071-91009294  | 021-88724227  |

مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک

مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

آلمان و دانمارک هر دو از کشورهای پرطرفدار اروپایی در عرصه مهاجرت هستند. این دو کشور که با یکدیگر نیز هم‌مرز می‌باشند، شرایط زندگی نسبتا مشابهی دارند. آلمان و دانمارک از شادترین و مرفه‌ترین کشورها به شمار می‌آیند. اقتصاد باثبات، امنیت در جامعه و وضعیت مناسب بهداشت، از امتیازات مثبت زندگی در این دو کشور هستند. اگر شما نیز از متقاضیان مهاجرت به آلمان و  اروپا هستید و نمی‌دانید کدام کشور شرایط مناسب‌تری دارد، با تحقیق و مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک به نتایج مطلوبی دست خواهید یافت.

مقایسه کشورهای آلمان و دانمارک

مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک
کپنهاگ – دانمارک

دانمارک با عنوان رسمی پادشاهی دانمارک، کشوری در شمال اروپا است که پایتخت آن شهر “کپنهاگ” می‌باشد. زبان رسمی کشور دانمارکی است؛ اما عموم مردم به زبان آلمانی نیز مسلط هستند. کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، یکی از قطب‌های اقتصادی مهم در اروپا می‌باشد. پایتخت آلمان شهر برلین بوده و یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق این کشور است. افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید به مقایسه این کشور با سایر کشور ها نیز بپردازند.

دانمارک کشوری در مناطق اسکاندیناوی است و 43000 کیلومترمربع وسعت دارد. این سرزمین از لحاظ مساحت، هفتمین کشور بزرگ اروپایی محسوب می‌شود و از بخش جنوبی، با آلمان هم‌مرز است. آلمان در بخش‌هایی از اروپای غربی و مرکزی قرار گرفته و از نظر مساحت، جایگاه 62 را در بین تمامی کشورهای دنیا کسب کرده است.

بیشتر مناطق کشور دانمارک، در مجاورت با سواحل قرار دارند و همچنین بخش‌های بزرگی از کشور را، زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهند. این درحالی است که آلمان بیشتر سرسبز بوده و دارای دشت‌ها و جنگل‌های فراوان است. اگر علاقه‌مند به کوه‌نوردی هستید، کشور آلمان برای شما مناسب‌تر است، چون دانمارک کشوری با زمین‌های پست و کم‌ارتفاع می‌باشد.

مقاله مرتبط جهت کسب اطلاعات بیشتر: هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

مقایسه اقتصاد در آلمان و دانمارک

کشور آلمان از مهم‌ترین راس‌های اقتصادی در اروپا و همچنین یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های منطقه می‌باشد. در این کشور نوآوری و تکنولوژی در بالاترین سطوح خود قرار دارند و درصد فساد در امور تجاری و کاری تقریبا صفر است. نرخ بیکاری در این کشور حدود 6% کل جمعیت است. صنعت خودروسازی در آلمان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

کشور دانمارک به همراه 3 کشور اروپایی دیگر، به عنوان مناطق نمونه‌ بدون فساد کاری در اروپا، معرفی شده‌اند. با این حال، دانمارک جزو کشورهایی است که از واحد پولی یورو استفاده نمی‌کنند و این امر باعث رکود اقتصادی شدید آن شده است. این کشور از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون با چنین سقوط اقتصادی مواجه نشده بود. اقتصاد این کشور بیشتر بر روی صادرات مواردی چون: کالاهای پزشکی، کشتی و نفتکش و فراورده‌های لبنی و گوشتی پابرجا است.

در صورتی که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید باید با اقتصاد ابن کشور آشنا شده و ان را با سایر کشور ها مقایسه نمایید.

مقایسه فرهنگ زندگی در آلمان و دانمارک

مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک
برلین – آلمان

دانمارکی‌ها به تعادل در زندگی اعتقاد دارند و وقت‌شناسی در این کشور برای مردم بسیار مهم است. همچنین برابری اجتماعی در جوامع این کشور بسیار دیده می‌شود. مردم کشور آلمان نیز به همین سبک زندگی می‌کنند؛ اگرچه در برخی از طبقات اجتماعی آن، گاها نژادپرستی دیده می‌شود.

