071-91009294  | 021-88724227  |

هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند

هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

مهاجرت روز افزون به کشور ایرلند از طریق تحصیل، ما را بر این مهم واداشت تا شما را از هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور مطلع کنیم. اطلاع از هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند مسئله‌ای است که می‌تواند شما را در برآورد صحیح مالی و مدیریت هزینه‌ها یاری کند.

معرفی ایرلند

کشور ایرلند از لحاظ جغرافیایی واقع در شمال غرب قاره اروپا بوده و در همسایگی با کشورهای مطرح جهان از جمله انگلستان قرار دارد. این کشور دارای آب و هوای معتدل و زیبایی‌های چشم‌نواز طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است که سالانه نظر مهاجران و گردشگران سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. ایرلند با داشتن جمعیت پنج میلیون نفری در شمار کشورهای کم جمعیت و مرفه جهان قرار دارد.

دین اکثریت شهروندان ایرلندی مسیحی بود و زبان رایج در این کشور انگلیسی است. بی‌شک انگلیسی زبان بودن مردمان کشور ایرلند یکی از مهم‌ترین مواردی است که روند مهاجرت به این کشور را با نرخ صعودی مواجه کرده است.

هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند

زندگی دانشجویی در ایرلند

قبل از توضیح در خصوص هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند لازم است بدانید که سبک زندگی هر فرد بنا بر شخصیت، درآمد، محیط و موارد بسیار زیاد دیگری با تغییرات اساسی مواجه خواهد شد. بنابراین اعداد و ارقام ارائه شده به صورت تقریبی بوده و صرفا با هدف آشنایی شما عزیزان در خصوص هزینه های کلی زندگی دانشجویی در ایرلند است.

هزینه مسکن در ایرلند

یکی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی دانشجویی هزینه مربوط به تهیه مسکن می‌باشد. بسیاری از دانشگاه‌های ایرلند با در نظر گرفتن خوابگاه و اسکان‌های دانشجویی در خصوص این‌ پرداخت این هزینه دغدغه دانشجویان را کاهش داده‌اند؛ اما به طور کلی هزینه مسکن یکی است عمده‌ترین هزینه‌هایی است که باید در نظر گرفته شود.

تهیه مسکن در شهر دوبلین و گالوی بسیار پرهزینه خواهد بود؛ بنابراین توصیه می‌شود تا با انتخاب شهر‌های ارزان قیمت تر، هزینه مربوط به مسکن را کاهش دهید.

هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای مختلف ایرلند

به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند در شهر گالوی ماهانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو خواهد. برای زندگی در شهر کورک به طور متوس ماهانه به مبلغی بین ۸۶۰ تا ۱۴۰۰ یورو احتیاج دارید. هزینه زندگی در شهر دوبلین بدون در نظر گرفتن مسکن، ماهانه بین ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو خواهد بود. اگر قصد دارید تا از پایتخت نشینی و زندگی در شهر‌های مطرح فاصله بگیرید برای کرایه مسکن در مناطق حاشیه‌ای شهر در ارزان‌ترین حالت به‌ مبلغ تقریبی ۵۰۰ یورو در ماه و در مناطق نسبتاً بهتر به مبلغ تقریبی ۹۰۰ یورو در ماه احتیاج دارید.

هزینه غذای دانشجویی در ایرلند

هزینه سرو غذا در رستوران های متوسط، بین ۷۰ تا ۱۰۰ یورو در هفته خواهد بود. برای استفاده از مترو حدود ۲۰ یورو در هفته و ۱۴۰ یورو در ماه کنار بگذارید.

هزینه مربوط به حمل و نقل در ایرلند

جهت کاهش هزینه‌های حمل و نقل توصیه می‌شود تا نزدیک ترین محل سکونت به دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید تا هزینه مربوط به این مسئله را به حداقل برسانید. استفاده از وسایل عمومی نقلیه عمومی مثل مترو و اتوبوس همچنین استفاده از دوچرخه به جای استفاده از تاکسی و دیگر وسایل حمل و نقل شخصی، در کاهش هزینه‌های شما نقش موثری خواهد داشت.

هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند

هزینه‌ های جانبی زندگی دانشجویی در ایرلند

هزینه مربوط به گرمایش در ماه‌های سرد سال حدود ۲۰۰ یورو خواهد بود. از دیگر هزینه‌های ضروری مهاجرین به کشور ایرلند می‌توان به هزینه اینترنت ماهانه با مبلغ تقریبی ۵۰ یورو در ماه و هزینه تلفن همراه با مبلغ تقریبی ۳۰ یورو در ماه اشاره کرد. به طور خلاصه با داشتن درآمد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در ماه از زندگی نسبتاً خوبی در کشور ایرلند بهره مند خواهید شد.

