071-91009294  | 021-88724227  |

چگونگی اپلای دانشگاه های فرانسه + ددلاین دانشگاه ها

اپلای فرانسه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور فرانسه همواره به دلیل داشتن فرهنگ، هنر، تاریخ و ادبیات غنی مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین الملل برای تحصیل قرار گرفته است. دانشجویانی که فرانسه را به عنوان کشور مقصد خود انتخاب می کنند، علاوه بر دریافت آموزش با کیفیت و مقرون به صرفه در دانشگاه های معتبر جهانی، زندگی در یکی از خارق العاده ترین کشورهای جهان را تجربه می کنند. در سال های اخیر، فرانسه به عنوان یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت تحصیلی به ویژه در میان ایرانیان شناخته می شود. نکته مثبت در خصوص تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه، شهریه های بسیار پایین این دانشگاه ها برای دانشجویان بین الملل است.

نکته دیگری که اکثر متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فرانسه در خصوص آن سوالاتی دارند، اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه های فرانسه است. در این مورد باید گفت که سیستم آموزشی فرانسه از استانداردهای آموزشی بولونیا تبعیت می کند و مدارک دانشگاه های دولتی این کشور در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود. بر اساس سیستم آموزشی بولونیا، دانشجویان در مقاطع مختلف می بایست تعداد مشخصی واحد درسی را بگذرانند که به ترتیب برای دوره کارشناسی 180 واحد، کارشناسی ارشد 120 واحد و دکترا 120 واحد درسی است.

شرایط ثبت نام در دانشگاه های دولتی فرانسه
شرایط ثبت نام در دانشگاه های دولتی فرانسه

در خصوص زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه می توان گفت که تقریبا در 90 درصد از دانشگاه های این کشور، آموزش ها به زبان فرانسه ارائه می شود؛ بنابراین متقاضیان تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور، می بایست به منظور اخذ پذیرش مدارکی مبنی بر اثبات توانایی های زبان فرانسه ارائه کنند. افرادی که می خواهند در دانشگاه های دولتی فرانسه ثبت نام کنند باید حداقل مدرک B2 زبان فرانسه را ارائه دهند.

در این مقاله سعی داریم برای افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه دارند البته از طریق تحصیل توضیجاتی تکمیلی ارائه دهیم تا با اطلاعات بیشتر و نگاهی دقیق تر برای این کار اقدام نمایند تا با کمترین ریسک بتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

 اپلای دانشگاه های فرانسه

فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین الملل شناخته می شود. کیفیت بالای آموزش، هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی لذت بخش فرانسوی همگی از مزایای تحصیل در این کشور منحصر به فرد هستند. در جواب این سوال که چگونه برای بهترین دانشگاه های فرانسه اپلای کنیم؟ باید گفت مراحل مشخصی برای اپلای دانشگاه های فرانسه وجود دارد. در گام اول متقاضیان می بایست دانشگاه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید. پس از اینکه دانشگاه و رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کردید، زمان آن رسیده که مدارک مورد نیاز برای تحصیل را برای دانشگاه ارسال کنید. متقاضیان بین الملل به طور همزمان می توانند حداکثر برای سه دانشگاه فرانسه درخواست دهند. هر چند که الزامات ورود در دانشگاه های فرانسه با یکدیگر متفاوت است، اما برخی از مدارک پذیرش در اکثر موسسات آموزشی این کشور مشترک هستند. با مراجعه به سایت دانشگاه انتخابی از جزییات مدارک مورد نیاز برای رشته تحصیلی خود مطمئن شوید.

برخی از دانشگاه های دولتی فرانسه تنها به سوابق تحصیلی متقاضیان برای پذیرش اکتفا می کنند؛ در حالیکه برای پذیرش در برخی از دانشگاه ها علاوه بر مدارک تحصیلی به شرکت در آزمون ورودی و ارائه توصیه نامه، انگیزه نامه، ریز نمرات و مصاحبه حضوری مورد نیاز است. در برخی از رشته های پرتقاضا مانند تحصیل پزشکی در فرانسه الزامات پذیرش خاصی وجود دارد. ارائه مدرک زبان یکی از الزامات اصلی پذیرش در دانشگاه های دولتی فرانسه است. بعضی از دانشگاه های این کشور دوره های زبان فرانسه را برای متقاضیان ارائه می کنند و پس از تکمیل دوره دانشجویان می توانند وارد دانشگاه شوند. موسسه حقوقی میرداماد با بیش از 10 سال تجربه و همکاری با بهترین موکلان و مشاوران مهاجرتی در سراسر ایران، شما را در تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به فرانسه همیاری می کند.

شما می توانید اقدام به تحصیل در کالج های فرانسه نمایید و در صورت نیاز به مشاوره در این خصوص با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

ددلاین دانشگاه های فرانسه

حدود 25 میلیون دانشجو در موسسات آموزش عالی فرانسه در مقاطع مختلف تحصیل می کنند که حدود 12 درصد از جمعیت دانشجویی این کشور را دانشجویان بین الملل تشکیل داده اند. محیط آموزشی متنوع و تعاملی، آموزش با کیفیت بالا و اعتبار مدارک تحصیلی فرانسه، این کشور را به یک مقصد مطمئن برای دانشجویان بین الملل تبدیل کرده است. سیستم دانشگاهی فرانسه از از بیش از 3500 موسسه دولتی و خصوصی و همچنین 200 موسسه بازرگانی و مهندسی تشکیل شده است. دانشگاه های فرانسه بر اساس سیستم اروپایی بولونیا (Bologna) مطابق با نظام آموزشی اروپا (ECTS) سه نوع مدرک تحصیلی ارائه می کند. این مدارک شامل مدرک کارشناسی ( دوره سه ساله)، مدرک کارشناسی ارشد ( دوره پنج ساله) و مدرک دکترا ( دوره هشت ساله) می شود. فرم ها کلاس های دانشگاهی نیز به دو نوع cours magistraux – تئوری و  travaux dirigés و travaux pratiques که کار عملی و آزمایشگاهی است تقسیم می شود.

ماه سپتامبر، شروع سال تحصیلی در کشور فرانسه و ماه ژوئن پایان سال تحصیلی در این کشور است. دانشگاه های فرانسه در طول ماه های جولای و آگوست به طور کامل تعطیل هستند و هیچ فعالیت آموزشی در موسسات آموزش عالی این کشور صورت نمی گیرد. زمان اپلای برای دانشگاه های دولتی فرانسه برای ترم پاییز معمولا 1 فوریه تا 1 آوریل است. البته به این نکته توجه داشته باشید که زمان ارائه درخواست در دانشگاه ها و دوره ها متفاوت است، در نتیجه قبل از ارائه درخواست حتما از تاریخ دقیق آن مطلع شوید.

ددلاین دانشگاه های فرانسه
شروع و پایان سال تحصیلی در کشور فرانسه

فرایند DAP (Demande d’Admission Préalable) برای تمام دانشجویان بین الملل که می خواهند برای سال اول کارشناسی (Licence 1)، PASS و برنامه های L.AS ( سال اول پزشکی ) یا برنامه های معماری ( در تمام سطوح) درخواست دهند، اعمال می شود. متقاضیان بین الملل DAP می بایست از طریق پلتفرم آنلاین Etudes en France درخواست خود ارائه دهند. داوطلبان می توانند برای حداکثر سه برنامه تقاضا دهند.

پروسه  HDAP (Hors Demande d’admission préalable) شامل دانشجویان بین المللی می شود که می خواهند برای سال دوم یا سوم برنامه های کارشناسی (Licence 2 and 3) یا برنامه های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) درخواست دهند. متقاضیان HDAP  می بایست از طریق پلتفرم آنلاین Etudes en France درخواست خود را ارائه دهند. داوطلبان می توانند برای حداکثر هفت برنامه تقاضا دهند.

