071-91009294  | 021-88724227  |

ارزان ترین دانشگاه های اوکراین

ارزان ترین دانشگاه های اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه بسیاری از افراد در صدد آن هستند تا فرایند ادامه تحصیل خود را در خارج از کشور ادامه دهد. کشور اوکراین به عنوان یکی از پر‌مخاطب‌ ترین کشورهای حال حاضر در زمینه مهاجرت از طریق تحصیل به شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ارزان ترین دانشگاه های اوکراین بپردازیم و شما را با شرایط و محیط آموزشی این کشور آشنا کنیم. اگر تصمیم دارید تا تحصیل در اوکراین را تجربه کنید با مطالعه این مقاله اطلاعات و آگاهی خود را ارتقا دهید.

مزایای تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های اوکراین

پاسخ‌های متعددی در خصوص این سوال وجود دارد اما به طور خلاصه می‌توان گفت که مسئله آموزش در کشور اوکراین مطابق با استانداردهای حال حاضر جهان بوده و بر اساس شیوه‌های تدریس در کشورهای مدرن اروپایی انجام می‌شود. رنکینگ جهانی اکثریت دانشگاه‌های این کشور بالا بوده و همچنین دریافت شهریه‌های مقرون به صرفه  نظر دانشجویان زیادی را به خود جلب می‌کند و با تحصیل در اوکراین با حداقل هزینه از حداکثر امکانات آموزشی بهره‌مند خواهید شد و به یک فرد متخصص در حوزه تحصیلی خود مبدل می‌شوید.‌

دانشگاه‌های کشور اوکراین با تقویت مهارت‌های علمی و عملی، فارغ دانشجویان خود را برای نیروی کار آماده می‌کنند. حضور در بازار کار اوکراین به منزله آشنایی با فرهنگ، قوانین، آداب و سنت آن است و علاوه بر کسب تجربیات جالب می‌‌تواند زمینه دریافت اقامت دائم اوکراین از طریق اشتغال را برای شما فراهم کند.

ارزان ترین دانشگاه های اوکراین

اسامی ارزان ترین دانشگاه های اوکراین

نام دانشگاه شهریه ی دریافتی
دانشگاه ملی اوژورود ۱۳۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار
دانشگاه ملی اقتصادی ترنوپیل ۱۸۰۰ تا ۴۳۰۰ دلار
دانشگاه اودسا مچنیکوف ۱۶۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار
دانشگاه ايالتي سومی ۱۸۰۰ تا ۴۳۰۰ دلار
دانشگاه ملی فنی پلی تکنیک خارکف ۱۸۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار

در جدول بالا به تعدادی از دانشگاه های ارزان در کشور اوکراین اشاره شده است همچنین در ادامه این قسمت از مقاله به معرفی سه دانشگاه برتر و پرمخاطب این کشور اشاره خواهیم کرد.

دانشگاه ملی کارازین خارکف

دانشگاه خارکف با رتبه جهانی ۴۸۱ و رتبه ۱ کشوری به عنوان یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های اوکراین شناخته می‌شود.

دانشگاه بین المللی تاراس شنچنکو کی یف

این دانشگاه واقع در پایتخت کشور اوکراین بوده و با رتبه‌ جهانی ۵۴۰ و رتبه ۲ کشوری در شمار برترین ها قرار دارد.

دانشگاه فنی اوکراین

دانشگاه فنی با رتبه جهانی ۶۵۰ و رتبه ۳ کشوری جزء‌‌ پر طرفدار‌ترین‌‌های این کشور است و از تنوع رشته‌ای بالایی برخوردار می‌باشد.

رشته‌های پرمخاطب در دانشگاه های اوکراین

رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، اقتصاد، مهندسی عمران، هوا فضا، روانشناسی، حقوق، معماری و خلبانی از جمله رشته‌های پرمخاطب در دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌روند. توصیه می‌شود تا در خصوص رشته مورد نظر خود تحقیقات لازم را انجام داده و از بازار کار آن مطلع شوید همچنین با تحقیق در خصوص دانشگاه‌های کشور اوکراین برترین و بهترین دانشگاه در حوزه تحصیلی مورد نظرتان اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید.

زبان تدریس در ارزان ترین دانشگاه‌های کشور اوکراین

در بسیاری از دانشگاه‌های این کشور تدریس به زبان اوکراینی، روسی و انگلیسی انجام می‌شود. در صورتی که شما قصد داشته باشید فرایند تحصیل خود را به زبان اوکراینی ادامه دهید باید در دوره‌ای تحت عنوان پادفک شرکت کرده و در مدت زمان تقریبی ۸ ماه اطلاعات کلی مربوط به این زبان را بیاموزید.

هزینه دوره پادفک در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های مختلف متفاوت خواهد بود اما متوسط هزینه این دوره بین ۴۵۰۰ دلار است.

ارزان ترین دانشگاه های اوکراین

تفاوت هزینه رشته‌های محبوب به زبان انگلیسی و اوکراینی

نام رشته تحصیلی هزینه تحصیل به زبان انگلیسی هزینه تحصیل به زبان اوکراینی
رشته پزشکی ۳۷۰۰ دلار ۳۸۰۰ دلار
رشته دندانپزشکی ۴۴۰۰ دلار ۳۹۰۰ دلار
رشته معماری ۲۳۰۰ دلار ۱۸۰۰ دلار
رشته مهندسی برق ۲۳۰۰ دلار ۱۸۰۰ دلار
رشته مهندسی کامپیوتر ۲۰۰۰ دلار ۱۸۰۰ دلار

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید تحصیل به زبان اوکراینی هزینه کمتری خواهد داشت و علاوه بر آن در مسئله کار یابی پس از تحصیل و کسب اقامت دائم شانس شما را دو چندان خواهد کرد.

کار حین تحصیل در دانشگاه اوکراین

پس از‌ پذیرش شما به عنوان دانشجوی کشور اوکراین مجوز کار با ساعات مختلف صادر خواهد شد. با تحصیل در مقطع کارشناسی مجوز کار ۱۰ ساعته در هفته، با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مجوز کار ۲۰ تا ۳۰  ساعت در هفته و با تحصیل در مقطع دکترا در اوکراین مجوز ۳۰ ساعت کار در هفته به شما تعلق می‌گیرد.

نکات تکمیلی در خصوص مقاطع تحصیلی دانشگاهی

  • شرایط سنی تحصیل در اوکراین را بررسی فرمایید.
  • بهترین سن پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد ۲۵ سال است.
  • تحصیل در مقطع دکترا امکان دریافت حقوق با مبلغ مختلف از جانب دانشگاه را برای شما به وجود خواهد آورد.
  • حداقل‌ مدرک زبان جهت تحصیل در مقطع دکترا آیلتس ۶.۵ است.
  • اکثریت دانشگاه‌های کشور اوکراین آزمون ورودی ندارند و در برخی از دانشگاه‌های این کشور مسئله شرط معدل و مدرک زبان مطرح نيست.
  • عمدتا در مقطع کارشناسی زبان تدریس اوکراینی است و از زبان انگلیسی کمتر استفاده می‌شود اما در مقاطع بالاتر تحصیلی استفاده از زبان انگلیسی بسیار رایج است.

مهاجرت تحصیلی و تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های اوکراین یکی از سریع‌ترین و ایمن‌ترین شیوه‌های مهاجرتی به حساب می‌آید. اوکراین با ایجاد شرایط مناسب و ارائه امکانات متنوع به عنوان یک کشور اروپایی پیشرو و قدرتمند مشغول فعالیت در زمینه‌هاي مختلف است. دانشگاه‌های متعددی در این کشور وجود دارد که با هزینه‌هاي مختلف و شرایط  گوناگون امکان تحصیل برای دانشجویان سراسر جهان را فراهم کرده است و از طرف دیگر مجوز کار در کنار تحصیل، اعطای بورسیه و هزینه‌های مقرون به صرفه در خصوص هزینه هاي جانبی، اوکراین را به یک کشور مناسب قیمت و ایده آل جهت مهاجرت تبدیل کرده است.

برای کسب اطلاعات تخصصی و تکمیلی به موسسه مهاجرتی میرداماد مراجعه کرده و یا در اسرع وقت با کارشناسان متخصص ما در مجموعه تماس حاصل فرمایید.

اسکرول به بالا