071-91009294  | 021-88724227  |

کار دانشجویی در کشور کانادا

کار دانشجویی در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

کشور کانادا یک مقصد مطلوب برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا است. این کشور استانداردهای فوق العاده ای را برای تحصیل دانشجویان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فراهم کرده است. اما همه دانشجویان آنقدر خوش شانس نیستند که بتوانند بورسیه های فول فاند کانادا را دریافت کنند و نگرانی از بابت هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نداشته باشند.

مطالعه بیشتر:

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

بر این اساس بیشتر دانشجویان در کانادا نیازمند کار پاره وقت دانشجویی برای تامین هزینه های زندگی خود می باشند. به همان اندازه که استانداردهای آموزش عالی در مقاطع بالای تحصیلی در کانادا در سطح بالایی است، هزینه های تحصیلی و زندگی نیز بالاست. و بر این اساس بیشتر دانشجویان بین المللی نیاز به انجام کارهای دانشجویی در کانادا برای کاهش بار مالی تحصیل و هزینه های زندگی در کانادا دارند.

اگر نگوییم همه اما بیشتر متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کانادا در مورد کار دانشجویی در کشور کانادا و کار حین تحصیل در کشور کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی بسیار کنجکاو هستند. دلیل این امر نیز کمک به تامین هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور برتر برای اقامت تحصیلی و زندگی می باشد.

در این مقاله به شرایط کار دانشجویان در کانادا، مزیت کار دانشجویی در کانادا، انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا و مشکلات مربوط به کار دانشجویی در کشور کانادا می پردازیم.

اگر قصد کار حین تحصیل در کشور کانادا را دارید و از کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا و درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا اطلاع ندارید، مطالعه این مقاله کمک زیادی به شما می کند.

کار حین تحصیل در کشور کانادا

کار دانشجویی در کشور کانادا برای همه دانشجویان بین المللی و دانشجویان کانادایی مجاز است. دانشجویان بین المللی مشغول تحصیل تمام وقت در دانشگاه های کانادا می توانند مجوز کار حین تحصیل در کشور کانادا را دریافت کنند. کار دانشجویی در کشور کانادا برای دانشجویان تمام وقت حداکثر تا 20 ساعت در هفته می باشد. دانشجویان تا زمانی که دارای مجوز تحصیل معتبر از دانشگاه های کانادا باشند، مجوز کار حین تحصیل در کشور کانادا را دارند.

کار دانشجویی در کشور کانادا تا 20 ساعت در هفته و در تمام مدت تحصیل در دانشگاه و در زمان تعطیلات تابستانی برای دانشجویان امکان پذیر است. مرتبط بودن کار دانشجویی با رشته تحصیلی الزامی نیست و دانشجو برای انجام کارهای دانشجویی در کانادا نیاز به اخذ ویزای کار ندارد.

 

آیا کار در حین تحصیل در کانادا قانونی است؟

کار دانشجویی در کشور کانادا اگر دانشجو دارای مجوز و ویزای تحصیلی باشد، کاملا قانونی و معتبر است. در واقع دارا بودن ویزای تحصیلی تضمین می کند که دانشجو در مقطع تحصیلی تمام وقت در کانادا مشغول تحصیل است. بنابراین برای کار حین تحصیل در کانادا و کسب درآمد جهت تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور کانادا اخذ مجوز و ویزای تحصیلی معتبر الزامی است. علاوه بر کسب درآمد شرایط  کار دانشجویی در کانادا می تواند به عنوان یک تجربه کاری گرانقدر نیز محسوب شود.

 

شرایط  کار دانشجویی در کانادا

دانشجویان بین المللی مجاز به انجام کارهای دانشجویی در کانادا می باشند، در صورتی که دارای شرایط و الزامات کافی باشند. یکی از مهم ترین شرایط  کار دانشجویی در کانادا این است که شروع به کار دانشجویی کانادا باید مقارن با شروع برنامه تحصیلی دانشگاه باشد. در واقع دانشجویان باید در زمان جستجوی فرصت شغلی در دانشگاه و یا کالج و یا موسسه آموزش عالی معتبر کانادا ثبت نام کرده باشد.

بهتر است بگوییم که اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا قبل از شروع تحصیل در دانشگاه امکان پذیر نمی باشد.

