071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که از مهاجران به خوبی استقبال می کند و دارای شرایط مناسبی برای کار و زندگی می باشد. این کشور مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران است زیرا دارای ویزاهایی همچون تمکن مالی و یا گلدن ویزا است. در این مقاله که توسط موسسه میرداماد تهیه شده است در ارتباط با مهاجرت به این کشور از جمله مهاجرت های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری همچون گلدن ویزا، ویزای تمکن مالی و تمامی شرایط مربوط توضیح داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و به روز با مشاورین مجرب موسسه میرداماد در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل کنید تا شما را در امر مهاجرت به این کشور یاری کنند.

تحصیل در اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا

شهروندی و تابعیت اسپانیا

مجوز اقامت و مهاجرت به اسپانیا

بر اساس قانون اسپانیایی که در 29 سپتامبر سال 2013 به اجرا در آمد، هرکسی که در زمینه املاک و مستغلات کشور اسپانیا با بیش از 500 هزار یورو سرمایه گذاری کند، اجازه ی اخذ مجوز اقامت در اسپانیا را می تواند درخواست دهد. مجوز اقامت در اسپانیا که به خاطر سرمایه گذاری در املاک و مستغلان بدست می آید، “مجوز اقامت طلایی” نامیده می شود زیرا امکانات امیدوار کننده ی زیادی را برای دارندگان آن فراهم می کند:

 • اولا مجوز اقامت موقت در اسپانیا به مدت یک سال معتبر است؛
 • پس از 5 سال از دریافت مجوز اقامت موقت، فرد خارجی مجاز به اخذ مجوز اقامت دائم و پس از تاریخ انقضای مجوز اقامت دائم مجاز به دریافت ملیت اسپانیا می باشد؛
 • صاحب املاک فرصت سفر به تمام کشور های شنگن بدون هیچ گونه ویزا یا مجوز را بدست می آورد؛
 • مهاجرت و اقامت در اسپانیا اجازه می دهد تا در اسپانیا و سراسر اتحادیه ی اروپا تجارت انجام دهد؛
 • با داشتن مجوز اقامت در اسپانیا، ضرورتی به زندگی در این کشور سالانه بیش از 183 روز را وجود ندارد. یک فرد خارجی ممکن است آزادانه اسپانیا را ترک کرده و در هر کشور دیگری اقامت کند؛
 • مجوز اقامت در اسپانیا فرصتی برای تحصیل برای شما و فرزندانتان در اسپانیا یا دیگر موسسات آموزشی در اروپا می دهد؛
 • حق دریافت خدمات سلامتی رایگان و دیگر مزایای اجتماعی در اسپانیا؛
مجوز اقامت و مهاجرت به اسپانیا
مجوز اقامت و مهاجرت به اسپانیا

شرایط کسب مجوز اقامت اسپانیا

نامزدانی که مایل به دریافت مجوز اقامت در اسپانیا می باشند باید تنها چند معیار را داشته باشند:

 1. منبع حقوقی بودجه ی مورد استفاده برای خرید مستغلات در اسپانیا؛
 2. نبود سوابق کیفری فرد خارجی؛
 3. نداشتن هیچ شکستی در دریافت ویزا به اروپا؛
 4. وجود بیمه ی سلامت شخصی؛
 5. در دسترس بودن بودجه ی کافی برای زندگی در اسپانیا.

ویزاهای اخذ شده

ویزای تمکن مالی مهاجرت به اسپانیا

خدمات ویزای تمکن برای افرادی می باشد که خواهان اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می باشند و دارای سرمایه ی مناسب برای زندگی در اسپانیا بدون کار کردن می باشند. کلید دستیابی به این نوع  ویزا متکی به این است که بتوانید ثابت کنید که شما دارای لوازم کافی برای زندگی در اسپانیا به یکی از دو روش زیر می باشید:

 • نشان دهید که ماهانه یک مقدار ثابت توسط برخی از روش های دائمی از جمله یک سرمایه ی مورد اعتماد یا حقوق بازنشستگی دریافت می کنید. ( نه حقوق و نه سود دریافت شده از بانک یا سرمایه ی دو طرفه دائمی در نظر گرفته نمی شود.)
 • نشان دهید که شما به اندازه ی کافی در طول حداقل یک سال در حساب بانکی خود داشته اید و اسناد ارسالی باید نشان دهند که حساب بانکی به اسم شما می باشد.
 • سایر اسناد مورد نیاز برای این ویزا، گواهی اجازه ی پلیس و گواهی پزشکی می باشد.

با ویزای ثروت ممکن است شما تا یک سال توسط یک شرکت اسپانیایی در اسپانیا استخدام نشوید یعنی یک حقوق عادی کارگر اسپانیایی دریافت می کنید.

زندگی در اسپانیا
زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا

اعضای خانواده ی دارنده ی ویزا ممکن است وضعیت مشتق شده ای را بدست آورند که به آن ها اجازه ی زندگی و تحصیل در اسپانیا می دهد. مدت زمان ویزاها به طور کلی تا زمانی که مدارک کافی را نشان دهید، نامحدود می باشند.

مراحل اخذ ویزای طلایی اسپانیا

زمانی که اموال به مبلغ 500،000 یورو یا بیشتر می خرید به طور اتوماتیک اقامت در اسپانیا اعطا می کند. این می تواند هر نوع دارایی باشد: خانه، تجاری، زمین، یا ترکیبی از خواص. در مقایسه با ویزای ثروت، ویزای طلایی شما را ملزم به بودن در اسپانیا سالانه به مدت 183 روز نمی کند.

شما به اسپانیا با ویزای مسافرتی آمده و دنبال ملک می گردید. هنگامی که پیش قرار داد (توافق نامه ی سپرده) امضا شود و سرمایه های مربوطه سپرده شوند شما می توانید برای ویزای طلایی درخواست دهید. در صورت لزوم مقامات می توانند به شما یک مجوز شش ماهه اعطا کنند که در این صورت می توانید مراحل خرید ملک خود را تکمیل کنید.

اگر در خواست ویزای طلایی شما پذیرفته شود، یک ویزای یک ساله دریافت خواهید کرد. در مقایسه با سایر ویزاها، ویزای طلایی می تواند در مدت زمانی که در اسپانیا هستید ارائه شود. بعد از دریافت ویزای طلایی خود، تا زمانی که اموال خود را به فروش برسانید می توانید به تمدید ویزا ادامه دهید.البته بهتر از مزایا و معایب زندگی در اسپانیا نیز با خبر شوید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

اسپانیا سومین کشور پرطرفدار دانشجوی