071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به هندوستان 2023

مهاجرت تحصیلی به هندوستان

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور هندوستان واقع در جنوب آسیا و دومین کشور پرجمعیت جهان می باشد هندوستان از جمله کشورهایی می باشد که از نظر علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و امکانات بسیار خوبی جهت تحصیل در اختیار دانشجویان قرار می گیرد در عین حال هزینه های تحصیل در هندوستان نسبت به کشورهای دیگر بسیار کمتر می باشد از این رو متقاضیان بیشتری نسبت به دیگر کشوها دارد. اغلب دانشگاه های هندوستان از اعتباری بین المللی برخوردارند و دارای رتبه جهانی کمتر از 100 می باشند. اگر شما هم یکی از متقاضیان ادامه تحصیلات در هندوستان هستید می توانید با مراجعه به موسسات اعزام دانشجو نسبت به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی هندوستان را دریافت نمایید.

 

تحصیل دندانپزشکی در هندوستان

تحصیل پزشکی در هندوستان

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به هندوستان

تحصیل در هندوستان ممکن است برای برخی از افراد به دلیل جمعیت بسیار بالا دلهره آور باشد اما ما به شما این نوید را می دهیم که شما با تحصیل در هندوستان این فرصت را دارید که در یکی از هیجان انگیزترین کشورها به زندگی و تحصیل بپردازید و با ملیت های مختلف آشنا شوید البته لازم به ذکر است که کشور هندوستان پیشرفت های چشمگیری در رابطه با آموزش و پرورش داشته است و مکانی ایده آل برای تحصیل می باشد.
تحصیل در هندوستان از قدمت بسیار بالایی برخوردار است و مدارک دانشگاهی هندوستان دارای درجه و اعتبار جهانی می باشد. زبان تدریس در مدارس و دانشگاه های هندوستان انگلیسی می باشد از این رو تسلط داشتن به زبان انگلیسی الزامی می باشد.

انواع دانشگاه های هندوستان

کشور هندوستان دارای 4 نوع دانشگاه می شود که عبارتند از:
1) دانشگاه های مرکزی : دانشگاه های مرکزی هندوستان مستقیما توسط دولت ملی نظارت می شوند.
2) دانشگاه های دولتی : در دانشگاه های دولتی برنامه های درسی دانشگاه ها از سمت دولت محلی تعیین می شود.
3) دانشگاه های خصوصی : داین دانشگاه ها به وسلیه افراد و به صورت شخصی اداره می شوند.
4) مراکز بین دانشگاهی : این مراکز از سمت آموزش و پرورش هندوستان اطلاعات و امکانات مربوط به دانشگاه ها را به اشتراک می گذارند.
تحصیل در مقاطع مختلف هندوستان
برای تحصیل در هندوستان در مقطع لیسانس داشتن مدرک دیپلم دبیرستان الزامی است. مقطع لیسانس در اغلب رشته های دانشگاهی 3 سال به طول می انجامد اما این مقطع تحصیلی برای رشته های داروسازی 6 سال و برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی حدود 5 سال به طول می انجامد.
تحصیل در هندوستان در مقطع فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد و شرایط خاصی برای پذیرش ندارد اما تسلط دانشجویان به زبان انگلیسی الزامی است زیرا تمامی دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.
مقطع دکترا در دانشگاه های هندوستان 2 تا 4 سال به طول می انجامد که این زمان با توجه به پشتکار دانشجو و رشته تحصیلی متغیر می باشد. در مقطع دکترا در اغلب دانشگاه های هندوستان از دانشجویان شهریه دریافت نمی شود اما در تعدادی از دانشگاه ها مبلغی حدود 2000 دلار در سال از دانشجویان دریافت می شود.

ویزاهای اخذ شده

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هندوستان

تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های هندوستان بیشترین متقاضی را نسبت به رشته های دیگر دارد. دانشجویان جهت تحصیل در هندوستان در رشته های پزشکی علاوه بر شهریه سالانه دانشگاه میبایست مبلغی جهت ثبت نام و ورودی دانشگاه نیز پرداخت نمایند که این هزینه ها تنها در سال اول از دانشجویان دریافت می شود. آن دسته از دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در هندوستان و در رشته های پزشکی هستند حتما میبایست مدرک دیپلم تجربی را داشته باشند.

تحصیل در هندوستان در رشته های پزشکی شامل 3 مقطع مهم می باشد:
1) علوم پایه : علوم پایه در رشته های پزشکی شامل 5 ترم می باشد البته برخی از دانشجویان ممتاز می توانند این مقطع تحصیلی را طی 4 ترم به پایان برسانند. در این مقطع دانشجویان میبایست دروس پایه پزشکی همچون: میکروب شناسی، بیوشیمی، بافت شناسی و… را پاس کنندو در پایان یک امتحان جامع از دانشجویان گرفته می شود و دانشجویان با قبولی در امتحانات می توانند وارد مقطع تحصیلی بعدی شوند.

2) فیزیولوژی : مقطع لیزیولوژی شامل 2 ترم تحصیلی می باشد و در این مقطع دانشجویان با مفاهیم بیماری ها و علت به وجود آمدن برخی از بیماری ها آشنا می شوند و البته اطلاعاتی راجع به داروهای مربوط به هر بیماری را فرا می گیرند.

3) کارورزی : مقطع کارورزی برای دانشجویان رشته های پزشکی حدود 8 ماه به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع intern نامیده می شوند و دوره های کارورزی را در بیمارستان ها به پایان می رسانند. دانشجویان پس از به پایان رساندن دوره کارورزی خود میبایست در مناطقی که از جانب دانشگاه تعیین می شود مشغول به فعالیت شوند و پس از گذراندن این دوره می توانند در امتحان تخصص شرکت کرده و در رشته هایی همچون : جراحی، ارتوپدی، داخلی و … به تحصیلات خود ادامه دهند.
تحصیل در رشته پزشکی عمومی مستلزم داشتن مدرک دیپلم تجربی و دارا بودن 50% از نمره کل می باشد. تحصیل در این مقطع 5/5به طول می انجامد.
اولین دانشگاه دولتی و چند رشته ای در جنوب آسیا دانشگاه کلکته واقع در شهر کلکته می باشد. این دانشگاه با بیش از 150 سال قدمت به عنوان مرکز باالقوه تعالی نامیده شده. دانشگاه کلکته دارای چندین دانشکده و کالج در شهر کلکته و حومه آن می باشد. دانشکده های دانشگاه کلکته عبارتند از: کشاورزی، هنر، تجارت، مدیریت کسب و کار، آموزش، مهندسی و فناوری و موسیقی.
متقاضیان ادامه تحصیل در هندوستان جهت اقامت می توانند از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنند یا به صورت شخصی منزلی را اجاره کنند که البته اغب دانشجویان ترجیح می دهند 3 تا 4 دانشجو با هم یک منزل را اجاره کنند که از نظر هزینه به صرفه تر می باشد. هزینه های زندگی در هندوستان با توجه به نحوه زندگی هر شخص و هزینه های مربوط به مسکن، رفت و آمد، خوراک و … متفاوت است اما به صورت کلی می توان گفت هزینه زندگی در شهرهای کوچک حدود 250 تا 320 دلار در ماه و در شهر های بزرگ حدود 350 تا 600 دلار در ماه می باشد.


کار دانشجویی در حین تحصیل در هندوستان می توان گفت غیر ممکن است زیرا کشور هندوستان با وجود جمعیت زیاد با کمبود کار مواجه است تنها کسانیکه دارای ویزای کاری هندوستان هستند اجازه کار در این کشور را دارند اما در برخی مواقع ممکن است برای دانشجویان نیز کار باشد اما با حقوقی بسیار کم به همین دلیل اغلب دانشجویان تمایلی برای کار ندارند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی هندوستان

• کپی و اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
• ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات
• ارائه ضمانت نامه مالی
• گواهی اشتغال به کار دانشجو یا یکی از والدین
• عکس 4*6
• کپی و اصل شناسنامه

اخبار های مرتبط

تحصیل در هند

تحصیل در هند

در این مقاله خواهیم کوشید تا مطالبی درباره تحصیل در هند را شرح دهیم. برای آگاهی از جزئیات بیشتر و

مشاهده
تحصيل در هند

تحصيل در هند

[vc_row][vc_column width=”3/4″][vc_column_text font_size=”18″] در حال حاضر دانشجویان بسیاری از کشورهای دیگر تحصيل در هند را انتخاب می کنند زیرا هند دانشجویان

مشاهده

اسکرول به بالا