071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت قبرس

اقامت قبرس

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور قبرس که در چند سال اخیر بسیار مورد استقبال افراد از نقاط مختلف دنیا به خصوص کشورمان ایران قرار گرفته است دارای شرایط مناسبی برای مهاجرت می باشد. در ادامه آشنایی و راه های مهاجرت و اقامت قبرس را بررسی می نماییم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال با دفاتر شیراز و تهران ما در موسسه حقوقی میرداماد تماس گرفته و از تمامی جزئیات از جمله مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در قبرس نیز مطلع شوید.

روش های مختلف اخذ اقامت قبرس

جهت مهاجرت به قبرس دولت این کشور دو نوع ویزا صادر می کند، ویزای موقت: برای درخواست این نوع ویزا، متقاضی باید حساب بانکی در قبرس داشته و قرارداد خرید و فروش املاک در جمهوری قبرس را داشته باشد. به وسیله این ویزا می توانید مجوز اقامت برای دوره یک ساله تا چهار ساله را کسب کنید. ویزای دائمی: برای درخواست این نوع ویزا، متقاضی می بایست درآمد سالانه حداقل 30000 یورو داشته باشد.

ویزای دائمی به اشخاص واجد شرایطی داده می شود که بتوانند ثابت کنند قصد مهاجرت به قبرس را دارند. برای این منظور باید مسئولان را متقاعد کرد که متقاضی یا خانواده وی حداقل شش ماه در سال (حدود 185 روز) در قبرس زندگی خواهد کرد. افرادی که می خواهند به عنوان خود اشتغال در بخش کشاورزی، پرورش گاو، پرورش پرندگان و یا پرورش ماهی در قبرس کار کنند، به شرطی که دارای زمین کافی یا اجازه نامه برای کسب مقدار زمین لازم را داشته باشند، و همچنین دارای سرمایه آزاد و کامل 250000 بوده و اشتغال آن ها به طور کلی اثر بدی روی اقتصاد جمهوری قبرس نداشته باشند.

افرادی که قصد دارند به صورت خود اشتغال در سازمان های معدنی در قبرس کار کنند با این شرط که مجوز های لازم را در اختیار داشته و دارای سرمایه آزاد و کامل 200000 بوده و اشتغال آن ها به طور کلی اثر بدی روی اقتصاد جمهوری قبرس نداشته باشند. افرادی که قصد دارند به صورت خود اشتغال در یک تجارت یا حرفه در قبرس کار کنند با این شرط که مجوز های لازم را در اختیار داشته و دارای سرمایه آزاد و کامل 150000 بوده و اشتغال آن ها به طور کلی اثر بدی روی اقتصاد جمهوری قبرس نداشته باشند.

افرادی که قصد دارند به صورت خود اشتغال در یک حرفه یا علوم در قبرس کار کنند با این شرط که صلاحیت های حرفه ای لازم و آکادمیک را در اختیار داشته باشند. این شغل در قبرس مورد نیاز باشد. همچنین داشتن سرمایه های مورد نیاز برای آن ها ضروری است. اشخاصی که به آنها استخدام دائمی در جمهوری قبرس پیشنهاد شده است که این استخدام رقابت های محلی مناسب ایجاد نکند.

اشخاصی که دارای درآمد سالیانه امن آزاد و کامل هستند، به مقداری که بتوانند با آن یک زندگی مناسب در قبرس داشته باشند بدون این که در هیچ کسب و کاری دخیل شوند. درآمد سالانه مورد نیاز باید حداقل 5600 برای هر شخص بوده و برای هر شخص مستقل اضافی باید حداقل 2700 باشد، اما مجمع کنترل مهاجرت ممکن است مقادیر متفاوتی را درخواست کند. بیشتر متقاضی ها تحت این دسته هستند و بیشتر آن ها مستمری بگیران و بازنشستگان هستند.

مزایای اقامت قبرس

برخی از مزایای ذکر شده در این مقاله خلاصه ای از مزایای اصلی کشور قبرس است که به آنها می پردازیم. در بیشتر سال قبرس دارای آب و هوای گرم و آفتاب سوزان است که بسیار مورد توجه افراد قرارگرفته علی الخصوص مردم کشورهای اروپایی که با سرما میانه ی خوبی ندارند.نرخ ارتکاب جرم بسیار پایین است و امنیت خوبی را ایجاد کرده است. پرداخت مالیات پایین است، مخصوصا برای بازنشستگان.

کیفیت عالی زندگی و هزینه زندگی در این کشور بسیار پایین و مقرون به صرفه است. ایجاد تعادل درزندگی وصمیمیت و مهمان نواز بودن مردم قبرس جزو اصلی ترین شرایط مطلوب در این کشور به شمار می آید. روش های قانونی و تسهیلات مالی قبرس شباهت بسیار زیادی با انگلیس دارد و برای بریتانیایی ها یک مزیت محسوب می شود ضمن اینکه 90 درصد جمعیت قبرس انگلیسی صحبت می کنند.

مزایای اقامت قبرس

درآمد سال اول برای افراد جدیدالورود بدون پرداخت مالیات است. اما پس از گذشت یکسال نرخ پرداخت مالیات از 20٪ آغاز می شود و به برای حقوق های قابل توجه به 35٪ افزایش می یابد البته پرداخت مالیات بسته به میزان درآمد شخص دارد. علاوه براین شخص وظیفه ای در قبال پرداخت مالیات در خصوص دریافت وام و مالیات بر ثروت و پرداخت مالیات بر ارث ندارد و کشور قبرس قوانینی در خصوص پرداخت اجباری این موارد اعلام نکرده است. کمک های بیمه اجتماعی توسط کارفرما برای نیروی کار انجام میشود حتی اگر فردی بصورت خویش فرما بیمه را پرداخت کنند شامل تسهیلات بیمه قرار میگیرد، یک کارفرما همچنین در زمینه بیمه ی کارکنان خود مشارکت کامل را با اداره ی بیمه دارد.

اقامت موقت قبرس

ویزای موقت یا pink slip در قبرس برای شهروندانی صادر می شود که جزو اتحادیه اروپا نیستند. این نوع از ویزا را میتوان برای بازه زمانی یک تا چهار سال به شرطی که حداکثر مدت زمان غیبت بیشتر از چهارماه نباشد دریافت کرد. ویزای موقت pink slip برای یک تا دو سال به محض اولین درخواست صادر می شود و برای مدت یک یا دو سال نیز در موارد زیر تمدید می شود.

 • کسانی که با هدف تحصیل در دانشگاه به قبرس وارد می شوند و اقامت می گیرند.
 • کسانی که با هدف تحصیل در مقاطع پایین تر به قبرس وارد می شوند و اقامت می گیرند.
 • کسانی که با هدف فراگیری مهارت بدون دریافت دستمزد به قبرس وارد می شوند واقامت می گیرند.
 • کسانی که با هدف خدمات داوطلبانه به قبرس وارد می شوند و اقامت می گیرند.
 • کسانی که برای مطالعه و تحقیقات علمی در قبرس اقامت گرفته اند نیز می توانند اعضای خانواده شان را نیز تحت پوشش قرار دهند.
 • کسانی که خود یا خانواده شان تحت پوشش برنامه حفاظت بین المللی هستند یا قصد پیوستن به خانواده خود را دارند.

مدارک لازم:

 • گذرنامه با اعتبار حداقل یکسال
 • چهار قطعه عکس مطابق با گذرنامه
 • شناسنامه یا سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • سندی از درآمد یا تکفل مالی که شامل اظهارنامه بانکی ازبانکی در قبرس که میزان تمکن مالی شما یا دریافتی بازنشستگی شما را نشان می دهد.
 • سند بیمه درمانی اگر تحت پوشش بیمه اجتماعی شهروندی قبرس نیستیید
 • سند قانونی خرید یا اجاره که نشان ار محل اقامت شما باشد.
 • فرم تکمیل شده و پرداخت نقدی 25پوند قبرس
 • کپی از همه موارد ذکر شده در بالا
 • کپی جداگانه از مدارک وفرم درخواست همه ی بستگان

لازم به ذکر است که درآمد سالیانه شما باید در حدود 6000 هزار پوند قبرس برای هر نفر وهمچنین حدود 3000 هزارپوند قبرس اضافه برای هر نفر وابسته می باشد. هرچند هیچ محدودیتی وجود نداشته و هر مورد بر اساس شایستگی خود محاسبه می شود.

