071-91009294  | 021-88724227  |

کار دانشجویی در فرانسه (همزمان با تحصیل)

کار دانشجویی در فرانسه (همزمان با تحصیل)

کار دانشجویی در فرانسه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

گاهی به منظور انجام امور دانشجویی و یا اقامت در خارج از کشور شما مجبور به امرار معاش هستید و یا حتی اگر اجباری نیز وجود نداشته باشد شما ممکن است مایل به انجام کار باشید. فرانسه یکی از کشور های مقصد تحصیلات و مهاجرت می باشئد و طرح انجام کار دانشجویی در فرانسه نیز متناسب با وضعیت زندگی در آنجا می باشد.

مطالعه بیشتر:

تحصیل در فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

کار دانشجویی در فرانسه

تحصیل در خارج از کشور معمولا گران قیمت است و حتی اگر شما وام دانشجویی را دریافت کرده اید می توانید بودجه خود را برای مطالعات در نظر داشته باشید چرا که معمولا تحصیل در فرانسه نیز امری دشوار می باشد.

پیشنهاد می شود که علاوه بر وام دانشجویی اشخاص دیگر مبالغ اضافی را نیز در نظر داشته باشند.
از سوی دیگر، شما نبایستی تمامی فرصت های فرهنگی را حین اقامت در فرانسه از خود دور نمایید. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق شما بایستی هزینه هایی را برای بلیط های تئاتر؛ دیگر مراکز تفریحی و یا  سفرهای روزانه نیز در نظر داشته باشید.

توجه داشته باشید که افرادی که قصد تحصیل پزشکی در فرانسه را دارند نیز می توانند حین تحصیل مشغول به کار شوند.

کسب در آمد در فرانسه

اگر فقط می خواهید پول کافی برای صرف شام داشته باشید؛ در اینجا راه هایی برای به دست آوردن پول در برنامه سفر به فرانسه نیز آورده شده است که بدین شرح است اما بهتر است بدان:

به برنامه های تدریس در فرانسه به عنوان یک دستیار “استخدام محلی” بپیوندید.

کار دانشجویی در فرانسه

برنامه دستیار آموزشی در فرانسه

برنامه دستیار آموزشی در فرانسه یا TAPIF یک برنامه شناخته شده می باشد که تحت حمایت وزارت آموزش فرانسه نیز قرار گرفته است. بیاد داشته باشید که مدارس دولتی هر ساله چندین هزار زبان مادری انگلیسی (و یا زبان های مادری دیگر) را تدریس زبان می نمایند که معمولا زبان فرانسوی در تمامی کلاس ها مورد تدریس واقع می شود. ناگفته نماند که این مدرسان از 6 ماه قبل به کار گرفته می شوند و توسط اساتید برجسته بایستی مورد تایید واقع شوند. واقعیت فرایند بوروکراتیک این است که بسیاری از معلمان قبل از ورود به فرانسه اخراج می شوند و بخش های انگلیسی را برای جایگزینی ترک می کنند.

تدریس زبان انگلیسی در فرانسه

طیق شرایط تحصیل در فرانسه این بدان معنی است که در ابتدای هر سال تحصیلی، ادارات به شدت به دنبال مدرس زبان انگلیسی هستند تا برخی از معلمان را از دست بدهند. پیشنهاد می گردد که رزومه خود را (که به زبان فرانسوی نوشته شده است) را به ریاست پاریس بفرستید و از وی بخواهید که آن را برای کار تدریس در نظر بگیرد. توجه داشته باشید که این تنها در صورتی امکان پذیر است که شما برای یک سال تحصیلی کامل اقامت داشته باشید.
بسته به برنامه مدرسه، انتظار می رود که شما 12 ساعت از وقت خود را در مدرسه صرف نمایید. تعطیلات 2 هفته تقریبا هر 6-7 هفته می باشد. (Toussaint، کریسمس، فوریه، آوریل)

درآمد در فرانسه

پرداخت: € 800 /  به صورت ماهانه و برای گرفتن خانه نیز نیاز می باشد. این در حالیست که هزینه ای معادل با (960 € / ماه پرداخت ناخالص) برای مدت 12 ساعت در هفته نیز برای دیگر هزینه ها بایستی در نظر گرفته شود.

Babysit برای یک خانواده دو زبانه.
کشور فرانسه به چند صد هزار آمریکایی، انگلیسی، ایرلندی، استرالیایی و دیگر مهاجران انگلیسی نیز آغشته شده است؛ افرادی که در جهت دو زبانه شدن فرزندان خود نیز تلاش می نمایند. برای خانواده هایی که فرزندان خود را به مدرسه دولتی می فرستند، این بسیار مهم است که بچه ها بتوانند به زبان انگلیسی صحبت کنند. معمولا والدین به بچه هایی که زبان مادریشان انگلیسی است کمک جدی در جهت یادگیری زبان دوم نیز خواهند کرد.
از ماه ژوئن، تعداد زیادی از آگهی های منتشر شده در خصوص نگهداری از بچه ها در سایت هایی مانند Craigslist نیز خواهد بود. دیگر مقالات پیشنهادی مجله FUSAC و تابلو اعلانات در کلیسای آمریکایی پاریس نیز می باشد.

ساعات کاری در فرانسه

ساعات کاری در فرانسه

ساعت: برای اکثر مشاغل، برنامه دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه، جمعه و چهارشنبه برای ساعات کاری نیز در نظر گرفته شده است.
پرداخت: از آنجایی که تعداد زیادی زبان انگلیسی در فرانسه وجود دارد، لزوما حق بیمه برای نگهبانان زبان انگلیسی وجود ندارذ و هزینه آن از 8 تا 12 € در ساعت نیز متغیر می باشد.. بیاد داشته باشید که بسیاری از خانواده ها از یک سرویس مانند Check Emploi Service استفاده می کنند.

به طور کلی در کنار تحصیل در هر کشوری حتی تحصیل در فرانسه رایگان شما میتوانید کاری را انجام دهید اما خوب این مسئله ای طبیعی است که طبق چارچوب و قوانین کشور مقصد این امور پیش برود. وکلای حقوقی موسسه میرداماد در این راستا صاحب تجربه می باشند و می توانند به کامل ترین بسته مشاوره ای شما را راهنمایی کنند.

شرایط کار همزمان با تحصیل در فرانسه

و اما دلایل آخری که کار هنگام پذیرش تحصیل در فرانسه را توصیه می کند:

ایجاد دوستی جدید: در فرهنگ فرانسوی دوستیابی کار آسانی نیست. بنابراین داشتن یک تجربه کاری در فرانسه شما را از لحاظ رفتاری به فردی با تعاملات اجتماعی بالا تبدیل کرده که می تواند به شما در ایجاد روابط و دوستی های با همکاران فرانسوی کمک کند

کار همزمان با تحصیل در فرانسه

چهار توصیه برای مراقبت از خود هنگام اشتغال به کار در طول تحصیل در کشور فرانسه:

درگیری ایجاد نکنید و از لحاظ حقوقی برای خود مشکل ایجاد نکنید. اگرچه می توانید با ویزای دانشجویی در فرانسه کار کنید، اما مهم این است که به یاد داشته باشید که نمی توانید فراتر از بازه زمانی اجازه داده شده کار کنید در این باره بهتر است با مشاورین موسسه میرداماد پرسش و پاسخ انجام دهید.

تخطی کردن از این بازه زمانی مشکلات قانونی برای شما در پی خواهد داشت. هنگام درخواست کار، کارفرمای خود را مطمعن کنید که شما یک دانشجوی خارجی هستید و فقط می توانید به صورت پاره وقت به کار اشتقال داشته باشید.(un poste à mi-temps به فرانسوی). پیروی از قوانین مهاجرت به شما کمک خواهد کرد که تحصیلات موفقی را در فرانسه تجربه کنید.

درآمد دانشجویی در فرانسه

درآمد کم نباید باعث آشفتگی دانشجو شود. توجه داشته باشید که بازار کار در فرانسه نباید منبع اصلی پول دانشجو باشد، این تنها راه برای کمک به بودجه ماهانه شما نیست، این کار فقط کمی از هزینه دانشجو را تامین می کند. درضمن این کار به شما کمک می کند مهارت های مورد نیاز برای حرفه خود را بدست آورید، و خود را با فرهنگ کشور فرانسه سازگار کنید.

هنجارهای فرهنگی فرانسوی را فراموش نکنید. از چهار اصطلاح فرهنگی کار فرانسه استفاده کنید:

به طور سرخود هنگام کار کاری را انجام ندهید مگر اینکه رئیس شما به طور خاص بگوید شما می توانید.

سعی کنید همیشه با همکارانتان ناهار بخورید، اما هرگز برای خود ناهار نیاورید؛ کارگران فرانسوی همیشه برای خود ناهار خریداری می کنند و هرگز از خانه برای خود ناهار نمی آورند. در صورتی که همکاران فرانسوی شما طی چند ماه اول شما را مشکوک نگاه کردند تعجب نکنید، این تنها راهی است که می توانید ببینید به شما اهمیت می دهند.

اسکرول به بالا