071-91009294  | 021-88724227  |

شرایط سنی تحصیلی اوکراین

شرایط سنی تحصیلی اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اوکراین به عنوان یکی از کشورهایی شناخته می‌شود که در حال حاضر در کورس افزایش تقاضا و رقابت تنگاتنگ دانشجویان جهت پذیرش دانشگاهی قرار دارد. این کشور سعی دارد تا با تبادل اطلاعات و همکاری با برترین دانشگاه‌های جهان سطح علمی خود را افزایش دهد. به همین منظور هزینه‌های هنگفتی جهت آموزش اساتید و هیئت علمی دانشگاه‌های خود برای آشنایی با شیوه‌های آموزشی و تدریس نوین در نظر می‌‌گیرد. از طرفی شرایط تحصیل در اوکراین علی الخصوص شرایط سنی تحصیلی در اوکراین موضوعی است که برای اکثرا دانشجویان به دغدغه‌ای اساسی تبدیل شده است. پیش‌بینی بسیاری از افراد متخصص این است که به زودی نام اوکراین به عنوان برترین کشور مهاجرتی با روش‌های مختلف به خصوص مهاجرت تحصیلی در صدر جدول قرار می‌گیرد.

شرایط سنی تحصیلی اوکراین

آیا مسئله شرایط سنی تحصیلی در اوکراین مطرح است؟

عمدتاً پاسخ به این سوال کلی را نمی‌توان با بله یا خیر ارائه کرد. در مورد شرایط سنی تحصیلی در اوکراین می‌توان گفت که از آن جا که هر دانشگاه دارای قواعد و ضوابط خاص مربوط به خود می‌باشد این مسئله برای برخی از دانشگاه‌ها مطرح و برای برخی دیگر حائز اهمیت نیست. عموم دانشگاه‌های این کشور برای مقطع لیسانس سن کمتر از ۱۷ سال و بالای ۳۰ سال را پذیرش نمی‌کنند. توجه داشته باشید که مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس چهار سال است و از آنجا که در اکثریت دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی مطالب با زبان اوکراینی به دانشجویان ارائه می‌شود برخی از دانشگاه‌‌ها ارائه مدرک زبان اوکراینی را ضروری می‌دانند.

البته در بسیاری از دانشگاه‌های کشور اوکراین مطالب درسی با زبان روسی و انگلیسی نیز تدریس می‌شود. * توجه داشته باشید این تنوع زبانی تدریس در مقاطع بالاتر تحصیلی مثل کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر خواهد بود.*

نکته‌ای که در خصوص تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد این است که اگر شما در سن ۲۵ سالگی باشید و تصمیم بگیرید تا تحصیل خود را در کشور اوکراین ادامه دهید، نمی‌توانید در مقطع کارشناسی شرکت کنید. مسئله شرط سنی برای بسیاری از دانشگاه‌های کشور اوکراین مطرح نیست؛ اما ممکن است برای صدور ویزا سخت‌گیری‌هایی انجام شود.

به همین دلیل توصیه می‌شود تا با زمان‌بندی دقیق و تصمیم به موقع، موقعیت تحصیل در کشور اوکراین را از دست ندهید و با ارائه مدارک قانونی و تکمیل آن، ایرادات و سخت‌گیری‌های مربوط به صدور ویزا را به حداقل برسانید.

نکات کلی در مورد پذیرش دانشگاه‌های کشور اوکراین

یکی از مزیت‌های تحصیل در اوکراین عدم سخت‌گیری و شرایط خاص و عجیب و غریب جهت پذیرش دانشجویان می‌‌‌‌باشد. بسیاری از دانشگاه‌های کشور اوکراین، از برگزاری آزمون ورودی و مصاحبه‌های سخت و طاقت‌فرسا و اهمیت ویژه به مسئله شرط معدل اجتناب کرده و معتقدند که برای تحصیل دانشجویان باید شرایط سهل‌تری را در نظر گرفت.

شرایط سنی تحصیلی اوکراین

بررسی شرایط کلی تحصیل در اوکراین

همانطور که در طول مقاله گفته شد، این کشور دارای قوانین سخت‌گیرانه و عجیب و غریب نیست و از آن جا که قصد دارد تا با جذب افراد برتر سطح علمی خود را افزایش دهد، با سهولت قابل توجهی از دانشجویان محصل استقبال می‌کند. مانند تمام کشورهای دیگر جهان امکان دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار بیشتر از مقطع کارشناسی است.

افراد علاقه‌مند جهت دریافت بورسیه تحصیلی اوکراین می‌توانند به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و فرم‌های آنلاین را در این خصوص تکمیل نمایند. نکته‌ای که در خصوص ادامه تحصیل در کشور اوکراین وجود دارد این است که، هزینه‌های مقرون به صرفه در خصوص پرداخت شهریه دانشگاه‌ها و دیگر هزینه‌های جانبی زندگی همچنین صدور مجوز کار در کنار تحصیل و در نتیجه امکان اشتغال در حین تحصیل نیاز بسیاری از دانشجویان را جهت دریافت بورسیه تحصیلی کاهش می‌دهد. صدور مجوز کار می‌تواند بخشی از هزینه‌های مربوط به زندگی دانشجوی شما را تامین کند. البته سبک زندگی شخصی و مدیریت مالی، مهم‌ترین مسئله در برآورد هزینه‌های مهاجرت به حساب می‌آید.

شما با درخواست معتبر و قانونی از جانب کارفرما، می‌توانيد پس از تحصیل خود برای کار در کشور اوکراین حضور داشته باشید و با پرداخت مالیات به موقع و رعایت قوانین این کشور، پس از مدت زمان معین اقامت دائم این کشور را به دست آورید. بهتر است تا در مدت زمان اقامت تحصیلی خود جویای شغل مورد نظرتان باشید تا از میزان دغدغه فکری شما برای دریافت اقامت این کشور، کاسته شود. همچنین با تحصیل به زبان اوکراینی، شما تسلط بیشتری به این زبان پیدا کرده و می‌توانید ارتباط موثرتری با افراد اجتماع برقرار کنید. در نتیجه همه این‌ها، قطعا مسئله پیدا کردن شغل و کار کردن در این کشور تا حدودی برای‌تان راحت خواهد شد.

جمع‌بندی

سالانه کشور اوکراین پذیرای مهاجران زیادی از شیوه‌های مختلف، علی‌الخصوص مهاجرت تحصیلی می‌باشد. البته از متقاضیان بسیار زیاد جهت سرمایه‌گذاری و مهاجرت از این طریق به این کشور نباید غافل شد.‌ سطح امنیت بالا و نرخ پایین فساد در این کشور، باعث شده تا افراد زیادی سرمایه‌های وسیع خود را با خیال راحت در این کشور قرار داده و از این طریق به اقامت دائم آن دست یابند. به هرحال مهاجرت تحصیلی و کسب اقامت از این طریق، همچنان به عنوان یکی از بی‌خطر‌ترین و ایمن‌ترین روش‌های مهاجرتی به حساب می‌آید.

اگر قصد دارید تا در کشوری ایمن، با ثبات در زمینه اقتصادی و دارای بازار کار مناسب تحصیل کنید، اوکراین را به عنوان یک گزینه طلایی به شما پیشنهاد می‌دهیم. جهت کسب اطلاعات تخصصی و آشنایی جزئی‌تر با انواع روش‌های مهاجرتی و بررسی دقیق‌تر شرایط سنی تحصیلی در اوکراین، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید و اطلاعات لازم متناسب با شرایط فردی و شخصی خود را از این مجموعه متخصص دریافت کنید.

اسکرول به بالا