071-91009294  | 021-88724227  |

11 شغل پردرآمد اتریش | پردرآمدترین شغل های اتریش

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اتریش کشوری می‌باشد که از جمعیتی در حدود ۹ میلیون نفر برخوردار بوده و دارای اقتصادی است که براساس خدمات و بانکداری بنا گردیده و به همین جهت از مشاغل فراوانی برخوردار می‌باشد و از این رو به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین کشورهای مهاجرپذیر جهان به شمار می‌آید.

بدین ترتیب می‌توان گفت شغل های پردرآمد در اتریش بسیار زیاد هستند و به همین جهت در این مقاله 11 شغل پردرآمد اتریش را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا کسانی که قصد مهاجرت به اتریش جهت کار یا تحصیل را دارند با بازار کار و رشته‌های پرطرفدار این کشور آگاه شوند و با اطلاعات کامل به این کشور سفر نمایند.

بهترین شغل ها در کشور اتریش و شرایط عمومی آن

اتریش از جمله کشورهای می‌باشد که در اروپای مرکزی واقع گردیده و دارای مساحتی در حدود 83.879 می‌باشد که دارای مردمی است که گویش آنها به زبان آلمانی بوده و پایتخت آن شهر وین است. این کشور با کشورهای مختلفی دارای مرز مشترک خواهد بود که از جمله آنها می‌توان به آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیختن اشتاین اشاره کرد.

کشور اتریش از جمله کشورهای توسعه یافته در جهان به شمار می‌آید و وجه رایج این کشور یورو است و شرایط اقتصادی و تجاری آن وابسته به کشور آلمان می‌باشد، به طوری که اگر اقتصاد آلمان دچار مشکلی شود، اقتصاد اتریش نیز دچار مشکل خواهد شد.

با توجه به شرایط اقتصادی مناسبی که کشور اتریش دارد، متوسط درآمد مردم این کشور در سال‌های اخیر در حال رشد می‌باشد و تقریبا برابر با 43 هزار یورو است. بنابراین از آنجایی که میزان حقوق این مردم بالا رفته، به همین دلیل سطح رفاه و توسعه انسانی در این کشور بسیار افزایش یافته است و از این رو بسیاری از مردم به دنبال یافتن پردرآمدترین شغل های اتریش هستند تا زندگی موفق و پر ثمری را تجربه نمایند. در ادامه 11 شغل پردرآمد اتریش را مورد بررسی قرار خواهیم کرد.

شغل های پردرآمد اتریش

شغل خلبانی

یکی از محبوب‌ترین شغل‌های موجود در کشور اتریش، شغل خلبانی می‌باشد که از پردرآمدترین شغل‌های اتریش محسوب می‌گردد و افرادی که می‌خواهند در این کشور در شغل خلبانی مشغول به فعالیت شوند، باید دوره دو ساله آن را در اتریش یا اتحادیه اروپا بگذرانند و سپس مشغول به کار گردند. معمولا جهت پذیرش در این حرفه داشتن سابقه کار، بسیار مهم است و افرادی که خلبان می‌شوند، می‌توانند به عنوان خلبان باربری یا خلبان مسافربری در اتریش در این حرفه فعالیت کنند. افرادی که در رشته خلبانی در اتریش تحصیل می‌نمایند، معمولا شانس بیشتری جهت استخدام در مشاغل خلبانی اتریش خواهند داشت و متوسط درآمد این افراد در رشته خلبانی به صورت ماهیانه بین 2820 تا 8.7 هزار یورو خواهد بود.

شغل مدیر اجرایی

مدیر اجرایی در واقع بر کارهای روزانه یک شرکت نظارت خواهد کرد تا از صحت انجام کارهای شرکت اطمینان حاصل نماید، بنابراین می‌توان گفت وجود مدیر اجرایی برای عملکرد بهتر شرکت واجب است، چرا که با دیگر مدیران شرکت همکاری می‌نماید تا شرکت به موفقیت‌های تجاری دست یابد.

کسانی که دارای سمت مدیریت اجرایی هستند، باید دارای خلاقیت و انعطاف پذیری زیادی باشند تا جهت جبران خسارت‌های شرکت از آنها استفاده نمایند و بدین ترتیب سود زیادی به شرکت برسانند.

افرادی که می‌خواهند در رشته مدیریت اجرایی شرکت‌ها مشغول به فعالیت گردند، باید به تحصیل لیسانس در اتریش در رشته مدیر اجرایی بپردازند و مدرک این رشته را بگیرند و از سابقه کاری مناسبی نیز برخوردار باشند، می‌توان گفت متوسط حقوق این افراد به صورت ماهیانه معمولا از 1690 تا 8450 یورو خواهد بود که با توجه به نوع صنعت و میزان سابقه کاری آنها تعیین می‌شود.

معمولا افراد مهاجری که در اتریش به تحصیل در رشته مدیریت اجرایی پرداخته‌اند و ویزای تحصیلی اتریش یا ویزای کار اتریش را گرفته‌اند، دارای شانس بسیار بالاتری جهت انتصاب در شغل مدیریت اجرایی خواهند بود.

شغل وکیل

شغل وکالت از جمله شغل های پردرآمد در اتریش می‌باشد و افرادی که در این رشته تحصیل کرده‌اند و دارای صلاحیت علمی لازم می‌باشند، باید از سابقه کاری لازم نیز برخوردار گردند. کسانی که می‌خواهند در اتریش وکیل شوند، باید دوره پنج ساله تحصیلی را سپری نمایند و افرادی که می‌خواهند در این رشته مشغول به فعالیت گردند، باید در این پنج سال، پنج ماه در دادگاه‌ها فعالیت کنند و 3 سال نیز به کارآموزی در دفاتر وکالت مشغول گردند و دوره‌های 42 روزه آموزش اجباری را به پایان برسانند.

سپس افراد می‌توانند در آزمون وکالت شرکت کنند و در صورت قبولی باید به عنوان وکیل خصوصی خدمت کنند یا دفتر وکالت بزنند و مشغول به فعالیت گردند و با توجه به نوع کار و میزان درآمد وکیلان، متوسط درآمد آنها بین 4790 و 15 هزار یورو به صورت ماهیانه خواهد بود.

شغل دندان پزشک

یکی دیگر از مشاغل محبوب و پردرآمد اتریش، شغل دندانپزشکی می‌باشد که افراد جهت آنکه در این حرفه بتوانند فعالیت کنند باید در این رشته و در دانشگاه های اتریش تحصیل نمایند تا صلاحیت علمی مربوطه را کسب کنند، سپس به عنوان کارآموز در کلینیک‌های دندان پزشکی اتریش مشغول به فعالیت شوند.

مهاجرین متخصص خارجی که می‌خواهند در اتریش در رشته دندانپزشکی کار کنند، باید دارای سابقه کاری بیشتر از سه سال باشند و از تابعیت اتحادیه اروپا برخوردار بوده یا دارای اقامت اتریش به صورت دائمی باشند. معمولا درآمد دندانپزشکان با توجه به موارد مختلفی همچون تعداد مراجعین و محل کار آنها تعیین می‌گردد که می‌توان گفت به طور متوسط ماهیانه از 3800 تا 12 هزار یورو خواهد بود. به طور کلی می‌توان بیان کرد که شغل دندانپزشکی از مشاغل پردرآمد در اروپا محسوب می‌شود و در تمامی نقاط اروپا دندانپزشکان از درآمد بالایی برخوردار خواهند بود.

افراد با تحصیل در اتریش در رشته دندانپزشکی نیز می توانند بهتر وارد بازار کار شوند.

شغل مدیر بانک

مدیریت بانک یکی دیگر از مشاغل پردرآمد در اتریش می‌باشد و افراد جهت مشغول شدن در این شغل باید دارای لیسانس مدیریت مالی یا حسابداری باشند و همچنین علاوه بر تحصیلات عالی دارای حداقل 5 سال سابقه کاری در یکی از شعبه‌های بانکی باشند، کار در این حرفه به دقت و هوش بالایی احتیاج است و متوسط درآمد آنها بین 4510 تا 14 هزار یورو خواهد بود.

شغل جراح

جراحی از مشاغل سخت و پر ریسک در اتریش می‌باشد و به همین جهت جراحان از درآمد بالایی نیز برخوردار خواهند بود و جهت کار در این حرفه نیاز به 5 سال سابقه کار و 12 سال تحصیل و دانش پزشکی است، جراحان در اتریش بسیار مقام بالایی دارند و از رفاه فراوانی برخوردار هستند و درآمد یک جراح در حدود 7 تا 21 هزار یورو به طور ماهیانه می‌باشد.

شغل مهندس نرم افزار

از جمله مشاغل به روز در اتریش، مهندس نرم افزار یا مهندس کامپیوتر است و افراد باید به تحصیل مهندسی در اتریش بپردازند و حداقل دارای مدرک لیسانس باشند تا بتوانند در این حرفه فعالیت کنند. افراد می‌توانند به صورت تمام وقت یا نیمه وقت یا به صورت خوداشتغالی در این حرفه فعالیت نمایند و درآمد آنها بین 1010 یا 6.7 هزار یورو خواهد بود.

شغل های پردرآمد اتریش

شغل قاضی

از شغل های پردرآمد اتریش قاضی می‌باشد، افراد جهت فعالیت در این رشته، باید دوره حقوق را در این رشته بگذرانند و نمرات بالایی کسب کنند و حتما باید دوره قضاوت که چهار سال است را در این کشور در دادگاه‌های عمومی، دادگاه‌های زندان و دادسراها و … سپری کنند. افراد مهاجری که می‌خواهند در این حرفه مشغول شوند، باید ابتدا تابعیت کشور اتریش را بدست آورند و تا زمانی که این تابعیت را نگیرند، اجازه کار به عنوان قاضی را در اتریش نخواهند داشت. معمولا متوسط درآمد قاضیان در این کشور بین 5920 تا 18 هزار یورو خواهد بود.

شغل مدیر ارشد مالی

یکی از رموز موفقیت شرکت‌های بزرگ اتریش حضور مدیران ارشد مالی است، معمولا افراد برای دستیابی به این حرفه باید از طریق رشته‌های مدیریت مالی، اقتصاد، منابع انسانی، حقوق، تجارت و … به اخذ مدرک کارشناسی ارشد برسند. میزان درآمد این افراد با توجه به میزان سابقه کار و مدرک آن محاسبه می‌شود و متوسط درآمد ماهیانه این افراد بین 3950 تا 12 هزار یورو خواهد بود.

شغل استاد دانشگاه

استاد دانشگاه از جمله شغل های پردرآمد اتریش محسوب می‌شود و افرادی در این حرفه در اتریش به صورت تمام وقت و نیمه وقت انتصاب می‌شوند که سابقه مناسب در زمینه تحقیق و تدریس داشته باشند و مورد تایید کمیته انتصاب دانشگاه قرار بگیرند. این افراد بعد از امضای قرارداد، مدرک لازم را دریافت می‌نمایند و می‌توان گفت متوسط درآمد آنها به صورت ماهیانه بین 3380 تا 10.5 یورو است.

شغل معماری

با توجه به اینکه کشور اتریش، کشوری در حال توسعه می‌باشد، به همین دلیل ساختمان‌های پیشرفته و مدرن در این کشور بسیار دیده می‌شود که کار معماران خلاق و ماهر می‌باشند. بنابراین می‌توان گفت یکی از پردرآمدترین شغل های اتریش، شغل معماری است و معماران ماهر هنر خود را در ساخت انواع بناهای مسکونی و تجاری استفاده می‌نمایند و میزان مهارت آنها تاثیر فراوانی بر زیباسازی این کشور گذاشته است. متخصصان معماری باید دارای مدرک دانشگاهی باشند و همچنین از سابق کار مناسب برخوردار بوده تا بتوانند در شرکت‌های معتبر این کشور مشغول به فعالیت گردند، می‌توان گفت متوسط درآمد معماران به طور سالیانه بیش از ۵۵ هزار یورو خواهد بود.

کلام آخر

در این مقاله پردرآمدترین شغل های اتریش و میزان درآمد این مشاغل در این کشور مورد بررسی قرار گرفت تا مهاجرین بدانند که بهترین شغل‌ها در این کشور، چه شغل‌هایی هستند و جهت پیشرفت و آینده کاری خود از آنها استفاده کنند. از آنجایی که اتریش، کشوری بسیار پیشرفته با امکانات رفاهی بالا می باشد، به همین دلیل سطح رفاهی و اجتماعی مناسبی برای شهروندان خود مهیا کرده و از این رو نظر بسیاری از مهاجرین و متخصصین کشورهای مختلف را به خود معطوف ساخته است. همچنین با توجه به اینکه این کشور بازار کار مناسبی دارد و نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است، به همین جهت بسیاری از افراد جهت سرمایه گذاری در اتریش و کار در تخصص خود به این کشور سفر می‌کنند.

مهاجرین باید بدانند با توجه به اینکه زبان کشور اتریش، آلمانی است، به همین دلیل دانستن این زبان بسیار اهمیت دارد. افراد بعد از گذراندن دوره‌های تحصیلی یا با معادل سازی مدارک تحصیلی خود می‌توانند در شرکت‌ها و مراکز مختلف این کشور مشغول به فعالیت شوند و حتی در این مکان‌ها کارآموزی نمایند و سابقه کار مناسبی جمع آوری کنند، از آنجایی که بسیاری از مشاغل پردرآمد در این کشور نیاز به سابقه کار خواهند داشت و با داشتن سابقه کار، میزان درآمد این افراد نیز با توجه به تجربه زیادی که دارند، بسیار بالاتر خواهد رفت.

اسکرول به بالا