071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت اتریش

اقامت اتریش

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

برای اخذ اقامت اتریش افراد بایستی مدارک تکمیل دوره چهارساله کارشناسی در دانشگاه و یا دیگر موسسات آموزشی را در اختیار داشته باشند تا بتوانند در دانشگاه های اتریش در خواست پذیرش تحصیلی را بدهند. در ادامه دقیق تر به مسئله اقامت اتریش از زبان مشاورین موسسه حقوقی میرداماد خواهیم پرداخت.

روش های مختلف اخذ اقامت اتریش

برای افرادی که قصد اقامت در خارج از کشور را دارند، اتریش مقصد مناسبی خواهد بود. اقتصاد پایدار، محیط زیست پاکیزه و امن و زیرساختارهای قوی از ویژگی های این کشور است که مهاجران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است.

اگر قصد سفر کوتاه به اتریش را داشته باشید، تنها به ویزای ورودی نیاز دارید. اگر مدت سفر شما بیش از 6 ماه باشد اما قصد ساکن شدن را ندارید، باید مجوز (Aufenthaltserlaubnis) را دریافت کنید که برای افرادی که قصد کار کردن یا تحصیل در این کشور را دارند، مناسب است. مجوز اقامت (Niederlassungsnachweis) مناسب افرادی است که قصد ساکن شدن در این کشور را دارند.

دلایل اخذ اقامت اتریش

اگر فرهنگ، محیطی امن و زیرساختارهای قوی دلایل محکمی برای شما نیستند، برخی دیگر از علل مهاجرت و اقامت در اتریش عبارتند از :

 • با اقامت در اتریش می توانید به 26 کشور شنگن و 22 کشور اروپایی بدون ویزا سفر کنید.
 • نیازی نیست برای مدت زمان خاصی در اتریش اقامت داشته باشید.
 • پس از 10 سال اقامت می توان برای شهروندی این کشور درخواست داد.
 • در صورتی که از طریق سرمایه گذاری اقامت این کشور را دریافت کرده اید، می توانید بلافاصله برای اخذ شهروندی درخواست دهید.

شهروندان غیر اروپایی برای ورود به اتریش باید ویزای ورودی را دریافت کنند. همچنین اگر قصد اقامت بیش از 6 ماه را داشته باشند، ویزای اقامت مورد نیاز است.

برخی از مجوزهای اقامت اتریش

 • مجوز کارکنان بسیار متخصص و ماهر (Very Highly Skilled Permit) :

این مجوز برای افراد ماهر و متخصص که قصد کار کردن در اتریش را دارند، صادر می شود. برای واجد شرایط بودن این مجوز، باید مدرک یا تحصیلات مشابه شغل مورد نظر خود را داشته باشید و شغل شما برای کارفرما یا حوزه انتخابی از اهمیت خاصی برخوردار باشد. همچنین کار شما باید پتانسیل اشتغال زایی برای بومیان این کشور را داشته باشد و سرمایه ای را باید وارد کشور کنید.

 • مجوز خود اشتغال (The Self-Employed Key Workers Permit) :

این مجوز برای افرادی صادر می شود که قصد خلق یک بیزنس را در اتریش دارند، به شرطی که بیزنس مزایای کلان اقتصادی برای کشور داشته باشد.

 • مجوز اقامت بلند مدت اروپا (Long-Term Resident EU):

این مجوز برای افرادی صادر می شود که حق اقامت در اتریش برای 5 سال اخیر را داشته اند.

 • مجوز اقامت بدون مشاغل سودآور (Settlement Permit without Gainful Employment):

این مجوز برای افراد بازنشسته در اتریش یا افراد وابسته مالی صادر می شود.

 • پیوست اعضای خانواده (Family Reunification) :

این مجوز برای اعضای خانواده افراد دارنده مجوز اقامت که قصد اقامت بیش از 6 ماه را دارند صادر می شود. برای این نوع مجوز، سهمیه مهاجرتی وجود دارد و ممکن است چند سال طول بکشد تا اعضای خانواده بتوانند به شما ملحق شوند.

 • Key Manager:

یک نوع مجوز دیگر به نام Key Manager وجود دارد و بدان معناست که شما توسط مدیر یک شرکت اتریشی برگزیده می شوید. حداقل حقوق ماهیانه برای این مجوز 2500 یورو است.