به این نکته توجه داشته باشید که برخی از موسسات آموزش عالی فرانسه به پلتفرم Etudes en France متصل نیستند. به منظور درخواست برای این دانشگاه ها، متقاضیان می بایست مستقیما از طریق وب سایت موسسه درخواست دهند.

افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های هنری در فرانسه هستند، باید به این مسئله دقت کنند که مراحل درخواست و ددلاین دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت است. در ادامه ددلاین برنامه های مختلف در فرانسه ارائه شده است:

 • متقاضیان DAP
 • 1 اکتبر 2022: شروع درخواست پذیرش در پلتفرم Etudes en France platform
 • 15 دسامبر 2022: ددلاین ارسال درخواستها
 • 30 آوریل 2023: ددلاین موسسات آموزش عالی فرانسوی برای پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان
 • 31 مه 2023: ددلاین متقاضیان برای پذیرش
 • متقاضیان DAP در معماری
 • 1 اکتبر 2022: شروع درخواست پذیرش در پلتفرم Etudes en France platform
 • 15 دسامبر 2022: ددلاین ارسال درخواستها
 • 30 آوریل 2023: ددلاین موسسات آموزش عالی فرانسوی برای پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان
 • 31 مه 2023: ددلاین متقاضیان برای پذیرش
 • متقاضیان HDAP
 • 1 اکتبر 2022: شروع درخواست پذیرش در پلتفرم Etudes en France platform
 • 1 ژانویه 2023: ددلاین ارسال درخواستها
 • 30 آوریل 2023: ددلاین موسسات آموزش عالی فرانسوی برای پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان ( دانشجویان تا این تاریخ از دانشگاه هایی که برای آنها درخواست داده اند، پاسخ دریافت می کنند.)
 • 31 مه 2023: ددلاین متقاضیان برای پذیرش

نحوه اپلای دانشگاه های فرانسه

نحوه اپلای برای دانشگاه های فرانسه یک موضوع بزرگ برای تمام افرادی است که می خواهند در این کشور تحصیل کنند. با توجه به اینکه سیستم اپلای کردن برای موسسات آموزش عالی فرانسه کمی پیچیده است و همچنین پذیرش در دانشگاه های این کشور کاملا رقابتی است باید گفت که آشنایی با سیستم درخواست در فرانسه یک موضوع مهم است. با بیش از 3500 دانشگاه دولتی و خصوصی در فرانسه، این کشور مجموعه ای باور نکردنی از برنامه های تحصیلی را ارائه می کند.

برای بسیاری از دانشجویان بین الملل که به برنامه های تخصصی و خاص علاقه دارند، فرانسه بهترین مقصد است. انتخاب رشته تحصیلی مهم ترین و شاید سخت ترین مرحله تحصیل در فرانسه باشد. رشته تحصیلی آینده شغلی و زندگی افراد را مشخص می کند. اینکه چه رشته ای را انتخاب کنید به علایق و چشم اندازی که برای آینده خود متصور کرده اید متفاوت است. انتخاب با شماست. پس از انتخاب رشته تحصیلی می بایست دانشگاه هایی که رشته مورد نظر شما را ارائه می دهند جستجو کنید.

حال وقت آن رسیده که درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنید. الزامات پذیرش در دانشگاه های فرانسه بسته به ملیت، اهداف آموزشی و سطح دانش متقاضیان متفاوت است. با توجه به اینکه جمع آوری مدارک مورد نیاز زمانبر است در اسرع وقت اقدام به اینکار کنید. زمانی که اطمینان حاصل کردید که تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده اید، می بایست درخواست خود را از طریق سایت رسمی دانشگاه ارسال کنید. علاوه بر این دانشجویان می توانند از طریق “Demande d’Admission Préalable – DAP ” برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه پذیرش اولیه یا را تکمیل کنند. در صورتی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های فرانسه شدید، دعوتنامه ای از طرف موسسه آموزش عالی برای شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت دعوتنامه می توانید با مراجعه به سفارت یا کنسولگری فرانسه برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید.

ددلاین دانشگاه های برتر فرانسه

زمانی که می خواهید برای تحصیل در کشور فرانسه درخواست دهید، اولین مسئله ای که باید چک کنید، ددلاین دانشگاه های فرانسه است. شما می بایست درک درستی از روش ها و مراحل صحیح پذیرش داشته باشید تا با تاخیر درخواست خود را ارائه نکنید. کیفیت آموزش ارائه شده در دانشگاه های برتر آلمان دانشجویان زیادی را از سراسر جهان جذب این مراکز کرده است. با توجه به اینکه پذیرش در دانشگاه های برتر فرانسه کاملا رقابتی است، توصیه می شود در اسرع وقت درخواست خود را ارائه کنید. در ادامه ددلاین دانشگاه های برتر فرانسه ارائه شده است:

 • دانشگاه PSL

این دانشگاه در دل پاریس واقع شده است که آن را به یک مکان محبوب برای ادامه تحصیل تحصیل تبدیل کرده است. دانشگاه PSL در رتبه اول دانشگاه های فرانسه و رتبه 51 دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه با بیش از 140 مرکز تحقیقاتی، به یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در فرانسه برای انجام تحقیقات پیشرفته تبدیل شده است.

برنامه های آموزشیتاریخ پذیرش
امور مالی ( فوق لیسانس)24 فوریه
حقوق ( فوق لیسانس)1 ژوئن
علوم کامپیوتر و داده( فوق لیسانس)9 مه
مدیریت7 مارس
آمار و مهندسی مالی13 ژوئن
ریاضیات تئوری و کاربردی27 ژوئن
علوم سیاسی1 ژوئن
 • دانشگاه اکول پلی تکنیک

دانشگاه Ecole Polytechnique یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در فرانسه شناخته می شود که در رتبه دوم دانشگاه های فرانسه و رتبه 68 جهانی قرار دارد. مهم ترین نکته در مورد دانشگاه اکول پلی تکنیک این است که طیف وسیعی از بورسیه ها و کمک های مالی را در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می دهد.

دوره کارشناسیددلاین درخواست
دوره اول7 سپتامبر تا 12 اکتبر 2022
دوره دوم30 نوامبر 2022 تا 30 ژانویه 2023
دوره سوم15 فوریه 2022 تا 21 مارس 2023
دوره کارشناسی ارشدددلاین درخواست
دوره اولاکتبر
دوره دومژانویه
دوره سوممارس
دوره چهارمآوریل

ددلاین دانشگاه های برتر فرانسه

 • دانشگاه سوربن

در سالهای اخیر دانشگاه سوربن به عنوان یکی از برترین موسسات آموزش عالی فرانسه در سطح جهانی شناخته می شود. این دانشگاه در رتبه 3 فرانسه و رتبه 83 جهان قرار دارد. بیش از 50.000 دانشجو در طیف وسیعی از رشته های تحصیلی از جمله هنر، پزشکی، مهندسی، علوم انسانی، علوم طبیعی و غیره تحصیل می کنند و میتواند انتخاب درستی برای تحصیل در فرانسه است و شما این گزینه را میتوانید به عنوان مقصد خود برای تحصیل در کشور فرانسه انتخاب کنید.

برنامه های تحصیلیددلاین ارائه درخواستآزمون ورودی

کارشناسی علوم کامپیوتر، علوم داده و هوش مصنوعی

کارشناسی فیزیک

3 ژوئیه 2022

8 فوریه 2022

14 مارس 2022

10 مه 2022

30 مه 2022

14 ژوئن 2022

7 ژوئیه 2022

کارشناسی اقتصاد و مدیریت

کارشناسی حقوق

10 ژوئیه 2022

14 مارس 2022

13 ژوئن 2022

کارشناسی فلسفه و جامعه شناسی10 ژوئیه 202218 ژوئن 2022
 • دانشگاه مرکزی پاریس

دانشگاه CentraleSupélec در رتبه 4 دانشگاه های فرانسه و رتبه 138 جهانی قرار دارد. اگرچه این دانشگاه به تازگی تاسیس شده است اما به سرعت در میان دانشگاه های رتبه برتر فرانسه قرار گرفته است. دانشگاه مرکزی پاریس یک مکان ایده آل برای دانشجویان رشته های مهندسی و علوم است. این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌های پیشرفته‌ای برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی در بخش های مهندسی، سیستم‌های تجاری، هوانوردی و غیره است. ددلاین درخواست در رشته های تحصیلی دانشگاه مرکزی پاریس با یکدیگر متفاوت است.

