071-91009294  | 021-88724227  |

پاسپورت نیوزلند

پاسپورت نیوزلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

داشتن ویزا و پاسپورت نیوزلند لزوما تضمین ورود به کشور دیگری نیست؛ این تصمیم به مقامات مهاجرت رسیده است. در این مقاله به بررسی شرایط پاسپورت این کشور قاره اقیانوسیه می پردازیم.

اخذ پاسپورت نیوزلند

شما باید با آژانس مسافرتی یا سفارت یا کمیسیون های عالی کشورهایی که قصد بازدید و یا ترانزیت دارید را برای کسب اطلاعات مربوط به ویزا و شرایط زندگی در نیوزلند را بررسی کنید و اگر شما نیاز به درخواست ویزا دارید. شما باید قبل از تاریخ خروج برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل شود که ویزای درست دارید. وزارت امور خارجه و تجارت نیوزلند نمی تواند این اطلاعات را ارائه دهد.

شهروندی نیوزلند

چهار راه برای تبدیل شدن به یک شهروند نیوزیلند وجود دارد:

 1. Citizenship یا شهروندی نیوزلند از طریق تولد: اگر زادگاه خود را در نیوزیلند قبل از 1 ژانویه سال 2006 میلادی شهروندی نیوزیلند دارید، اگر در تاریخ 1 ژانویه 2006 یا بعد از آن متولد شده اید، شما فقط یک شهروند هستید اگر حداقل یک پدر و مادر شهروند یا اقامت دائم نیوزیلند هستند.
 2. توسط تبارشما یک شهروند نیوزیلند هستید اگر در خارج از کشور به مادر یا پدر متولد شهروند نیوزیلند متولد شده اید یا در صورتی که مادر یا پدر یک شهروند نیوزیلند به دنیا بیاید و شما در غیر این صورت بدون تبعه هستید.
 3. Adoption : شما شهروند نیوزیلند هستید، اگر شما به طور قانونی توسط یک شهروند نیوزیلند پذیرفته شده اید.
 4. Citizenship با کمک مالی: شما می توانید به دولت نیوزلند از طریق متخصصین موسسه حقوقی میرداماد درخواست شهروندی بدهید.

اعتبار گذرنامه و ارزش پاسپورت نیوزلند

نیوزلند کشوریست که در اقیانوسیه واقع شده است. این کشور در جنوب غربی اقیانوس آرام جای گرفته است و از دو جزیره اصلی تشکیل شده است که هر دوی آنها به داشتن کوه های آتشفشان معروف اند. پایتخت این کشور، ولینگتون در جزیره شمالی قرار دارد و موزه ملی معروف Te Papa Tongarewa در آن واقع شده است. کوه های مرتفع ویکتوریا در کنار فیوردلند در جزیره جنوبی و دریاچه های جنوبی این کشور، همگی در کنار هم باعث شده اند که نیوزلند مکان مناسبی برای فیلم برداری بخش های افسانه ای سری فیلم های پیتر جکسون ، “ارباب حلقه ها” باشد.

شهروندان کشور نیوزلند برای ورود به برخی دیگر از کشور ها با محدودیت هایی مواجه هستند و نیاز به اخذ ویزا دارند. از 10م جولای سال 2018، شهروندان کشور نیوزلند از امکان سفر به 182 کشور و قلمرو در دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا برخوردار بوده اند. پاسپورت نیوزلند در رتبه بندی پاسپورت های دنیا در زمینه آزادی سفر، رتبه 7م را دارد.و هم رده پاسپورت کشور های مالت و جمهوری چک قرار می گیرد.

اعتبار گذرنامه و ارزش پاسپورت نیوزلند
اعتبار گذرنامه و ارزش پاسپورت نیوزلند

امکان سفر بدون ویزا با پاسپورت نیوزلند

دارنده پاسپورت نیوزلند میتواند بدون نیاز به اخذ ویزا به کشور های زیر سفر کند.

 • برای مدت 6 ماه:باربادوس، کانادا، جمهوری دومینیکا، و انگلستان
 • برای مدت 183 روز: پرو
 • برای مدت 180 روز: مکزیک و پاناما
 • برای مدت 4 ماه: جزایر فیجی
 • برای مدت سه ماه:  آرژانتین، باهاماس، ال سالوادور، گویانا، هندوراس، هنگ کنگ، ایرلند، کنیا، کویت، مالزی، مراکش، نامیبیا، اروگوئه
 • برای مدت 90 روز در بازه زمانی 180 روزه: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، موناکو، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس
 • برای مدت 90 روز: آلبانی، بنگلادش، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، بوتسوانا، برزیل، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، گواتملا، ژاپن، مالاوی، نیکاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، تایوان، ونزوئلا، زامبیا
 • برای مدت 1 ماه:  آنتیگوئا و باربودا، بلیز، لبنان
 • برای مدت 30 روز: برونئی، مصر، اندونزی، تایلند، اتحادیه عرب
 • برای مدت 21 روز: فیلیپین
 • برای مدت 14 روز: بحرین

شرایط و قوانین تابعیت دوگانه یا مضاعف در نیوزلند

باید اعلام نمایید که در حال حاضر تابعیت چه کشورهای دیگری را دارید. درصورتی که کشور دیگر، اجازه داشتن تابعیت دوگانه را به شما میدهد، نیازی به انجام کار دیگری نخواهید داشت. اما در صورتی که کشور دیگری که تابعیت آن را دارید، اجازه داشتن تابعیت مضاعف را به شما نمیدهد، باید تابعیت آن کشور را ترک کنید.