اقامت دائم قبرس

شرایط اولیه برای مجوز اقامت دائم، متقاضی باید دارای درآمد سالیانه ی حداقل 30,000 یورو از خارج از کشور و از منبع قانونی باشد. برای هر شخص وابسته 5000 یورو اضافه مورد نیاز است. تهیه شواهد جامع مبنی بر اینکه شخص قادر بوده تمامی نیاز های مالی خانواده اش را طی مدت طولانی تامین کند (و همه این پول ها باید از فعالیت در خارج از کشور فراهم شود). همچنین باید:

 • متقاضی هرچه پول بیشتری در بانک قبرسی سپرده گذاری کند باعث می شود که پرونده قوی تری داشته باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد.
 • تاییدیه ای امضا شده که اظهار کند که او قصد کار و هرگونه اقتصادی در قبرس را ندارد.
 • حداقل یکبار در هر دوسال از قبرس دیدن کند.
 • ملیت های غیر اروپایی نیز در صورت اثبات توانایی تامین خود و خانواده اش و در صورت اینکه برای 5 سال متوالی در قبرس زنگی کنند می توانند برای مجوز اقامت دایم ثبت نام کنند.
اقامت دائم قبرس

اقامت قبرس از طریق کار

به طور کلی، حداکثر مدت زمانی که شهروند غیر اتحادیه ی اروپا می تواند در قبرس کار و زندگی کند 4 سال است. هرچند، مشاغل زیر از این محدودیت معافند:

 • پرسنل با مهارتهای بالا که در شرکت هایی استخدام می شوند که سالانه درآمد بسیار بالایی دارند.
 • مدیران اجرایی، مدیران میانی ، کارکنان اجرایی و کارمندان کلیدی در شرکتهایی که منافع خارجی داشته باشند ( حداقل 50 درصد از سهام مشارکتی شرکت باید به شخص غیر قبرسی تعلق گرفته باشد یا سرمایه ی خارجی شخص در حدود 171000 تا باشد)- این افراد باید شرایط مینیمم حقوقی را داشته باشند.
 • پرستارهایی که صلاحیت کار را دارند و در قبرس برای انجام امور پرستاری انجام می دهد.
 • ورزشکاران و مربیان تیم های ورزشی
 • نقاشان تصاویر مذهبی برای پروژه های خاص

افراد غیر شهروندی اتحادیه اروپا که بخواهند در قبرس کار کنند نیاز به مجوز کار قبل از ورود به کشور را دارند ( و همچنین ویزا) برای درخواست مجوز کاز، وزارت نیروی کار باید متقاعد شود که جایگزین قبرسی یا شهروندی از اتحادیه ی اروپا برای کار مورد نظر درخواست کار نداده باشد. 2 نوع مجوز کار وجود دارد: اجرایی و غیر اجرایی:

 • اجرایی به اشخاصی گفته می شود که مدیر یا شریک در شرکتی باشند که در اداره ی شرکت های قبرس ثبت کرده باشند ومدیران واحد قبرس شرکت های خارجی.
 • غیر اجرایی به دیگر کارکنان فنی، اداری، دفتری و حرفه ای گفته می شود، زمانی که مجوز کار صادر شود به مدت 3 ماه یا یک سال اعتبار دارد.

اقامت قبرس از طریق تحصیل و دانشجویی

تمامی دانشجویانی که شهروند اتحادیه ی اروپا نیستند و می خواهند برای مهاجرت تحصیلی به قبرس اقدام کنند باید تقاضای ویزا برای ورود به قبرس کنند. فرم درخواستی شماره ام 58 و دیگر مدارک لازم ( یک سری اصل و یک سری کپی) را باید با دانشگاه قبرس تحویل دهید ( دفتر حمایت از دانشجویان بین المللی). پس از آن که تمامی مدارک و رسیدهای واریزی به دست دانشگاه برسد، دانشگاه مورد نظر مدارک دانشجو را برای مسئولین امور مهاجرتی جهت ارزیابی و بررسی ارسال میکند. لطفا مدارک مورد نیاز را در زیر ببینید:

 • فرم درخواست که کاملا پر شده و امضا شده باشد.
 • رسید انتقال وجه بانکی با مبلغ 85.43 برای اخذ ویزای دانشجویی ( فرم درخواست بدون این رسید واریزی ارزیابی نخواهد شد)
 • دو سری کپی از پاسپورت یا مدارک مسافرتی دیگر که برای حداقل مدت زمانی که میخواهید به تحصیل بپردازید یا مدت 2 سال اعتبار داشته باشد.
 • دو سری کپی از گواهی عدم سوپیشینه یا گواهی که نشان دهد رفتار خوبی دارید را از مسئولین اداری کشورتان بگیرید و به زبان انگلیسی یا یونانی ترجمه کنید. گواهی عدم سوپیشینه ی شما که از طرف پلیس میگیرید باید توسط مقامات دولتی نوشته شده باشد.

اصل گواهی پزشکی مبنی بر اینکه در سلامت کامل به سر می برید و شامل آزمایش خون (هپاتیت بی و سی و ایدز و سیفلیس) و همچنین پرتوی ایکس قفسه سینه (برای سل) می شود. این گواهی پزشکی در حدود 4 ماه اعتبار دارد و باید توسط دکتر دولت یا دکتر عمومی تایید و نوشته شود. دو سری کپی از تاییدیه بانک که مدت 6 ماه اعتبار داشته باشد و از کشورتان که در انجا زندگی می کنید، مبنی بر اینکه توانایی پرداخت هزینه تحصیل در قبرس و مخارج زندگی را دارید صادر شده باشد.

اقامت قبرس از طریق تحصیل و دانشجویی

اظهارنامه ی بانکی باید در حدود 7000تا را در حساب شما از یک ماه قبل از روند بررسی درخواست ویزایتان نشان دهد. در صورتی که دانشجو بورسیه ی تحصیلی گرفته باشد اظهارنامه ی بانکی باید مبلغ 5000 را نشان دهد. تصدیق نامه ی بانکی که تا 6 ماه اعتبار داشته باشد و بیان کننده ی توانایی مالی ضامن دانشجو با مبالغ بالاتر از میزان ذکر شده در بالا باشد تا بتواند دانشجو را طی زندگی و تحصیل در قبرس حمایت مالی کند. ضامن فقط باید پدر، مادر یا خود دانشجو باشد.

نامه ی بانکی باید به وضوح نوع رابطه ی بین دانشجو و ضامن را نشان دهد و شناسنامه ی تولد را باید ضمیمه کنید. دو سری از نامه ی تاییدیه بورسیه تحصیلی از دانشگاهی که اهدا میکند لازم است ( فقط برای دانشجویانی لازم است که بورسیه ی تحصیلی می گیرند). مدارک اثبات پرداخت هزینه ی تحصیلی از یک بانک در کشورتان که مبلغ 3000 یورو را در حسابتان نشان دهد. که از طریق انتقال سوئیفت یا حواله ی سوئیفت یا حواله مانی گرام انتقال داده شود ( وقتی که شخص خارجی بورسیه ی کامل تحصیلی بگیرد این مورد نیاز نیست).

دو سری کپی از مدارک دانشگاهی و تمامی مدارک تحصیلی ( راهنمایی و دبیرستان) و ریز نمرات لازم است. برای دانشجویانی که برای مقطع تحصیلی فوق لیسانس اقدام میکنند، مدرک تحصیلی لیسانس و تاییدیه دانشگاهی لیسانس لازم است. نامه ی قبولی از دانشگاه قبرس مبنی بر اینکه دانشجوی مورد نظر در دانشگاه قبول شده و میتواند برای برنامه های درسی هر ترم نام نویسی کند و مدت زمان هر دوره ی تحصیلی و برنامه های درسی را شامل شود. نامه ی تایید از دانشگاه که هزینه های بازگشت به میهن را تحت پوشش قرار دهد (توسط اداره ی حمایت از خارجیان در دانشگاه قبرس بررسی شود) در شرایط مصدوم شدن یا مرگ.

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس، فرد باید دارای سپرده حداقلی 30000 یورو در یکی از بانک های قبرس باشد که از منابع مالی خارجی وارد شده باشد (میزان این پول برای هر فرزند وابسته 5000 یورو و برای هر کدام از والدین وابسته 8000 افزایش می یابد):

 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • حداقل هر دو سال یک بار به قبرس آمده باشید.
 • تعهد دهید که قصد کار کردن یا فعالیت تجاری در قبرس را ندارید.
 • تعهد دهید که یک درآمد سالیانه امن از خارج ندارید.

اطمینان حاصل کنید که نام متقاضی در لیست اشخاصی که دارایی های او از طرف اتحادیه اروپا فریز شده قرار نداشته باشد. در صورتی که موارد بالا محقق گردند، درخواست متقاضی توسط وزارت کشور بررسی شده و انتظار می رود تا دو ماه مجوز صادر گردد. ملیت های غیر اروپایی که دارای وضعیت اقامت دائم بوده و برای هفت سال در داخل قبرس اقامت داشته اند می توانند برای تابعیت اقدام کنند.

سرمایه گذاری در منابع مالی جانبی یا هزینه های اقتصادی شرکت های قبرسی یا شرکت هایی که تحت لیسانس کمیسیون اوراق بهادار و بورس قبرس (CySec) هستند. بسته به نوع سرمایه گذاری، باید نامه نگاری مرتبط به عنوان بخشی از درخواست متقاضی انجام شود. سرمایه گذاری را می توان پس از یک دوره سه ساله به فروش گذاشت، به شرطی که سرمایه گذار همچنان دارای یک ملک با حداقل قیمت 500000 یورو باشد.

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری ‌و کارآفرینی

درخواست تابعیت می تواند شامل وابستگی باشد که شامل همسر وی، فرزندان وی (تا سن 18 سال یا بین 18 و 27 سال، در صورتی که از لحاظ مالی وابسته به متقاضی باشند ) و والدین وی (اگر یک اقامت دائمی به قیمت 500000 به علاوه VAT خریداری شده باشد). متقاضی باید یک عدم سوءپیشینه شفاف داشته و حتما باید نام وی در لیست اشخاصی که دارایی های آن ها توسط EU فریز شده نباشد. همچنین پیش از قبول شهروندی و تابعیت قبرس وی به عنوان یک شهروند قبرسی، متقاضی باید مجوز اقامت در قبرس یا مجوز مهاجرت داشته باشد.

اقامت قبرس از طریق خرید ملک

قبرس دو برنامه ی ویزا ی طلایی برای سرمایه گذاری املاک ارایه میدهد، یکی برای اقامت دائم و دیگری برای تابعیت در قبرس می باشد. هر دو طرح سرمایه گذاری مهاجرتی در قبرس برای دریافت اجازه ی اقامت دائم و پاسپورت دوم نسبتا سریع صورت می گیرد. قبرس یکی اعضای اتحادیه اروپا بوده و زبان انگلیسی به طور گسترده ای در این جزیره صحبت می شود.

متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری بر املاک اقامت دائمی و امنی در قبرس داشته باشند.این برنامه یکی از سریع ترین و ساده ترین برنامه های ویزای سرمایه گذاری در اروپا می باشد و برای دریافت اجازه ی اقامت قبرس نیازمند سرمایه گذاری فقط 300,000 یورو بر املاک می باشد.

ویزای اقامتی طی 2 ماه گرفته می شود و تمام اعضای خانواده را در بر می گیرد. این ویزا شامل والدین شخص متقاضی و والدین همسر نیز می باشد و همچنین فرزندان آنها تا سن 25سال را شامل می شود. این ویزا برای همه ی عمر معتبر بوده و می تواند به نسل آینده و همسران انها نیز منتقل شود.

از معدود الزامات طرح این است که تمامی اعضای خانواده باید حداقل یکبار در هر دو سال به قبرس سفر کنند. یکی از ویژگی های برنامه ی اقامت دایم سهولت سفر در سراسر اتحادیه اروپا می باشد. سرمایه گذاری ممکن است ازطریق یک کمپانی انجام گیرد که متقاضی اصلی و همسرش سهام داران شرکت باشند. سرمایه گذاری می تواند بر روی حداکثر 2 ملک باشد که مجموع ارزش آنها به مبلغ 300,000 یورو برسد. املاک خریداری شده باید تازه ساخت باشند. برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر با مشاورین موسه میرداماد در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد اقامت قبرس

1-برای مهاجرت به قبرس چه نوع ویزایی می توانیم داشته باشیم؟

ویزای موقت و ویزای دائمی.

2-شرایط داشتن ویزای موقت قبرس به چه صورت است؟

برای درخواست این نوع ویزا، متقاضی باید حساب بانکی در قبرس داشته و قرارداد خرید و فروش املاک در جمهوری قبرس را داشته باشد. به وسیله این ویزا می توانید مجوز اقامت برای دوره یک ساله تا چهار ساله را کسب کنید

3- شرایط داشتن ویزای دائم قبرس به چه صورت است؟

برای درخواست این نوع ویزا، متقاضی می بایست درآمد سالانه حداقل 30000 یورو داشته باشد. باید مسئولان را متقاعد کرد که متقاضی یا خانواده وی حداقل شش ماه در سال (حدود 185 روز) در قبرس زندگی خواهد کرد.

4-آیا به صورت خود اشتغالی هم می توان برای ویزای دائم قبرس اقدام کرد؟

بله.

5-در چه زمینه هایی می توان برای خود اشتغالی برای ویزای دائم قبرس اقدام کرد؟

کشاورزی، پرورش گاو، پرورش پرندگان، پرورش ماهی، سازمان های معدنی و تجارت یا یک حرفه خاص.

6-شرایط خود اشتغالی در زمینه کشاورزی و پرورش دام برای ویزای دائم قبرس به چه صورت است؟

دارای زمین کافی یا اجازه نامه برای کسب مقدار زمین لازم را داشته باشند، و همچنین دارای سرمایه آزاد و کامل 250000 یورو بوده و اشتغال آن ها به طور کلی اثر بدی روی اقتصاد جمهوری قبرس نداشته باشند.

7- شرایط خود اشتغالی در زمینه سازمان های معدنی برای ویزای دائم قبرس به چه صورت است؟

مجوز های لازم را در اختیار داشته و دارای سرمایه آزاد و کامل 200000 یورو بوده و اشتغال آن ها به طور کلی اثر بدی روی اقتصاد جمهوری قبرس نداشته باشند.

8- شرایط خود اشتغالی در زمینه تجارت یا یک حرفه خاص برای ویزای دائم قبرس به چه صورت است؟

مجوز های لازم را در اختیار داشته و دارای سرمایه آزاد و کامل 150000 یورو بوده و اشتغال آن ها به طور کلی اثر بدی روی اقتصاد جمهوری قبرس نداشته باشند.

9-شرایط مهاجرت کاری به قبرس به چه صورت است؟

صلاحیت های حرفه ای لازم و آکادمیک را در اختیار داشته باشند. این شغل در قبرس مورد نیاز باشد. همچنین داشتن سرمایه های مورد نیاز برای آن ها ضروری است. اشخاصی که به آنها استخدام دائمی در جمهوری قبرس پیشنهاد شده است که این استخدام رقابت های محلی مناسب ایجاد نکند.

10-مزایای اقامت قبرس چی هست؟

امنیت بالا ، مالیات کم ، کیفیت بالای زندگی ، هزینه زندگی کم و مقرون به صرفه ، برخورد خوب مردم قبرس با مهاجرین و…

11-از چه راه هایی می توان اقامت قبرس را گرفت؟

تحصیلی ، کاری ، سرمایه گذاری ، خرید ملک.

12-حداقل مبلغ برای خرید ملک و گرفتن اقامت دائم قبرس چقدر است؟

300 هزار یورو.

اسکرول به بالا