 • باید پیش از ورود به اتریش برای مجوز اقامت درخواست دهید.
 • برای هر یک از مجوزهای فوق باید مدارک لازم را تهیه و به زبان آلمانی ترجمه کنید. همچنین کپی پاسپورت، شناسنامه، گواهی عدم سوابق کیفری و مدرک زبان آلمانی مورد نیاز است.

اخذ شهروندی اتریش از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان باید سرمایه گذاری فعال در اقتصاد اتریش از طریق معاملات یا سرمایه گذاری های مشترک در بیزنسی که اشتغال زا یا فروش و صادرات جدید باشد، انجام دهند. برای سرمایه گذاری های غیر فعال در اوراق قرضه دولتی، املاک و غیره شهروندی اعطا نمی شود. حداقل سرمایه مورد نیاز تعیین نشده اما به طور کلی حداقل مبلغ قابل قبول برای تایید سرمایه گذاری 2000000 یورو است.

اخذ شهروندی اتریش از طریق سرمایه گذاری

مزایای اقامت اتریش

اتریش عضو اتحادیه اروپا است و به عنوان یک مکان برجسته برای خارجی ها برای اقامت در نظر گرفته می شود. ساکنان اتریش از مزایای بهره وری اجتماعی، یک سیستم آموزشی رایگان و سطح بالایی از زندگی نسبت به هزینه زندگی برخوردار می باشند. اتریش چشم انداز انعطاف پذیری را به نمایش می گذارد، و باز کردن حساب های بانکی و ایجاد کسب و کار نسبتا آسان است. کشور نه تنها دارای استانداردهای عالی تحصیلی است، بلکه همچنین سطح مراقبت های بهداشتی برای ساکنان اتریش را تضمین می کند. از لحاظ استراتژیک در اروپا، آن را برای روابط تجاری موثر و کارآمد در سراسر اروپا فراهم می کند.

مزایای اصلی به دست آوردن اقامت اتریشی

 • آزادی حرکت نامحدود در کشورهای عضو اتحادیه شینگن و کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • موقعیت جغرافیایی فرصت های کسب و کار بیشتری را فراهم می کند
 • دارنده مجوز اقامت اتریشی حق امتیاز اجتماعی دارد مانند خدمات درمانی، مزایای زایمان، کمک هزینه بیکاری و غیره
 • شهروندی پس از 10 سال اقامت ممکن است.

به عنوان یک شهروند اتریش، می توانید در هر زمان و در هر کجای کشور اتحادیه اروپا زندگی و کار کنید. گذرنامه اتریش دارای شهرت عالی است و از سفرهای بسیار گرانبها بدون نیاز به ویزا برخوردار است، از جمله دسترسی بدون نیاز ویزا به ایالات متحده آمریکا. گذرنامه اتریش بدون شک در میان بهترین اسناد سفر در جهان است.

هنگامی که شهروندی را تحت قانون شهروندی اتریش بدست می آورید، شما و خانواده تان از زندگی شهروندی کامل برخوردار می شوید که می تواند به نسل های آینده به نسل منتقل شود.

مزایای کلیدی شهروندی اتریشی

 1. فرصت برای تبدیل شدن به یک شهروند اتحادیه اروپا پس از ایجاد سهم قابل توجه سرمایه
 2. گذرنامه اتریشی دسترسی بدون ویزا به اکثر کشورهای جهان را فراهم می کند
 3. گذرنامه اتریشی حق اقامت در هر جای اتحادیه اروپا و همچنین در سوئیس را میدهد
 4. هیچ نیازی نیست که زمان خاصی را در واقع در اتریش سپری کنید

اقامت موقت اتریش

همانند صدور ویزا، تمام درخواست های مربوط به گرفتن مجوز اقامت در اتریش، باید قبل از ورود به این کشور انجام شود؛ به شدت توصیه می شود که شخصا با در دست داشتن مدارک و اسناد مربوط به دریافت اقامت در اتریش، به سفارت یا کنسولگری اتریش در کشور خود برای اخذ مجوز اقامت مراجعه کنید.چنانچه شما با ویزای توریستی در اتریش هستید نمی توانید برای گرفتن مجوز اقامت درخواست دهید و حتما باید این کار را در کشور خود و قبل از ورود به اتریش انجام دهید.

سه نوع مجوز اقامت در اتریش وجود دارد:

 1. ویزای کوتاه مدت بازدید و گردشگری
 2. مجوز اقامت کوتاه مدت (برای تحصیل، کارو…)
 3. مجوز اقامت دائم در این کشور

اقامت موقت در اتریش شامل موارد زیر می شود:

 1. افرادی که حرفه های مربوط به آی سی تی دارند(فناوری ارتباطات و اطلاعات)
 2. افرادی که در این کشور دارای شغل هستند( در صورتی که شهروند خارجی برای انجام خدمات خاص قرارداد بسته باشد و مدت آن بیش تر از شش ماه باشد)
 3. دانش آموزان و دانشجویان( افرادی که در دانشگاه های دولتی، خصوصی و یا فنی اتریش مشغول به تحصیل بوده و یا فارغ التحصل شده و باید دوره کار آموزی را بگذرانند.)
 4. محققان و پژوهشگران
 5. کارمندان خدمات اجتماعی( حداکثر اعتبار این اقامت 1 سال می باشد)
 6. دیدار با اعضای خانواده( فقط همسر، پارتنر و فرزندان)
 7. کارمندان منتخب ( در صورت تایید اشتغال یا اجازه کار به عنوان کارمند منتخب برای شغل بیش تر از شش ماه)

اقامت دائم اتریش

برای افرادی که ملیت های کشورهای غیر از EEA و سوئیس هستند بهترین روش برای اقامت دائم درخواست کارتRED-WHITE-RED CARD است این کارت برای دوازده ماه صادر میشود و برای افرادی مثل کارگران ماهر،کارگران ماهر در شغل هایی که کمبود نیرو دارند، فارغ التحصیلان دانشگاه های اتریش و کالج های تحصیلات عالی،و افرادی که فعالیت های اقتصادی در اتریش دارند مناسب است.

برای افرادی مثل دانشمندان برجسته، هنرمندان و صاحبان کسب و کارهای بزرگ اقامت دائم اتریش بسیار راحت و سریع به دست می آید.این افراد برای اقامت دائم باید موقعیت عالی و قوی داشته باشند یا در حرفه خود بسیار  موفق باشند؛ یا در زمینه علوم،ورزش، فرهنگ دستاوردهای جهانی به دست اورده باشند.

اقامت دائم اتریش
اقامت دائم اتریش

افرادی که حساب های مستقل شخصی در بانک های اتریش یا بانک ها بین الملل دارند میتوانند برای مجوز اقامت دائم درخواست دهند. مبلغ این حساب ها برای افراد بزرگسال 85.000 یورو و برای افراد کوچک 45.000 یورو، برای هر یک از اعضای خانواده است.علاوه بر حساب های بانکی میتوانید املاک و مستغلاتی در اتریش خریداری کنید. البته این امر به طور خودکار اقامت شما را تضمین نمیکند. در ابتدا شما باید مجوز اقامت دریافت کنید که هر ساله تمدید میشود و اگر در این مدت حساب بانکی شما کاهش پیدا کند یا حق مالکیت را از دست دهید اجازه اقامت دائم را از دست میدهید

یکی دیگر از روش های اقامت دائم در اتریش برای سرمایه گذاران و بازرگانان با منابع مالی زیاد است.برای اینکار افراد باید هشت میلیون یورو در یک صندوق دولتی خاص در اتریش سرمایه گذاری کنند

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت دائم ازدواج با یک شهروند اتریشی است برای دریافت اقامت دائم از طریق ازدواج باید در ابتدا اجازه اقامت داشته باشید. زمان پردازش مجوز اقامت بین سه تا چهارده ماه است. بعد از دریافت اقامت دائم افراد متقاضی تابعیت اتریش میشوند. با کسب تابعیت اتریش حق زندگی، کار و تحصیل در تمام کشورهای اروپایی برای شما فراهم است.

اقامت اتریش از طریق کار

به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در اتریش و رشد اقتصادی بالا اتریش با جمعیت حدود هشت میلیون نفر در رتبه دوازدهم شادترین کشورهای جهان قرار دارد.اتریش اقتصادی قوی و پایدار دارد و بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی تحت تاثیر شرکت های کوچک و متوسط (SME)قرار دارد.اتریش یک اقتصاد سالم با استانداردهای بالای زندگی را دارد و این انتخابی بسیار مناسب برای مهاجرت است. اتریش مجموعه ای از مزایای بسیار سخاوتمندانه را به کارکنان ارائه میکند.

افرادی که توسط شرکت های اتریشی استخدام میشوند بلافاصله بعد از استخدام تحت پوشش بیمه بهداشت عمومی قرار می گیرند و هر فردی که بیمه میشود به طور خودکار کارت الکترونیکی دریافت میکند که هر زمان که به پزشک مراجعه میکند از آن استفاده میکند. اکثر مهاجران در پایتخت کشور اتریش، وین کار میکنند که بسیاری از سازمان های بین المللی مثل OSCE و اوپک در آن قرار دارد. رفتن به اتریش برای کار برای شهروندان اتحادیه اروپا/EEA بسیار اسان است آنها برای ورود به کشور اتریش نیازی به ویزا ندارند. از سال 2014 شهروندان رومانیایی و بلغارستانی نیز میتوانند دسترسی رایگان به بازار کار اتریش داشته باشند.

افرادی که شهروند EU/EEA نیستند ممکن است برای ورود به اتریش به ویزا نیاز داشته باشند. افرادی که به مهاجرت به اتریش برای کار یا شروع کسب و کار خود فکر میکنند نیاز به مجوز کار دارند. در اکثر موارد، مهاجرت به اتریش از یک سیستم پویا مبتنی بر امتیاز که به عنوان کارت RED-WHITE-RED شناخته میشود استفاده میشود.این سیستم بر اساس مهارت کارگران و کمبود نیروی کار بازار اتریش طراحی شده است.

راه های مختلفی برای دریافت کارت RED-WHITE-RED وجود دارد. هرچند که در ظاهر پیچیده به نظر میرسد اما در واقع از یک سیستم بسیار ساده برخوردار است.افراد بر اساس سطح مهارت، مدرک تحصیلی و نوع کاری که می خواهند انجام دهند واجد شرایط دریافت کارت RED-WHITE-RED هستند. این کارت برای مدت دوازده ماه صادر میشود و افرادی که در یکی از گروه های زیر قرار دارند واجد شرایط دریافت کارت میشوند:

 1. کارگران بسیار ماهر:شما میتوانید به عنوان یک کارگر بسیار ماهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا ویزای کار دریافت کنید. این افراد میتوانند Jobseeker دریافت کنند و زمانی که شغل مناسب پیدا کردند برای کارت red-white-red در اداره اقامت اتریش درخواست دهند و یا اگر پیشنهاد استخدامی دریافت کرده اند از طریق سفارت/ کنسولگری اتریش در کشور خود درخواست دهند. شما به عنوان شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید حداقل 70 امتیاز بر اساس معیارهایی از جمله : مهارتها و توانایی های خاص، سابقه کاری، مهارت های زبان، سن، تحصیلات در اتریش داشته باشند
 2. کارگران ماهر در شغل هایی که کمبود نیرو دارند:به عنوان شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا میتوانید در صورت داشتن پیشنهاد شغلی در اتریش و کارفرمای مشخص با حداقل حقوق و دستمزد تعیین شده به مدت 24 ماه مجوز اقامت دریافت کنید. همچنین باید طبق معیارهایی مثل: مهارتها، سابقه کاری مطابق با مهارتها، توانایی زبان آلمانی، توانایی زبان انگلیسی، سن، 55 امتیاز داشته باشید
 3. دیگر شغلهای کلیدی: شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند به عنوان کارگر کلیدی در اتریش کار کنند و این مجوز اقامت برای 24 ماه معتبر است. و باید حداقل 50 امتیاز بر اساس مهارتها، سابقه کاری مطابق با مهارتها، توانایی های زبان، سن داشته باشند.
 4. Start up founder (موسس یک شغل): افرادی که موسس یک شرکت هستند میتوانند این کارت را دریافت کنند. شرکت تاسیس شده باید به منظور توسعه و نوآوری در محصولات با سرمایه حداقل 50 میلیون یورو باشد. و حداقل 50 امتیاز مطابق با مهارتها، توانایی های زبان، امتیاز پاداش، سابقه کاری مطابق با مهارتها داشته باشد.
 5. کارگر کلیدی شغل خود: شما میتوانید به عنوان کارگر کلیدی کار خود کارت red-white-red را به دست آورید. شغل شما باید حداقل 100.000 یورو را به صورت مداوم به سیستم اتریش منتقل کند و همچنین باید شغل جدیدی باشد یا مشاغل فعلی اتریش را حفظ کند و اهمیت زیادی برای منطقه داشته باشد

علاوه بر نوع ویزا و مجوزی که به دنبال آن هستید باید ثابت کنید که درآمد شخصی ثابت و منظم دارید و پول کافی برای پرداخت هزینه های زندگی، بیمه درمان و محل زندگی را دارید.میزان حقوق برای افراد مجرد 909.42 یورو برای متاهل ها: 1.362.52 یورو و برای کودکان 140.32 یورو است.

کارت آبی اتحادیه اروپا

این نوع کارت به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه میدهد که به مدت دو سال در اتریش زندگی و کار کنند. این نوع کارت به پیشنهاد شغلی تایید شده بستگی دارد و فقط در صورتی که AMS( خدمات بازار کار اتریش) مطمئن شود که هیچ شهروند اتریشی یا اتحادیه اروپا برای آن شغل وجود ندارد، صادر میشود. افرادی که حداقل سه سال از تحصیل خود را گذرانده اند واجد شرایط کارت آبی هستند. مدارک تحصیلی باید با مشخصات شغلی مطابقت داشته باشد. تقاضا برای این ویزا حدود هشت هفته طول میکشد

ویزای jobseeker: این مجوز شش ماه برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا با توانایی های بالا که علاقه مند به کار در اتریش هستند اما هنوز موفق به دریافت پیشنهاد شغلی نشده اند و نمیتوانند از مجوزهای بالا استفاده کنند صادر میشود. این کارت شبیه کارت red-white-red بر اساس امتیازات است و متقاضیان باید شرایط لازم برای درخواست را داشته باشند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل و دانشجویی

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA و سوئیس برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس نیازی به ویزا ندارند اما بعد از سه ماه اقامت در اتریش باید برای تایید ثبت نام به اداره مهاجرت اتریش بروند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که میخواهند بیشتر از شش ماه در اتریش تحصیل کنند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش باید برای ویزای تحصیلی درخواست دهند.

اقامت اتریش از طریق تحصیل و دانشجویی
اقامت اتریش از طریق تحصیل و دانشجویی

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش

 1. فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده
 2. گذرنامه معتبر( برای تمام مدت اقامت در اتریش باید معتبر باشد)
 3. عکس
 4. گواهی تولد
 5. گواهی رفتار اخلاقی خوب
 6. بیمه سلامت برای دوره تحصیلی
 7. گواهی دریافت پذیرش از موسسات آموزشی اتریش
 8. اثبات صلاحیت به این معنی که میتوانید هزینه های زندگی را برای دوازده ماه تامین کنید( برای دانشجویان تا 24 سال سن: 426.57 یورو در ماه و برای دانشجویان بیشتر از 24 سال سن 772.40 یورو در ماه)
 9. مدارک محل اقامت

بعد از ورود به اتریش دانشجویان باید در شهرداری منطقه ورود خود را ثبت کنند و فرم هایی که از طریق دفاتر ثبت یا اینترنتی تهیه کرده اند را تکمیل کنند و توسط مالک خانه ها یا اگر در خوابگاه زندگی میکنند مدیریت خوابگاه امضا شود.

دانشجویان بین الملل میتوانند در مدت تحصیل خود کار کنند و بعد از فارغ التحصیلی به مدت شش ماه در اتریش بمانند و به دنبال کار باشند و کارت PWR خود را به کارت RED-WHITE-RED تبدیل کنند.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

با سرمایه گذاری در برخی از کشورها،می توان شهروندی آن کشور را کسب کرد. خارجیان می توانند با سرمایه گذاری در اتریش شهروندی و تابعیت این کشور را کسب کنند. با این حال شهروندی این کشور تنها با مشارکت مالی به دست نمی آید، بلکه سرمایه گذاران باید مشارکت های فوق العاده ای از جمله واردات تکنولوژی به کشور و ایجاد چندین شغل متعدد، داشته باشند.

طبق ماده اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش، متقاضی باید به طور مستقیم در اقتصاد اتریش سرمایه گذاری کند؛ به عنوان مثال سرمایه گذاری مشترک و یا سرمایه گذاری مستقیم در یک بیزنس که ایجاد شغل و یا تولید صادرات جدید کند. به طور کلی سرمایه گذاری مستقیم قابل ملاحظه ای مورد نیاز است. سرمایه گذاری های غیر فعال در اوراق قرضه دولتی، املاک و غیره قابل قبول نیستند.

معمولا حداقل سرمایه مورد نیاز در صورتی که به طور مستقیم در یک بیزنس وارد شود 10 میلیون یورو می باشد و برای مشارکت در صندوق های توسعه دولتی به حداقل سرمایه 3 میلیون یورو مورد نیاز است. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری :

 1. پاسپورت
 2. شناسنامه
 3. سند ازدواج
 4. گواهی عدم سوابق کیفری
 5. رزومه
 6. سوابق فعالیت های بیزنسی
 7. معرف

طبق ماده شهروندی اتریش، افراد برای کسب شهروندی این کشور باید از تابعیت کشور خود دست بکشند، اما با اخذ شهروندی اتریش از طریق سرمایه گذاری، تابعیت کشور متقاضی حفظ خواهد شد. میانگین بازه زمانی اخذ شهروندی اتریش 24 الی 36 ماه است. متقاضیانی که موفق به کسب شهروندی این کشور شده اند می توانند بلافاصله برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنند.

اقامت اتریش از طریق کارآفرینی :

 • ایجاد و یا خرید یک شرکت در اتریش،
 • قصد سرمایه گذاری در شرکت خود در اتریش،
 • قصد ایجاد مشاغل جدید و یا حمایت از مشاغل موجود،
 • معرفی مفاهیم مهم شرکت اتریشی خود.

مدارک مورد نیاز :

 • تکمیل فرم درخواست
 • پاسپورت و کارت شناسایی و کپی آنها
 • یک قطعه عکس 3.5 *4.5
 • شناسنامه
 • سند ازدواج
 • قرارداد اجاره و یا سند منزل ( وجود مسکن مناسب )
 • صورت حساب بانکی برای تایید وجوه کافی مالی
 • گواهی عدم سوابق کیفری
 • طرح مالی و بیزنسی
 • ثبت مدارک شرکت اتریشی
 • مدارکی که فعالیت های حرفه ای و یا بیزنسی شما را تایید کند.

تمامی مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند. متقاضی باید مدارک فوق را به سفارت و یا کنسولگری اتریش ارسال کند. با ویزای مهاجرت می توان پس از ورود به اتریش برای کارت اقامت درخواست داد. مقامات اقامتی کارت Red-White-Red را برای متقاضی صادر می کنند که تا یک سال اعتبار دارد و پس از آن به مدت یک سال و سپس برای سه سال دیگر قابل تمدید است.

پس از 5 سال زندگی می توان برای کارت اقامت دائم این کشور درخواست داد. مجوز اقامت دائم برای 10 سال معتبر است. اعضای خانواده متقاضی می توانند همزمان با شخص متقاضی برای مهاجرت به اتریش درخواست دهند. بر اساس گفته کارشناس موسسه حقوقی میرداماد پس از 10 سال زندگی در اتریش، می توان برای شهروندی این کشور درخواست داد.

نظرات کاربران

 • توسط مجتبی
  تاریخ: فروردین 18, 1398
  نفر
  نفر

  با سلام و ووقت به خیر،
  کسی که توی اتریش تحصیل کرده باشه بعد از اتمام تحصیلش می تونه اقامت دائم اتریش رو بگیره؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: فروردین 21, 1398
   نفر
   نفر

   سلام با دریافت آفر و امتیاز کاری ضمن توجیه اقتصادی سالیانه و سپری شدن پروسه اقامت موقت میتوانید درخواست خود را در این جهت ابلاغ و ارزیابی نمائید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا