تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

کانادا یکی از کم جمعیت ترین کشورهای جهان است که بنا به وسعت فراوان و بالا بودن کیفیت زندگی و دموکراسی و امنیت اجتماعی همچنان از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی و شغلی جهان محسوب می شود. قوانین مهاجرت تحصیلی این کشور نیز همانند دیگر کشورها تغییر می کند. اگر خواهان آگاهی از به روزترین قوانین مهاجرت تحصیلی کانادا در سال 2020 می باشید، این مقاله را از دست ندهید. این مقاله که به کمک مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد تهیه شده است به شرح این موارد می پردازد: چگونگی شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا، شرایط تحصیل در این کشور، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی، چگونگی نحوه اقدام برای ویزای تحصیلی، هزینه ویزای تحصیلی،قوانین و چگونگی درخواست برای ویزای تحصیلی، چکاب پزشکی و تمکن مالی. با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

چگونه می توان برای ویزای دانشجویی در کانادا اقدام کرد؟

درخواست به صورت آنلاین یا کاغذی:

برای درخواست آنلاین، باید در وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC)، در صفحه مهاجرت، یک حساب کاربری ایجاد کنید. نسخه های دیجیتالی اسناد خود را با کمک دوربین و اسکنر تهیه کنید، همچنین به یک کارت اعتباری یا کارت دبیت معتبر نیاز خواهید داشت. درخواست کاغذی بصورت آفلاین انجام می شود و زمان پروسه های آن بیشتر طول می کشد.

روند مستقیم دانشجویی کانادا:

SDS یا همان جریان مستقیم دانشجویی کانادا جایگزین برنامه قدیمی SPP می باشد. در حالی که برنامه SPP به دانشکده و کالج متصل است، برنامه SDS به طور مستقیم با دانشجو در ارتباط است. بانک اسکاتیا از این پروسه با ارائه ی یک GIC از 10000 CAD به دانشجویان مستحق برای هزینه سال های اول زندگی در کانادا حمایت می کند. مهمترین تغییر در روند پذیرش، شرایط آیلتس ویزای دانشجویی کانادا می باشد، یعنی نمره 6.5 که در هر واحد درسی نباید کمتر از 6 باشد. برنامه SDS برای درخواست دانشجویان چین، هند، ویتنام و فیلیپین در دسترس است. در اینجا نحوه انجام مراحل درخواست را مشاهده خواهید کرد:زمان پروسه ویزای دانشجویی کانادا برای درخواست شما مطابق با کشوری که از آن درخواست می دهید، تغییر می کند و مرتباً به صورت هفتگی به روزرسانی می شود. شما می توانید آخرین زمان پروسه درخواست مجوز تحصیل را در وب سایت رسمی مهاجرت و شهروندی کانادا، در زیر صفحه “مهاجرت” بررسی کنید.

هزینه های مربوط به مجوز تحصیل در کانادا را پرداخت کنید.

برای پرداخت هزینه های مجوز تحصیل در کانادا، به وب سایت رسمی CIC مراجعه کنید. در زیر صفحه مهاجرت بر روی “درخواست من” کلیک کنید.در صفحه بعد، بر روی گزینه “پرداخت هزینه های خود” کلیک کنید.در صفحه بعد، در منویی به ترتیب کشور خود، اقامت موقت و مجوز تحصیل را انتخاب کنید.نحوه پرداخت هزینه را انتخاب کنید. شما می توانید برای درخواست آنلاین و کاغذی هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید. همچنین گزینه سوم برای پرداخت در مرکز درخواست ویزا (VAC) در کشور شما وجود دارد.شما می توانید هزینه های خود را با کارت اعتباری یا دبیت معتبر پرداخت کنید و در صورت بازپرداخت هزینه، بازپرداخت را در همین مورد دریافت خواهید کرد. پس از شروع روند درخواست، هزینه درخواست قابل استرداد نیست.

اجازه تحصیل در کانادا 2020

اجازه تحصیلی چیست؟

اجازه تحصیل سندی است که کشور کانادا صادر می کند و به اتباع بیگانه اجازه می دهد تا در موسسات یادگیری تعیین شده (DLI) در کانادا تحصیل نمایند. بیشتر اتباع خارجی برای تحصیل در کانادا به مجوز تحصیل نیاز دارند. قبل از ارائه درخواست اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز خود را داشته باشید. قبل از سفر به کانادا باید درخواست اجازه تحصیل داده باشید. این اجازه تحصیل با ویزا یکی نمی باشد، به شما اجازه ورود به خاک کانادا را نمی دهد و ممکن است به ویزای بازدید کننده یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) نیز نیاز داشته باشید. اگر مجوز مطالعه شما را تایید کنند، اجازه تحصیل برای شما صادر خواهد شد. مجوز تحصیل خود را از طریق Student Direct Stream سریعتر دریافت کنید. صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می کنید ممکن است بتوانید از طریق درخواست آنلاین توسط جریان مستقیم دانشجویی Student Direct Stream ، مجوز تحصیل خود را سریعتر دریافت نمایید.

اجازه تحصیل در کانادا 2020

اجازه تحصیل در کانادا 2020

چه مدت می توانید با این اجازه تحصیل در کانادا بمانید؟

مجوز تحصیل معمولاً به اندازه مدت زمان تحصیل به علاوه 90 روز اضافی معتبر است. این 90 روز به شما اجازه می دهد برای ترک کشور کانادا آماده شوید یا درخواست تمدید اقامت دهید.

گذراندن دوره های مقدماتی:

چنانچه کالج از شما خواسته باشد قبل از قبولی در رشته اصلی، دوره هایی را پشت سر بگذارید (پذیرش مشروط)، اجازه تحصیل شما برای مدت زمان این دوره ها به علاوه 1 سال اضافه تر معتبر خواهد بود. زمانی که در برنامه اصلی پذیرفته شدید باید برای تمدید اقامت خود به عنوان دانشجو درخواست دهید.

ادامه تحصیل تا پس از اتمام زمان مجوز تحصیل:

اگر دوره های خود را قبل از تاریخ مجوز خود تمام نکنید، باید برای تمدید اقامت خود به عنوان دانشجو درخواست دهید در غیر این صورت باید تحصیل را متوقف کرده و کانادا را ترک کنید.

تمام کردن تحصیل قبل از اتمام مجوز تحصیل:

اگر تحصیلات خود را زود تمام کنید، صرف نظر از اینکه چه تاریخی در مجوز تحصیلی شما قید شده است، این مجوز 90 روز پس از اتمام تحصیل به پایان می رسد. اگرتحصیل خود را در همان روزی تمام کرده اید که کالج به شما از طریق نامه تکمیلی، ریز نمرات و مدرک یا دیپلم اطلاع رسانی کرده است، باید مدرکی حاوی تاریخی که مدرسه به شما اطلاع رسانی کرده است یا تاریخ دریافت دیپلم یا گواهی مدرک خود را ارائه دهید. اگر مدرکی ندارید، از اولین تاریخ صدور در اسناد استفاده می کنند و ممکن است این تاریخ را با مدرسه تأیید نمایند.

آیا می توانید در حین تحصیل به خانه برگردید؟

بله اگر هنگام تحصیل از کانادا خارج شوید، ممکن است لازم باشد که هنگام بازگشت به کانادا شواهد مبنی بر ثبت نام در کالج خود ارائه دهید. اگر ویزای ویزیتوری یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) دارید، باید هنگام بازگشت به کانادا همچنان معتبر باشد.

شرایط تحصیل در کانادا 2020

مجوز تحصیل: چه کسی می تواند برای مجوز تحصیل درخواست دهد ؟

صلاحیت مورد نیاز:

در صورتی می توانید در کانادا تحصیل کنید که

 • در یک موسسه آموزشی تعیین شده ثبت نام کرده باشید ( DLI ).
 • اثبات داشتن پول کافی برای پرداخت هزینه شهریه، توانایی پرداخت هزینه ی زندگی خود و هر کدام از اعضای خانواده که همراه شما به کانادا می آید و تهیه بلیط برگشت برای خود و هر کدام از اعضای خانواده که با شما به کانادا می آید
 • پیروی از قانون، نداشتن سابقه ی کیفری و گرفتن گواهی نامه از پلیس ( در صورت نیاز )
 • داشتن وضعیت سلامتی خوب و مطلوب و دادن امتحان پزشکی ( در صورت نیاز )
 • ثابت کنید زمانی که اجازه تحصیل تان منقضی می شود، کانادا را ترک خواهید کرد
 • اجازه تحصیل خود را سریع تر از طریق جریان مستقیم دانشجویی ( Student Direct Stream ) درخواست کنید.

اگر در چین، هند، مراکش، پاکستان، فیلیپین، سنگال یا ویتنام زندگی می کنید، ممکن است بتوانید از طریق جریان مستقیم دانشجویی آنلاین، مجوز تحصیل خود را سریع تر کسب کنید.

مسئولیت ها:

هنگام تحصیل در کانادا باید:

 • پیشرفت تحصیلی خود را به سمت تکمیل دوره تحصیلی خود انجام دهید
 • به هر شرایطی که در مورد مجوز تحصیل شما ذکر شده است احترام بگذارید.
 • اگر دیگر با شرایط و نیازمندی ها مطابقت نداشته باشید، تحصیل خود را متوقف کنید.
 • زمانی که مجوز شما منقضی می شود، کانادا را ترک کنید

براساس شرایط شما، ممکن است شرایطی در مورد مجوز تحصیل وجود داشته باشد:

 • اگر مجوز کار در کانادا داشته باشید.
 • اگر به شما مجوز سفر در درون کانادا داده شود.
 • زمانی که باید تحصیل خود را متوقف کنید.

افرادی که به مجوز تحصیل در کانادا نیاز ندارند:

اغلب اتباع خارجی به مجوز تحصیل در کانادا نیاز دارند. اما استثناهایی نیز وجود دارد:

تحصیل کوتاه مدت ( 6 ماه یا کم تر ).

شما می توانید بدون مجوز تحصیل در هر کالج کانادا تحصیل کنید، اگر:

دوره یا رشته شما 6 ماه یا کم تر طول می کشد.

تحصیل شما بخشی از برنامه طولانی تر نباشد واتمام کامل تحصیل خود در زمانی که با اقامت شما در کانادا موافقت شده است( معمولا 6 ماه پس از ورود ).اگر دوره های پیش نیاز را در نظر بگیرید، باید مجوز تحصیل بگیرید، حتی اگر این دوره ها کم تر از 6 ماه طول بکشد. اگر این کار را نکنید، قبل از این که دوره تحصیل کامل خود را شروع کنید باید برای یک مجوز تحصیلی درخواست دهید. براساس زمان پردازش، ممکن است در زمان شروع تحصیل خود مجوز تحصیل را دریافت نکنید.

حتما بخوانید:  بورس ها تحصیلی در کانادا

اعضای خانواده یا کارکنان خارجی:

اگر خانواده یا عضو کارمند یک نماینده خارجی در کانادا هستید که توسط امور جهانی کانادا( GAC ) معتبر و شناخته شده است، نباید به مجوز تحصیل نیاز داشته باشید. سفارت شما می تواند با GAC تماس بگیرد تا ببینید آیا به آن نیاز دارید.

نیرو های مسلح خارجی :

اگر عضو یک نیروی مسلح خارجی در ماموریت رسمی در کانادا هستید، نیازی به مجوز تحصیل ندارید. اگر اعضای خانواده شما، از جمله کودکان خردسال بخواهند در کانادا تحصیل کنند ، ممکن است به مجوز نیاز داشته باشند.

ثبت نام هندی ها در کانادا:

اگر به عنوان یک هندی در کانادا ثبت شوید، حتی اگر شهروند یک کشور دیگر باشید، نیازی به گرفتن مجوز تحصیل ندارید.

کودکان خردسال در کانادا:

کودکان خردسال به اجازه ی تحصیل نیاز ندارند اگر:

به مهد کودک بروند.

پناهنده باشند.والدین آن ها خواستار پناهندگی باشند ودر پیش دبستانی، مدرسه ی ابتدایی یا متوسطه مشغول تحصیل باشند و در حال حاضر در کانادا با پدر و مادری باشند که کار یا مجوز تحصیل دارند.زمانی که کودکان خردسال به سن قانونی( 18 یا 19 سال، براساس استان یا منطقه ) برسند، اگر بخواهند تحصیل کنند، باید درخواست تحصیل بدهند. در مورد شرایط تحصیل کودکان در کانادا بیشتر بدانید.

چرا مجوز تحصیل بگیرید اگر به آن احتیاج ندارید؟

دو دلیل وجود دارد که ممکن است بخواهید مجوز تحصیل داشته باشید حتی اگر به آن نیاز ندارید:

 • ممکن است توانایی ادامه تحصیل داشته باشید ( تا زمانی که واجد شرایط نباشید ).
 • ممکن است بتوانید در محوطه دانشگاه یا خارج از محوطه دانشگاه کار کنید.

مواردی از این قبیل:

 • اگر دوره تحصیلی شما کم تر از 6 ماه باشد، اما به دنبال تحصیل در یک دوره طولانی تر هستند یا؛
 • اگر فرزند والدینی هستید که مجاز به کار یا تحصیل در کانادا هستند، اما به زودی 18 ساله خواهید شد و دیگر کودک نمی باشید

اگر برای مجوز تحصیل درخواست می دهید، با وجود این که نیازی به آن ندارید، باید نامه ای ارائه دهید که توضیح دهد چرا درخواست مجوز می کنید:

به دلیل ادامه تحصیل :

اگر مجوز تحصیل داشته باشید و وضعیت تحصیل شما تغییر کند ( برای مثال، می خواهید بیش از 6 ماه تحصیل کنید یا برای یک برنامه تحصیلی طولانی درخواست دهید)، می توانید به تحصیل در کانادا ادامه دهید در حالی که مجوز شما معتبر است. اگر به تمدید مجوز خود نیاز دارید، یا آن زمانی که درخواست شما برای تمدید در حال پردازش است مدت مجوز منقضی شود، می توانید به تحصیل ادامه دهید چون وضعیت ضمنی دارید. با این حال، اگر مجوز تحصیل ندارید، باید تحصیل را متوقف کنید و یا صبر کنید تا اجازه تحصیل را دریافت کرده و تحصیل خود را شروع کنید یا ادامه دهید. مثل این است که اگر پیش نیاز برای یک برنامه مطالعه طولانی تر نیاز دارید، ممکن است برای کلاس های پیش نیاز به مجوز تحصیل نیاز نداشته باشید، اما ممکن است برای برنامه تحصیل کامل به مجوز نیاز داشته باشید. در این حالت، باید اجازه تحصیل داشته باشید حتی با وجود این که نیازی به آن ندارید. اگر مجوز نداشته باشید، با توجه به این که اجازه تحصیل به موقع پردازش می شود، نمی توانید برنامه تحصیل طولانی خود را شروع کنید.

کار در محوطه یا خارج از محوطه ی دانشگاه:

اگر اجازه تحصیل داشته باشید و به عنوان یک دانشجو تمام وقت در کالج ثبت نام کنید، ممکن است بتوانید در محوطه دانشگاه یا خارج از دانشگاه جهت کار در کانادا اقدام بکنید. اگر این طور باشد اجازه تحصیل شما شامل شرایطی می شود که اجازه کار در هنگام تحصیل را دارید. اگر اجازه تحصیل ندارید، نمی توانید زمانی که در کانادا درس می خوانید کار کنید. در این مورد باید برای مجوز کار درخواست دهید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیل در کانادا 2020

چه مدارکی برای ویزای کانادا لازم است؟

باید پس از دریافت نامه قبولی در کالج برای ویزای دانشجویی درخواست دهید. اگر قصد دارید در ماه سپتامبر وارد شوید، باید مراحل ویزا را در حدود ماه ژوئن شروع کنید. در ادامه اسناد مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزا ذکر می شود:

پاسپورت معتبر

برای آنکه بتوانید در خواست مجوز تحصیل بدهید به یک گذرنامه معتبر احتیاج دارید. طبق کمیسیون عالی کانادا، داشتن گذرنامه ای که اعتبار آن مدت اقامت در نظر گرفته شده در کانادا را پوشش دهد، حائز اهمیت است. به عنوان مثال اگر قصد دارید برای یک دوره دو ساله در سپتامبر 2019 به کانادا سفر کنید، گذرنامه شما باید حداقل تا سپتامبر 2021 اعتبار داشته باشد.

شواهد پذیرش توسط یک مؤسسه آموزش معتبر:

شما به نامه پذیرش از طرف دانشگاه یا مؤسسه ای نیاز دارید که قصد شرکت در آن را دارید. یک موسسه آموزشی معتبر دانشگاهی است که توسط اداره مهاجرت شناخته شده باشد. در صورت درخواست ویزا برای کبک به CAQ نیز نیاز دارید که به شما اطلاع داده خواهد شد.

اثبات تمکن مالی:

در زمان درخواست مجوز تحصیل باید شواهد تمکن مالی را نشان دهید. طبق استانداردهای موجود باید ثابت کنید که بودجه کافی برای پرداخت شهریه و همچنین تامین هزینه های زندگی خود را دارید. اداره مهاجرت به کانادا بر این تصور است که دانشجویان برای هر سال اقامت خود حداقل به 10000 دلار کانادایی نیاز دارند. به غیر از دو مورد فوق، دانشجو باید ثابت کند که بودجه کافی برای برگشت خود نیز دارد.

توجه داشته باشید:

در هنگام تکمیل فرم درخواست، باید رسید هزینه های پرداخت شده و همچنین هزینه های تعیین شده برای زندگی ( 10000 دلار کانادا ) را نشان دهید. اگر متقاضی کبک هستید، برای هر سال اقامت خود به حداقل 11000 دلار کانادا نیاز دارید.

عکس در اندازه گذرنامه:اگر تقاضانامه آفلاین را انتخاب کرده اید، به دو عکس با اندازه گذرنامه نیاز دارید که مطابق با استانداردها باشد. برای برنامه آنلاین باید یک کپی دیجیتالی از عکس تهیه کنید که حجم آن نباید بیشتر از 4 مگابایت باشد. سایر الزامات حالت چهره طبیعی استاندارد، پیش زمینه ساده و همچنین بدون سر بند(مگر در موارد شرعی) است.

 • توجه داشته باشید:
  اندازه تصویر باید حداقل 35 mm x 45 mm باشد.
 • تصویر باید جدید باشد(بیشتر از 6 ماه از آن نگذشته نباشد).

معاینه پزشکی مهاجرت (IME):

اداره مهاجرت کانادا از دانشجویان بین المللی متعلق به هند می خواهد که تحت معاینه پزشکی اجباری مهاجرت توسط پزشکان مستقر قرار بگیرند. دانشجویان برای معاینه پزشکی ملزم به رزرو وقت ملاقات و مراجعه به پزشکان ذکر شده ترجیحاً یک هفته قبل از شروع درخواست ویزا می باشند. این امر به پزشک زمان کافی جهت تأیید و بارگذاری مدارک لازم را می دهد. تعیین وقت قبلی برای نزدیک ترین متخصص در لیست پزشکان تایید شده توصیه می شود. پزشک پنل معاینه پزشکی کامل را انجام می دهد و ممکن است شما را برای انجام معاینه اشعه ایکس سینه و آزمایش های آزمایشگاهی ارجاع دهد. پس از اتمام تست، پزشک نتایج را به CIC ارسال می کند.

امتیاز آزمون زبان انگلیسی:

گرچه اجباری در زمان درخواست نیست اما اکیداً توصیه می می شود قبل از شروع فرآیند درخواست ویزا خود، امتیاز مهارت زبان انگلیسی را تهیه کنید. چراکه برای تأیید پذیرش خود در دانشگاه کانادا باید نمره مهارت زبان انگلیسی خود را ارائه دهید. تافل و آیلتس و غیره همه قابل قبول هستند.

بیانیه ی مربوط به هدف از سفر:

هنگام درخواست مجوز تحصیل در کانادا از شما خواسته می شود مقاله ای ارائه دهید که هدف از سفر شما به کانادا و دلیل انتخاب این موسسه خاص را نشان می دهد. این بیانیه می تواند به عنوان یک سند اختیاری در چک لیست پرسیده شود، اما اکیداً توصیه می کنیم که همان را ارسال کنید.

کارت اعتباری:

 • در صورت ایجاد یک درخواست آنلاین برای پرداخت هزینه درخواست، به کارت اعتباری نیز نیاز دارید. هزینه درخواست ویزا برای کانادا 160 دلار کانادا می باشد. لطفاً به یاد داشته باشید که سیستم فقط کارتهای اعتباری را قبول می کند ودبیت کارت ها را نمی پذیرد. همچنین لازم نیست که کارت اعتباری متعلق به خودتان باشد، می توانید از کارتهای والدین خود نیز استفاده کنید. به شرط آنکه اجازه این کار را داشته باشید. جدا از موارد فوق در صورت درخواست آنلاین باید دسترسی به اسکنر دیجیتال داشته باشید. اما اگر به صورت آفلاین اقدام می كنید، باید كپی های كلی از اسناد فوق را در اختیار داشته باشید. توجه به این نکته ضروری است که هنگام استفاده آنلاین، لازم است چند سند را بارگیری کنید. آنها را تکمیل نمائید، چاپ نمایید، امضا کنید و سپس آنها را بارگذاری نمایید. بر این اساس دسترس بودن اسکنر امری واجب است. همچنین این سیستم به شما این امکان را می دهد تا یک تصویر دیجیتالی با کیفیت خوب بارگذاری نمایید. با این حال، یک اسکنر بهتر از عکس گرفتن با دوربین است. در طی مصاحبه شخصی، ممکن است از مصاحبه کننده مدارک دیگری درخواست شود. این مدارک می تواند اسنادی برای اثبات شواهد وضعیت تحصیلی یا مالی باشد که شامل موارد زیر است:
 • ریز نمرات دیپلم یا مدرک یا گواهی نامه تحصیلی دوران مدرسه.
 • نمرات آزمونهایی مانند TOEFL، SAT، GREیا GMAT.
 • قصد شما در خروج از کشور پس از اتمام دوره تحصیل در کانادا.
 • چگونی پرداخت تمام هزینه های آموزشی، هزینه های زندگی و مسافرت.
حتما بخوانید:  شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

نحوه اقدام ویزای تحصیل در کانادا 2020

نحوه درخواست ویزای تحصیلی

مدارک خود را آماده کنید.

قبل از درخواست برای ویزای تحصیل باید:(1) نامه پذیرش از موسسه آموزشی منتخب (DLI) داشته باشید. (2) پاسپورت معتبر یا مدارک سفر داشته باشید. (3) توانایی تامین هزینه های خود و اعضای خانواده همراه خود را در زمان اقامت در کانادا داشته باشید.

مدارکی که قبل از درخواست برای ویزای تحصیلی نیاز دارید را آماده کنید.

ارائه مشخصات بیومتریک :

در اکثر موارد، شما باید اثر انگشت و عکس بیومتریک خود را بعد از درخواست ارائه دهید. باید بدانید که در کجای پروسه درخواست، ارائه مشخصات بیومتریک نیاز است. اگر در کانادا هستید و برای مجوز کار یا ویزای تحصیل اولیه درخواست داده اید و یک نامه دستورالعمل بیومتریک دریافت کرده اید، ممکن است نیاز باشد برای ارائه مشخصات بیومتریک کانادا را ترک کنید. برای ارائه مشخصات بیومتریک به آمریکا سفر نکنید زیرا شما باید از قبل در آمریکا یا مناطق خارج از آمریکا به صورت قانونی حضور داشته باشید تا بتوانید به یک مرکز تقاضای ویزا بروید. در عوض، می توانید به مراکز تقاضای ویزا (VAC) در هر کشوری که می توانید به صورت قانونی وارد شوید مثل کشور خودتان، مشخصات بیومتریک خود را ارائه دهید. دارندگان پاسپورت ونزوئلا در زمان پر کردن درخواست باید مراحل اضافی را تکمیل کنند.

نحوه درخواست:

به طور کلی، باید قبل از رفتن به کانادا برای ویزای تحصیل درخواست دهید. برخی از افراد می توانند در کانادا برای ویزای تحصیل درخواست دهند. در برخی از موارد، می توانید در زمان ورود به کانادا در پورت ورودی درخواست دهید. اطمینان حاصل کنید که کدام گزینه برای شما در دسترس است؟

چگونه درخواست آنلاین به شما کمک می کند؟

 • هیچ هزینه پست یا زمانی برای تحویل ایمیل وجود ندارد. درخواست شما فورا دریافت می شود.
 • درخواست شما ممکن است سریعتر پردازش شود.
 • به شما کمک می کند که اطمینان پیدا کنید که درخواست شما قبل از ارسال کامل شده است.
 • شما می توانید مدارک بیشتری را به صورت آنلاین با سرعت بالا ارسال کنید (در صورت درخواست).
 • می توانید وضعیت به روز درخواست خود را مستقیما در حساب آنلاین خود دریافت کنید.
 • دستورالعمل ها و راهنمایی ها را دریافت کنید.

برای رفتن به مرحله بعد درخواست خود باید به چندین سوال پاسخ دهید:

 1. از کجا درخواست می دهید(الزامی)؟ خارج از کانادا، داخل کانادا، پورت ورودی.
 2. نحوه درخواست شما به چه صورت است(الزامی)؟ آنلاین( توصیه می شود)، کتبی، در خارج از کانادا به صورت آنلاین،شما می توانید ویزای تحصیلی خود را سریعتر از طریق STUDENT DIRECT STREAM دریافت کنید.
 3. آیا درچین، هند، مراکش، پاکستان، فیلیپین، سنگال یا ویتنام زندگی می کنید؟ ممکن است بتوانید ویزای تحصیلی خود را با درخواست آنلاین از طریق STUDENT DIRECT STREAM سریع تر دریافت کنید.

مطمئن شوید به چه مدارکی برای درخواست آنلاین نیاز دارید:

 • اسکنر یا دوربین برای ارائه نسخه های الکترونیکی مدارک.
 • کارت اعتباری یا دبیت کارت.

راهنمای دستورالعمل ها را مطالعه کنید:

حتی اگر آنلاین درخواست می دهید باید قبل از تکمیل درخواست، راهنمای دستورالعمل ها را مطالعه کنید. این راهنمایی ها نحوه تکمیل هر قسمت از فرم درخواست را توضیح می دهد.

جواب های خود برای ابزارهای آنلاین آماده کنید:

قبل از بارگذاری فرم شما باید به برخی از سوالات پاسخ دهید. از جواب های شما برای ایجاد چک لیست مدارک شخصی شما استفاده می شود.

از هزینه هایی که باید پرداخت کنید مطلع شوید:

در اکثر موارد، هزینه ها شامل موارد زیر می شود: 1-هزینه پردازش درخواست شما و هر فردی که شامل درخواست شما می شود. 2- هزینه بیومتریک. از شما خواسته می شود که هزینه ها را در آخر درخواست پرداخت کنید.

هزینه های شخص ثالث:

بسته به موقعیت شما، ممکن است نیاز باشد هزینه های شخص ثالث را برای موارد زیر پرداخت کنید:

 • آزمایشهای پزشکی.
 • گواهی پلیس.
 • آزمون زبان.
 • خدمات مرکز تقاضا ویزا( در صورت استفاده).

نباید این هزینه ها را در حساب آنلاین خود پرداخت کنید. باید هزینه ها را مستقیما به شخص ثالث پرداخت کنید.

هزینه بیومتریک:

در اکثر موارد، باید هزینه بیومتریک را در زمان ارسال درخواست پرداخت کنید. در غیر این صورت، ممکن است با تاخیر مواجه شوید. هزینه بیومتریک شامل هزینه اثر انگشت و عکس دیجیتال می شود. توجه کنید که آیا به ارائه مشخصات بیومتریک نیاز دارید یا خیر؟

حساب کاربری آنلاین خود را ایجاد کنید یا ثبت نام کنید.

اگر به eTA یا ویزا نیاز دارید: اگر به ویزا یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) نیاز دارید، این موارد به صورت خودکار در زمان صدور ویزای تحصیلی برای شما صادر می شود. نیازی نیست که شما به صورت جداگانه درخواست دهید یا هزینه دیگری پرداخت کنید.

برای درخواست آنلاین به حساب کاربری نیاز دارید. شما می توانید از حساب کاربری خود برای موارد زیر استفاده کنید:

 • پرداخت هزینه ها.
 • ارسال درخواست .
 • چک کردن وضعیت درخواست خود.

هزینه ویزای تحصیل در کانادا 2020

هزینه ویزای تحصیل کانادا، 150 دلار است. با توجه به تغییر نرخ ارز، توصیه می شود در زمان درخواست برای ویزا هزینه ها را چک کنید. درخواست برای ویزای کانادا به صورت آنلاین و آفلاین در دسترس است. بر همین اساس، هزینه پردازش ویزا می تواند به صورت آنلاین ( کارت اعتباری ) یا آفلاین ( ارسال حواله درخواست به کمیسیون عالی کانادا ) یا به صورت نقد در VAC ( مراکز تقاضای کانادا ) پرداخت شود. این هزینه باید در زمان ارسال درخواست پرداخت شود یا باید رسید پرداخت آنلاین ارائه شود. حواله درخواست باید برای حساب کمیسیون عالی کانادا باشد. VAC ها تنها پرداخت نقدی را قبول می کنند.علاوه بر این، هزینه ویزا شامل هزینه خدمات VAC نمی شود. شما باید هزینه خدمات ارائه شده در VAC را پرداخت کنید. شما برای پرداخت هزینه ها رسید دریافت می کنید. لطفا رسیدها را به عنوان مدرکی مبنی بر پرداخت هزینه ها نگه دارید.

مدارک لازم برای ویزای کانادا 2020

کانادا همچنان دارای یک جذابیت برای تحصیلات دانش جویان از سراسر جهان می باشد. در حالی که اخذ پذیرش در دانشگاه های برتر کانادا به تعالی دانشگاهی نیاز دارد، برای تحصیل در آن جا، به یک مجوز تحصیلی نیاز دارید که هنگام ورود به کانادا برای دانش جویان صادر می شود. با این وجود برای دریافت ویزای دانشجویی در کانادا چند مورد نیاز است که باید ارائه شود

 • مجوز تحصیل مدرکی است که توسط مقامات مهاجرتی کانادا صادر شده و به دانشجویان خارجی اجازه می دهد تا در کانادا تحصیل کنند.
 • مجوز تحصیل فقط به دانشجو اجازه می دهد تا در مؤسسات آموزشی تعیین شده ثبت نام کند.
 • معرفی نامه به همراه تمام مدارک لازم برای انتقال به کانادا لازم می باشد.
مدارک لازم برای ویزای کانادا 2020

مدارک لازم برای ویزای کانادا 2020

همچنین ممکن است نیاز به دریافت ویزا اقامت موقت یا مجوز سفر انتخابی (ETA) داشته باشید که اجازه می دهد به عنوان دانشجو به کشور دسترسی داشته باشید.شما می توانید برای ویزای دانشجویی به صورت آفلاین و کاغذی اقدام کنید و یا یک درخواست آنلاین را به وب سایت رسمی Citizen and Immigration Canada (CIC) ( شهروندی و مهاجرت کانادا ) ارسال کنید.

حتما بخوانید:  کالج های معتبر کانادا

مدارک مورد نیاز ویزا تحصیلی در کانادا:

بعد از قبولی در دانشگاه می توانید برای اجازه تحصیل اقدام کنید. کلیه متقاضیان نیاز به داشتن نامه قبولی از DSI در کانادا دارند. برای ثبت نام در ترم سپتامبر، باید مراحل ویزا را در اوائل ماه ژوئن شروع کنید. مدارک زیر لازم می باشد:

 • پاسپورت معتبر.
 • اثبات پذیرش توسط یک مؤسسه آموزشی معتبر.
 • اثبات بودجه کافی.
 • عکس در اندازه پاسپورت.
 • معاینه پزشکی مهاجرت.
 • بیانیه ای از هدف تحصیل.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا بعد از فارغ التحصیلی :

دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلات خود نیز مایل به کار در آن جا هستند، بر اساس توانمندی خود شغل خوبی را به عهده می گیرند. برای این کار، آن ها به یک مجوز کار بعد از فارغ تحصیلی نیاز دارند که به آن ها امکان می دهد تجربه کاری کانادا را کسب نمایند. اجازه کار پس از فارغ التحصیلی به مدت سه سال ارائه می شود. برخی از دانشجویان بین المللی در طول استراحت های تعیین شده، بدون مجوز کار می کنند. اخذ ویزای اقامت دائم (PR) پس از اتمام تحصیلات نیز در کانادا آسان می باشد.

قوانین ویزای تحصیلی کانادا 2020

قوانین جدید کانادا بر اساس سه مورد می باشد:

 • اثبات پرداخت شهریه.
 • اثبات دریافت کمک هزینه یا توانایی تامین هزینه های زندگی.
 • و مهارت زبان انگلیسی.

مطابق قانون اول، دانشجویان لازم است کپی پرداخت هزینه یک ترم یا سال را طبق درخواست موسسه ارسال كنند.

قانون دوم تصریح می کند که دانشجویان همچنین باید گواهی خرید هر گونه گواهی سرمایه گذاری تضمینی (GIC) را ارائه دهند. قیمت این گواهینامه 10000 دلار است که به معنای پوشش هزینه های سال اول دانشجو در کشور است.

قانون سوم در مورد توانایی زبان است. میانگین مجموع نمره آزمون آیلتس نباید کمتر از 6.0 باشد. امتیاز هر یک از مهارت نیز نباید پایین تر از 5.5 باشد. از تاریخ نتایج آزمون ارائه شده نباید بیش از 24 ماه گذشته باشد. جدا از این تغییرات، تمام قوانین و شرایط دیگر مانند گذشته است. کالج های زیادی در کانادا اجرای این تغییرات را آغاز کرده اند.

درخواست ویزای تحصیلی پس از ریجکتی 2020

در صورتیکه ویزای شما به خاطر هر یک از دلایل بالا ریجکت شده باشد، شما می توانید با ارائه مدارک مناسب دوباره درخواست دهید. داشتن اطلاعات درست و دقیق برای اطمینان از ریجکت نشدن دوباره درخواست حائز اهمیت می باشد. در ابتدا، می توانید از مامور مهاجرت درخواست کنید که تصمیم اصلی را دوباره ارزیابی و بررسی کند. سپس، اگر به نظر می رسد بدون هیچ دلیلی از این کار امتناع می کنند، دانشجویان می توانند به بخش احقاق حق مهاجرت یا دادگاه فدرال کانادا مراجعه کنند. این کار می تواند 30 روز بعد از اولین درخواست انجام شود و بهتر است با کمک وکیل باشد. شما می توانید بعد از اولین ریجکت فورا برای درخواست دوباره اقدام کنید. با توجه به اینکه درخواست ریجکت شده شما جزء پرونده است مطمئن شوید که اشتباهات قبلی را تصحیح کرده اید. دلایل کافی برای حمایت از مدرک داشته باشید. اگر درخواست شما به دلیل عدم مهارت زبان ریجکت شده باشد، می توانید بر روی مهارت زبان خود کار کنید. همچنین می توانید از وکلا یا ارائه دهندگان خدمات آنلاین برای دریافت مشاوره مناسب کمک بگیرید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا 2020

ویزای تحصیلی کانادا مدرکی است که توسط IRCC ( اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ) برای دانشجویان بین الملل در کانادا صادر می شود. برای تحصیل در کانادا، به مجوز تحصیل نیاز دارید که به عنوان ویزای تحصیلی ارائه می شود. ویزای تحصیلی برای مدت زمان تکمیل دوره تحصیلی دانشجو صادر می شود. اگر دوره شما شش ماه یا کمتر باشد، ویزای تحصیلی نیاز ندارید.هزینه سفارت ویزای تحصیلی کانادا: هزینه ویزای تحصیلی کانادا تقریبا 150 دلار است.هزینه ویزا می تواند به صورت آنلاین یا آفلاین از طریق کارت اعتباری یا حواله پرداخت شود. این هزینه ها در زمان ارسال درخواست باید پرداخت شود.

چکاب پزشکی ویزای تحصیلی کانادا 2020

اگر می خواهید در کانادا برای بیش از شش ماه تحصیل و اقامت داشته باشید، به ویزای تحصیلی نیاز دارید که لازمه آن انجام معاینه پزشکی است. چکاب پزشکی برای کسب اطمینان از این است که داوطلب هیچ بیماری عفونی و مهلک نداشته باشد ( برای حفظ سلامت جامعه). معاینه پزشکی باید قبل از درخواست یا سی روز بعد از دریافت دستورالعمل ها انجام شود.معاینه پزشکی توسط پزشک تعیین شده ( DMS) انجام خواهد شد. در زمان معاینه مدارک هویتی، عینک ( اگر از عینک استفاده می کنید)، هر گونه گزارش یا نتیجه آزمایش پزشکی در وضعیت سابق و عکس اندازه پاسپورت را همراه داشته باشید.هزینه تست پزشکی به عهده متقاضی است. شما باید آزمایشات زیر، معاینه فیزیکی، آزمایش خون، ادرار، عکس قفسه سینه و دیگر آزمایشهایی که توسط مسئولان تعیین شده است را انجام دهید. پزشک همچنین در خصوص شرایط پزشکی گذشته و حال حاضر شما، پرسشنامه ای را تکمیل می کند. پزشک تمام نتایج و مدارک آزمایش ها را به دپارتمان مهاجرت کانادا ارسال می کند. پزشک همچنین فرم گزارش پزشکی که شما باید قبل از ارسال درخواست به اداره ویزا کانادا به مدارک خود ضمیمه کنید را برای شما ارسال می کند.نتیجه معاینات پزشکی تنها برای 12 ماه معتبر است، بعد از این مدت اگر به عنوان دانشجو به کانادا سفر نکرده باشید، باید دوباره آزمایشات را انجام دهید. گزارش های پزشکی و عکس اشعه X به متقاضی برگشت داده نمی شود و برای همیشه نزد مسئولان مهاجرت نگهداری می شود.

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا 2020

افرادی که به کانادا سفر می کنند مکان مبلغ مور نیاز در هر سال، علاوه برهزینه تحصیل

 • دانشجویان خارج از استان کبک 10.000 دلار
 • داخل استان کبک 11.000 دلار
 • اعضای درجه یک خانواده خارج از استان کبک 4.000 دلار
 • داخل استان کبک 5.100 دلار
 • اعضای درجه یک خانواده(زیر 18 سال ) داخل استان کبک 3.800 دلار
 • هر یک از اعضای اضافه همراه خانواده خارج از استان کبک 3.000 دلار
 • داخل استان کبک 5.125 دلار
 • هر یک از اعضای اضافه همراه خانواده( زیر 18 سال) داخل استان کبک 1.903 دلار

مشاوران و کارشناسان برجسته موسسه حقوقی و مهاجرتی میرداماد در دو شعبه اصلی در تهران و شیراز با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی و با آگاهی از به روزترین قوانین مهاجرتی، برترین خدمات مشاوره ای مهاجرتی را به شما ارائه می دهند.وکلا و کارشناسان زبده این موسسه برتر در کشور همه تلاش خود را به کار می گیرند تا رویای تحصیل و زندگی در آن سوی آب ها و مرزها را برای شما محقق کنند. با ما در تماس باشید.

سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۲۰

 1. چگونه می توان برای ویزای دانشجویی در کانادا اقدام کرد؟ درخواست به صورت آنلاین یا کاغذی
 2. مجوز تحصیلی کانادا از طریق سفارت تایید می شود؟ خیر، شما می توانید از طریق درخواست آنلاین توسط درگاه Student Direct Stream ، مجوز تحصیل را درخواست و اخذ نمایید.
 3. اعتبار مجوز تحصیلی کانادا چقدر است؟ 90 روز پس از اتمام تحصیلات
 4. اجازه کار دانشجویی در چه شرایط داده می شود؟ اگر یک دانشجوی تمام وقت در حال تحصیل در کانادا باشید، می توانید با داشتن مجوز تحصیلی به کار نیز بپردازید.
 5. برای گرفتن اجازه تحصیل در کانادا، حتما باید پذیرش دانشگاه داشته باشیم؟ بله بدون نامه پذیرش به شما مجوز تحصیل داده نمی شود.
 6. تمکن مالی برای حمایت دانشجویان در کانادا چقدر باید باشد؟ اداره مهاجرت به کانادا سالیانه 10000دلار را در نظر گرفته است.
 7. برای ثبت نام در دانشگاه های کانادا ارائه مدرک زبان انگلیسی از قبل ضروری است؟ بله باید برای پذیرش حتما مدرک و نمره تاییدیه زبان انگلیسی را ارائه دهید.
 8. هزینه درخواست ویزای کانادا چقدر است؟ 160 دلارکانادا که باید به صورت انلاین با کارت اعتباری پرداخت شود.
 9. اطلاعات بیومتریک سفارت کانادا را کجا باید ارائه کنیم؟ شما باید حتما در یک کشور ثالث بجز آمریکا برای ارائه اطلاعات بیومتریک خود اقدام کنید.
 10. آیا پس از ریجکت شدن از ویزای کانادا می توانیم مجددا درخواست دهیم؟ بله در صورتی که مدارک مستند دال بر استحقاق دریفات ویزا ارائه دهید سفارت این کشور شما را برای اخذ ویزای تحصیلی مجاز می کند.
 11. هزینه های ویزای تحصیلی کانادا را می توانیم از طریق شخص ثالث پرداخت کنیم؟ بله شما می توانید از طریق یک شخص ثالث مانند شرکت های پردخت آنلاین این کار را انجام دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *