071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به استرالیا 2023

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

برنامه ریزی برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا نه تنها این فرصت منحصر به فرد را برای دانش آموزان جهت کسب تجربه کار و زندگی واقعی در استرالیا است، بلکه کمک می کند تا دانش آموزان ضمن آشنایی با بازار کار خارج از کشور، جبران هزینه های زندگی و کالج خود را نیز پوشش دهند و همچنین کارایی زبان انگلیسی خود را بهبود بخشد. این مقاله از موسسه حقوقی میرداماد را برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به استرالیا حتما مطالعه کنید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا

برای تحصیل در استرالیا شما باید برای پذیرش در موسسه و همچنین برای دریافت ویزای دانشجویی از دولت استرالیا درخواست دهید. تعدادی از مراحل که باید انجام دهید عبارتند از:

 • تصمیم گیری در مورد دوره و موسسه مورد نظر شما.
 • ارسال درخواست شما به موسسه
 • دریافت و پذیرش نامه ای از پیشنهاد.
 • دریافت تایید الکترونیکی ثبت نام (eCoE).
 • اعطای ویزای دانشجویی شما
مهاجرت تحصیلی به استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

طیف وسیعی از شرایط ورودی وجود دارد که شما باید برای هر دو برنامه درخواست موسسه و درخواست ویزا تان احتیاج داشته باشید. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • الزامات علمی
 • الزامات زبان انگلیسی
 • شواهد موجود برای حمایت از تحصیل شما.
 • پوشش سلامت دانش آموز در خارج از کشور.

اگر شما در حال حاضر در استرالیا زندگی می کنید و یا در استرالیا کار می کنید، ممکن است هنوز هم بتوانید در اینجا به عنوان یک دانش آموز بین المللی به کار خود ادامه دهید. چگونه می دانید برنامه یا دانشگاه برای شما درست است؟ خواندن بخش «فاکتورهایی که باید در نظر بگیرد» می تواند به شما درک خوبی از آنچه که نیاز دارید در مورد آن فکر کنید به شما بدهد تا بتوانید انتخاب درست را انجام دهید

کار در استرالیا

یکی از مزایای زندگی دانشجوی بین المللی در استرالیا این است که شما مجاز هستید که در حین تکمیل مدرک کار خود را به صورت نیمه وقت انجام دهید.استرالیا برخلاف سایر کشورها، به کسانی که ویزای دانشجویی را دریافت می کنند اجازه کار می دهد. دانشجویان بین المللی باید خودشان را پیدا کنند، اما هنگامی که آنها استخدام شده باشند، در برخی از زمینه ها از جمله خرده فروشی، اداره و مهمان نوازی، مهارت های عملی را کسب خواهند کرد.

کمک مالی برای استرالیا

تحصیل در استرالیا می تواند بسته به برنامه، گران باشد. کلید موفقیت این است که پیش از زمان تعیین شده از بودجه و کمک مالی مطمئن شوید. زمانی که هزینه های خود را تایید کردید، گام بعدی محاسبه میزان دستمزد شما و خانواده تان است. سازمان های بین المللی، بورسیه های بین المللی، وام های دانشجویی بین المللی و سازمان های خصوصی استرالیایی می توانند منابع مالی مهمی باشند که می توانند به شما در تحصیل در استرالیا کمک کنند.

بهترین دانشگاه ها و کالج های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی

 1. دانشکده کسب و کار ملبورن (Melbourne Business School)
 2. دانشگاه ملبورن (University of Melbourne)
 3. دانشگاه ملی استرالیا (Australian National University)
 4. دانشگاه سیدنی (University of Sydney)
 5. دانشگاه کوئینزلند (University of Queensland)
 6. دانشگاه موناش (Monash University)
 7. دانشگاه نیو سوت ولز (University of New South Wales)
 8. دانشگاه غربی استرالیا (University of Western Australia)
 9. دانشگاه آدلاید (University of Adelaide)
 10. دانشگاه جیمز کوک (James Cook University)
 11. دانشگاه مکوایر (Macquarie University)
 12. دانشگاه جنوب استرالیا (University of South Australia)
 13. دانشگاه ولنگونگ (University of Wollongong)
 14. دانشگاه فلیندرز (Flinders University)
 15. دانشگاه گریفیث (Griffith University)
 16. دانشگاه کانبرا (University of Canberra)
 17. دانشگاه کورتین (Curtin University)
 18. دانشگاه لا تروب (La Trobe University)
بهترین دانشگاه ها و کالج های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی
بهترین دانشگاه ها و کالج های استرالیا برای مهاجرت تحصیلی

