071-91009294  | 021-88724227  |

بورسیه تحصیلی ایرلند

بورسیه تحصیلی ایرلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه کشور ایرلند به دلیل امکانات ویژه‌ای که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد با روند صعودی مهاجرت‌ تحصیلی روبه‌رو شده است. در این مقاله به چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی در ایرلند و سوالاتی که در این خصوص وجود دارد پاسخ داده خواهد شد. این کشور تحت عنوان بورسیه تحصیلی تمام یا بخشی از هزینه‌های دانشجویان را تحت پوشش قرار می‌دهد که در ادامه به توضیح جزئی درباره این مسئله می‌پردازیم.

 ایرلند سومین جزیره اروپا

کشور ایرلند جزيره‌ای در شمال غربی اروپا است که از لحاظ مساحت به عنوان سومین جزیره بزرگ در اروپا شناخته می‌شود. این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و حدود ۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد. دوبلین به عنوان شهری زیبا و ایمن پایتخت کشور ایرلند است، وجود شهروندان فهیم و فرهیخته باعث شده تا در چندین سال پیاپی به شهر دوبلین لقب دوستانه‌ترین شهر جهان داده شود.

به طور کلی تمام دانشگاه‌های کشور ایرلند از رنگینگ جهانی بالایی برخوردارند و در شمار بهترین‌ها قرار دارد. تدریس به زبان انگلیسی، شرایط مناسب برای کار پس از تحصیل، ایمنی و امنیت بالا از جمله مواردی است که سالانه باعث ترغیب افراد بسیار زیادی جهت تحصیل در کشور ايرلند می‌شود.

بورسیه تحصیلی ایرلند

افزایش شانس دریافت بورسیه تحصیلی 

برای دریافت بورسیه تحصیلی اولین موردی که از سوی کشور مقصد مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد رزومه علمی شماست. تخصص و مهارت‌های مرتبط یا غیر مرتبط با رشته تحصیلی، کارنامه و نمرات مختلف شما در آزمون‌های گوناگون، ثبت اختراع، چاپ مقاله، چاپ کتاب، شرکت در پروژه‌های تحقیقاتی، فعالیت در امور پژوهشی و تسلط به زبان انگلیسی از مهم‌ترین مواردی هستند که می‌توانند شانس دریافت بورسیه تحصیلی شما را افزایش دهند.

در چه مقاطعی امکان دریافت بورسیه تحصیلی بیشتر است؟

به طور کلی بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های کشور ایرلند بیشتر به مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می‌گیرد؛ اما برخی از دانشگاه‌های این کشور به تعداد محدود در مقطع کارشناسی نیز به افراد بورسیه تحصیلی اعطا می‌کنند. بعضی از دانشگاه‌های پزشکی ایرلند نیز مشتاق اعطای بورسه به دانشجویان ممتاز می‌باشند. اگر هم اکنون در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنید و قصد دارید تا فرایند تحصیل خود را ادامه دهید از همین حالا برای تقویت رزومه علمی و مهارت‌های تخصصی مرتبط با رشته خود تلاش کنید تا بتوانید برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه تحصیلی را به دست آورید.

نکات مهم بورسیه تحصیلی ایرلند

باید توجه داشته باشید که همه دانشگاه‌ها امکان اعطای بورسیه تحصیلی ندارند.‌ برای اطلاع از لیست دانشگاه‌هایی که برای دانشجویان بورسیه تحصیلی در نظر می‌گیرند سایت دانشکده مقصد را بررسی کنید و از وجود این قضیه اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال دانشگاه دوبلین از جمله دانشگاه‌هایی است که بورسیه تحصیلی زیادی را به دانشجویان اعطا می‌کند. برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترای این دانشگاه رقابت تنگاتنگی وجود دارد.

از جمله مواردی که شانس دریافت این بورسیه را برای شما بیشتر می‌کند سوابق تحصیلی پربار، تائیدیه استاد راهنما و داشتن مدرک حداقل آیلتس ۷ می‌باشد. در این دانشگاه به اکثر رشته‌ها بورسیه تعلق می‌گیرد و این مسئله یک نقطه قوت برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به ایرلند و تحصیل پزشکی در ایرلند دارند به شمار می‌آید.‌‌

بورسیه تحصیلی مقطع دکتری دانشگاه دوبلین برای رشته حقوق مبلغ ۱۲ هزار یورو در سال را به دانشجویان تمام وقت خود اختصاص می‌دهد. همچنین در مقطع دکترا شما با داشتن مجوز ۳۰ ساعت کار در هفته می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در این کشور را تامین کنید.

انواع بورسیه تحصیلی ایرلند

برخی از بورسیه‌های تحصیلی مبلغی را به صورت نقدی به دانشجویان می‌دهند تا در راستای تحصیل و مخارج زندگی خود از آن استفاده کنند. در برخی دیگر از بورسیه‌های تحصیلی تخفیفاتی در پرداخت شهریه، وسایل حمل و نقل، خرید کتاب و لوازمات برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود.در نوعی از بورسیه تحصیلی تحت عنوان بورسیه تحصیلی دولتی مبلغ تقريبی ۱۶۰۰۰ یورو در سال به دانشجویان تعلق می‌گیرد. در مورد دیگر بین ۳۰۰۰ تا ۵۸۰۰۰  یورو در سال بورسیه برای هزينه تحقیقاتی دانشجویان محقق و نخبه در نظر گرفته می‌شود.

برنامه کمک هزینه تحصیلی، بورس تحصیلی فولبرایت، فرصت‌های مطالعاتی کارشناسی ارشد، کمک هزینه شورای تحقیقات ایرلند برای علوم انسانی و علوم اجتماعی، بورسیه خلاقیت، دانشکده حقوق ساترلند، بورسیه دانشکده لیمیریک دانشکده هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی، بورس تحصیلی مطالعات اجتماعی و کمک هزینه تحصیلی مؤسسه فناوری واترفورد از دیگر بورسیه‌هایی هستند که کشور ایرلند برای دانشجویان در نظر گرفته است.

این دانشگاه برای مطالعات، تحقیقات علمی و فعالیت‌های پژوهشی هزينه‌های بسیار زیادی را متقبل می‌شود تا افراد نخبه و خوش فکر برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور رغبت نشان دهند. افرادی که قصد دارند ثبت اختراع انجام دهند و یا ایده خود را عملیاتی کنند با ارائه طرحی روشن، واضح و قابل قبول می‌توانند بر روی حمایت مالی کشور ایرلند حساب ویژه‌ای باز کنند.

بورسیه تحصیلی ایرلند

جمع‌بندی

بسیاری از دانشجویان در پی آن هستند تا با دریافت بورسیه تحصیلی ایرلند هزینه‌های مربوط به فرایند تحصیل را کاهش داده و به حداقل برسانند. این کشور موقعیت بسیار خوبی را جهت اعطای این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان فراهم کرده است. البته لازم به ذکر است که بدانید هزینه‌های زندگی در کشور ایرلند نسبتا مقرون به صرفه است و اعطای مجوز کار در کنار تحصیل، برخی از هزینه‌های زندگی شما تأمین خواهد کرد.

با مراجعه به مشاوران خبره ما در موسسه میرداماد می‌توانید از شرایط اعزام دانشجو به ایرلند و کم و کیف چگونگی دریافت این بورسیه از دانشگاه مورد نظر خود اطلاعات لازم را کسب کنید و با انجام اقدامات لازم و به موقع مشمول دریافت این بورسیه تحصیلی شوید.

اسکرول به بالا