تحصیل رشته های علوم پزشکی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه

امروزه مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن طرفداران بسیاری دارد. مهاجرت به روش های مختلفی از جمله تحصیلی، ازدواج، سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد که راحت ترین و سریع ترین روش های مهاجرت که هزینه های کمتری را نسبت به سایر روش ها در بر می گیرد مهاجرت تحصیلی می باشد. یکی از کشورهایی که طرفداران بسیاری برای مهاجرت تحصیلی دارد ترکیه می باشد. مهاجرت تحصیلی به ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ترکیه واقع در آسیا با زبان رسمی ترکی استانبولی می باشد. ترکیه از نظر آموزشی پیشرفت های چشمگیری داشته و دارای دانشگاه های بسیاری می باشد که مدارک آن ها دارای اعتبار بین المللی می باشند و البته ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی می باشد. یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار در دانشگاه های ترکیه تحصیل داروسازی در ترکیه می باشد. 

موسسه حقوقی میرداماد یکی از با تجربه ترین موسسه ها در کشور در ارائه ی بهترین مشاوره در باب امور حقوق بین المللی در مورد ثبت شرکت ها، اقامت ها، سرمایه گذاری داخلی و خارجی، و مسائل مربوط به امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور میباشد

شرایط تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل در ترکیه در دوره داروسازی حدود 5 سال به طول می انجامد که دانشجویان پیش از ورود به دانشگاه می بایست در کالج نیز شرکت نمایند که دوره کالج نیز حدود یکسال به طول می انجامد. با وجود اینکه زبان رسمی ترکیه، ترکی می باشد اما اغلب دانشگاه های معتبر ترکیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز فراهم نموده اند تحصیل داروسازی در ترکیه از جمله رشته هایی می باشد که به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

از جمله مزایای تحصیل داروسازی به زبانن انگلیسی در ترکیه اجباری نبودن ارائه مدرک زبان می باشد و تنها تسلط به زبان انگلیسی کفایت می کند. متقاضیان تحصیل داروسازی در ترکیه پیش از ورود به دانشگاه می بایست در امتحان ورودی شرکت نمایند و در صورت قبولی وارد دانشگاه می شوند. آن دسته از متقاضیانی که خواهان تحصیل به زبان انگلیسی هستند در آزمون SAT شرکت می نمایند و متقاضیان تحصیل به زبان ترکی در آزمونی به نام YOS شرکت می نمایند.

تحصیل داروسازی در ترکیه حتی با مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی امکان پذیر می باشد و آن دسته از متقاضیانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند در ترکیه دوره پیش دانشگاهی را بگذرانند. نکته مهم در رابطه با تحصیل داروسازی در ترکیه امکان تحصیل از راه دور نیز وجود دارد. دانشگاه های ترکیه جهت پذیرش دانشجو محدودیت سنی ندارند و متقاضیان تحصیل داروسازی در ترکیه با هر سنی می توانند از دانشگاه پذیرش بگیرند البته آن دسته از متقاضیانی که با سن کمتری اقدام می نمایند شانس بالاتری جهت پذیرش دارند.

اغلب دانشگاه های ترکیه جهت رفاه حال دانشجویان خارجی خوابگاه هایی مجهز با هزینه هایی مقرون به صرفه فراهم کرده اند البته در دوران کالج از همان ابتدا دانشجویان قادر به سکونت در خوابگاه نمی باشند و پس از گذشت زمانی می توانند درخواست اخذ خوابگاه را بدهند. هزینه های تحصیل داروسازی در ترکیه نسبت به سایر کشورهای پیشرفته و مدرن ارزان تر می باشد از این رو همه ساله افراد زیادی از سراسر جهان متقاضی تحصیل داروسازی در ترکیه می باشند.

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه سالانه حدود 1500 دلار می باشد. هزینه های زندگی در ترکیه همانند ایران یا کمی بیشتر می باشد که ماهانه حدود 400 تا 500 دلار را شامل می شود که شامل هزینه های مسکن، رفت و آمد، خوراک، پوشاک و … می باشد البته دانشجویان جهت تامین بخشی از هزینه های خود می توانند به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. موسسه ی حقوقی میرداماد، با بهره از مشاوره ی وکلای امور حقوق بین الملل و کادری حرفه ای همراه با وکلای زبده و برجسته ی کشوری، میتواند شایسته ترین خدمات مشاوره ای را جهت متقاضیان عزیز ارائه دهد.

