071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به قبرس 2023

مهاجرت تحصیلی به قبرس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

امروزه افراد در سراسر دنیا خواهان مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن می باشند و البته یکی از سریع ترین و پرطرفدارترین انواع مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. کشور قبرس کشوری جزیره ای واقع در شرق دریاس مدیترانه می باشد که به دو بخش اصلی تقسیم می شود: قبرس شمالی که بخش ترک نشین قبرس است و بخش یونانی نشین؛ در هر دو بخش زبان رسمی مردم ترکی و یونانی می باشد. کشور قبرس به دلیل امنیت اجتماعی بالا و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی یکی از انتخابات افراد جهت ادامه تحصیل می باشد. دانشگاه های قبرس از اعتباری بین المللی برخوردارند و با دانشگاه های معتبر جهان ارتباط مستقیم دارند از این رو همه ساله افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی تحصیل در قبرس می باشند.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی در قبرس

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به قبرس

تحصیل در قبرس در دانشگاه های دولتی مستلزم قبولی در امتحانات ورودی دانشگاه ها می باشد اما پذیرش دانشجو در دانشگاه های خصوصی راحت تر می باشد. دروس در دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شوند از این رو متقاضیان تحصیل در قبرس می بایست با زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشند. تنها دانشگاه قبرس که دروس در آن به زبان یونانی ارائه می شود دانشگاه قبرس است که البته برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند کلاس های آموزشی زبان یونانی برگذار می شود.

مهاجرت تحصیلی به قبرس

تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و لازمه ی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس دانشگاه های قبرس داشتن مدرک دیپلم دبیرستان می باشد. در این مقطع تحصیلی دانشجویان می توانند از میان طیف گسترده رشته های تحصیل رشته مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به تحصیلات خود ادامه دهند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع فوق لیسانس 1 تا 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع تحصیلی موظف به ارائه پایان نامه و دفاع از آن می باشند.

تحصیل در مقطع دکتری در قبرس

مقطع دکترا در دانشگاه های قبرس متقاضیان بسیار زیادی دارد و 3 تا 4 سال به طول می انجامد. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه های قبرس میبایست یک پایان نامه نیز تحویل بدهند.

تحصیل در قبرس

در رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی متقاضیان بیشتری نسبت به سایر رشته های تحصیلی دارد زیرا دانشگاه های پزشکی قبرس قدمت بالایی دارند و با دانشگاه های ترکیه همکاری مستقیم دارند و دانشجویان بخشی از تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه های ترکیه ادامه می دهند. دوره های پزشکی در دانشگاه های قبرس حدود 7 سال به طول می انجامد که دانشجویان 3 سال تحصیلی را در دانشگاه های قبرس و 4 سال آن را در دانشگاه های معتبر ترکیه می گذرانند.

ویزاهای اخذ شده

یکی از معتبرترین دانشگاه های خاورمیانه، دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس می باشد که از مهم ترین و پرطرفدار ترین دانشگاه های قبرس می باشد.  دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاهی دولتی با بیش از 30 سال تجربه آموزش عالی در قبرس می باشد و تمامی دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشگاه مدیترانه شرقی بیشتربن و پر تنوع ترین رشته های دانشگاهی را ارائه می دهد و با 90 دانشگاه در سراسر دنیا همکاری دارد. از پرطرفدارترین رشته های دانشگاه خاورمیانه شرقی ، رشته پزشکی می باشد. جهت اخذ پذیرش در دانشگاه خاورمیانه شرقی در رشته پزشکی دانشجویان می بایست مدرک دیپلم در رشته های تجربی یا ریاضی و با حداقل معدل 16 را داشته باشند. رشته پزشکی در دانشگاه خاورمیانه شرقی قبرس با همکاری مستقیم با دانشگاه مرمره ترکیه برگذار می شود و کلیه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود از این رو داشتن مدرک زبان برای دانشجویان الزامی می باشد.

تحصیل در قبرس

رشته پزشکی در قبرس

رشته پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی 6 سال به طول می انجامد که 3 سال تحصیلی اول در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ارائه می شود و 3 سال دوم در دانشگاه مرمره ترکیه برگذار می شود و مدارک دانشگاهی دانشجویان نیز از سوی دانشگاه مرمره ترکیه صادر می شود که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. لازم به ذکر است که پذیرش دانشجو در رشته پزشکی دانشگاه خاورمیانه شرقی محدود می باشد و در سال تنها 40 دانشجو را پذیرش می کند. شهریه تحصیلی رشته پزشکی در دانشگاه خاومیانه شرقی 9500 یورو برای هر ترم تحصیلی می باشد که دانشجویان در زمان ثبت نام میبایست مبلغ 10000 دلار به عنوان شهریه ترم اول را نقدا پرداخت نمایند.

مدارکی که دانشجویان جهت اخذ پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی میبایست ارائه دهند عبارتند از:
مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته ریاضی یا تجربی با معدل بالای 16 به همراه ریز نمرات.

عکس 4*3

کپی پاسپورت و شناسنامه

مدرک زبان آیلتس یا تافل

لازم به ذکر است که کلیه مدارک میبایست به زبان انگلیسی یا ترکی استامبولی ترجه شده باشند.

داروسازی در قبرس

از دیگر رشته های پرطرفدار جهت تحصیل در قبرس و به خصوص دانشگاه مدیترانه شرقی رشته داروسازی می باشد. تحصیل در قبرس در رشته داروسازی در مقطع لیسانس 5 سال و در مقطع دکترا 6 سال به طول می انجامد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود به راحتی می توانند در ترکیه و اروپا و حتی در دیگر کشورهای جهان مشغول به کار شوند. پذیرش دانشجو در رشته داروسازی در دانشگاه خاورمیانه شرقی محدود می باشد و دانشجویان باید مدرک دیپلم در رشته ریاضی یا تجربی و با حداقل معدل 5/15 را داشته باشند. شهریه تحصیلی برای دانشجویان با معدل 5/15 تا 5/16 برای هر ترم تحصیلی حدود 7200 دلار می باشد و دانشجویان با معدل 5/16 تا 5/17 از تخفیف 25 درصدی شهریه برخوردار می شوند که شهریه پرداختی آن ها حدود 5650 دلار در هر ترم می شود و دانشجویانی که معدل دیپلم آن ها بالاتر از 5/17 باشند مشمول بورسیه تحصیلی 50 درصدی می شوند که شهریه پرداختی آن ها برای هر ترم تحصیلی حدود 3800 دلار می باشد. البته دانشجویان می توانند به صورت اقساطی نیز شهریه تحصیلی خود را پرداخت نمایند.

مدارکی که متقاضیان تحصیل در قبرس در رشته داروسازی می بایست ارائه دهند عبارتند از:

 • مدرک دیپلم با حداقل معدل 5/15
 • ریزنمرات مقطع دیپلم
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • عکس 4*3
 • کپی پاسپورت و شناسنامه
 • لازم به ذکر است که تمامی مدارک میبایست به زبان انگلیسی یا ترکی استامبولی ترجمه شوند.

دانشکده دندانپزشکی در قبرس

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیترانه شرقی نزدیک (NEU) در سال 2007 در پایتخت قبرس یعنی شهر نیکوزیا تاسیس شد. شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه خاورمیانه شرقی قبرس نسبت به دیگر دانشگاه های دندانپزشکی که دروس در آن ها به انگلیسی ارائه می شوند بسیار کمتر می باشد. به طور مثال دانشجویان در ذشته دندانپزشکی دانشگاه ENU مبلغی حدود 10000 یورو در سال پرداخت می کنند که البته می توانند این مبلغ را نیز طی 8 قسط پرداخت نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه های قبرس شامل: عکس 4*3 ، ترجمه رسمی مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و کپی و ترجمه پاسپورت و شناسنامه می باشد.

بورسیه تحصیلی قبرس

دانشجویانی که مشغول تحصیل در قبرس هستند با توجه به شرایط خود می توانند از بورس های تحصیلی استفاده کنند. بورس های تحصیلی قبرس شامل: بورسیه بر اساس معدل دیپلم و لیسانس، بورسیه بر اساس معدل دانشجو، بورسیه ورزشی، بورسیه دولت قبرس و بورسیه فامیلی می باشد که به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم.

 • بورسیه تحصیلی بر اساس معدل دیپلم و لیسانس: آن دسته از دانشجویانی که متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی قبرس می باشند و معدل بالای 15 داشته باشند می توانند از بورسیه تحصیلی 50 درصوی استفاده نمایند و دانشجویانی که معدل دیپلم و لیسانس آن ها کمتر از 15 باشد امکان دریافت بورسیه تحصیلی 25 درصدی را دارند. در این بورس معدل مقطع دیپلم و لیسانس هر کدام به صورت جداگانه محاسبه می شود.
 • بورسیه تحصیلی بر اساس معدل دانشجو: اگر دانشجویان در ترم تحصیلی خود معدل بالایی داشته باشند و جزء دانشجویان ممتاز شوند در ترم تحصیلی بعدی شهریه به آن ها تعلق نمی گیرد و اگر 3 ترم متوالی دانشجو شاگرد ممتاز باشد تا پایان تحصیلات خود از پرداخت شهریه معاف می شود.
 • بورسیه ورزشی: دانشجویانی که در رشته ورزشی خاصی مدال کسب کرده باشند در تیم ورزشی دانشگاه عضو شده و در این صورت شهریه تحصیلی به آن ها تعلق نمی گیرد و در برخی مواقع حتی حقوق و مسکن نیز دریافت می نمایند.
 • بورسیه دولت قبرس: دولت قبرس همه ساله تعداد محدودی از دانشجویان را با توجه به سابقه تحصیلی آن ها بورس می کند به این صورت که در ماه مبلغی حدود 350 لیر به همراه شهریه دانشگاه به دانشجو پرداخت می کند و در اغلب مواقع محل سکونت نیز در اختیار دانشجو قرار می گیرد.
 • بورس فامیلی: آن دسته از دانشجویانی که حداقل 2 نفر از عضای خانواده آن ها در دانشگاه EMU مشغول تحصیل باشند از تخفیف 10 درصدی شهریه بهره مند می شوند.

بورسیه تحصیلی قبرس

هزینه های زندگی در قبرس

هزینه های زندگی در قبرس به طور متوسط می توان گفت در ماه حدود 300 تا 500 دلار می باشد که هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک، رفت و آمد، اینترنت و… می باشد که البته این هزینه ها با توجه به نحوه زندگی هر فرد متفاوت می باشد. دانشگاه های قبرس، خوابگاه های بسیار مدرن و مجهزی را با هزینه هایی بسیار مناسب در اختیار دانشجویان قرار می دهد که هزینه اتاق های دونفره برای هر نیم سال حدود 1600 تا 1500 دلار می باشد.


کار دانشجویی در قبرس

قبرس جزیره ای کوچک می باشد که از نظر اقتصادی به کشور ترکیه وابسته می باشد از این رو پیدا کردن کار برای دانشجویان مشکل می باشد اما دانشجویان می توانند در محیط دانشگاه که شامل: کتابخانه، مرکز سلامت دانشگاه، رستوران های داخل دانشگاه، مرکز کامپیوتر و … مشغول کار شوند که به ازای هر ساعت کار به دانشجویان مبلغی حدود 2 دلار پرداخت می شود. البته برخی از دانشجویان می توانند بیرون از محیط دانشگاه در رستوران ها، بوتیک ها، سوپر مارکت ها و … مشغول کار شوند و به ازای 8 ساعت کار در روز حقوقی حدود 600 دلار در ماه دریافت نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس عبارتند از:

 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی
 • کپی و اصل پاسپورت و شناسنامه
 • مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی سلامت

بهترین دانشگاه های قبرس بر اساس اولویت

اخبار های مرتبط

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

در این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی میرداماد مروری خواهیم داشت بر تحصیل در قبرس ضمن اینکه شما عزیزان

مشاهده
دندانپزشکی قبرس

دندانپزشکی قبرس

[vc_row][vc_column width=”3/4″][vc_column_text font_size=”18″] بیش از 50 سال است که آموزش های بی نظیری را در زمینه ی بهداشت دهان و

مشاهده