بیشتر دانشجویان برای کار حین تحصیل در کشور کانادا نیاز به اخذ مجوز کار دانشجویی ندارند و مجوز تحصیل در دانشگاه های این کشور نشان دهنده مجوز کارهای دانشجویی در کانادا است.

اگر قصد انجام کارهای دانشجویی در کانادا را دارید، ارائه منابع مالی و گواهی تمکن مالی کافی نیز الزامی است. در واقع دانشجویان باید اثبات کنند که بدون کار حین تحصیل در کشور کانادا توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا را دارا می باشند. قصد کار حین تحصیل در کانادا شرط اثبات توانایی مالی قبل از ورود به دانشگاه های کانادا را تضمین نمی کند و ارائه گواهی های مالی و بانکی معتبر الزامی است.

 

اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا قبل از شروع تحصیل در دانشگاه امکان پذیر نمی باشد

 

آیا برای کار دانشجویی در کشور کانادا نیاز به اخذ مجوز است؟

اگر دانشجو قصد انجام کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا را دارد، نیاز به ارائه مجوز و ویزای تحصیلی معتبر و نامه دانشگاه دارد که ثبت نام دانشجو و اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه را اثبات کند. در نامه دانشگاه باید قید شده باشد که دانشجو مجاز به کار به عنوان دانشجوی دانشگاه به منظور حمایت مالی از خودش می باشد. برای انجام کار دانشجویی در داخل محوطه دانشگاه نیاز به ارائه مجوز و ویزای تحصیلی و یا نامه دانشگاه نمی باشد. اما دارا بودن شرایط  کار دانشجویی در کانادا الزامی است.

 

قانون و مقررات کار دانشجویی در کشور کانادا

کار دانشجویی در دانشگاه و یا خارج از دانشگاه های کانادا بر اساس قوانین و مقرراتی می باشد. اگر دانشجو این قانون و مقررات را ندیده بگیرد و برخلاف این قوانین عمل کند، ممکن است در مواردی از کشور کانادا اخراج شود. دانشجویان برای برخورداری از مزیت کار دانشجویی در کانادا علاوه بر دارا بودن شرایط  کار دانشجویی در کانادا باید قوانین دانشجویی را نیز رعایت کنند. برخی از قوانین و مقررات کار دانشجویی کانادا عبارت است از:

 • دارا بودن ویزا و مجوز تحصیلی معتبر و قانونی
 • تحصیل در دوره ها و برنامه های تحصیلی دانشگاه
 • عدم تحصیل در دوره های زبان و یا دوره های پیش نیاز تحصیلی
 • تحصیل در دوره های تمام وقت دانشگاه
 • انجام کار دانشجویی همزمان یا بعد از شروع تحصیل در دانشگاه
 • دارا بودن سین نامبر SIN Number
 • مجوز کار دانشجویی در کشور کانادا به مدت 20 ساعت در هفته در روزهای تحصیلی
 • مجوز کار دانشجویی کانادا به مدت 40 ساعت در هفته در روزهای تعطیل

اهمیت دارا بودن سین نامبر SIN Number

سین نامبر یا Social Insurance Number شماره بیمه اجتماعی کانادا یک شماره 9 رقمی مختص افرادی است که یا ویزای تحصیلی و ویزای کاری کانادا را دریافت کرده اند و یا مجوز اقامت دائم کانادا را اخذ کرده اند.

سین نامبر برای شناسایی افراد و ارائه خدمات دولتی و معاملات است. دانشجو و همسر وی می تواند پس از ورود به کانادا با ارائه پاسپورت، ویزای تحصیلی یا ویزای کاری به دفاتر Service Canada مراجعه کنند و سین نامبر را دریافت کنند. برای اخذ اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا و بهره مندی از مزیت کار دانشجویی در کانادا دارا بودن سین نامبر و دارا بودن شرایط  کار دانشجویی در کانادا الزامی است.

کار دانشجویی در دانشگاه های کانادا

دانشجویان بین المللی بدون اخذ مجوز کار دانشجویی و در طی تحصیل در دانشگاه های کانادا در محوطه دانشگاه ها می توانند اقدام به انجام کار دانشجویی در دانشگاه های کانادا کنند. برای کار دانشجویی در دانشگاه های کانادا دانشجویان باید دارای مجوز یا ویزای تحصیلی معتبر و شماره بیمه اجتماعی به عنوان دانشجوی تمام وقت و دارای شرایط  کار دانشجویی در کانادا باشند.