شرایط محدودیت سنی مهاجرت و ویزای تحصیلی استرالیا

به منظور اینکه ویزای دانشجویی برای استرالیا مورد بررسی و پذیرش قرار گیرد، شما باید توسط یک دانشگاه یا مدرسه پذیرفته شوید و همچنین باید تعدادی از الزامات را برآورده کنید. شما باید دانشجوی واجد شرایط با سابقه کافی و مهارت های زبانی باشید. باید یک دانشجوی جدید دارای صلاحیت باشید و از شخصیت و سلامت خوبی برخوردار باشید.

ویزای دانشجویی در استرالیا دارای محدودیت سنی نیست. ویزای دانشجویی هیچ محدودیتی برای سن ندارد تا زمانی که شما توسط یک دانشگاه یا مدرسه پذیرفته نمی شوید. این متفاوت از یک ویزای کار تعطیلاتی است که محدود به متقاضیان 18 تا 31 ساله است.

حداقل از 16 سالگی تا تاریخ شروع برنامه که در آن می خواهید ثبت نام کنید، باید درخواست شما موفقیت آمیز باشد. اگر شما زیر 18 سال دارید باید یک سرپرست داشته باشید. والدین یا خویشاوندان شما می توانند یک ویزای سرپرست دانشجویی را اعمال کنند و سفر شما به استرالیا را همراهی کنند. ویزای شان همان اعتبار ویزای دانشجویی شما را دارد.

شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

به منظور اقامت شما باید بتوانید ثابت کنید که به طور موقت در استرالیا می مانید و زمانی که تحصیلاتتان به پایان رسید به کشورتان برمیگردید. حامیان باید مدارکی از دارایی های مالی برای هزینه های سال اول( به شکل نامه ارائه شود) ،هزینه های زندگی و دسترسی به بودجه اضافی ( از منابع قابل قبول) برای پرداخت هزینه های اضافی تحصیل و اقامت در استرالیا ارائه دهند.

الزامات سلامت( پزشکی)

افرادی که برای تحصیل در استرالیا درخواست میدهند باید شرایط بهداشتی مشخص شده در مقررات مهاجرت را رعایت کنند، هر یک از اعضای خانواده که در درخواست ویزا نام آنها هست باید الزامات بهداشتی را ارائه کنند. شما میتوانید به یک ECLINIC تایید شده در کشورتان مراجعه کنید ، زیرا آنها برای ارائه نتایج سلامت الکترونیکی ( EMEDICA) مورد تایید هستند

برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه درمانی شما باید بیمه دانشجویی خارج از کشور(OSHC) برای خود و هر یک از اعضای خانواده که با شما سفر میکنند ، تهیه کنید.  برای رفتن به استرالیا باید شخصیت خوبی داشته باشد . شما باید گواهی صلاحیت از پلیس را ارائه کنید .

الزامات زبان انگلیسی

ممکن است لازم باشد مدارکی در مورد مهارت زبان انگلیسی مثل نمره IELTS/ TOEFL ارائه دهید. اگر میخواهید در استرالیا در دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس میشوند شرکت کنید باید مدارک بیشتری را در مورد قصد اقامت خود ارائه دهید

شرایط اخذ ویزای همراه تحصیلی استرالیا

اگر شما ازدواج کرده اید در زمان درخواست ویزای تحصیلی استرالیا، میتوانید برای همسر خود نیز درخواست دهید.به عنوان متقاضی اصلی ، شما باید معیارهای ویزا را داشته باشید، اگر متقاضی اصلی معیارهای ویزا را داشته باشد همسر نیز میتواند ویزا دریافت کند. علاوه بر همسر شما میتوانید فرزندان خود را شامل درخواست ویزای دانشجویی کنید. برای بردن دیگر اعضای خانواده شما باید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای حمایت از خود و تمام اعضای خانواده در زمان زندگی در استرالیا را دارید.

یک متقاضی تنها باید برای خود اعتبار مالی تامین کند اما با اضافه شدن دیگر متقاضیان میزان اعتبار مالی برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا افزایش پیدا میکند. این سرمایه شامل هزینه های زندگی، هزینه تحصیل فرزندان( در صورت داشتن فرزند) و هزینه بلیط برگشت همه متقاضیان میشود.

زمانی که در استرالیا هستید و میخواهید همسرتان را به استرالیا بیاورید به این مدارک نیاز دارید

 • پاسپورت همسر یا مدرک معتبر سفر با حداقل شش ماه اعتبار
 • صورت حساب بانکی که هزینه های 12 ماه زندگی در استرالیا را پوشش میدهد. اگر مدت باقیمانده از ویزا کمتر از 12 ماه باشد میزان صورتحساب بانکی باید برای هزینه زندگی دوره باقیمانده ویزا باشد
 • اثبات رابطه، گواهی ازدواج معتبر که توسط مقامات تایید شده است

همسر شما میتواند در استرالیا کار کند!

در زمانی که در استرالیا زندگی میکنید به عنوان همسر دانشجوی بین الملل میتوانید به همان تعداد ساعات در هفته به عنوان متقاضی اصلی کار کنید. معمولا دانشجویان بین الملل می توانند بیش از 40 ساعت در دو هفته کار کنند. همسران دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دوره های تحقیقاتی تحصیل میکنند میتوانند تعداد ساعت نامحدود در هفته کار کنند.

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

طبق STUDYMOVE.COM ، میانگین هزینه تحصیل دوره کارشناسی دانشجویان بین الملل در سال 2018، 30.840 دلار استرالیا( 22.170 دلار آمریکا)در سال است. دوره کارشناسی ارشد هزینه تحصیل برای دانشجویان بین الملل 31.596 دلار استرالیا (22.700 دلار آمریکا )است. سایت رسمی دولتی برای تحصیل دانشجویان بین الملل در استرالیا نمونه ای از هزینه های تحصیل برای دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه کرد

 • دوره کارشناسی ارشد- 20.000 دلار استرالیا( 14.600 دلار آمریکا)تا 37.000 دلار استرالیا(26.600 دلار آمریکا)
 • دوره دکترا-14.000 دلار استرالیا( 10.060 دلار آمریکا) تا 37.000 دلار استرالیا( 26.600 دلار آمریکا)

این ارقام شامل دوره های با اعتبار بالا مثل پزشکی و دامپزشکی نمیشود. این دوره ها میتواند به طور قابل توجهی هزینه داشته باشد.

هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا
هزینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های استرالیا برای هر واحد نه هر سال محاسبه میشود. هزینه هر واحد بستگی به هزینه گروه دارد. بیشتر دانشجویان در ترکیبی از واحدهای گروه های مختلف تحصیل میکنند و هزینه ها برای همه متفاوت است. دانستن میانگین هزینه های زندگی در استرالیا بخش مهمی از پیش بینی هزینه های مالی شما است. برای اطلاع شما در اینجا برخی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل در استرالیا ( تمام هزینه ها به دلار استرالیا است) آمده است. هزینه های زیر فقط یک راهنمایی تقریبی است. دانشجویان باید بدانند که این هزینه ها نسبت به محل تحصیل متفاوت است

 • خوابگاه و خانه های مهمان : 90 تا 150 دلار در هفته
 • اجاره مشترک : 85 تا 215 دلار در هفته
 • مواد غذایی و بیرون غذا خوردن : 80 تا 280 دلار در هفته
 • گاز و برق: 35 تا 140 دلار در هفته
 • تلفن و اینترنت :20 تا 55 دلار در هفته
 • حمل و نقل عمومی: 15 تا 55 دلار در هفته
 • ماشین شخصی: 150 تا 260 دلار در هفته
 • اوقات فراغت : 80 تا 150 دلار در هفته
 • هزینه ویزا: 560 دلار استرالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی میرداماد صحبت کنید و سوالات خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا و همچنین شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا بپرسید.

اسکرول به بالا