071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اوکراین

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

تحصیل دکترا در اوکراین مثل تحصیل در مقاطع دیگر از شرایط خاصی برخوردار می‌باشد. همچنین فراهم‌ کردن وضعیت مساعد در کشور اوکراین توسط اعضای دولت باعث رشد اقتصادی و طی کردن سریع پله‌های موفقیت در زمینه صنعت این کشور شده است. به همین جهت سالانه افراد زیادی جهت سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام می‌کنند. این کشور پیشرفته با ارتقای سطح آموزش و تخصیص بودجه سالانه بسیار زیاد جهت نوسازی ابراز و تجهیزات دانشگاهی به عنوان مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان انتخاب می‌شود.

اوکراین با تحویل فارغ‌التحصیلان توانمند و کارآمد در مقطع دکترا به جوامع مختلف اثبات کرده است که از توان علمی بسیار خوبی برخوردار بوده و از هیچ تلاشی برای آموزش دانشجویان خود دریغ نمی‌کنند. اکثریت قریب به اتفاق فارغ‌ التحصیلان این کشور به راحتی وارد بازار کار شده و مشغول به فعالیت در حیطه شغلی خود هستند.

شرایط تحصیل دکترا در اوکراین

برای تحصیل در مقطع دکترا نیازمند ارائه رزومه قوی و مدرک معتبر کارشناسی ارشد می‌باشید. اگر قصد دارید تا مشمول دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه مورد نظر‌تان شوید نیاز به ارائه مدارک معتبر علمی، چاپ مقاله، نشر کتاب و هر مسئله دیگری که سطح علمی شما را نشان دهد دوچندان می‌شود. توجه داشته باشید که امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا شانس بسیار بیشتری نسبت به دیگر مقاطع تحصیلی داشته و ارائه پشتوانه علمی قوی و مدرک زبان معتبر برگ برنده شما در خصوص دریافت این بورسیه خواهد بود.

تحصیل در این مقطع دانشگاهی به حدود ۳ تا ۴ سال زمان نیاز دارد. پس از پایان تحصیل شما برای دریافت مدرک باید پایان نامه قوی و مورد تایید استاد راهنمای خود را به دانشگاه ارائه کنید.‌ لازم است بدانید که جلسه دفاعیه شما در دانشگاه‌های اوکراین به سه زبان اوکراینی، روسی و انگلیسی به انتخاب شما برگزار خواهد شد. از آنجا که این جلسه دفاعی به صورت شفاهی برگزار می‌شود بهتر است تا به یکی از زبان‌های نام برده شده تسلط کافی داشته باشید‌ تا در هنگام صحبت کردن تمرکز خود را از دست ندهید.

لازم به ذکر است که شما بعد از تحصیل در مقطع دکترا می‌توانید برای اقامت پس از تحصیل در اوکراین اقدام کنید.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اوکراین

رشته‌های پرطرفدار جهت تحصیل در مقطع دکترا کشور اوکراین

حدود ۲۰ شاخه علمی و ۳۷۰ رشته تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور جهت تحصیل در مطقع دکترا به دانشجویان ارائه می‌شود. رشته‌های بوم شناسی، مدیریت مالی، داروسازی، روابط بین الملل، تربیت بدنی، امور مالی، بازاریابی، علوم سیاسی، حقوق، پزشکی، دندانپزشکی و دیگر زیر شاخه‌های مربوط به علوم پزشکی از رشته‌های محبوب و پرطرفدار جهت تحصیل در اوکراین به شمار می‌روند. برای تحصیل در این کشور ابتدا لازم است مدارک تحصیلی، مدارک شناسایی و سایر مدارک مورد نیاز را به دانشگاه مقصدر ارسال نمایید.

برترین دانشگاه‌های کشور اوکراین

دانشگاه ملی خارکف اوکراین و دانشگاه ملی هوانوردی کی‌یف، دانشگاه ملی اقتصاد کی‌یف، دانشگاه پزشکی اودیسا، دانشگاه ملی پزشکی خارکف از جمله دانشگاه‌های معتبر در کشور اوکراین به شمار می‌روند. قبل از اقدام جهت درخواست برای پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان رشته‌های موجود در آن را مجدّداً بررسی کنید؛ چرا که ممکن است برخی از رشته‌ها حذف و یا به تنوع آن‌ها افزوده شده باشد.

دوره پادفک اوکراین برای تحصیل دکترا

پادفک به عنوان یک دوره آموزشی و پیش نیاز جهت گذراندن تحصیل به زبان روسی است. کسانی که قصد دارند در کشور اوکراین با زبان روسی تحصیل کنند موظفند تا در دوره پادفک شرکت کرده و قبل از ورود به دانشگاه مدرک این دوره را داشته باشند. البته شما می‌توانید در ایران مدرک زبان را تهیه کنید و به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

طول دوره پادفک

زمان مورد نیاز جهت گذراندن این دوره حدود ۶ تا ۱۰ ماه است که در طی آن مقدمات و نکات اولیه زبان روسی به دانشجویان ارائه خواهد شد. توجه داشته باشید که برای گذراندن این دوره احتمالاً نیاز به خوابگاه و اسکان دانشجویی خواهید داشت که با برآورد کردن هزینه‌های مربوط به آن می‌توانید برنامه‌ریزی مالی بهتری داشته باشید.

هزینه دوره پادفک

هزینه مربوط به دوره پادفک بین ۳ تا ۶ هزار دلار متغیر خواهد بود. بسته به دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارید هزینه طی کردن این دوره با تغییرات اساسی مواجه می‌شود. توجه داشته باشید که زمان برگزاری دوره پادفک در دانشگاه‌ها متفاوت خواهد بود. اما به طور عمده در اکثریت دانشگاه‌ها زمان ثبت نام در این دوره از اوایل فروردین تا اوایل مرداد ماه است.

اگر قصد دارید تا به زبان روسی در کشور اوکراین تحصیل کنید زمان ثبت نام دوره پادفک در دانشگاه خود را به طور دقیق پیگیری کنید؛ چرا که ثبت نام و شرکت در این دوره لازمه ورود شما به دانشگاه خواهد بود.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور اوکراین

جمع‌بندی

از هزینه‌های مقرون به صرفه کشور اوکراین جهت تحصیل و زندگی به عنوان یک پوئن مثبت یاد می‌شود. تحصیل دکترا در اوکراین ، تحصیل پزشکی در اوکراین و تحصیل در زیر شاخه‌های پرمخاطب علوم پزشکی مثل داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و… در مقایسه با سایر کشورها بسیار مناسب بوده و به همین دلیل نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب می‌کند. توجه داشته باشید که اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید و تنها به زبان انگلیسی مسلط هستید بی‌شک تحصیل در اوکراین یک فرصت بی‌نظیر برای شما به حساب می‌آید؛ چرا که در اکثریت دانشگاه‌های این کشور مطالب را با زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌دهند.

اگر در میان انبوه تبلیغات گسترده شرکت‌های مهاجرتی سردرگم هستید و برای انتخاب کشور مورد نظر خود جهت مهاجرت شک و تردید دارید با مراجعه به مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد و کسب اطلاعات صحیح و به روز دست به انتخابی مطمئن بزنید و مسیر موفقیت‌آمیزی برای آینده خود فراهم کنید.

اسکرول به بالا