت است. خرید سبزیجات و میوه‌ها برای آن‌ها سودمندتر و به صرفه تر است. برای مثال هزینه نارنگی از ۲ یورو به ازای هر کیلوگرم آغاز می‌شود. محصول ارزان روغن زیتون است، ماکارونی می‌تواند حدود ۶۰ سنت به ازای هر بسته باشد.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

معایب؛

 1. ایتالیا منابع محدودی دارد، بنابراین در حالی که تولید در ایتالیا ممکن است مقرون‌به‌صرفه باشد، کالاهای وارداتی گران‌تر هستند. منابع نظیر سوخت، گاز و برق گران‌قیمت و محدود هستند.
 2. مدارس عالی ایتالیایی در این زمینه منحصر به فرد هستند به این خاطر که تدریس تخصصی را فراهم می‌کنند، در حالی که با تدریس یک برنامه‌درسی جامع مخالف هستند. همانطور که اغلب مدارس عالی ایتالیا تخصص مختص خود را دارند، بچه‌ها در دبیرستان حاضر می شوند و موضوعاتی که بیشتر آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند، به آنها آموزش داده می شود. این انتخاب می‌تواند مدرک رشته دانشگاهی را که می‌توانند بخوانند، تحت‌تاثیر قرار دهد و یک تصمیم چالش برانگیز برای نوجوان 14 ساله را فراهم کنند.
 3. بوروکراسی در ایتالیا، هر کاری که انجام شود می‌تواند یک فرآیند گیج‌کننده، ناامیدکننده و طولانی باشد. برای اجتناب از این امر، بسیاری از مهاجران از اینکه هر زمان که اسناد را امضا می‌کنند یک وکیل دو زبانه معروف در دست داشته باشند اطمینان حاصل می‌کنند.

شرایط کار دانشجویی در دوران تحصیل در ایتالیا

متقاضیان پس از اتمام مراحل ثبت نام، باید برای مجوز اقامت تحصیلی در اداره پلیس (Questura) شهری که قصد اقامت دارند، درخواست خود را ارسال کنند. برای اطلاع از پروسه صدور مجوز، باید به وب سایت اداره پلیس یا پورتال مهاجرت مراجعه کنید. علاوه بر این، درباره وضعیت درخواست، اس ام اسی به منظور مکان و زمان اخذ مجوز اقامت، دریافت خواهید کرد. دانشجویان بین المللی با مجوز اقامت معتبر می توانند به صورت نیمه وقت و تا حداکثر 20 ساعت در هفته ( 1040 ساعت در سال) کار کنند، اما برای تمدید مجوز اقامت، باید در امتحانات سالیانه خود قبول شوند.

هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا

هزینه های شهریه در ایتالیا به طور کلی کم‌تر از کشورهای دیگر اروپا است. موسسات آموزش عالی در ایتالیا هزینه شهریه خود را تعیین می‌کنند، اما در مورد هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها، حداقل هزینه قانونی برای ثبت‌نام و حداکثر هزینه برای مشارکت‌های دانش‌آموزی توسط دولت تعیین می گردد، که نباید این هزینه ها از 20 % بودجه مصوب توسط دولت بالاتر باشد.

پذیرش اعضای جدید در دیگر دوره‌های تخصصی در ایتالیا ممکن است هزینه شهریه بیشتری داشته باشد. دانشجویانی که در دانشگاه کمک‌ هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند، هزینه شهریه را پرداخت نمی‌کنند، اما لازم است دارندگان مدرک تحصیلی مشابه (که قبلا از بودجه دولتی استفاده کرده اند) هزینه شهریه دانشگاه خود را پرداخت کنند.

 • دانشگاه‌های دولتی

متوسط شهریه برای آموزش عالی در ایتالیا، بسته به دانشگاه و برنامه مطالعه، سالانه بین 600 تا 1000 یورو در سال است.

 • دانشگاه‌های خصوصی

دانشگاه‌های خصوصی در ایتالیا بسیار پرهزینه تر هستند و اکثر آن‌ها هزینه تدریس مشابهی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا دارند.

هزینه زندگی برای اقامت (در هر ماه):

 • یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1200 یورو
 • یک آپارتمان یک خوابه دور از مرکز شهر 870 یورو
 • 12 عدد تخم مرغ 3 یورو
 • شیر (1 لیتر) 2.4 یورو
 • برنج (1 کیلوگرم) 2.2 یورو
 • نان سفید 1.8 یورو
 • نرخ تماس تلفنی (در هر دقیقه تلفن همراه) 0.20 یورو
 • اینترنت بی سیم و یا بدون کابل ADSL-( بطور متوسط در هر ماه) 30 یورو
 • تاسیسات اصلی (شامل برق، آب، فاضلاب) 15000 یورو
 • نرخ تاکسی / کیلومتر 1.50 یورو

سایر اطلاعات و راهنمایی های لازم در مهاجرت تحصیلی به ایتالیا را به صورت شنیداری از مشاورین موسسه حقوقی میرداماد بخواهید. ما برآنیم تا بهترین کامل ترین پکیچ های راهنمایی را در اختیار شما قرار دهیم. به همین منظور پیشنهاد میکنیم تا مقاله مهاجرت به ایتالیا را حتما مطالعه کنید.

اخبار های مرتبط