071-91009294  | 021-88724227  |

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ 2023

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور لوکزامبورگ واقع در شمال اروپا و در همسایگی آلمان، فرانسه و بلژیک می باشد. لوکزامبورگ یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن می باشد که بیشترین درامد سرانه متعلق به آن می باشد. لوکزامبورگ از نظر آموزشی پیشرفت های چشمگیری داشته و مدارک آن در سراسر دنیا تایید شده می باشد و البته تنها کشوری می باشد که مردم آن به 4زبان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و لوکزامبورگی تسلط دارند. تحصیل در لوکزامبورگ هزینه های کمی در بر دارد و امکانات آموزشی با کیفیت بسیار بالایی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

شرایط و مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

دانشگاه لوکزامبورگ واقع در قلب اتحادیه اروپا و دانشگاه های بین المللی در سراسر جهان ارتباط مستقیم دارد از این رو دانشگاه لوکزامبورگ به یک ابزار مهم جهت رسیدن به تعالی ، تحقیق و آموزش تبدیل شده. دانشگاه لوکزامبورگ از معدود دانشگاه های چند زبانه در دنیا می باشد و دانشجویان، پژوهشگران و استادان از سراسر دنیا در این دانشگاه می باشند.

دانشگاه لوکزامبورگ
کشور لوکزامبورگ به دلیل موقعیت مطلوب جغرافیایی، اقتصادی و آموزشی همه ساله پذیرای مهاجرین بسیاری از سراسر دنیا می باشد البته لازم به ذکر است که سریع ترین و پرطرفدارترین راه های مهاجرت به لوکزامبورگ، مهاجرت تحصیلی می باشد. در مقاله ای که پیش رو دارید شما عزیزان را با شرایط تحصیل در لوکزامبورگ بیشتر آشنا می کنیم.
کشور لوکزامبورگ به دلیل وسعت کم تنها یک دانشگاه دارد که در سال 2003 تاسیس شده اما اغلب رشته های دانشگاهی را با مطلوب ترین شرایط در اختیار دانشجویان قرار می دهد و مدارک آن ها در سراسر دنیا معتبر می باشد. متقاضیان تحصیل در لوکزامبورگ می توانند با حداقل مدرک دیپلم نیز از دانشگاه های لوکزامبورگ پذیرش بگیرند. 

دانشگاه های لوکزامبورگ یک بار در سال از اوایل فوریه تا اواخر مارچ اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. اغلب دروس در دانشگاه لوکزامبورگ به زبان انگلیسی ارائه می شوند و این به معنای آینده کاری بهتر برای دانشجویان در سراسر جهان می باشد از این رو متقاضیان تحصیل در لوکزامبورک میبایست به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند که البته می توانند در کلاس های آموزشی زبان در لوکزامبورگ شرکت کنند سپس وارد دانشگاه شوند اما پیشنهاد ما به متقاضیان تحصیل در لوکزامبورگ این است که جهت صرفه جویی در زمان و هزینه مدرک زبان خود را در ایران بگیرند سپس اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه نمایند.

ویزاهای اخذ شده

تحصیل در مقطع لیسانس در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع لیسانس معمولا 3 تا 4 سال به صورت تمام وقت به طول می انجامد . هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های لوکزامبورگ 5400 یورو به ازای هر ترم می باشد و دانشجویان میبایست شهریه تحصیلی را در ابتدای ترم پرداخت نمایند. گذراندن یک ترم تحصیلی در خارج از کشور برای همه دانشجویان مقطع کارشناسی اجباری می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در لوکزامبورگ

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های لوکزامبورگ نیز 1 تا 2 سال به طول می انجامد که با توجه به پشتکار دانشجو و البته رشته تحصیلی متغیر می باشد.

تحصیل در مقطع دکتری در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا حدود 3 سال به طول می انجامد که شامل دوره های تحقیقی و شرکت در کلاس های درسی می شود البته بیشترین تمرکز بر روی انجام کارهای تحقیقاتی و نوشتن پایان نامه می باشد. برای دانشجویان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه های لوکزامبورگ شرایط تحصیلی بسیار مناسبی برقرار است و امکان اشتراک پایان نامه با دانشگاه های معتبر خارج از لوکزامبورگ نیز وجود دارد. دانشگاه لوکزامبورگ با 78 دانشگاه معتبر در سراسر جهان همکاری دارد و این به دانشجویان این امکان را می دهد که مقالات و پروژه های تحقیقاتی خود را با دانشگاه های معتبر در جهان مبادله نمایند. 


به تعدادی از دانشجویان برای گذراندن ترم خارجی کمک های مالی اعطا می شود. هیئت علمی دانشگاه لوکزامبورگ متشکل از اساتید برجسته از 20 کشور جهان می باشد. دانشگاه لوکزامبورگ از 3 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده علم و تکنولوژی، دانشکده قانون و ارتباطات و دانشکده هنر و علوم انسانی که اغلب رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

هزینه های زندگی در لوکزامبورگ

هزینه زندگی دانشجویی در لوکزامبورگ با توجه به نحوه زندگی هر فرد متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت یک زندگی معمولی در لوکزامبورگ حدود 1400 تا 1500 یورو در ماه می باشد که بخش اعظمی از این هزینه مربوط به مسکن می باشد که در ماه مبلغی حدود 900 تا 1000 یورو را شامل می شود. دانشجویان در حین تحصیل در لوکزامبورگ می توانند 20 ساعت در هفته را مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود را بدست بیاورند. البته دانشجویان برای پیدا کردن کار مناسب میبایست به زبان فرانسوی تسلط داشته باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ عبارتند از:

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات
کپی و اصل شناسنامه و پاسپورت
گواهی سلامت
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
لازم به ذکر است که تمامی مدارک میبایست به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

اخبار های مرتبط

اسکرول به بالا