تحصیل در ایرلند

مهاجرت تحصیلی به ایرلند یکی از پرمخاطب‌ترین روش‌هایی است که در حال حاضر مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله به پنج شهر برتر دانشجویی و دانشگاه‌های موجود در آن اشاره خواهیم کرد تا در انتخاب مسیر تحصیلی خود با مشکلات کم‌تری مواجه شوید.

تحصیل در برلین

برای توصیف شهر برلین مناسب‌ترین جمله‌ای که می‌توان به کار برد جمله گران اما با کیفیت است. بدیهی است که زندگی در پایتخت کشور ایرلند همانند زندگی در پایتخت سایر کشورهای جهان از هزینه‌های بیشتری برخوردار خواهد بود. دوبلین شهری آرام، بی‌حاشیه و سرشار از زیبایی‌های تاریخی و طبیعی چشم‌نواز است. از مهم‌ترین دانشگاه‌های شهر دوبلین می‌توان به کالج ترینیتی دوبلین، انستیتو فناوری دوبلین، کالج سلطنتی جراحان اشاره کرد.

هزینه زندگی دانشجویی در شهر گالوی

گالوی به عنوان مرکز فرهنگ، هنر و موسیقی کشور ایرلند شناخته می‌شود. این شهر جذاب از لحاظ کیفیت زندگی هم‌تراز با شهر برلین است با او برابری می‌کند. از برترین دانشگاه‌های موجود در شهر گالوی می‌توان به دانشگاه ملی ايرلند و موسسه فناوری گالوی اشاره کرد.

زندگی دانشجویی در شهر کورک

بی‌شک فرصت تحصیل و زندگی در دومین شهر وسیع ایرلند یک موقعیت شگفت‌انگیز خواهد بود. آب و هوای معتدل و تنوع رشته‌های دانشگاهی از مهم‌ترین مزیت‌های شهر کورک به شمار می‌رود. موسسه تکنولوژی کورک و دانشگاه کالج کورک از جمله مراکز آموزشی معتبر در این شهر به شمار می‌رود.

هزینه زندگی دانشجویی در لیمیریک

این شهر به عنوان چهارمین شهر بزرگ ایرلند از لحاظ جمعیت به شمار می‌رود.‌ اگر از علاقه‌مندان به تحصیل در رشته هنر هستید دانشگاه‌های موجود در این شهر بهترین گزینه برای ادامه فرآیند تحصیل شما خواهند بود. دانشگاه لیمیریک، کالج گریفیت و موسسه فناوری لیمریک سه موسسه برتر آموزشی در شهر لیمریک به حساب می ‌آیند.

شهر واترفورد در ایرلند

شهر ۱۱۹ هزار نفری سرشار از زیبایی‌های طبیعی و جذاب است که روح شما را جلایی دوباره می‌بخشد. واترفورد دارای پل‌های متعددی است که نظر گردشگران و شهروندان ایرلندی را به خود جلب می‌کند. از مهم‌ترین دانشگاه‌های شهر واترفورد می‌توان به موسسه فناوری واترفورد و دانشگاه واترفورد اشاره کرد.

در پایان اين بخش از مقاله توصیه مي‌شود جهت تحصیل در ایرلند در دانشگاه و رشته مورد نظر خود به سایت رسمی و معتبر مربوطه مراجعه کنید و با کسب اطلاعات صحیح از قواعد، ضوابط و نکات مربوط به پذیرش و فرآیند ادامه تحصیل در آن مطلع شوید.

جمع‌بندی

کشور ایرلند با فراهم کردن شرایط مناسب در زمینه‌های مختلف از قبیل اقتصاد، کار، تحصیل و… نظر افراد زیادی را جهت مهاجرت به خود جلب کرده است. شما با مهاجرت به کشور ایرلند فرصت تجربه کردن یک زندگی مرفه در کنار شهروندانی فهیم و فرهیخته را به دست می آورید. هزینه زندگی دانشجویی در ایرلند متناسب است.
اگر قصد دارید تا فرآیند مهاجرت خود را آغاز کنید، از ابتدا تا انتهای این مسیر روی توانمندی و تجربه موسسه مهاجرتی میرداماد حساب ویژه‌ای باز کنید. جهت کسب اطلاعات تخصصی و تکمیلی، با کارشناسان خبره این مجموعه مهاجرتی تماس حاصل نمایید.

اسکرول به بالا