071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه ناپل فدیکو د‌وم ایتالیا

دانشگاه ناپل فدیکو د‌وم ایتالیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

دانشگاه ناپل فدریکو دوم 141 دوره در 13 زمینه تحصیلی (کشاورزی، اقتصاد، داروسازی، حقوق، مهندسی، پزشکی و جراحی، دامپزشکی، علوم بیوتکنولوژی، ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی، علوم سیاسی، جامعه شناسی ) ارائه می دهد. دانشگاه ناپل فدیکو د‌وم ایتالیا از برترین و دانشگاه های مطرح کشور است که دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب می کند. تحصیل در ایتالیا را با تجربه کارشناسان ما، تجربه کنید و با ما در موسسه حقوقی میرداماد در ارتباط باشید.

شما میتوانید با مراجعه به لینک های زیر به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنید:

 1. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا
 2. تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا

دانشگاه ناپل فدریکو دوم برترین دانشگاه تحصیلی ناپل برای تحصیل در ایتالیا در سال 2018 معرفی شد. دانشگاه ناپلز دانشجویان مقطع ارشد خارجی ( یا ایتالیایی هایی که گواهی پذیرش در خارج از کشور را دریافت کرده اند ) را جهت شرکت در دوره ارشد علوم در دانشگاه فدریکو دوم، بورسیه می کند. میزان این بورسیه 5529.96 یورو برای دو ترم می باشد. در مجموع برای این دو سال تحصیلی 10 بورسیه صادر خواهد شد. بنابراین این دانشگاه در تمام رشته های آکادمیک موجود، دوره برگزار می کند که به 155 مدرک مقطع ارشد ختم می شود. دانشجویان این فرصت را دارند که هم از نظر ذهنی پشرفت نمایند و هم مهارت های تخصصی کسب کنند. 

برای آنکه کاندیداها در برنامه های مدرک محور دوره اول (LAUREA TRIENNALE-LT ) یا تک دوره ( LAUREA MAGISTRALE A CICLO UNICO-LMCU ) پذیرفته شوند باید مدرک دیپلم دبیرستانی معتبر ارائه دهند. این مدرک باید ترجمه رسمی شده باشد و به همراه اعلامیه اعتبارش ارائه گردد.

نحوه ثبت نام

جهت مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو دوم باید ثبت نام کنید که روال آن به صورت زیر خواهد بود:

 • اعتبار سنجی مدرک تحصیلیتان و پیش ثبت نام در سفارت
 • برقراری ارتباط با سفارت ایتالیا در کشور محل زندگیتان و ارائه مدارک زیر:

دیپلم دبیرستان: گواهینامه ای که تکمیل تحصیلات آکادمیک یا مدرک تحصیلی دوره دوم صادره از موسسه تحصیلی غیر دانشگاهی را تصدیق کند. ( تنها در صورتی که دوره تحصیلی در کشور شما 10 یا 11 باشد ) 

پذیرش

برنامه های مدرک محور دوره اول یا تک دوره ممکن است با دسترسی محدود همراه باشند ( تنظیم شده در سطح ملی یا محلی ). در صورتی که دوره مدرک محوری که به آن علاقه دارید دارای دسترسی محدود باشد باید در آزمون پذیرش ثبت نام کنید. پذیرش شما در این دوره به نمره ای که در آزمون کسب کرده اید و در نتیجه به امتیاز شما در مقایسه با دیگر کاندیداها بستگی دارد.برای آنکه از شیوه ها و اخرین مهلت درخواست شرکت در آزمون پذیرش باخبر شوید.

شرایط پذیرش دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا
شرایط پذیرش دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا

شرایط پذیرش دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا

برای پذیرش در یک دوره اول (LAUREA TRIENNALE – LT) یا یک دوره یک دوره یک دوره ای (LAUREA MAGISTRALE A CICLO UNICO – LMCU)، داوطلب باید دیپلم دبیرستان معتبر خارجی را که باید به صورت قانونی تایید شده باشد و ترجمه شده باشد ارائه دهد.

نحوه ثبت نام

 • تایید مدارک تحصیلی و پیش ثبت نام در سفارت
 • دیپلم دبیرستان؛

گواهی نامه تکمیل تحصیلات تکمیلی یا مدارک تحصیلی پس از مدرسه که توسط یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صادر شده است (فقط اگر دوره آموزشی در کشور شما 10 یا 11 سال طول بکشد)؛

پذیرش

اولویت برنامه های درجه یک و یک دوره یک ساله ممکن است با یا بدون دسترسی محدود (تعیین شده در سطح محلی یا ملی) باشد. اگر برنامه تحصیلی شما علاقه مند به دسترسی محدود شده باشد، باید برای آزمون پذیرش ثبت نام کنید؛ پذیرش شما در برنامه تحصیلی بستگی به نمره آزمون و در نتیجه رتبه بندی شما نسبت به سایر داوطلب ها دارد. برای کسب اطلاعات در مورد روش ها و مهلت های درخواست برای پذیرش، فرم ثبت نام را از سایت دانلود کنید و با دقت مطالعه کنید.

ورود به دانشگاه

هنگامی که شما با موفقیت روشهای انتخاب شدن که در فراخوانی برنامه ها شرح داده شده یا انجام شده است، پشت سر گذاشتید،می توانید وارد دانشگاه شوید. 

