کشور اتریش به مساحتی حدود ۸۳.۸۵۵ کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر ۸.۴۷۴ میلیون نفر سومین کشور برجسته دنیا از لحاظ سطح کیفیت و زندگی می باشد. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد و این بدان علت است که کشور اتریش از سمت شمال با کشور آلمان همسایه است. کشور اتریش و آلمان نه تنها از لحاظ زبان بلکه از لحاظ دین، مذهب، فرهنگ، ملیت، قومیت یکسان هستند و شرایط تحصیل در اتریش کاملا شبیه به آلمان می باشد و با اقامت اتریش راحت می توان به کشور آلمان رسید.

شایان ذکر است از آنجا که کشور اتریش جزو شینگن می باشد، با اخذ اقامت اتریش نه تنها به آلمان بلکه می توان به ۳۱ کشور عضو شینگن سفر کرد و با یافتن موقعیت کاری در هر یک از این کشورها، می توان به ویزای کاری آن کشور دست یافت و به کشور مورد نظر در جهت کار و زندگی سفر کرد. یکی از مسائل مهم در تصمیم گیری برای زندگی در خارج از کشور، هزینه زندگی می باشد البته ناگفته نماند که هزینه زندگی در اتریش بسته به شهر و محل زندگی متفاوت می باشد. در واقع ثبت شرکت در کشور اتریش راهی است برای رسیدن و اخذ اقامت کشورهای عضو شینگن.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از کشور ها وجود دارند که در پاسخ به سرمایه گذاری متقاضیان کشور های دیگر تابعیت و یا اخذ اقامت می دهند، اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش راهیست که بسیاری از افراد آن را انتخاب می کنند به این دلیل که افراد از این طریق می توانند هم اقامت داشته باشند و هم اینکه در صورت درآمد بالا سرمایه گذاری کنند.

ثبت شرکت در اتریش

شرایط ثبت شرکت در اتریش :

ثبت شرکت یکی از طرق مهاجرتی است که هر ساله متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. در واقع تنها راه مهاجرت برای افرادی است که به هیچ طریق نمی توانند از کشور خارج شوند و در واقع تنها راه مهاجرت برای افرادی است که بسیار مشتاق مهاجرت بوده ولی شرایط مناسب برای اخذ ویزای تحصیلی، کاری و مهاجرت تحصیلی به اتریش و دیگر ویزاها را ندارند. ثبت شرکت مستلزم داشتن تمکن مالی بسیار بالا می باشد.

به همین جهت آخرین راه پیشنهادی مهاجرت به موکلین می باشد. اما برای کسانی که تمکن مالی بسیار بالا دارند می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. اینجاست که موسسه حقوقی میرداماد شیراز از طریق وکلای حقوقی خود در کشور مقصد راه ثبت شرکت را به روی موکلین خود گشوده است و از این طریق قصد دارد افرادی را که دارای شرایط مناسب دیگر طرق مهاجرت نبوده و در ضمن تمکن مالی مناسب دارند را در راه رسیدن به هدفشان حمایت و پشتیبانی می کند.

پروسه ثبت شرکت در تمامی کشورها به صورتی است که می توان از ایران برای ثبت شرکت در کشور مورد نظر اقدام کرد اما متاسفانه ثبت شرکت در کشور اتریش مستلزم حضور فرد در آن کشور است. بدین صورت که فرد برای ثبت شرکت بر عکس باقی کشور ها باید در خاک آن کشور حضور داشته باشد و سپس در جهت ثبت شرکت اقدام کند. بدین صورت که فرد متقاضی باید به عنوان همراه از یکی از طرق مهاجرت، مثلا تحصیلی و کاری، به کشور اتریش وارد شود (البته در صورتی که همراه دارای شرایط مناسب جهت اخذ ویزای کاری یا تحصیلی باشد) و بعد از ورود به خاک کشور جهت ثبت شرکت اقدام نماید. ثبت شرکت در کشور اتریش در واقع اقدامی جهت اخذ جواز کسب می باشد. بدین صورت که فرد با ثبت شرکت در کشور اتریش می تواند در جهت کارهای متعدد از جمله انجام فرایند تجاری، تاسیس شرکت و… اقدام کند.

ناگفته نماند که معمولا تاسیس و ثبت این گونه شرکت ها در کشور اتریش با مسئولیت محدود می باشد که نام دیگر آن GMBH می باشد. بدین معنا که فرد فقط می تواند در جهت انجام تجارت های کوچک یا خانوادگی اقدام کند. ناگفته نماند که ثبت شرکت های متفاوت مستلزم پرداخت بیمه های متفاوت است. هزینه ثبت شرکت در اتریش حدودا ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است و فرد با پرداخت ۷۰۰۰ تا ۷۵۰۰ یورو می تواند در جهت ثبت شرکت در اتریش اقدام کند. مالیات ثبت کشور در اتریش بسیار کم هزینه می باشد و فرد با پرداخت ماهیانه ۱۰۰۰ یورو می تواند شرکت را به صورت فعال اداره کند.

یکی از مزایای ثبت شرکت در اتریش این است که فرد متقاضی با ثبت شرکت در اتریش می تواند در جهت تاسیس کارخانه هم اقدام کند و انواع معاملات تجاری، صادرات و حتی واردات را انجام دهد. شایان ذکر است که پس از ثبت شرکت در اتریش در یک بازه زمانی ۳-۴ ماهه متقاضی می تواند اقامت را اخذ کرده و بعد از اخذ اقامت می تواند به تمامی کشور های عضو شینگن سفر کند. شایان ذکر است که پرداخت مالیات این شرکت ها به میزان ۲۵% سود سالانه می باشد و این بدان معناست که ۲۵% از سود سالیانه شرکت به اداره مالیات تعلق دارد.

تنها نگرانی افراد متقاضی برای ثبت شرکت در اتریش این مساله است که آنها نمی توانند از ایران در جهت ثبت شرکت در اتریش اقدام کنند یا اینکه ممکن است از جهت مهاجرت تحصیلی، کاری شرایط مساعد را نداشته باشند.
بدین صورت که فرد متقاضی می تواند در جهت ثبت شرکت در اسلواکی یا مجارستان با هزینه بسیار معقول اقدام کرده و باثبت شرکت از تمامی تسهیلات رایگان از جمله درمان، تحصیل و… استفاده کند و بلافاصله اقامت شینگن را دریافت کند و از آنجا که اتریش نیز عضو شینگن است فرد متقاضی می تواند به راحتی به اتریش سفر کرده، در این کشور کار پیدا کرده، درخواست ویزای کار در اتریش را داده، شرکت اسلواکی را منحل کنند و در جهت کار به اتریش نقل مکان کنند و در آن کشور در حین کار شرکت نیز ثبت کنند و انواع فعالیت های تجاری را با دیگر کشورهای شینگن انجام دهند.

اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج

ثبت احوال در اتریش بر اساس تولد، ازدواج و وفات می باشد بنابراین اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج در صورتی است که یک نفر با یک فرد اتریشی ازدواج کند. در ویزای ازدواج فرد میبایست شریک زندگی خود را مد نظر داشته باشد و بداند که آیا او حاضر به ازدواج می باشد یا خیر؟ لذا بعد از ازدواج سایر مدارک مورد نیاز به سفارت داده می شود و آنان منتظر اخذ ویزا می شوند.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی از راه های مهم مهاجرت به اتریش مهاجرت از طریق کار می باشد. افرادی که مشغول تحصیل در اتریش هستند شانس بیشتری در یافتن شغل و اخذ اقامت کاری دارند، لذا افرادی که موفق به اخذ ویزای کار در اتریش می شوند پس از چهار سال کار در اتریش موفق به اخذ اقامت دائم می شوند.

شرایط مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک

نکته بسیار مهم این است که شما باید از موسساتی که دولت امتیاز فروش ملک به آن ها را داده خرید کنید، لذا ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر شما قصد خرید ملک در اتریش را دارید قبل از هرگونه اقدام با مشاوران و وکلای موسسات معتبر مشورت کنید تا آنان شما عزیزان را در این امر یاری نمایند و یا می توانید به سایت مهاجرت اتریش مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *