071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل دوره فنی و حرفه ای در استرالیا

تحصیل دوره فنی و حرفه ای در استرالیا

تحصیل دوره فنی و حرفه ای در استرالیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه بسیاری از افراد در سراسر جهان تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و مدرن و البته در رشته های با بازار کار خوب هستند. رشته های فنی و حرفه ای از جمله رشته های تحصیلی می باشد که فرد پس از فارغ التحصیلی به راحتی جذب بازار کار می شود. کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که ارائه دهنده دوره های فنی و حرفه ای در سطح بسیار بالایی می باشد. استرالیا به دلیل کمبود نیروی فنی ارائه دهنده دوره های فنی و حرفه ای بسیاری می باشد و به همین دلیل نیز اخذ پذیرش در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا نسبتا راحت تر نسبت به سایر رشته های تحصیلی می باشد.

تحصیل دوره فنی و حرفه ای در استرالیا

استرالیا واقع در کوچک ترین قاره دنیا یعنی اقیانوسیه می باشد و مرز زمینی با هیچ کشوری ندارد زیرا با اقیانوس آرام، اقیانوس منجمد جنوبی، اقیانوس هند و چندین دریای دیگر احاطه شده است. استرالیا از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و مدارک تحصیلی آن دارای اعتبار بین المللی می باشند. دوره فنی و حرفه ای در استرالیا از کیفیتی بسیار بالا برخوردار است و بسیار متنوع می باشد. کالج های فنی حرفه ای در استرالیا ارائه دهنده طیف گسترده ای از رشته های فنی و حرفه ای با بالاترین کیفیت می باشند. تحصیل در اغلب کشورها به زبان انگلیسی می باشد.  از آنجاییکه دوره فنی و حرفه ای در استرالیا بیشتر متمرکز بر آموزش عملی می باشد طول این دوره ها از 6 ماه تا 2 سال می باشد.

بورسیه تحصیلی در کالج ها ، مدارس ، مدرسه و … برای دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا وجود ندارد بنابراین تحصیل رایگان وجود ندارد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا

بسیاری افراد جهت مهاجرت به استرالیا معمولا از طریق مهاجرت تحصیلی اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در استرالیا نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به استرالیا می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری در استرالیا نیز وجود دارند. تابعیت استرالیا از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. زبان تحصیل در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا بستگی به کالج انتخابی شما دارد.

از جمله مزایای تحصیل در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا می توان به مواردی همچون: امکان اشتغال به کار حتی بدون سابقه کار، ارتقاء مهارت های فنی و حرفه ای در رشته مورد علاقه، هزینه زندگی دانشجویی مناسب، امکان کار پاره وقت حین تحصیل، کیفیت بالای تحصیل و اعطای مدارم معتبر در سطح بین المللی اشاره کرد که این دلایل باعث شده که افراد بسیاری از سراسر دنیا جهت شرکت در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا به این کشور زیبا و پیشرفته مهاجرت نمایند. از جمله رشته های فنی و حرفه در استرالیا که طرفداران بسیاری دارد عبارتند از: هتل داری،تولید،IT ، کسب و کار، گردشگری و هنر می باشد. دوره فنی و حرفه ای در استرالیا معمولا در ماه های فوریه، آوریل، جولای و اکتبر برگذار می شود.

تعدادی از دوره فنی و حرفه ای در استرالیا شامل دوره های یادگیری یکپارچه یا همان کار آموزی می شود به این صورت که دانشجویان در یک محل کار واقعی جهت کسب اطلاعات و مهارت های بیشتر قرار می گیرند. این برنامه ها از طریق مشارکت کالج های فنی و حرفه ای با صنعت و کارفرمایان انجام می پذیرد. آموزش کار یکپارچه در طیف گسترده ای از دوره های فنی و حرفه ای در موسسات مختلف گنجانیده شده است. دوره های کار آموزی دوره های فنی و حرفه ای بیشتر در رشته هایی همچون مهمانداری و مهندسی رایج می باشد.

اخذ پذیرش از کالج های فنی و حرفه ای استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا و اخذ پذیرش از کالج های فنی و حرفه ای برای دوره فنی و حرفه ای در این کشور منوط به داشتن یک سری شرایط خاص می باشد که عبارتند از:

  • متقاضیان شرکت در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا میبایست حداقل 18 سال داشته باشند.
  • داشتن حداقل مدرک دیپلم برای متقاضیان الزامی می باشد.
  • متقاضیان شرکت در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا جهت اخذ پذیرش راحت تر بهتر است سابقه کار و یا یک مدرک تحصیلی مرتبط با رشته انتخابی خود داشته باشند.
  • داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 5/5 برای دانشجویان الزامی می باشد البته آن دسته از متقاضیانی که در دوره های آموزشی زبان در استرالیا شرکت می نمایند الزامی جهت ارائه مدرک آیلتس ندارند.
  • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی جهت تامین مخارجی همچون: شهریه تحصیل، هزینه مسکن، هزینه خوراک و …

هزینه تحصیل در دوره فنی و حرفه ای در استرالیا از 4000 تا 22000 دلار در سال می باشد که این هزینه های با توجه به دوره تحصیلی و البته محل تحصیل متفاوت می باشد.

اخذ پذیرش از کالج های فنی و حرفه ای استرالیا

برخی موسسات معتبر فنی و حرفه ای در استرالیا

  • موسسه گوردون: موسسه گوردون یکی از بزرگ ترین موسسات برگذار کننده دوره های فنی و حرفه ای در منطقه ویکتوریا می باشد که بیش از 125 سال سابقه درخشان دارد. این موسسه طیف گسترده ای از دوره های فنی و حرفه ای با کیفیتی بسیار بالا را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
  • موسسه کوئینزلند: یکی دیگر از موسسات بسیار بزرگ ارائه دهنده دوره های فنی و حرفه ای کوئینزلند نام دارد که در سال 1882 تاسیس گردید و دارای زیر مجموعه های بسیاری در سراسر استرالیا می باشد.
  • موسسه ریورینا: موسسه فنی و حرفه ای ریورینا یکی از موسسات برگذار کننده دوره های فنی و حرفه ای به صورت محلی و متمرکز می باشد که دانشجویان حتی می توانند دوره های فنی و حرفه ای موسسه ریورینا را به صورت آنلاین در خانه یا محل کار سپری نمایند.
  • موسسه ایلاوارا: موسسه ایلاوارا طیف گسترده ای از انواع رشته های فنی و حرفه ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و دانشجویان می توانند در هر رشته ای که علاقه دارند مشغول تحصیل شوند. موسسه ایلاوارا امکانات پیشرفته ای را جهت آموزش هر چه بهتر و با کیفیت تر در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

اسکرول به بالا