 • مهم: همیشه دستورالعمل های داده شده در وب سایت برنامه آموزشی را چک کنید. در صورتی که برنامه درخواستی برای برنامه داشته باشد، آن را به دقت بخوانید و با تمام تاریخ های تعیین شده مطابقت داشته باشد.

برای پذیرش در یک برنامه درجه دوم دوره (LAUREA MAGISTRALE – LM)، داوطلب باید مدرک معتبر دوره لیسانس دروه اول را اخذ کرده باشد.

مدارک لازم:

 1. متن رکوردها (ToR) با شرح مفصلی از دوره های دنبال شده و امتحانات منتقل شده برای به دست آوردن درجه نهایی. این سند باید به ایتالیایی ترجمه شود و با اعلام ارزش (dichiarazione di valore) ارائه شود.
 2. شرح مفصلی از برنامه های دوره ای گرفته شده (به زبان انگلیسی یا فرانسوی)؛
 3. درخواست رسمی به رئیس دانشگاه برای داشتن مدرک تحصیلی برای درخواست تحصیل در دوره سطح دوم.

پس از جمع آوری همه اسناد، آنها باید به طور شخصی به دفتر دانشجویان منتقل شوند. دفتر دانشجویان آنها را به هماهنگ کننده هیئت تدریس ارسال می کند که به طور رسمی به دانشجو مجوز تحصیل می دهد. در نهایت، متقاضی می تواند با آمادگی تحصیلی رسمی ارائه شده شروع به تحصیل کنند (به صورت شخصی و نه به طور آنلاین برای دانشجویان ایتالیایی)

 • کپی پاسپورت
 • فرم درخواست
 • 1 عکس گذرنامه
 • کد ملی
 • اجازه اقامت (اثبات درخواست برای آن) 

رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه هایی است که توسط فدریک دوم، امپراطور و پادشاه سیسیلی به منظور ایجاد موسسه آموزشی بدوم حضور پاپ در سال 1224 تاسیس شد. اگرچه، تا سال 1987، این دانشگاه نام فدریکو دوم را به خود اختصاص نداده بود. امروزه، این دانشگاه از 3 بخش مجزای علوم و تکنولوژی، بخش علوم طبیعی و بخش علوم اجتماعی و انسانی در جهت انجام تحقیقات و آموزش 13 مدرسه و 82 پارلمان متفاوت تشکیل شده است. این دانشگاه دارای 3 خوابگاه در ناپل، فوریگروتای غربی و تپه کامالدولی شمالی است و همچنین پذیرای دانشجویان دانشکده پزشکی برای تحصیل پزشکی در ایتالیا نیز می باشد.

تاریخ این دانشگاه معرف فارغ التحصیلان تاثیر گذاری از جمله فیلسوف و نظریه پرداز مشهور، سنت توماس آکوییناس می باشد که نه تنها فارغ التحصیل این دانشگاه است بلکه در همین دانشگاه مشغول به تدریس نیز شد. از دیگر فارغ التحصیلان این دانشگاه می توان به رئیس جمهور ایتالیا جیوانی لیون، نیکول و جیورجیو ناپولیتانو، استی لادر، فابریزیو فرادا و فضانوردی چون سامانتا کریستوفرتی و لوکا پارمیتانو اشاره نمود.

دانشجویان خارجی و داخلی بسیاری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. پروژه های سودمندی مانند گولونپ در این دانشگاه به منظور تربیت متخصصانی در زمینه پزشکی جهت کمک رسانی به مناطق محرومی چون آفریقای شرقی در سال 2004 آغاز گردید.

رتبه بندی جهانی دانشگاهی:

 • رتبه بندی سال 2019: 350-301
 • رتبه بندی جهانی QS: 472
رشته های تحصیلی دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا
رشته های تحصیلی دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا

رشته های تحصیلی دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا

 1. علوم زیست شناسی
 2. علوم دامپزشکی
 3. کشاورزی و جنگلداری
 4. پزشکی و دندان پزشکی (تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا)
 5. حقوق
 6. جغرافیا
 7. جامعه شناسی
 8. سیاست و مطالعات بین الملل
 9. روانشناسی
 10. زبان، ادبیات و زبان شناسی
 11. معماری
 12. باستان شناسی
 13. تاریخ، فلسفه و نظریه پردازی
 14. هنر، هنر نمایشی، طراحی
 15. مهندسی صنایع
 16. مهندسی شیمی
 17. برق، مهندسی برق
 18. مکانیک و مهندسی هوافضا
 19. شیمی
 20. فیزیک، فضا نوردی
 21. زمین شناسی، علوم محیطی، زمینی و دریایی
 22. حسابداری و مالی
 23. مدیریت و بیزینس
 24. علوم کامپیوتر

شهریه و هزینه تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو د‌وم ایتالیا

 • لیسانس (افراد غیر بومی) سالانه 1038 دلار
 • کارشناسی ارشد (افراد غیر بومی) سالانه 1269 دلار
 • هزینه زندگی ماهیانه 524 تا 1037 دلار.

هزینه ها

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 140 دلار در سال مالیات منطقه ای (اجباری) + 1600 دلار گواهی حقوقی (اجباری). دانشگاه ناپل از طریق اتحادیه دانشجویان بین المللی (ISU) کمک های رایگان ارائه می دهد. کسب اطلاعات بیشتر را در زمینه آشنایی با دانشگاه ناپل فدیکو د‌وم ایتالیا به مشاورین ما در موسسه حقوقی میرداماد بسپارید. با این کار راه خود را برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا هموار خواهید کرد.

اسکرول به بالا