071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت به اسپانیا | شرایط + هزینه ها + روش ها 2023

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اسپانیا یکی از کشور های پیشرفته اروپایی می باشد که شرایط مناسبی برای کار و تحصیل دارد. شمار زیادی از ایرانیان به این کشور مهاجرت کرده اند که می توان گفت این تعداد بیش از 30 هزار نفر می باشد. مواردی همچون رشد اقتصادی، قوانین عالی مالیاتی، نظام درمانی و آموزشی پیشرفته و آسان بودن اخذ ویزای این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی همگی از دلایل مهاجرت به اسپانیا به شمار می روند. در این مقاله از موسسه مهاجرتی میرداماد می خواهیم اطلاعاتی در خصوص شرایط مهاجرت به اسپانیا و روش های مهاجرت به این کشور در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا

شهروندی و تابعیت اسپانیا

شرایط مهاجرت به اسپانیا برای ایرانیان

بسیاری از متقاضیان ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که آیا اسپانیا برای مهاجرت مناسب است؟ ایرانی های زیادی برای مقاصد مختلفی همچون کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری به اسپانیا مهاجرت می کنند. مطابق با گزارشات موسسه ملی آمار اسپانیا، میزان جمعیت مهاجر این کشور رشد قابل توجهی داشته است. قطعا مهاجرت به هر کشور خارجی با یک سری شرایط میسر خواهد بود که کشور اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. شرايط مهاجرت به اسپانيا به شرح زیر می باشند:

  • در حال حاضر فرد نباید بدون داشتن ویزا یا مجوز اقامت در اسپانیا زندگی کند.
  • متقاضی باید تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های خود در طول دوره اقامت در این کشور را داشته باشد.
  • فرد باید تحت پوشش بیمه پزشکی و یا خصوصی تحت پوشش یک شرکت بیمه مجاز در اسپانیا باشد.
  • متقاضی باید دارای پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار باشد.
  • پرداخت هزینه برای ویزا و فرم تقاضا
  • ارائه مدارک لازم مبنی بر داشتن مکان زندگی در اسپانیا
  • نداشتن سوء پیشینه و سابقه کیفری

راه های مهاجرت به اسپانیا

اگر بخواهیم درباره  روش های مهاجرت به اسپانیا صحبت کنیم باید بگوییم مهاجرت به این کشور از راه های مختلفی امکان پذیر است. روش هایی همچون مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد را می توان برای رفتن به اسپانیا نام برد. متقاضیان می توانند بسته به شرایطی که دارند، هر کدام از این راه ها را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت:

ویزاهای اخذ شده

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به اسپانیا محسوب می شود. متقاضیان برای این کار باید از یکی از دانشگاه های اسپانیا پذیرش بگیرند و با تهیه مدارک لازم و شرکت در مصاحبه سفارت اسپانیا، ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند. متقاضیان برای ورود به دانشگاه های اسپانیا باید در آزمون ورودی با عنوان آزمون انتخابی شرکت نموده و نمره قبولی کسب کنند.

دانشجویان برای تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی اسپانیا باید به زبان اسپانیایی مسلط باشند؛ اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، تحصیل به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیر خواهد بود. دانشجویان حین تحصیل در اسپانیا می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل، دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود، 12 ماه فرصت دارند که در این کشور به دنبال شغل بگردند و پس از یافتن شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

اسپانیا به عنوان پنجمین قدرت اقتصادی اروپا دارای اقتصادی پیشرفته و پویا می باشد. همین موضوع سبب شده که مهاجران بسیاری برای کار به این کشو