علاوه بر این دارا بودن مجوز تحصیل در یک موسسه آموزشی مشخص شده یا کالج در استان کبک نیز برای کار دانشجویی در محوطه دانشگاه های کانادا و کار حین تحصیل در کانادا الزامی است. برخی از کالج ها در استان کبک بر اساس دانشگاه های دولتی عمل می کنند و در حدود 50% از هزینه های خود را از منابع دولتی تامین می کنند و اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا در داخل محوطه دانشگاه را بدون مجوز ارائه می دهند.

کالج های خصوصی کانادایی که مدرک معتبر تحصیلی به دانشجویان اعطا می کنند نیز می توانند مجوز کار دانشجویی در دانشگاه های کانادا را به دانشجویان ارائه دهند. از انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا کار دانشجویی در دانشگاه به عنوان دستیار پژوهشی را می توان نام برد.

برای انجام کار دانشجویی در دانشگاه، دانشجو نباید در زمان ارائه درخواست ویزای تحصیلی تمکن مالی خود را وابسته به درآمد حاصله از کار دانشجویی بداند. یکی از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا همین مورد می باشد.

کارفرمای کانادایی کار دانشجویی در دانشگاه های کانادا سازمان های دانشجویی، پیمانکار خصوصی مشغول کار در محدوده داخل دانشگاه و خود دانشگاه های کانادا می باشند. دانشجویان با کار دانشجویی در دانشگاه از مزیت کار دانشجویی در کانادا برخوردار می شوند.

 

دانشجویان بین المللی بدون اخذ مجوز کار دانشجویی و در طی تحصیل در دانشگاه های کانادا می توانند اقدام به انجام کار دانشجویی در داخل دانشگاه های کانادا کنند

 

کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا

دانشجویان بین المللی می توانند با دارا بودن شرایط  کار دانشجویی در کانادا بدون اخذ مجوز کار دانشجویی اقدام به انجام کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا کنند. برای اقدام به انجام کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا دانشجوی

ان باید دارای مجوز تحصیلی معتبر و همچنین مجوز تحصیل تمام وقت باشند.

تحصیل در برنامه های علمی، حرفه ای یا شغلی که حداقل 6 ماه طول بکشد و منجر به اخذ مدرک دیپلم حرفه ای و یا گواهی شغلی شود مجاز به انجام کار دانشجویی در کشور کانادا می باشند. علاوه بر این مجوز کار دانشجویی در کشور کانادا برای 20 ساعت در هفته در حین تحصیل تمام وقت در همه مدت تحصیل و تعطیلات مشخص در فصل های زمستان و بهار بدون اخذ مجوز کار دانشجویی امکان پذیر است.

البته برخی از رشته ها و برنامه های تحصیلی شامل دوره های کارآموزی و کارورزی است که در چنین شرایطی اخذ مجوز کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی الزامی است.

دانشجویان برای کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا باید دارای بیمه تامین اجتماعی و در حال تحصیل در مقاطع تحصیلی تمام وقت باشند. کار دانشجویی در خارج از دانشگاه دارای محدودیت زمان و مکان نمی باشد و دانشجو می تواند در تعطیلات تابستان و زمستان نیز کار کند. اگر دانشجو در حال تحصیل در ترم آخر تحصیل خود باشد، نیاز به دارا بودن تحصیل تمام وقت ندارد.

برای کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا دانشجویان می توانند به بهترین سایت های کاریابی دانشجویی در کانادا مراجعه کنند. از مزیت کار دانشجویی در کانادا کسب درآمد و حقوق مناسب و همچنین کسب تجربه کاری می باشد.

کار دانشجویی در دانشگاه برای دوره های Co-Op

گرچه بیشتر دانشجویان بین المللی در دانشگاه های کانادا نیاز به اخذ مجوز کار دانشجویی ندارند، اما برخی از برنامه های تحصیلی مانند دوره های کارآموزی و عملی کوآپ Co-Op نیاز به اخذ مجوز جداگانه برای کار دانشجویی کانادا می باشند. دوره های کوآپ Co-Op شامل گذراندن یک دوره کارآموزی و کارورزی برای تکمیل برنامه تحصیلی می باشد. این دوره های عملی از انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا محسوب می شوند.

دانشجویان دوره های کوآپ Co-Op نیازمند اخذ مجوز تحصیلی و مجوز کار کوآپ Co-Op دارند. به منظور اخذ مجوز کار کوآپ Co-Op دانشجویان به نامه ای از کالج خود برای تایید اخذ مدرک دوره کوآپ نیاز دارند.

مجوز کار کوآپ Co-Op به همراه مجوز تحصیلی اعطا می شود. اگر متقاضی بر اساس نوع رشته و برنامه تحصیلی نیاز به گذراندن یک دوره کوآپ Co-Op دارد، اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا به عنوان مجوز تحصیل در کانادا تلقی می شود.

دانشجویان پس از اخذ مجوز تحصیل در کانادا می توانند درخواست مجوز کار Co-Op خود را ارائه دهند. از آن جا که دوره کوآپ به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی دانشجویان است، اخذ مجوز کار دانشجویی در کشور کانادا الزامی است.

احذ ویزای کارآفرینی کانادا نیز طرفداران زیادی دارد. در صورتی که علاقمند به دریافت این ویزا هسنید با کارشناسان ما در موسسه مهاجتی میرداماد تماس بگیرید.

 

بهترین سایت های کاریابی دانشجویی در کانادا

کارفرماهای کانادایی با ارتباط با بهترین سایت های کاریابی دانشجویی در کانادا فرصت های شغلی مختلف را برای یافتن نیروی کاری حرفه ای ارائه می دهند. دانشجویان برای یافتن کار دانشجویی مورد نظر در کانادا بهتر است به سایت های کاریابی دانشجویی معتبر مراجعه کنند. از معتبرترین و بهترین سایت های کاریابی دانشجویی در کانادا سایت های www.indeed، www.monster و www.craigslist را می توان نام برد. این سایت ها فرصت های شغلی مختلف را به صورت هفتگی و ماهانه به روز ارائه می دهند. برخی دیگر از بهترین سایت های کاریابی دانشجویی در کانادا www.jobbank و www.immigrationservingorganization   می باشند.

موارد مهم برای ارتباط با کارفرمای کانادایی

دانشجویان بین المللی مشغول تحصیل در دانشگاه های کانادا با دارا بودن مجوز و ویزای تحصیلی معتبر و تمام وقت می توانند بدون اخذ اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا در خارج از دانشگاه های کانادا کار کنند. این به معنای آن است که دانشجو می تواند با هر کارفرمای کانادایی در هر شغل و در هر جا کار کند.

از موارد مهم برای ارتباط با کارفرمای کانادایی کار بدون مجوز در محوطه دانشگاه می باشد. کار دانشجویی در داخل محوطه دانشگاه های کانادا به معنای کار برای کارفرمای کانادایی در خود دانشگاه و یا کارفرمای خصوصی مشغول کار در محدوده داخل دانشگاه است.

کار به عنوان دستیار پژوهشی در دانشگاه و یا کار به عنوان ارائه خدمات در باشگاه های ورزشی دانشگاه، سلف سرویس دانشگاه و یا دستوران دانشگاه از جمله کار دانشجویی در داخل دانشگاه های کانادا و برای کارفرمای کانادایی است.

پس از تحصیل در کانادا و شرایط فارغ التحصیلی با اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی PGWP می توان تا 3 سال پس از تمام شدن تحصیل در هر جای کانادا کار کرد. فارغ التحصیلان واجد شرایط برای کار پس از تمام شدن دوره تحصیلی باید با ارائه تاییدیه کتبی مبتنی بر تکمیل دوره تحصیلی و گذشت 3 ماه می توانند اقدام به برقراری ارتباط با کارفرمای کانادایی جهت پیدا کردن کار مناسب کنند.

از موارد مهم برای ارتباط با کارفرمای کانادایی رفتار و گفتار درست و صادقانه با کارفرما در مورد تحصیل در دانشگاه و ارائه تاریخ امتحانات و اطلاع از روزهایی می باشد که دانشجو نمی تواند سر کار حضور یابد.

یکی دیگر از موارد مهم برای ارتباط با کارفرمای کانادایی این است که دانشجو می تواند با هر کارفرمایی و در هر ایالتی کار کند و برای مکان کار دانشجویی محدودیت ندارد. علاوه بر این دانشجو باید در مورد توانایی های خود به کارفرما صادق باشد.