حتما بخوانید:  دانشگاه یدی تپه استانبول

معرفی دانشکده داروسازی معتبر ترکیه

دانشگاه حاجت تپه یکی از بزرگ ترین و برترین دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد. دروس در این دانشگاه به زبان های ترکی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی ارائه می شوند و دانشجویان به هر یک از زبان ها که تسلط بیشتری داشته باشند می توانند تحصیل نمایند. مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی می باشد و فارغ التحصیلان به راحتی می توانند در هر کجای جهان در بیمارستان ها، داروخانه ها، مراکز داروسازی و … مشغول به کار شوند. دانشگاه حاجت تپه دارای چندین باشگاه فرهنگی و ورزشی، سالن غذاخوری، خوابگاه، فضای سبز، آزمایشگاه مجهز و … می باشد.

معرفی دانشکده داروسازی معتبر ترکیه

دانشگاه داروسازی اژه در ترکیه

یکی دیگر از دانشگاه های بسیار معتبر ترکیه که ارائه دهنده رشته های بسیاری از جمله داروسازی می باشد، دانشگاه اژه ترکیه نام دارد که در سال 1955 در شهر ازمیر تاسیس گردید. تحصیل داروسازی در این دانشگاه طبق استانداردهای بین المللی ارائه می شود و مدارک آن دارای اعتبار بین المللی می باشد.

دانشگاه اژه امکانات بسیاری از جمله خوابگاه های مجهز، آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته، سالن ورزشی، سالن های غذاخوری و … را با هزینه هایی کم و مقرون به صرفه در اختیار دانشجویان قرار می دهد. تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در ترکیه به دلیل داشتن مدرک معتبر بین المللی همه ساله افراد بسیار زیادی را در امر مهاجرت تحصیلی روانه این کشور می کند. مزایای تحصیل داروسازی در ترکیه:

 •  هزینه هایی تحصیلی و زندگی مقرون به صرفه
 •  امکان تحصیل به زبان انگلیسی حتی بدون ارائه مدرک زبان
 •   اجازه کار در حین تحصیل
 •  آموزش طبق استانداردهای جهانی
 •   مدارک معتبر در سراسر جهان
 •  نزدیکی ایران
 •  نداشتن محدودیت سنی برای پذیرش دانشجو

هزینه تحصیل داروسازی ترکیه

هزینه تحصیل در ترکیه در دوره داروسازی در دانشگاه های خصوصی بیش از 20000 دلار می باشد. در دانشگاههای دولتی، شهریه و هزینه تحصیل معمولا برای برنامه های به زبان انگلیسی گران تر می باشد و بین 600 تا 1500 دلار در سال می باشد، در حالیکه برنامه تحصیلی به زبان ترکی حدود 240 تا 750 دلار در سال است.

 • دانشگاه های با برنامه تحصیلی به زبان ترکی، دانشجویان خارجی: 240 تا 750 دلار امریکا
 • دانشگاههای پایه، 5000 تا 20000 دلار امریکا
حتما بخوانید:  تحصیل تخصص دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل داروسازی ترکیه

برای برنامه های تحصیلی فوق لیسانس:

 • دانشگاه های با برنامه تحصیلی به زبان ترکی، دانشجویان خارجی: 300 تا 600 دلار امریکا است
 • دانشگاه های با برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی، دانشجویان خارجی: 600 تا 900 دلار امریکا

شرایط پذیرش رشته داروسازی در ترکیه

ازمون ورودی برای این رشته برگزار می شودکه بسته به اینکه زبان محصل ترکی باشد یا انگلیسی ازمون متفاوت است. در بین دانشجویان بین المللی متقاضیان بسیاری برای این رشته وجود دارد و شانس پذیرش در دانشگاههای برتر کم است بهتر اینست که حداقل یک سال برای امادگی جهت آزمون بین المللی دانشجویان جهت بهبود مهارت های زبان ترکی اختصاص داده شود.

دانشگاه های ترکیه دولتی یا خصوصی هستند و شهریه های متفاوتی دارند بر همین اساس رشته داروسازی در 5 دانشگاه خصوصی و 18 دانشگاه دولتی تدریس می شود داروسازی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های پزشکی ترکیه پنج سال طول میکشدکه چهار سال اول دوره تحصیل در دانشگاه و یک سال در داروخانه ها و مجموعه های داروسازی سپری می شودکه جنبه کار اموزی دارد. البته تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو ساله و در مقطع لیسانس 4 ساله است.

رشته دارو سازی در دانشگاه های ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شوند و تسلط به زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه های این کشور لازم است .داشتن مدرک زبان خاصی جهت تحصیل در این رشته لازم نیست فقط تسلط به زبان انگلیسی کافی است. هر سال تحصیل شامل دو ترم است که شروع ترم دانشگاهی برای رشته داروسازی فصل پاییز اکتبر تا ژانویه می باشد ترم بعد بهار یعنی از فوریه تا جوئن خواهد بود.

دانشجویانی که بخواهند مدرک دکترا بکیرند دو سال بعد از مدرک کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. ما با افتخار در موسسه ی میرداماد آماده ی ارائه ی خدمات مشاوره ای در باب رفع مشکلات و مسائل شما عزیزان هستیم. شما میتوانید جهت کسب پاسخ سوالات خود به ادرس وبسایت موسسه  مراجعه نموده و یا جهت اخذ مشاوره ی رایگان تلفنی با شماره تلفنهای مذکور در سایت موسسه تماس حاصل نموده و با مشاورین ما بدون پرداخت هزینه مشاوره شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل داروسازی در ترکیه

1- مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی در کشور ترکیه چند سال است؟

تحصیل در ترکیه در دوره داروسازی حدود 5 سال به طول می انجامد.

حتما بخوانید:  بورسیه پزشکی ترکیه

2- آیا برای تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی در کشور ترکیه نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد؟

برای تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در ترکیه نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد و تنها تسلط به زبان انگلیسی کفایت می کند.

3- شرایط تحصیل در کشور ترکیه در رشته داروسازی چگونه است؟

متقاضیان تحصیل داروسازی در ترکیه پیش از ورود به دانشگاه می بایست در امتحان ورودی شرکت نمایند و در صورت قبولی وارد دانشگاه می شوند. آن دسته از متقاضیانی که خواهان تحصیل به زبان انگلیسی هستند در آزمون SAT شرکت می نمایند و متقاضیان تحصیل به زبان ترکی در آزمونی به نام YOS شرکت می نمایند.

4- آیا تحصیل در رشته داروسازی در کشور ترکیه محدودیت سنی دارد؟

خیر, دانشگاه های ترکیه جهت پذیرش دانشجو محدودیت سنی ندارند و متقاضیان تحصیل داروسازی در ترکیه با هر سنی می توانند از دانشگاه پذیرش بگیرند .

5- هزینه تحصیل در رشته داروسازی در در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه چقدر است؟

هزینه تحصیل در ترکیه در دوره داروسازی در دانشگاه های خصوصی بیش از 20000 دلار می باشد.

6- هزینه تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه به زبان ترکی چقدر است؟

در دانشگاههای دولتی برنامه تحصیلی به زبان ترکی حدود 240 تا 750 دلار در سال است.

7- هزینه تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه به زبان انگلیسی چقدر است؟

در دانشگاههای دولتی، شهریه و هزینه تحصیل معمولا برای برنامه های به زبان انگلیسی گران تر می باشد و بین 600 تا 1500 دلار در سال می باشد.

8- هزینه زندگی دانشجویی در کشور ترکیه چقدر است؟

هزینه های زندگی در ترکیه ماهانه حدود 400 تا 500 دلار را شامل می شود که شامل هزینه های مسکن، رفت و آمد، خوراک، پوشاک و … می باشد.

9- آزمونSAT برای رشته داروسازی در کشور ترکیه شامل چه دروسی می باشد؟

موارد امتحانی آزمونSAT شامل ریاضیات و انگلیسی می باشد.

10- آزمونYOS برای رشته داروسازی در کشور ترکیه شامل چه دروسی می باشد؟

موارد امتحانی آزمون YOS هوش، هندسه و ریاضی به زبان ترکی می باشد.

11- مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی در کشور ترکیه چیست؟

 • کارنامه قبولی
 • رزومه به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک دیپلم تجربی یا ریاضی (دیپلم 12 ساله)
 • ترجمه رسمی ریز نمرات دبیرستان
 • توصیه نامه اساتید و معلمین قبلی فرد
 • انگیزه نامه که باید حتما توسط خود دانشجو نگارش شود

مطالب مرتبط

16 دیدگاه برای “تحصیل داروسازی در ترکیه

 1. Avatar کیمیا گفت:

  سلام.من ۱۹ساله هستم.سال ۹۶کنکور دادم و رشته ای که دوست داشتم قبول نشدم.معدل دیپلمم ۱۸/۸۹.مدرک زبان ندارم.از پس هزینه های ترکیه بر میام.به نظرتون میتونم دندانپزشکی دانشگاه های برتر ترکیه قبول شم؟
  امکانش وجود داره که بدون ازمون به دانشگاه برم؟
  ازمون به چه صورت هست ؟و اینکه مفاد درسی چیه؟
  لطفاً راهنمایی کنید.

  1. Avatar مشاور بخش تحصیل و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان ورود به دانشگاه های ترکیه را دارید ولی بدون آزمون خیر، یعنی شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی بدون کنکور فعلا برای ایرانی ها چندان راحت نیست.
   منابع آزمون یوس ریاضی، هندسه و هوش می باشد.

 2. Avatar مجيد گفت:

  سلام
  من ٢٨ سال سن دارم، فوق ليسانس مهندسي مكانيك هستم،قصد تحصيل در رشته داروسازي در تركيه دارم لطفا شرايط رو برام توضيح بديد

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   دوست عزيز تركيه به دو صورت آزمون ورودی لحاظ نموده كه آزمون yos و sat نام دارند. شما با گذراندن دوره كالج امادگی لازم جهت پذيرش در دانشگاه را برای خود رقم خواهيد زد.

 3. Avatar پرند مهران گفت:

  سلام،من ۳۰ سالمه و داروسازی پردیس دانشگاه جندی شاپور میخونم،میخواستم ببینم این موضوع تاثیری روی آیونتر وارد سدن به این رشته رو در ترکیه نداره؟حتما لازمه که ظزمون رو شرکت کنم؟بعد شرایط آزمون چطوره؟فرض کنیم که مدرک زبان انگلیسیمو داشته باشم

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير برای شما كه مدرک زبان انگليسی دارید، جهت ورود به دانشگاه آزمون ورودی Sat انتخاب مناسبی خواهد بود.

 4. Avatar کیو گفت:

  سلام ببخشید میشه بگید کدوم دانشگاه های ترکیه داروسازی به زبان انگلیسی ارائه میدن و ایا با همون یوس پزشکی پذیرش میکنن یا ازمونش فرق داره
  من ایلس 6 دارم
  مرسی

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخير برای دريافت شما مستلزم قبولی در آزمون ورودی يوس يا sat می باشيد، كه با داشتن پايه ی زبان انگليسی تعداد زيادی از دانشگاه ها رشته های پيراپزشكی را ارائه می دهند.

 5. Avatar زهرا ب گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم 24 سالمه
  یک مقاله isi + مدرک زبان (ایلس 6 و نیم) هم دارم
  معدلم هم بالای 16 بود دوره ی دکتری عمومی
  من بخام یکی از رشته های تخصصی داروسازی رو در ترکیه بخونم(مثل داروسازی بالینی) ایا میتونم مستقیما با GRE اقدام کنم؟باید برا فوق اقدام کنم دیگ؟ باید با اساتید در تماس باشم؟پیشنهاد شما چیه؟
  دیگ ازمون sat لازم نیست درسته؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای شرکت در دوره تخصص یا فوق دیگر نیازی به شرکت در آزمون SAT ندارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 6. Avatar نگین گفت:

  سلام وقت به خیر من۲۵سالمه و پرستار هستم ولی دوست دارم رشته داروسازیو تو ترکیه بخونم با۴۰۰میلیون میتونم۵سالمو تموم کنم به زبان ترکی هم مسلط هستم ممنون میشم جواب بدین🙇

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام
   هزینه تحصیل شما بسته به دانشگاه انتخابی دارد.

 7. Avatar هدی گفت:

  سلام واحد های درسی رشته دارو سازی هر دانشگاه در ترکیه متفاوت و به انتخاب هر دانشگاه است؟ و یا مطابق سرفصل مصوب وزارت آموزش عالی ترکیه است؟ من سال دوم رشته زیست هستم آیا می توانم وارد رشته دارو سازی شوم، واحد های درسی گذرانده شده من تطبیق داده می شود؟ اگر انتقال ممکن است باید امتحان یوس را بدهم؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   سلام و عرض ادب
   سر فصل دروس داروسازی تمامی دانشگاه های شبیه یکدیگر براساس مصوب وزارت آموزش عالی ترکیه است.

 8. Avatar پانته آ گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس شیمی دارم و سی سال سن. میخواستم برای دندانپزشکی و یا پزشکی اقدام کنم. میخوایتم بدونم سنم امتیاز منفی محسوب میشه ؟
  و ایا داشتن فوق لیسانس در مصاحبه امتیاز مثبت هستش ؟

  1. Avatar مهدی کیوانی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه محدودیت سنی ندارد. شما برای تحصیل رشته های پزشکی باید با مدارک تحصیلی دوازده سال تحصیل خود را ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *