071-91009294  | 021-88724227  |

7 مورد از بهترین شغل ها در دانمارک

بهترین شغل ها در دانمارک

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

دانمارک از جمله کشورهای می‌باشد که در شمال اروپا واقع شده است و دارای شرایط اقتصادی بسیار پیشرفته می‌باشد و با توجه به اینکه اقتصاد این کشور دارای هیچگونه فساد مالی نیست، به همین دلیل به عنوان یکی از کشورهای بسیار توسعه یافته در زمینه‌ی اقتصادی در دنیا شناخته می‌گردد. از این رو هر ساله مهاجرین و متخصصین بسیار زیادی جهت کار کردن به این کشور سفر می‌کنند تا کار مناسبی با توجه به مهارت خود بیابند و زندگی مرفه برای خود و خانواده‌شان بسازند و بتوانند ویزای کار دانمارک را دریافت کنند. بنابراین یافتن شغل های پردرآمد در دانمارک می‌تواند به افراد کمک زیادی کند، چرا که موجب کسب درآمد بیشتر آنها خواهد شد و می‌توانند در زمینه شغلی خود فعالیت نماید و درآمد بیشتری کسب کنند. از این رو در این مقاله ۷ مورد از بهترین شغل ها در دانمارک را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا افراد که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند با پردرآمدترین شغل‌ها در این کشور آشنا شوند.

در مورد دانمارک بدانید!

دانمارک که دارای نام رسمی پادشاهی دانمارک است، در واقع کشوری می‌باشد که با آلمان مرز مشترک دارد و در شمال قاره اروپا واقع شده است، پایتخت این کشور شهر کپنهاگ بوده و مساحتی در حدود 43.094 کیلومتر مربع دارد. جمعیت این کشور به طور تقریبی ۵ میلیون نفر است و زبان رسمی در این کشور دانمارکی می‌باشد، واحد پول این کشور کرون دانمارک است، اما با این حال این کشور عضو اتحادیه اروپا می‌باشد، به همین جهت داشتن پاسپورت این کشور موجب می‌شود تا بتوان به راحتی به کشورهای مختلف اروپایی که عضو پیمان شینگن هستند، سفر کرد.

با توجه به اینکه سطح رفاه و شرایط زندگی در دانمارک بسیار مناسب است و در میان مردم هیچ اختلافی وجود ندارد و همچنین مردم این کشور از درآمد مناسبی برخوردار هستند، به همین دلیل از نظر رفاه، کشور دانمارک رتبه نخست جهان را دارد و از نظر درآمد سرانه نیز رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل مردم دانمارک جزء شادترین و راضی‌ترین مردم دنیا محسوب می‌گردند.

کشور دانمارک با داشتن کمترین فساد مالی و اداری، از لحاظ اقتصادی دارای شرایط بسیار عالی می‌باشد و از این رو روز به روز سرمایه گذاری در دانمارک توسط مهاجرین بیشتر می‌شود و همچنین درآمد در دانمارک در چند سال اخیر رو به افزایش بوده، به طوری که متوسط درآمد در دانمارک به صورت سالیانه بیش از ۴۱ هزار کرون ارتقا یافته است. بنابراین با توجه به موارد گفته شده بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به دانمارک هستند تا بتوانند زندگی بهتری را تجربه کنند اما این افراد باید به خوبی از شرایط مهاجرت به دانمارک باخبر باشند تا با مشکلاتی در این کشور مواجه نشوند. در ادامه مقاله برخی از شغل های برتر در دانمارک را بیان می‌کنیم.

بهترین شغل ها در دانمارک

لیست شغل های پردرآمد در دانمارک

می توان گفت شغل های برتر در دانمارک در واقع جزء پردرآمدترین شغل های این کشور محسوب می‌شوند که تأثیر بسیار زیادی بر وضعیت فرهنگی و اقتصادی مردم این کشور می‌گذارند و به همین جهت مردم بیشتر خواستار انجام این کارها هستند، تا آینده شغلی پردرآمدتر و مناسب‌تری داشته باشند. بنابراین لیست پردرآمدترین شغل ها در دانمارک را به صورت زیر می‌توان بیان کرد:

جراح

یکی از شغل‌های بسیار پردرآمد و البته سخت در دنیا رشته جراحی است که در واقع زیر شاخه‌ای از علم پزشکی می‌باشد. فردی که بخواهد در این شغل فعالیت کند، باید تحصیلات خود را در رشته علوم پزشکی به پایان برساند و چند سال سابقه کسب کند تا جراح موفقی شود. جراحان دارای وظیفه بسیار حساس و سنگینی هستند، چرا که باید ناهنجاری‌ها و بیماری‌هایی که نیاز به جراحی دارد، را درمان کنند. معمولاً در دانمارک جراحان یا به صورت جراح عمومی فعالیت خواهند کرد یا در زمینه‌های تخصصی خود همچون جراحی چشم، گوش و … مشغول به خدمت می‌گردند. برای آنکه فردی بتواند در سمت جراح فعالیت کند، باید ابتدا دوره پزشکی عمومی را به مدت ۶ سال بگذرانند و بعد از آن دوره‌های پزشکی تخصصی را نیز سپری نماید و باید بیش از ۵ سال سابقه کار در زمینه تخصصی جراحی داشته باشد، تا امکان فعالیت به عنوان جراحی تخصصی در دانمارک را بدست آورد. معمولاً متوسط درآمد جراحان در دانمارک به طور سالیانه بین ۷۷ تا ۲۳۳ هزار کرون است.

قاضی

قاضی یکی از بهترین شغل ها در دانمارک است، در واقع قاضی وظیفه داوری کردن و برقراری عدالت در جامعه را برعهده خواهد داشت و از آنجایی که اجرای قانون به طور مساوات بین همه مردم و برقراری عدالت در یک کشور، موجب افزایش رفاه آن کشور خواهد شد، به همین دلیل وجود قاضی خوب در کشور دانمارک از واجبات است. معمولا افرادی که می‌خواهند در زمینه‌ی قضاوت در این کشور فعالیت کنند، بعد از پایان تحصیلاتشان در رشته حقوق، باید در یکی از مراکز جهت یادگیری قضاوت به عنوان کارآموز مراجعه کرده و بعد از آنکه نمره قبولی در آزمون قضاوت در این کشور را به دست آوردند، امکان کار در زمینه قضاوت را خواهند داشت. معمولاً در دانمارک قاضی به طور متوسط در سال بین ۶۴ تا ۱۹۶ هزار کرون درآمد خواهد داشت.

وکالت

کار وکالت یکی از محبوب‌ترین شغل ها در دانمارک می‌باشد و افراد برای آنکه در زمینه وکالت در دانمارک مشغول به فعالیت شوند، باید در کشور دانمارک مدرک فوق لیسانس حقوق خود را دریافت کنند و پس از آن که تحصیلاتشان در این رشته پایان رسید، باید در یک دوره به صورت آزمایشی و به مدت سه سال به عنوان مشاور حقوقی در مراکز وکالت بگذرانند و سپس با اتمام دوره آزمایشی، در صورت تأیید کارفرما، این افراد می‌توانند به عنوان دستیار وکالت یا وکیل دادگستری به مدت ۳ سال در دادگاه مشغول به کار گردند. بعد از سپری شدن این دوره سه سال نیز باید در امتحان اجباری دانمارک شرکت کنند و بعد از کسب نمره قبولی می‌توانند کار خود را به عنوان وکیل در این کشور شروع کنند، لازم به ذکر است وکلا امکان کار کردن برای شرکت‌های خصوصی یا دفاتر وکالت را ندارند و با توجه به شرایط سخت جهت اجازه وکالت به طور سالیانه حقوقی بین ۵۲ تا ۱۵۸ هزار کرون خواهند داشت.

مدیر اجرایی

مدیرعامل و مدیر اجرایی در واقع شخصی است که بر امور مالی شرکت‌ها و سازمان‌ها نظارت خواهد کرد و به استخدام دیگر مدیران می‌پردازد و عملکرد آنها را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. تصمیمات مربوط به کار و کارمندان بر عهده مدیر اجرایی خواهد بود و در واقع این افراد دارای بالاترین مقام اجرایی در شرکت‌ها هستند و ارتباط بین هیئت مدیره و چهره عمومی شرکت بر عهده مدیر اجرایی است. برای این شغل فرد باید حتماً مدرک لیسانس در رشته‌های اقتصاد یا حسابداری یا رشته‌های مرتبط با آن را داشته باشند. همچنین بهتر است افراد از سابقه کار نیز در زمینه مدیریت برخوردار باشند، می‌توان گفت درآمد متوسط سالیانه یک مدیر اجرایی بین ۴۶ تا ۱۴۰ هزار کرون خواهد بود.

بهترین شغل ها در دانمارک

مدیر بانک

همانطور که می‌دانید وظیفه مدیر بانک نظارت بر عملکرد کارمندان شعبه، ارائه برنامه‌های وام و بررسی میزان جریان پول نقد می‌باشد، این افراد مستلزم آن هستند که فعالیت‌های روزانه خود را در دفتر اصلی بانک ثبت کنند. معمولا مدیران بانک به صورت تمام وقت استخدام می‌شوند و کار راحتی دارند، به همین دلیل از شغل‌های محبوب در دانمارک محسوب می‌گردد و افرادی که می‌خواهند در این رشته فعالیت کنند، باید حداقل دارای مدرک لیسانس در زمینه حسابداری و مدیریت بازرگانی باشند، همچنین دارای ۵ سال سابقه کاری مرتبط در این زمینه بوده تا بتوانند در این کار مشغول شوند، متوسط درآمد مدیر بانک به طور سالیانه بین ۴۹ تا ۱۴۹ هزار کرون است.

ارتودنتیست

ارتودنتیست‌ها در واقع متخصصان در رشته دندان پزشکی هستند و به پیشگیری و درمان بی نظمی‌های دندان‌ها کمک می‌کنند و همچنین جراحی فک را نیز انجام می‌دهند. ارتودنتیست یکی از برترین شغل های دانمارک محسوب می‌شود و این افراد به طور سالیانه بین ۴۱ تا ۱۲۶ هزار کرون درآمد دارند.

استاد دانشگاه

از بهترین شغل ها در دانمارک استاد دانشگاه است، این افراد وظیفه آموزش در دانمارک، انجام تحقیقات و توسعه دانشگاه‌ها را بر عهده دارند، معمولاً این افراد توسط اداره آموزش و پرورش و دانشگاه های دانمارک استخدام می‌شوند و باید دارای مدرک دکترا در زمینه تخصصی خود باشند. می‌توان گفت استخدام آنها به صورت تمام وقت یا پاره وقت صورت می‌گیرد، متوسط درآمدی که استادان دانشگاه دارند بین ۳۷ تا ۱۱۲ هزار کرون خواهد بود.

جمع بندی

در این مقاله در مورد پردرآمدترین شغل ها در دانمارک صحبت کردیم و ۷ مورد از بهترین شغل ها در دانمارک را مورد بررسی قرار دادیم تا افراد متخصصی که قصد مهاجرت یا تحصیل در دانمارک را دارند، برای آینده شغلی و تحصیلی خود در این کشور برنامه‌ریزی درست‌تری داشته باشند، چرا که کشور دانمارک دارای امکانات رفاهی بسیار بالا و اقتصادی پویایی است و به همین جهت زندگی در این کشور به طور قانونی با گرفتن ویزای تحصیلی دانمارک یا ویزای کاری این کشور موجب موفقیت مهاجران در دانمارک خواهد شد.

 

اسکرول به بالا