 

کار به عنوان دستیار پژوهشی در دانشگاه، ارائه خدمات در باشگاه های ورزشی دانشگاه، سلف سرویس دانشگاه و یا دستوران دانشگاه از جمله کار دانشجویی در داخل دانشگاه های کانادا است

 

دانشجویان غیر واجد شرایط کار دانشجویان در کانادا

دانشجویان با تحصیل در همه دوره های دانشگاهی کانادا مجاز به انجام کارهای دانشجویی در کانادا نیستند و می توان گفت غیر واجد شرایط کار دانشجویان در کانادا می باشند. دانشجویانی که در دوره های پاره وقت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تحصیل می کنند، برای کار دانشجویی کانادا غیر مجاز می باشند. از مشکلات مربوط به کار دانشجویی در کشور کانادا کار کردن دانشجویانی است که مجاز به کار دانشجویی نیستند.

دانشجویانی که در دوره های زبان شرکت می کنند و یا در دوره دبیرستان تحصیل می کنند، نیز از جمله دانشجویان غیر واجد شرایط کار دانشجویان در کانادا می باشند. علاوه بر این دانشجویان در حین تحصیل در دوره های پیش نیاز نیز مجاز به اخذ اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا نمی باشند.

مشکلات مربوط به کار دانشجویی در کشور کانادا

کار دانشجویی اگر در ساعت مشخص و بر اساس برنامه زمانی مشخص انجام نشود، می تواند مشکلات زیادی را برای دانشجو به همراه داشته باشد. از مشکلات مربوط به کار دانشجویی در کشور کانادا می توان کمبود وقت برای مطالعه دروس و عدم آمادگی برای امتحانات و مشکلات ناشی از کم خوابی و عدم تمرکز را می توان نام برد.

از دیگر مشکلات مربوط به کار دانشجویی در کشور کانادا به این مورد می توان اشاره کرد که اگر مدت زمان تحصیل برنامه و رشته تحصیلی دانشجویان کمتر از 6 ماه باشد، دانشجو نمی تواند به کار دانشجویی در کشور کانادا بپردازد. البته اگر دانشجو در برنامه آموزش زبان فرانسه FSL و یا انگلیسی ESL شرکت کرده باشد و دارای مجوز دیگری برای تحصیل باشد، اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا را دارد.

دانشجویان تا زمان شروع برنامه تحصیلی دانشگاهی مجاز به کار حین تحصیل در کانادا نمی باشند. و هنگامی می توانند اقدام به کار دانشجویی در کشور کانادا کنند که تحصیل خود در دانشگاه های این کشور را آغاز کرده باشند که این مورد نیز از مشکلات مربوط به کار دانشجویی در کشور کانادا است.

 

نکات مهم در مورد کار دانشجویی در کشور کانادا

در این بخش از مقاله به ارائه نکات مهم و جالب در مورد شرایط کار دانشجویان در کانادا می پردازیم و موارد مهم درباره کارهای دانشجویی در کانادا و موارد مهم برای ارتباط با کارفرمای کانادایی را ذکر می کنیم:

دانشجویان می توانند همزمان در کانادا به کار و تحصیل بپردازند. دانشجویان به هنگام درخواست مجوز و ویزای تحصیلی کانادا باید درخواست کار حین تحصیل در کشور کانادا را مطرح کنند.

در ویزای تحصیلی کانادا باید قید شود که دانشجو مجاز به کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا و یا کار دانشجویی در داخل دانشگاه های کانادا است.

دانشجو فقط ملزم به کار دانشجویی در کشور کانادا به مدت حداکثر 20 ساعت در هفته می باشد. اگر بیشتر از این مدت به کار دانشجویی در کشور کانادا بپردازد، نقض قوانین محسوب می شود که ممکن است با مشکل در وضعیت دانشجویی روبه رو شود و یا مجوز کار دانشجویی را در آینده دریافت نکند و یا در موارد حاد منجر به ترک کانادا شود.

میانگین ساعات کار دانشجویی در کشور کانادا در حدود 20 ساعت در هفته است، اما حداکثر ساعات کار دانشجویی تا 48 ساعت در هفته نیز می رسد.

در شرایط استثنایی و با اخذ مجوز کارهای اضطراری یا برنامه های کاری مشخص امکان کار دانشجویی تا بیشتر از 48 ساعت در هفته نیز وجود دارد.

امکان تحصیل رایگان و فقط با کار دانشجویی در کشور کانادا وجود ندارد. در واقع دانشگاه های بدون شهریه و رایگان در کانادا وجود ندارند، حتی برای شهروندان کانادایی! اما با اخذ بورسیه های تحصیلی و کسب درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا امکان تحصیل با هزینه مناسب وجود دارد.

 

میانگین ساعات کار دانشجویی در کشور کانادا در حدود 20 ساعت در هفته و حداکثر تا 48 ساعت در هفته نیز می رسد.

درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا

میانگین درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا برای هر ساعت در حدود 10 دلار است. اگر قصد دانشجو از کار دانشجویی در کشور کانادا کسب تجربه کاری است، مانند همکاری دستیار پژوهشی در دانشگاه ها، نیاز به اخذ اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا نمی باشد.

گرچه این کارها از جمله کار دانشجویی داخل دانشگاه های کانادا است، اما با پرداخت کم درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا همراه است. اگر دانشجویان قصد کسب درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا در سطح بالاتری را دارند، امکان کار بیشتر از مدت زمان تعیین شده در این نوع کارها امکان پذیر است. درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا از حداقل حقوق کارکنان آن استان کمتر نمی باشد.

حداقل درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا به ازای هر ساعت در حدود 12 دلار است. میزان کل درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا به ازای 20 ساعت در هفته ماهانه در حدود 960 دلار می باشد که با کسر مالیات معادل 906 دلار است که میزان قابل توجهی برای تامین هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا است.

 

میزان درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا

میزان درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا بر اساس استان محل زندگی و تحصیل دانشجو متفاوت است. از میزان درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا چند درصد برای مالیات کم می شود اما با کسر مالیات نیز درآمد کار دانشجویی برای تامین بخش زیادی از هزینه های اقامت و تحصیل در کانادا کافی است. بهترین استان های کانادا برای کار دانشجویی در کشور کانادا استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور و گوئلف و ادمونتون می باشد.

میزان درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا بر اساس شهرها و استان های مختلف این کشور عبارت است از:

 • استان آلبرتا هر ساعت در حدود 15 دلار
 • استان بریتیش کلمبیا و یوکان و قلمرو شمالی هر ساعت در حدود 14 دلار
 • استان مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا هر ساعت در حدود 12 دلار
 • استان کبک و جزیره پرنس ادوارد هر ساعت در حدود 13 دلار
 • استان ساسکاچوان هر ساعت در حدود 12 دلار

 

حداقل درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا به ازای هر ساعت در حدود 12 دلار و میزان کل درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا به ازای 20 ساعت در هفته ماهانه در حدود 960 دلار است

انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا

دانشجویان به منظور تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود در مدت تحصیل در کانادا ناچار به انجام کارهای دانشجویی در کانادا از میان انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا می باشند. برخی از مشاغل پاره وقت در کانادا بر اساس برنامه انعطاف پذیر بسیار مناسب دانشجویان برای کار حین تحصیل در کانادا می باشند. کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا، کار دانشجویی در داخل دانشگاه های کانادا و دوره های کوآپ از انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا می باشند و برخی از این مشاغل مربوط به این موقعیت ها عبارتند از:

فریلنسر

دانشجویان در کانادا می توانند به عنوان یک نویسنده و مترجم مستقل، یک طراح وب، یک کپی رایتنر یا یک طراح گرافیک کار کنند. فریلنسری به عنوان مشاغل آزاد بر اساس کیفیت کار می تواند درآمد خوبی داشته باشد. دانشجویان با کار به عنوان فریلنسری یکی از انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان کانادا می توانند تا حدود 25 دلار در هر ساعت درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا کسب کنند.

 

متصدی بار

دانشجویان علاقمند به کار خدماتی و یا مشاغل ویژه شب می توانند به عنوان متصدی بار در طول شب به کار بپردازند. گرچه درآمد این کار چندان بالا نیست اما با دارا بودن زمان آزادتر فرصت بهتری را برای تمرکز بر تحصیل و درس برای دانشجویان فراهم می کند. درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا در این فرصت شغلی حدود 11 دلار در هر ساعت است که با اخذ انعام بیشتر هم می شود.

 

راننده تاکسی

اگر از آن دانشجویان علاقمند به رانندگی و کاوش جاهای دیدنی و خیابان های کانادا هستید، رانندگی  از انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا است. بسیاری از دانشجویان  به عنوان کار دانشجویی در کشور کانادا به عنوان راننده Uber یا Lyft مشغول به کار می شوند. شغل رانندگی قابلیت دسترسی و انعطاف پذیری بالایی دارد و دانشجو تسلط کامل به زمان دارد. تنها شرط برای انجام این کار دانشجویی در کشور کانادا دارا بودن حداقل 21 سال و تلفن و ماشین می باشد. درآمد کار دانشجویی در کشور کانادا از رانندگی در حدود 14 تا 25 دلار در ساعت می باشد.

 

معلم خصوصی

اگر دارای دانش و تجربه در موضوعی خاص هستید و یا دارای حوصله آموزش می باشید، بهترین شغل برای شما معلم خصوصی است. تدریس خصوصی به دانشجو امکان جایگاه مستقل و بازار مشخص را می دهد. به طور متوسط بر اساس موضوع تدریس و همچنین سطح آموزشی و تعداد دانش آموزان دانشجو می تواند از حدود 15 تا 20 دلار در هر ساعت درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا را کسب کند.

 

دستیار پژوهشی

اگر علاقمند به کار در حوزه های تحقیقی و پژوهشی هستید، بهترین کار برای شما به عنوان کار حین تحصیل در دانشگاه دستیار پژوهشی است. این کار که از انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا است، شامل تدریس به دانشجویان تازه وارد، راه اندازی طرح های تحصیلی و کارهای اداری و دفتری دانشگاه می باشد. دارا بودن حداقل تجربه در مهارت های سازمانی و ارتباطی برای این کار دانشجویی در کشور کانادا الزامی است. میانگین درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا برای دستیار پژوهشی حدود 16 دلار در هر ساعت است.

 

مجوز کار همسر دانشجو در کانادا

همسر دانشجوی مشغول تحصیل در کانادا با دارا بودن شرایطی می تواند اجازه کار را دریافت کند و در این کشور مشغول کار و اشتغال شود. دانشجو امتیاز اخذ ویزای همراه کار را برای همسر خود در کشور کانادا دارا می باشد. مجوز کار همسر دانشجو در کانادا تا زمان تحصیل همسر در کانادا برقرار است. در واقع اعتبار مجوز کار همسر دانشجو در کانادا به صورت نامحدود می باشد. تا زمانی که دانشجو مشغول تحصیل در دانشگاه های کانادا باشد، مجوز کار همسر دانشجو در کانادا به صورت تمام وقت، بدون محدودیت و تمام وقت است.

مزیت کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کشور کانادا چه به عنوان کار دانشجویی در دانشگاه و چه خارج از دانشگاه موجب کسب تجربه کاری برای کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی می شود. دانشجویان در مدت زمان کار دانشجویی ممکن است مهارت هایی را کسب کنند که هیچ گاه در زمان تحصیل به آنها دست نمی یافتند. علاوه بر این کسب درآمد هر چند اندک موجب افزایش اعتماد به نفس دانشجو و تامین هزینه های زندگی و تحصیلی می شود.

دیگر مزیت کار دانشجویی در کشور کانادا آشنایی با نحوه یافتن کار و تعامل با کارفرمای کانادایی و کسب مهارت های لازم برای کار و اشتغال در آینده می شود.

آشنایی با جامعه کانادا و آداب و رسوم و فرهنگ این کشور و همچنین تعامل با مردم کانادا یکی دیگر از مزیت کار دانشجویی در کانادا است.

 

کسب مهارت های کاربردی، کسب درآمد، افزایش اعتماد به نفس و تامین هزینه های زندگی و تحصیلی و تعامل با مردم کانادا از مزیت کار دانشجویی در کانادا است

 

سخن پایانی

در این مقاله شرایط  کار دانشجویان در کانادا، مزیت کار دانشجویی در کانادا و انواع موقعیت های شغلی برای دانشجویان در کانادا و کار دانشجویی در دانشگاه های کانادا به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفت.

علاوه بر این اطلاعات لازم در مورد کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا، بهترین سایت های کاریابی دانشجویی در کانادا، مشکلات مربوط به کار دانشجویی در کشور کانادا، موارد مهم برای ارتباط با کارفرمای کانادایی و مجوز کار همسر دانشجو در کانادا نیز ارائه شد.

نکات مهم این مقاله در مورد کار حین تحصیل در کانادا و درآمد کار دانشجویی در کار است که مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی کامل از این شرایط و برخورداری از دانش روز بهترین راهنمایی ها را ارائه داده اند.

حتی اگر دارای تمکن مالی عالی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود در کانادا نیستید، نگران نباشید! کار حین تحصیل در کشور کانادا و اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا یکی از بهترین روش های تامین هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور است. مشاوران موسسه میرداماد در مورد کار دانشجویی کانادا و میزان حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا اطلاعات لازم را به شما ارائه می دهند.

گرچه مطالب این مقاله بر اساس آخرین قوانین مهاجرتی نوشته شده است اما با گذشت زمان و تغییر قوانین ممکن است تغییر کند.

بدون شک بسیاری از متقاضیان بدون مشاوره های مهاجرتی و بدون کمک از کارشناسان موسسه های مهاجرتی قادر به ارائه درخواست و ارسال مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند، اما کمک از مشاوران و کارشناسان ماهر موجب تسریع در روند اخذ ویزای تحصیلی کانادا و تضمین انجام کارهای مهاجرت شغلی برای متقاضیان واجد شرایط می باشد.

اگر از شرایط  کار دانشجویی در کانادا و درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا آگاه نیستید، می توانید سوال های خود را در بخش دیدگاه این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان و مشاوران مهاجرتی مطلع و باتجربه و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی به آن ها پاسخ دهند.

مشاوران و کارشناسان ارشد موسسه مهاجرتی میرداماد دارای تخصص کاری و آگاه از آخرین قوانین مهاجرتی هستند. این مشاوران همه تلاش خود را به کار می بندند تا شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان فراهم کنند.

 

سوالات متداول در مورد کار دانشجویی در کشور کانادا

آیا کار در حین تحصیل در کانادا قانونی است؟

کار دانشجویی در کشور کانادا اگر دانشجو دارای مجوز و ویزای تحصیلی باشد، کاملا قانونی و معتبر است. دارا بودن ویزای تحصیلی تضمین می کند که دانشجو در مقطع تحصیلی تمام وقت در کانادا مشغول تحصیل است. بنابراین برای کار حین تحصیل در کانادا و کسب درآمد جهت تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کشور کانادا اخذ مجوز و ویزای تحصیلی معتبر الزامی است.

 

آیا برای کار دانشجویی در کشور کانادا نیاز به اخذ مجوز است؟

اگر دانشجو قصد انجام کار دانشجویی در خارج از دانشگاه های کانادا را دارد، نیاز به ارائه مجوز و ویزای تحصیلی معتبر و نامه دانشگاه دارد که ثبت نام دانشجو و اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه را اثبات کند. در نامه دانشگاه باید قید شده باشد که دانشجو مجاز به کار به عنوان دانشجوی دانشگاه به منظور حمایت مالی از خودش می باشد. برای انجام کار دانشجویی در داخل محوطه دانشگاه نیاز به ارائه مجوز و ویزای تحصیلی و یا نامه دانشگاه نمی باشد.

 

دانشجویان غیر واجد شرایط برای کار دانشجویی در کشور کانادا کدامند؟

دانشجویانی که در دوره های پاره وقت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تحصیل می کنند، برای کار دانشجویی کانادا غیر مجاز می باشند. دانشجویانی که در دوره های زبان شرکت می کنند و یا در دوره دبیرستان تحصیل می کنند، نیز از جمله دانشجویان غیر واجد شرایط کار دانشجویان در کانادا می باشند. علاوه بر این دانشجویان در حین تحصیل در دوره های پیش نیاز نیز مجاز به اخذ اجازه کار دانشجویی در کشور کانادا نمی باشند.

آیا همسر دانشجو دارای مجوز کار در کانادا می باشد؟

بله. همسر دانشجوی مشغول تحصیل در کانادا با دارا بودن شرایطی می تواند اجازه کار را دریافت کند و در این کشور مشغول کار و اشتغال شود. مجوز کار همسر دانشجو در کانادا به صورت نامحدود می باشد. تا زمانی که دانشجو مشغول تحصیل در دانشگاه های کانادا باشد، مجوز کار همسر دانشجو در کانادا به صورت تمام وقت، بدون محدودیت و تمام وقت است.

 

درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا چقدر است؟

حداقل درآمد و حقوق کار دانشجویی در کشور کانادا به ازای هر ساعت در حدود 12 دلار است. میزان کل درآمد و حقوق  کار دانشجویی در کشور کانادا به ازای 20 ساعت در هفته ماهانه در حدود 960 دلار می باشد که با کسر مالیات معادل 906 دلار است که میزان قابل توجهی برای تامین هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا است.

اسکرول به بالا