تحصیل و اعزام دانشجو به چین, مهاجرت و اقامت چین

مهاجرت تحصیلی به چین

مهاجرت تحصیلی به چین

کشور نام آشنای چین در شمار پرمخاطب‌ترین‌ها جهت مهاجرت تحصیلی قرار دارد. این کشور پرجمعیت با فراهم کردن امکانات نوین آموزشی و تحصیلی سعی دارد تا سطح علم و دانش خود را ارتقا دهد. افراد در سراسر جهان با استفاده از شیوه‌های متفاوت برای مهاجرت اقدام می‌کنند. مهاجرت تحصیلی به چین از جمله روش‌های پر‌‌طرفداری است که روندی افزایشی داشته و با متقاضیان بسیار زیادی روبه‌رو است.

چرا کشور چین با نرخ افزایشی مهاجرت‌ تحصیلی روبرو است؟

شاید برای شما هنوز هم سوال باشید که چرا تحصیل در چین ؟ کشور چین با حدود ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون‌ نفر عنوان پر‌جمعیت‌ترین کشور جهان را دارد. پایتخت این کشور شهر پکن است که به عنوان یکی از زیباترین و بهترین شهرهای جهان شناخته می‌شود. حدود ۲۲ استان در این کشور وجود دارد که از تنوع زبانی و نژادی برخوردار هستند. همچنین گوناگونی آب و هوایی مختلف بر کشور چین حاکم بوده و با توجه به مساحت آن در هر منطقه آب و هوایی متفاوت وجود دارد که برای بسیاری از افراد جذاب و زیبا است و امکان مسافرت و گردشگری در تمامی فصول را به وجود می‌آورد.

کشور چین با بهره‌گیری از شیوه‌های آموزشی نوین و پیشرفته و همچنین داشتن برترین اساتید در زمینه‌های مختلف باعث شده تا دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقدام‌ کنند. در حال حاضر حدود ۳۰۰ هزار دانشجو در این کشور مشغول به تحصیل‌اند. جالب است بدانید که حدود ۹۰۰ میلیون یوان بودجه تحصیلی جهت بازسازی، توسعه و بهبود مسئله آموزش در نظر گرفته شده است.

حتما بخوانید:  دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

دانشجو بودن در این کشور شما را با شیوه‌های استاندارد آموزشی و حضور در برترین و مجهزترین مراکز مختلف جهت گذراندن واحدهای عملی رشته مورد نظرتان آشنا خواهد کرد. البته مشکلات زندگی در چین از جمله نوع غذاها و افزایش قیمت ملک به طور سالانه برای تعدادی از دانشجویان و افراد سخت و دشوار خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به چین

 بهترین روش مهاجرت به چین 

مهاجرت به چین از روش‌های مختلفی از جمله مهاجرت تحصیلی امکان‌پذیر است. هزینه تحصیل در این کشور بسیار مقرون به صرفه بوده و شما با مناسب‌ترین هزینه می‌توانید در با‌کیفیت‌ترین دانشکده‌های جهان درس بخوانید. اعتبار مدرک تحصیلی در این کشور بسیار بالا بوده و اجازه کار در سراسر جهان را برای شما صادر خواهد کرد.

کشور چین به عنوان دومین قدرت اقتصادی جهان روند رو به رشد و سریعی را در پیش گرفته و موقعیت‌های بسیاری را برای فارغ‌التحصیلان خود ایجاد کرده است. شرکت‌ها، کارخانه‌ها، موسسات، دفاتر نمایندگی و … از جمله مراکزی هستند که برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف کار آفرینی می‌کنند و شما می‌توانید به صورت اصولی اقامت چین را بدست آورید.

بررسی تحصیل در مقاطع مختلف کشور چین

شرط معدل برای تحصیل در چین وجود دارد؛ اما این به آن معنا نخواهد بود که کسانی که معدل پایین دارند نمی‌توانند از این طریق اقدام کنند. پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در کشور چین پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هستند. از عمده دلایلی که دانشجویان تحصیل در رشته‌ پزشکی و دندانپزشکی کشور چین انتخاب می‌کنند هزینه مقرون به صرفه در مقایسه با سایر کشورها و عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی است.

حتما بخوانید:  تحصیل دکترا در چین

تحصیل کارشناسی در چین

شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی به چهار سال زمان نیاز دارید. زمان پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های این کشور عموما در ماه ژانویه و سپتامبر انجام می‌‌شود. متوسط هزینه‌ای که باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی مد نظر داشته باشید بین ۳ تا ۴ هزار دلار در سال خواهد بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد طیف وسیعی از رشته‌ها و زیر مجموعه‌های‌شان را پوشش می‌دهد. مدت زمان در نظر گرفته شده برای تحصیل در این مقطع بین ۲ تا ۳ سال خواهد بود و هزینه‌ای حدود ۴ تا ۵ هزار دلار در سال را به دنبال خواهد داشت.

تحصیل در مقطع دکترا 

تحصیل در مقطع دکترا به زمانی حدود ۳ تا ۴ سال نیاز دارد. برای تحصیل در مقطع پزشکی نیز به زمان تقریبی ۵ تا ۶ سال نیاز دارید.

مهاجرت تحصیلی به چین

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

به طور کلی اساتید توانمند و ماهری در زمینه‌های مختلف در دانشکده‌های کشور چین تدریس می‌کنند. تحصیل در چین بدون مدرک زبان هم امکان‌پذیر است و می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان برای تحصیل اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که در صورت عدم ارائه مدرک زبان برای شما دوره‌های آموزشی برگذار خواهد شد. داشتن مدرک زبان انگلیسی علاوه بر اینکه شانس پذیرش شما در دانشگاه را افزایش می‌دهد امکان برقراری ارتباط با افراد و شهروندان کشور مقصد‌تان را نیز دو چندان می‌کند.

ویزای تحصیلی کشور چین

اصولا ویزای دانشجویی کشور چین در دو حالت کلی صادر می‌‌شود:

  • در نوع اول این ویزا بلند مدت بوده و شما امکان حضور بیش از ۱۸۰ روز در کشور چین را خواهید داشت‌.
  • نوع دوم این ویزا کوتاه مدت است و امکان حضور کم‌تر از ۱۸۰ روز برای شما فراهم می‌کند. به طور کلی برای دریافت این ویزا به بازه زمانی حداقل ۶ ماهه نیاز دارید.
حتما بخوانید:  هزینه زندگی در چین

جمع‌بندی

اگر قصد دارید تا با پرداخت هزینه‌ای مناسب برترین کیفیت آموزشی را دریافت کنید تحصیل در کشور چین بهترین گزینه‌‌ای است که در پیش روی شما قرار دارد. این کشور به‌روز‌ترین امکانات آموزشی را در اختیار شما قرار داده و امکان حضور‌تان را در برترین مراکز مجهز تحقیقاتی و علمی فراهم‌ می‌کند.

تحصیل در این کشور هزینه‌ای مقرون به صرفه داشته و از مدرک علمی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. موقعیت کار پس از تحصیل در کشور چین بسیار زیاد بوده و امکان اشتغال شما تا اندازه زیادی تأمین خواهد بود. موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی کامل از شرایط تحصیل در چین و اطلاعات جامع و تخصصی در خصوص برترین دانشگاه‌ها و بهترین رشته‌های این کشور موجبات مهاجرت تحصیلی به چین به طور آسان و سریع را برای شما فراهم خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.