خطاب به متقاضیانی که به امور ورزشی علاقه‌مند هستند؛ هردوی این کشورها در امور ورزشی از پیشروهای منطقه می‌باشند! کشور آلمان به ورزش فوتبال و اتومبیل‌رانی توجه بسیاری دارد و با تلاش‌های مداوم قهرمانان این دو رشته، افتخارات بسیاری در سطوح ملی و بین‌المللی آفریده است. کشور دانمارک علاوه بر این دو رشته به دوچرخه‌سواری، قایق‌رانی، هندبال و ژیمناستیک نیز علاقه دارد. در واقع دوچرخه‌سواری از ورزش‌های روزمره در دانمارک است. به طوری که می‌توانید دوچرخه‌سواران بسیاری را در مدت ساعات ترافیک، درحال رفتن به مدرسه، سرکار یا منزل مشاهده کنید.

مقاله مرتبط جهت کسب اطلاعات بیشتر: جاذبه‌های گردشگری کشور آلمان

آداب و رسوم هدیه دادن

هدیه دادن در مناسبت‌های مختلف مانند؛ عیدها و کریسمس در کشور دانمارک و آلمان، بسیار مرسوم است و مردم از این طریق محبت و احترام خود را به اطرافیان نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید به عنوان هدیه، یک دسته گل برای میزبان خود تهیه کنید، دقت کنید که باید آن را قبل از مراسم اصلی به شخص مورد نظر بفرستید. گل مورد علاقه دانمارکی‌ها، گل وحشی است. درحالی که آلمانی‌ها به گل رز زرد علاقه زیادی دارند.

آداب مهمانی و غذا خوردن

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، دانمارکی‌ها به سر وقت بودن امور اهمیت بسیاری می‌دهند. این موضوع در مورد مهمانی رفتن نیز صدق می‌کند. هنگام وارد شدن به خانه میزبان با کفش، ابتدا از او اجازه بگیرید. در چیدن میز شام همکاری کنید و سپس منتظر بمانید تا شما را به صندلی‌تان راهنمایی کنند. در پایان، غذای خود را کاملا تمام کنید و سپس انتهای قاشق و چنگال را به سمت راست در ظرف قرار دهید.

آداب مهمانی در کشور آلمان نیز نسبتا به همین صورت می‌باشد. حتما توجه داشته باشید که زودتر از موعد مشخص شده، در محل حاضر نشوید. سر میز به هیچ عنوان پیش از میزبان شروع به غذا خوردن نکنید. آرنج خود را بر روی میز قرار ندهید و با صدا غذا نخورید. فردای روز مهمانی می‌توانید به نشانه احترام و تشکر، نوشته یا کارت پستال زیبایی را برای میزبان بفرستید.

آداب و فرهنگ محل کار

سر وقت حاضر شدن در محل کار برای کارفرماهای آلمانی و دانمارکی بسیار مهم خواهد بود. دقت داشته باشید که موقعیت شغلی خود را با افزایش دفعات تاخیر به خطر نیاندازید. اگر به مشکل مهمی برخورد کردید که باعث تاخیر چند دقیقه‌ای شما شد، حتما از طریق تماس تلفنی به کارفرمای خود اطلاع دهید.

مقاله مرتبط: مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت

در کشور آلمان، استخدام افراد با توجه به سابقه تحصیلی و کاری آن‌ها است. پس رزومه خود را تکمیل نمائید. در اداره‌ها و شرکت‌های کشور آلمان، امور مختلف مکتوب و ثبت می‌شوند و همه چیز با تاریخ دقیق در بایگانی نگه‌داری می‌شود. از این موضوع تعجب نکنید زیرا در کشورهای اروپایی بسیار عادی است.

تاریخ و ساعت قرار ملاقات‌های کاری، از یک یا دو هفته قبل باید تعیین شوند. نکته دیگری که باید حتما در ذهن نگه‌دارید، این است که این ملاقات‌ها تنها به زبان آلمانی صورت خواهند گرفت. پس به فکر افزایش دادن مهارت زبان آلمانی خود باشید. در نهایت اینکه، لغو جلسات در لحظه آخر بی‌احترامی تلقی می‌شود و در آینده باعث تزلزل ارتباطات کاری بین طرفین خواهد شد.

زندگی در آلمان و دانمارک، هر کدام ویژگی‌‌های مثبت خود را دارند و از بسیاری جهات مثل؛ امنیت در جامعه، سبک زندگی مردم، اختلاف طبقاتی کم در اجتماع و برخورداری از سیستم آموزشی باکیفیت، شبیه به هم هستند. یکی از دلایل این موضوع، هم‌مرز بودن و نزدیک بودن محل جغرافیایی دو کشور به یکدیگر است. اگر شما نیز از متقاضیان مهاجرت به این دو کشور اروپایی هستید، می‌توانید با مقایسه زندگی در آلمان و دانمارک از زوایای دیگر، انتخاب خود را راحت‌تر کنید. همچنین می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

مقاله مرتبط: مقایسه آلمان و کانادا برای مهاجرت

اسکرول به بالا