تحصیل و اعزام دانشجو به ایرلند

رشته های پیراپزشکی ایرلند

رشته های پیراپزشکی ایرلند

امروزه کشور ایرلند را به عنوان یکی از برترین مقاصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان در سراسر جهان می‌شناسند. این کشور با فراهم کردن امکانات بسیار زیاد و رشد و توسعه سریع سطح علمی و دانشگاهی خود با روند صعودی درخواست دانشجویان برای تحصیل مواجه شده است. اکثر رشته‌های محبوب و زیر شاخه‌های آن در کشور ایرلند با زبان انگلیسی تدریس می‌شود که این مسئله روند تحصیل بسیاری از دانشجویان را تسهیل می‌کند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند موقیت‌های ویژه‌ای را برای شما به ارمغان می‌آورد. از طرفی تحصیل در رشته های پیراپزشکی پرطرفدار ایرلند شامل فیزیوتراپی،‌ داروسازی و پرستاری می‌شود که در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

اميدواریم شما عزیزان با کسب آگاهی لازم و اطلاعات صحیح انتخابی درست انجام داده و عملکردی موفقیت‌آمیزی داشته باشید.

معرفی کشور ایرلند و رشته های پیراپزشکی 

بسیاری از برترین دانشگاه‌های جهان در کشور ایرلند واقع شده‌اند. رنکینگ بالای جهانی این دانشگاه‌‌ها باعث شده تا مخاطبان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در ایرلند اقدام کنند. ایرلند دارای امنیت بسیار بالا، ثبات اقتصادی نسبی، نرخ پایین بیکاری، زیبایی‌های طبیعی‌ و مکان‌های تفریحی و گردشگری بسیار زیادی می‌باشد.

بسیاری از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و در اکثریت دانشکده‌ها تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. همچنین اگر شما ریز نمرات بالایی دارید می‌توانید از امکانات ویژه بورسیه تحصیلی ایرلند نیز بهره ببرید. مجموع موارد گفته شده ایرلند را به یک کشور محبوب جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل کرده است.

حتما بخوانید:  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی‌ د‌ر ایرلند

تحصیل رشته فیزیوتراپی بهترین رشته پیراپزشکی در ایرلند

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب رشته فیزیوتراپی توسط دانشجویان تنوع بازار کار موجود در خصوص این رشته می‌باشد. رشته فیزیوتراپی جزء یکی از بهترین رشته های پیراپزشکی ایرلند به شمار می‌آید. شما پس از فارغ‌التحصیلی از رشته فیزیوتراپی امکان اشتغال در مراکز توانبخشی، بیمارستان‌های دولتی، درمانگاه‌های خصوصی، امکان فعالیت در باشگاه‌های ورزشی، کنفدراسیون‌‌ها، تدریس در دانشگاه‌، شرکت در فعالیت‌های پژوهشی و امور علمی و تحقیقاتی و… را خواهید داشت‌.

رشته های پیراپزشکی ایرلند

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ایرلند

برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی باید هزینه تقریبی ۹ هزار تا ۴۵ هزار یورو در سال و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید هزینه تقریبی ۹۲ هزار تا ۳۷ هزار یورو در سال را در نظر بگیرید.

تحصیل رشته پیراپزشکی از جمله داروسازی در ایرلند

برای تحصیل در این رشته عموماً نمرات دروس شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک شما مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ بنابراین هر چه که نمرات شما در دروس نام برده شده بالاتر باشد امکان پذیرش و تحصیل شما در این رشته بیشتر خواهد بود. برای تحصیل در رشته داروسازی به مدت زمان تقریبی ۳ تا ۴ سال نیاز دارید. توجه داشته باشید که زیر شاخه‌های رشته داروسازی مثل علوم دارویی، تحویل دارو و سم شناسی، زیست نانو و بهبود دارویی نظر مخاطبان زیادی را جهت ادامه تحصیل به خود جلب کرده است.

مسئله شرط معدل برای برخی از دانشکده‌های این کشور مطرح بوده و برای بعضی دیگر اهمیت چندانی ندارد. به طور معمول سن ۲۳ تا ۲۴ سالگی بهترین سن درخواست برای پذیرش در دانشکده‌های این کشور می‌باشد.

حتما بخوانید:  دانشگاه های پزشکی ایرلند

هزینه تحصیل در رشته دارو سازی ایرلند

هزینه تحصیل در رشته داروسازی برای مقطع کارشناسی حدود ۴۵ هزار یورو در سال و برای مقطع کارشناسی ارشد حدود ۴۸ هزار یورو در سال می‌باشد. شما در حین تحصیل مجوز ۲۰ ساعت کار در هفته را دریافت خواهید کرد که این مسئله می‌تواند به تامین بخشی از هزینه‌های شما کمک‌ کند.

رشته های پیراپزشکی ایرلند

دانشگاه‌های داروسازی ایرلند

دانشگاه کالج کرک، دانشگاه لیمریک و دانشگاه ترینتی دوبلین ایرلند از جمله دانشکده‌هایی هستند که رشته داروسازی با زبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. عموما دانشکده‌های ایرلند برای تحصیل داروسازی آزمون ورودی برگزار می‌کنند و به مصاحبه از دانشجویان و بررسی معدل و ریز نمرات آن‌ها می‌‌پردازند.

تحصیل رشته پیراپزشکی از جمله پرستاری در ایرلند

پرستاری یکی از برترین رشته‌هایی ست که در سراسر جهان مخاطبان بسیار زیادی دارد. این رشته‌ در تمام دنیا خواهان فراوانی داشته و از بازار کار فوق‌العاده‌ای برخوردار است. پرستاری در کشور ایرلند به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و دارای زیر شاخه‌های متفاوتی می‌باشد. پرستاری اورژانسی، پرستاری عمومی، پرستاری در خصوص معلولین، پرستاری روان‌ پزشکی و پرستاری کودکان از زیر مجموعه‌های محبوب رشته پرستاری به شمار می‌رود. زمان تحصیل در این رشته حدوداً ۵ سال است.

شرایط ورود به دانشکده‌های پرستاری ایرلند

مصاحبه، آزمون ورودی و شرط معدل از جمله مواردی هستند که برای‌ تحصیل شما در دانشگاه‌های این کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت. لازم است بدانید که داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵ و یا تافل حداقل 90 برای تحصیل در این رشته ضرورت دارد.

رشته های پیراپزشکی ایرلند

دانشگاه‌های مطرح در رشته پرستاری

دانشگاه ملی گالوی و دانشگاه ترینیتی دوبلین از جمله دانشکده‌هایی هستند که به تدریس این رشته می‌پردازند و سالانه متقاضیان زیادی دارند.

حتما بخوانید:  تحصیل دندانپزشکی ایرلند

هزینه تحصیلی رشته پرستاری و درآمد پرستاران

۱۵ هزار تا ۳۵ هزار یورو در سال هزینه تقریبی تحصیل در این رشته است. حقوق سالانه پرستاران در کشور ایرلند بسته به بخشی که در آن کار می‌کنند و شیفت‌های متفاوتی که دریافت می‌کنند به طور متوسط بین ۳۵ هزار دلار تا ۴۵  هزار دلار در سال متغییر خواهد بود.

* مبالغ گفته شده در خصوص هزینه تحصیل یک عدد نسبی بوده و شهریه دانشگاه‌های مختلف با توجه به امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند، منطقه ای که در آن واقع شده‌‌اند و… هزینه‌های متفاوتی را در بر خواهند داشت.*

جمع‌بندی

کشور ایرلند با داشتن مزیت‌های بسیار زیادی که در طول مقاله به آن اشاره شد نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. رشته‌های پزشکی و رشته های پیراپزشکی ایرلند در تمام جهان از دوستداران بسیار زیادی برخوردار است و دلیل آن هم مقرون به صرفه بودن تحصیل این رشته‌ها در کشور ایرلند است. پس بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می‌کنند.

موسسه مهاجرتی میرداماد‌ با بررسی شرایط مالی و وضعیت فعلی‌تان، بهترین رشته و بهترین دانشگاه را به شما معرفی کرده و کوتاه‌ترین راه را برای رسیدن به مقصد مورد نظرتان پیشنهاد خواهد داد تا فرایند مهاجرت را به آسانی هر چه تمام‌تر پشت سر بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *