مقایسه زندگی در سوئد و نروژ

مقایسه زندگی در سوئد و نروژ

مشاوره تخصصی و تماس فوری

  فرم مشاوره تخصصی

  شما عزیزان جهت مشاوره تخصصی می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  و یا این فرم را تکمیل کنید تا مشاورین و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  سوئد و نروژ هر دو کشورهای پیشرفته و بسیار مناسبی برای زندگی مهاجران هستند. این کشورها در لیست پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت قرار دارند. وضعیت اقتصادی باثبات و خوب، سیستم آموزشی حرفه‌ای و فرصت‌های شغلی مناسب از دلایل مهاجرت افراد به سوئد و نروژ هستند. اگر بر سر دو راهی مهاجرت به یکی از این دو کشور مانده‌اید، باید به شما بگوییم که از بسیاری جنبه‌ها با یکدیگر شبیه هستند. پس در ادامه مقاله ما مقایسه زندگی در سوئد و نروژ را برای شما به صورت دقیق‌تر انجام می‌دهیم.

  مقایسه زندگی در سوئد و نروژ

  مقایسه زندگی در سوئد و نروژ

  خیابان‌های شهر سوئد

  کشور سوئد دارای مساحتی حدود 440،000 کیلومتر مربع است. جمعیت این کشور نسبت به مساحت آن بسیار کم است. این مقدار عددی نزدیک به 10،000،000 نفر است. پایتخت سوئد یعنی استکهلم، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. زبان رسمی این کشور سوئدی می‌باشد اما مردم کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. واحد پول سوئد “کرون” می‌باشد. هر کرون سوئد برابر 0.12 دلار آمریکا است.

  کشور نروژ در شبه جزیره اسکاندیناوی و بخش شمال غربی اروپا قرار گرفته است. مساحت این کشور در حدود 385,207 است. همچنین جمعیت نروژ طبق آمار سال 2021،  5،390,۰۰۰ میلیون نفر می‌باشد. پایتخت نروژ شهر اسلو، که بزرگترین شهر در نروژ است، در بخش شرقی این کشور قرار دارد. زبان مردم در نروژ، نروژی است. اقلیت‌هایی مانند سامی‌ها نیز به زبان خود صحبت می‌کنند. واحد پول این کشور، کرون نروژی است که برابر 0.11 دلار آمریکا می‌باشد.

  این دو کشور هر دو در منطقه اسکاندیناوی اروپا قرار دارند و همچنین همسایه یکدیگر نیز هستند. به این علت از بسیاری جهات ممکن است شبیه به یکدیگر می‌باشند.

  مقایسه تحصیل در سوئد و نروژ

  مقایسه زندگی در سوئد و نروژ

  شهر برگن-کشور نروژ

  عموما افراد بیشتری برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی در این دو کشور اقدام می‌کنند. البته بسیاری از مهاجران برای تحصیل در مدارس نروژ و سوئد نیز ثبت‌نام می‌کنند.

  شرایط تحصیل در سوئد و نروژ تا حدودی یکسان است. فرزند شما باید از سن 6 تا 19 سال را برای تحصیل در مدارس این دو کشور داشته باشد.

  در این کشورها، سن تحصیل اجباری وجود دارد که از 6 تا 16 سال است. افراد می‌توانند به صورت داوطلبانه در مقطع دبیرستان و بالاتر ثبت‌نام کنند. در صورتی که می‌خواهید مهاجرت تحصیلی به نروژ و سوئد را داشته باشید، دریافت ویزای تحصیل برای شما اجباری است.

  دانش‌آموزان خارجی می‌توانند در مدارس بین‌المللی نیز ثبت‌نام شوند. یکی از شروط بسیار مهم پذیرش افراد در جهت ثبت‌نام مدارس سوئد و نروژ، این است که باید تحت حمایت سرپرست قانونی مقیم کشور باشند.

  تحصیل در مقطع کارشناسی نروژ

  متقاضیان تحصیل دوره کارشناسی در کشور نروژ، می‌توانند به دو زبان انگلیسی و نروژی در این کشور تحصیل کنند. برای تحصیل به هر زبان باید مدرک معتبر آن را ارائه دهید. این مدرک نشان‌دهنده تسلط شما بر زبان مورد نظر است. برای آزمون آیلتس، باید نمره 6 به بالا را دریافت کنید و برای آزمون زبان سوئدی باید حداقل در سطح 3 قبول شوید.

   فرم مشاوره تخصصی

    فرم مشاوره تخصصی

    در صورتی که نتوانستید در این آزمون‌ها نمره لازم را بدست آورید، می‌توانید پذیرش مشروط را انجام دهید. به این معنا که یک دوره آموزش زبان را در کشور مورد نظر گذرانده و سپس وارد دانشگاه می‌شوید.

    پس از دریافت پذیرش از سمت دانشگاه مورد نظر، باید نامه پذیرش شدن خود را جهت دریافت ویزای تحصیلی نروژ برای سفارت این کشور ارسال نمایید.

    همچنین در مدت تحصیل در کشور نروژ، می‌توانید در کاری پاره‌وقت استخدام شوید تا هزینه‌های لازم زندگی خود را فراهم کنید. اگر با همسر و خانواده خود مهاجرت می‌کنید، آن‌ها نیز مجوز کار کردن به صورت تمام‌وقت را خواهند داشت.

    تحصیل در مقطع کارشناسی سوئد

    دانشگاه‌های کشور سوئد از معتبرترین و سطح بالاترین مراکز آموزشی جهان هستند. شما برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید به زبان سوئدی تسلط داشته باشید. علاوه بر تحصیل به زبان سوئدی، تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این کشور ممکن است. البته تسلط به زبان انگلیسی برای کشورهایی که زبان رسمی متفاوتی دارند کافی نمی‌باشد. در نهایت شما در کنار تحصیل آکادمیک خود، در این کشور زندگی می‌کنید و با افراد در اجتماع دارای تعامل هستید. همچنین برای کار کردن در این دو کشور نیز باید زبان رسمی را تا حد زیادی درک کنید.

    این یکی از چالش‌های زندگی در کشور غیر انگلیسی زبان است؛ اما نگران نباشید چون این موضوع به راحتی قابل برطرف شدن است. تنها کمی نیاز به تمرین دارید.

    هزینه پرداختی برای شهریه دانشگاه‌های سوئد نسبت به کیفیت آموزش بسیار به صرفه است. اگرچه ممکن است هزینه‌های زندگی در سوئد کمی بالا باشد. البته دانشجویان بین‌المللی معمولا از سمت دولت سوئد کمک هزینه‌ای دریافت می‌کنند. همچنین شما می‌توانید شرایط بورسیه را فراهم کرده و به صورت نسبتا رایگان یا کاملا رایگان در این کشور تحصیل کنید. پس از دریافت بورسیه یا پذیرش تحصیلی نیز باید برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد اقدام نمایید.

    شما با ادامه و اتمام تحصیل خود، می‌توانید برای اخذ مجوز شهروندی و تابعیت سوئد و نروژ نیز درخواست ارسال نمایید.

    هزینه زندگی در کشور سوئد و نروژ

    هزینه زندگی به صورت کلی در کشورهای منطقه اسکاندیناوی کمی بالا است. کشورهایی مثل سوئد و نروژ نسبتا گران هستند؛ اما به همین نسبت درآمد افراد نیز زیاد است. پس شما با کار کردن پس از مهاجرت به هر روشی، دچار مشکل نخواهید شد.

    هزینه زندگی در سوئد و نروژ، به سبک زندگی شما نیز بسیار بستگی دارد. برای مثال اگر در پایتخت این کشورها یعنی شهرهای اسلو و استکهلم زندگی می‌کنید، به طبع باید برای زندگی هزینه بیشتری صرف کنید. برای مثال؛ حداقل اجاره یک آپارتمان نسبتا معمولی در استکهلم سوئد، 4000 کرون سوئد است. این هزینه در شهرهای کوچک‌تر سوئد بسیار کم‌تر خواهد بود.

    با مقایسه زندگی در سوئد و نروژ دریافتیم که در واقع این دو کشور تفاوت‌های آن‌چنانی ندارند. همسایگی و قرار گرفتن در یک منطقه، باعث شده است که در بسیاری منظرها با یکدیگر شبیه باشند.

    شما با تحصیل در هر یک از این کشورها، می‌توانید به کاری پاره‌وقت مشغول شوید و همچنین پس از اتمام تحصیل درخواست اقامت کنید. شرایط مهاجرت به نروژ و سوئد نیز به یکدیگر بسیار نزدیک هستند. تنها ممکن است از لحاظ هزینه کمی با یکدیگر متفاوت باشند.

    اگر متقاضی مهاجرت به کشورهای مناطق اسکاندیناوی مثل سوئد و نروژ هستید، مشاوران موسسه مهاجرتی ما می‌توانند شما را در این مسیر راهنمایی کنند. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

     فرم مشاوره تخصصی

      فرم مشاوره تخصصی

      حتما بخوانید:  تمدید ممنوعیت ورود به نروژ به دلیل کرونا

      مطالب مرتبط

      دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.