تابعیت دوگانه در صورتی که در کشور نیوزلند صاحب فرزندی شوید:

در صورتی که در کشور نیوزلند صاحب فرزندی شوید و والد دیگر این نوزاد از اتباع کشور نیوزلند باشد یا اقامت دائمی آن را داشته باشد، به طور خودکار تابعیت این کشور به فرزند شما منتقل می شود. اگر تابع کشوری باشید که تابعیت دوگانه را می پذیرد می توانید برای فرزند خود تابعیت آن کشور دوم را نیز اخذ کنید. اما در صورتی که تابع کشوری هستید که تابعیت دوگانه را نمی پذیرد، فرزند شما تا زمانی که به 18 سال برسد نمی تواند تابعیت نیوزلندی خود را ترک کند و تابعیت کشور محل تولد شما را اخذ کند. اگر ترجیح بدهید که فرزند شما تابعیت کشور محل تولد شما را داشته باشد، می بایست به کشور خود سفر کرده و فرزندتان را آنجا به دنیا آورید.

هنگامی که شما یک شهروند نیوزیلند هستید، می توانید در نیوزیلند به طور نامحدود زندگی کنید، گذرنامه ای در نیوزیلند داشته باشید و برای مجلس باشید. طبق شرایط تحصیل و قوانین مهاجرت به نیوزلند، موسسه میرداماد شما را برای این مسیر راهنمایی میکنند.

سوالات متداول در مورد پاسپورت نیوزلند

1- با پاسپورت نیوزلند به کدام کشور ها می توانم بدون ویزا سفر کنم؟

با دریافت پاسپورت نیوزلند می توانید به 182 کشور دنیا بدون دریافت ویزا سفر کنید.

2- آیا کشور نیوزلند تابعیت دوگانه را می پذیرد؟

کشور نیوزلند تابعیت دوگانه را نمی پذیرد.

3- آیا فرزند با تولد در نیوزلند می تواند پاسپورت این کشور را دریافت نماید؟

در صورتیکه فرزند به دنیا آمده از والدینی باشد که شهروند نیوزلند باشند یا اقامت این کشور را داشته باشند، می تواند پاسپورت نیوزلند را دریافت نماید.

4- چه مدت می توانم با گذرنامه نیوزیلند در اروپا بمانم؟

به دارندگان گذرنامه نیوزلند اجازه ویزیت 90 روزه از کشور های عضو پیمان شینگن را بدون نیاز به دریافت ویزا را می دهد.

5- بعد از چند سال زندگی در نیوزلند می توانم پاسپورت این کشور را دریافت نمایم؟

بعد از 5 سال زندگی در نیوزلند می توانید پاسپورت نیوزلند را دریافت نمایید.

6- چگونه می توانم از طریق کار در نیوزلند پاسپورت نیوزلند را دریافت نمایم؟

در ابتدا با بستن قرارداد با کارفرما می توانید اقامت موقت نیوزلند را دریافت نمایید. سپس بعد از چند سال اقامت دائم را به شما می دهند و پس از آن می توانید برای اخذ پاسپورت نیوزلند اقدام نمایید.

7- آیا می توانم پاسپورت نیوزلند را از طریق سرمایه گذاری دریافت نماییم؟

بله، سرمایه گذاری در نیوزلند یکی از آسان ترین راه های دریافت پاسپورت نیوزلند است؛ که بعد از اقامت 5 سال در این کشور می توانید پاسپورت را دریافت نمایید.

8- آیا نیوزیلند کشوری امن است؟

نیوزلند کشوری بسیار امن برای زندگی است.

9- آیا نیوزیلند گران است؟

اکثر مهاجران به شهرهای اصلی اوکلند، ولینگتون و کریستچرچ، نیوزیلند می روند و قیمت اوکلند به طور قابل توجهی گرانتر است. به طور متوسط یک آپارتمان دو خوابه در شهر حدود 350 تا 500 دلار در هفته هزینه خواهد شد.

10- روش های دریافت پاسپورت نیوزلند چیست؟

روش های مختلفی برای دریافت پاسپورت نیوزلند وجود دارد، که با توجه به شرایط خود می توانید هریک از روش های کار، سرمایه گذاری، ازدواج و یا تولد را انتخاب کنید.

11- هزینه دریافت پاسپورت نیوزلند چقدر است؟

هزینه ای که دولت برای ارائه پاسپورت نیزولند در نظر گرفته است، برای بزرگسالان حدود 191 دلار و کودکان 111 دلار است.

اسکرول به بالا