 • دانشگاه عالی لیون

دانشگاه École Normale Supérieure de Lyon به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های اروپا برای تحصیل در دوره های میان رشته ای شناخته می شود. بیش از 30 آزمایشگاه در محوطه دانشگاه قرار دارد که امکانات پیشرفته ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این مراکز تحقیقاتی برای دانشجویان علوم انسانی، علوم اجتماعی و دیگر رشته ها در دسترس است

برنامه های تحصیلیتاریخ درخواست
زبان، ادبیات، تمدن های باستانهفته سوم آگوست
فیلمسازیهفته سوم آگوست
اقتصاد پیشرفتههفته سوم مه
علوم زیستیاواسط ماه مه تا اواسط ماه ژوئن
ریاضیات پیشرفتهاواسط ماه مه تا اواسط ماه ژوئن
علوم کامپیوتراواسط ماه مه تا پایان ماه ژوئن
علوم زمین شناسیاواسط ماه مه تا پایان ماه ژوئن
علوم انسانیاواسط ماه مه تا پایان ماه ژوئن
 • دانشگاه پاریس

دانشگاه پاریس یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه در سطح جهانی است که فرصتهای شغلی عالی را برای فارغ التحصیلان خود در سراسر اروپا ایجاد می کند. این دانشگاه در رتبه 8 فرانسه و رتبه 261 جهان قرار دارد. این دانشگاه با بیش از 20 کتابخانه یک گنجینه عظیم از بهترین کتاب های جهان برای رشته های مختلف تحصیلی است. افرادی که می خواهند از طریق DAP برای دانشگاه پاریس درخواست دهند از تاریخ 1 اکتبر تا 15 دسامبر هر سال می توانند اطلاعات خود را در این پورتال ثبت کنند.

ددلاین رشته پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه

دلایل متعددی وجود دارد که دانشجویان بین الملل به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه هستند. یکی از مهمترین این دلایل وجود دانشگاه های برتر فرانسه است که در سراسر جهان شناخته شده هستند. دانشگاه های فرانسه همواره به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و منحصر به فرد مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. با توجه به درخواستهای زیادی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه وجود دارد، انتخاب متقاضیان این رشته پرطرفدار بسیار گزینشی است. از همین رو دانشجویان بین الملل می بایست درخواست خود را در اسرع وقت برای دانشگاه ارسال کنند. اگرچه ددلاین درخواست برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه در هر موسسه با یکدیگر متفاوت است، اما به طور کلی متقاضیان بین الملل می توانند درخواست خود را بین ماه مه تا ژوئن برای دانشگاه ارسال کنند. دانشگاه های فرانسه معمولا تا پایان ماه آگوست نتایج پذیرش را برای متقاضیان ارسال می کنند.

( عکس: اپلای دانشگاه های فرانسه)

مدارک مورد نیاز برای اپلای دانشگاه های فرانسه

مدارک مورد نیاز برای اپلای دانشگاه های فرانسه بسته به ملیت، سطح تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت است.  هر دانشگاه مدارک و الزامات خود را برای پذیرش دانشجویان بین الملل اعمال می کند. شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه انتخابی از الزامات پذیرش در رشته تحصیلی خود مطلع شوید. پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز می بایست آنها را به زبان فرانسه ترجمه و سپس ارسال کنید. به طور کلی اکثر موسسات آموزش عالی فرانسه برای اپلای به مدارک زیر نیاز دارند:

 • تکمیل فرم درخواست و امضا توسط مقامات رسمی
 • پاسپورت
 • عکس
 • سوابق تحصیلی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اثبات توانایی های زبان فرانسوی یا انگلیسی ( بسته به زبان تدریس در برنامه انتخابی )
 • پرداخت هزینه های درخواست

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا به مدارکی بیشتری همچون گواهی تولد، اثبات تمکن مالی و بیمه نیاز دارند. البته به این نکته توجه داشته باشید که هر برنامه ممکن است مدارک اضافی مخصوص به خود را داشته باشد.

بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای کردن در فرانسه

کشور فرانسه در بسیاری از رشته های تخصصی و آکادمیک مانند هنر، سیاست، فلسفه، تکنولوژی، فشن، علوم پایه و اقتصاد در سراسر جهان شناخته شده است. علاوه بر این، برخی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های فرانسه همچون رشته های فناوری اطلاعات، تجارت، امور مالی، علوم کامپیوتر، هتلداری، هنر، فشن، فیلمسازی، علوم سیاسی و اقتصاد از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر رشته ها برخوردار هستند. در ادامه بهترین رشته های تحصیلی برای اپلای کردن در فرانسه ارائه شده است:

 • هنر

با توجه به جایگاه ویژه کشور فرانسه در تاریخ هنر، رشته هنر به یکی از پرطرفدارترین برنامه های تحصیلی در فرانسه تبدیل شده است. فرانسه به دلیل داشتن بهترین موزه ها و گالری های هنری همچون لوور، مرکز هنر ژرژ پمپیدو و مونمارتر در جهان شناخته شده است. سالانه میلیون ها گردشگر به فرانسه سفر می کنند و هزاران شغل در صنعت هنر ایجاد می کنند. برخی از مشاغل برای فارغ التحصیلان رشته هنر در فرانسه شامل مرمت آثار باستانی، عکاسی و طراحی گرافیک می شود.

 • تجارت بین الملل

تجارت بین الملل یکی دیگر از رشته هایی است که در فرانسه از محبوبیت بالایی برخوردار است. این رشته تحصیلی شیوه ها و تئوری های مختلف تجارت در سطح جهانی را ارائه می دهد. این اصول شامل مهارت های مدیریت، تفکر استراتژی، برقراری ارتباط و تصمیم گیری صحیح می شود. دانشجویان بین الملل که تجارت بین الملل را برای تحصیل انتخاب می کنند مبانی امور مالی، بازاریابی، منابع انسانی و نحوه مدیریت یک کسب و کار را فرا می گیرند.

 • فشن

زمانی که صحبت از فشن و مد می شود همه می دانیم که فرانسه بهترین مکان برای تحصیل در این رشته است. از همین رو دانشجویان بین الملل زیادی خواستار تحصیل در این رشته تحصیلی در فرانسه هستند. دانشگاه ها و موسسات آکادمیک فرانسه برترین برنامه های آموزشی همچون منسوجات و پارچه ها، تکنیک های دوخت و دوز و روش های طراحی را ارائه می دهند. روش های تدریس در موسسات آموزش عالی فرانسه همچنین محیط آموزشی خلاقانه ای را برای دانشجویان فراهم می کند.

 • بیوتکنولوژی

بیوتکنولوژی یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در فرانسه است. صنعت بیوتکنولوژی به عنوان یکی از موفق ترین صنایع در فرانسه شناخته می شود و بیش از 20000 موقعیت شغلی را برای متخصصان این رشته ارائه می دهد. بنابراین اگر دنبال شغلی پردرآمد پس از فارغ التحصیلی در فرانسه هستید، رشته بیوتکنولوژی یک انتخاب ایده آل است.

 • امور مالی

با توجه به اینکه در حال حاضر فرانسه یکی از مقاصد برتر جهانی برای متخصصان بانکداری است، امور مالی نیز یکی از بهترین رشته های تحصیلی این کشور شناخته می شود. دانشگاه های فرانسه آموزش جامعی را در زمینه امور مالی از جمله مدیریت پورتفلیو و شناخت ریسک بازار های مالی را ارائه می دهند. دانشجویان با یادگیری این موضوعات تخصصی شانس بالایی برای استخدام در مراکز مالی بین المللی دارند.

اسکرول به بالا