071-91009294  | 021-88724227  |

هزینه های زندگی در هلند

هزینه های زندگی در هلند

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

محصولات غذایی تخمین زده می شود که یک سوم دیگر از درآمدتان در هلند را به خود اختصاص دهند و این یکی از هزینه های زندگی در هلند است. خوشبختانه، بسیاری از موسسات آموزش عالی غذای گرم با قیمت مناسب ارائه می دهند. بسیاری از شهرها رستوران هایی دارند که در آن شما می توانید یک وعده غذایی خوب با قیمت خوب سرو کنید. اما ارزان ترین راه برای غذا خوردن، دست پخت خودتان است که شرایط زندگی در هلند این را ایجاب می کند.

برخی از هزینه های زندگی در هلند

برخی از قیمت های متوسط عبارتند از: یک فنجان چای / قهوه در کافه: € 2، یک ساندویچ پنیر: € 3، شام در یک رستوران معمولی دانشجویی: € 10.  بیشتر سوپر مارکت ها انواع برند ها را ارائه می دهند. ارزش آن را دارد که قیمت ها را برای پیدا کردن ارزان ترین گزینه با هم مقایسه کنید

هزینه حمل ونقل در هلند

شما می توانید در اطراف شهر به راحتی با یک دوچرخه بگردید.  این نه تنها به طور معمول مربوط به هلندی هاست بلکه یک وسیله  ی ارزان جهت حمل و نقل می باشد. هزینه ی بلیط اتوبوس حدود € 2 برای کرایه ی هر نفر در شهر است. شما می توانید خرید یک کارت تخفیف را برای بلیط قطار، در نظر بگیرید که به شما 40 درصد کاهش در زمان هایی که شلوغ نیست، می دهد. بلیط سینما تقریبا هزینه ی € 11.50 می باشد، اما بیشتر سینماها به  دانشجویان تخفیف می دهند.

هزینه خوراک و غذا در هلند

هزینه مواد غذایی پرمصرف در هلند زیاد نیست. محصولات تازه  و خوش قیمتی در سوپرمارکت های عمومی مانند Albert Heijn و Dirk موجود است که قیمت آنها معمولا کمتر از مواد غذایی موجود در فروشگاه های خاص است.

اگر برای مواد غذایی بودجه کمی دارید ، می توانید خرید خود را در Aldi and Lidl  و یا بازارهای خیابانی انجام دهید تا 10 – 15 % پس انداز بیشتری داشته باشید. با توجه به یک قاعده کلی ، هر خانواده مهاجر باید حدود 300 – 500 یورو در ماه برای مواد غذایی هزینه کند، در حالی که هزینه مواد غذایی برای افراد مجرد بسیار کمتر است.

هزینه غذا در رستوران های هلند

اگر برای غذا خوردن در هلند رستوران های معمولی را انتخاب کنید، هزینه ها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. انتخاب یک رستوران با هزینه مناسب در اکثر شهرها بسیار رقابتی است ، اما باید گفت که یک وعده غذا در رستوران های آمستردام و لاهه  گران است. قیمت یک وعده غذای استاندارد در رستوران های ارزان بین 10 – 17 یورو و در رستوران های متوسط حدود 25 یورو است.

هزینه غذا در رستوران های هلند
هزینه غذا در رستوران های هلند

با صرف 30 – 40 یورو می توان در یک رستوران خوب غذا  سفارش داد . انعام باید به طور جداگانه پرداخت شود و هزینه آن معمولا برابر است با  10 % از کل قیمت غذا و افرادی که 15 % یا بیشتر انعام می دهند، جز افراد دست و دلباز به حساب می آیند.  

هزینه اجاره خانه در هلند

قیمت مسکن در هلند در چند سال گذشته افزایش یافته است؛ در نتیجه، یافتن مسکن مناسب در شهرهای اصلی هلند چالش برانگیز است. بالاترین هزینه اجاره خانه مربوط به شهرهای آمستردام و لاهه می باشد و به دلیل تقاضای زیاد، رقابت شدید است. هزینه زندگی در مناطق غیر شهری ارزان تر است و این مناطق با راه آهن و جاده به شهرهای اصلی متصل هستند.

اجاره آپارتمان یک خوابه در آمستردام 900 – 1700 یورو در ماه است ، در حالی که اجاره منزل سه خوابه در نزدیکی مرکز آمستردام  از 2300 یورو شروع می شود. هزینه اجاره در لاهه بسیار ارزان تر از آمستردام است و قیمت اجاره آپارتمان یک خوابه بین 900 – 1750 یورو در ماه است . رنج اجاره خانه در سایر شهرهای اصلی هلند مانند روتردام، اوترخت، آمستل فین، هارلم با توجه به موقعیت و شهر انتخابی از 2500 یورو شروع می شود.

اکثر مردم هلند صاحب خانه هستند و خرید ملک برای مهاجرین کمی مشکل است . گرچه 90 % بومیان هلند در حد استاندارد به زبان انگلیسی مسلط هستند ، اما بهتر است از یک واسطه انگلیسی زبان برای خرید ملک کمک بخواهید. قیمت ملک انتخابی در هلند به متراژ و موقعیت آن بستگی دارد . به عنوان مثال ، متوسط قیمت ملک در آمستردام بیش از 450000 پوند است اما در کل میانگین قیمت ملک در هلند 300000 یورو است .

علاوه بر هزینه کلی ملک باید هزینه های اضافه مانند رهن ، بیمه مسکن ( 45 – 50 یورو در ماه ) ، مالیات انتقال ملک ( 2% قیمت ملک) و هزینه خدمات رفاهی را پرداخت کنید. متوسط هزینه خدمات رفاهی برای یک مسکن سه خوابه در هلند حدود 250 یورو است. مهاجران حداقل باید  1500 یورو در سال بابت قبض های برق و گاز پرداخت کنند.

بسیاری از مهاجران ترجیح می دهند تا مسکنی در هلند اجاره کنند. به طور معمول در ابتدا مبلغی به عنوان بیعانه و اجاره یک الی دو ماه اولیه به صاحب خانه پرداخت می شود. در برخی از اجاره نامه ها  هزینه های اجرایی نیز قید می شود که باید پرداخت شوند.

هزینه سوخت و بنزین در هلند

هزینه گاز و برق در هلند نسبتا گران است که این منجر به افزایش هزینه های زندگی  می شود. مهاجران باید حدود 120 – 150 یورو در ماه برای گاز و برق هزینه کنند.

هزینه آب در هلند با داشتن کنتور بسیار کم است و حدودا باید 50 یورو در سال هزینه کنید.  بدون کنتور ، قبض آب بر اساس تعداد ساکنین و نوع مالکیت محاسبه می شود. همچنین ساکنین هر ساختمان باید سالیانه 130 یورو بابت هزینه فاضلاب پرداخت کنند.

علاوه بر هزینه های فوق ، هزینه مالیات شورا (council tax fees) که هزینه های خدمات اورژانس و جمع آوری زباله را پوشش می دهد، باید پرداخت شود. این  مالیات برای یک ساختمان در آمستردام 235 یورو و برای یک مجتمع چند واحدی 313 یورو می باشد.

هزینه سوخت و بنزین در هلند
هزینه سوخت و بنزین در هلند

هزینه پوشاک و لباس در هلند

  • شلوار جین ( مارک Levis 501 یا مشابه آن ) : 83 یورو
  • خرید لباس تابستانه از مراکز خرید بالا شهر (Zara، H & M یا مشابه آنها) : 35 یورو
  • یک جفت کفش اسپرت (Nike، Adidas، یا مارک های مشابه) : 95 یورو
  • یک جفت کفش چرم مردانه: 116 یورو

تخفیف دانشجویی هزینه زندگی در هلند

بسیاری از کافه ها، رستوران ها، موزه ها و سینماها به دانشجویان تخفیف می دهند که این مسئله توسط دولت به عنوان کمک هزینه تحصیلی در هلند محسوب می شود. بسیاری از این ها درخواست اثبات از طریق فرم کارت دانشجویی از موسسه ی محل تحصیل شما را دارند.  شما باید از قبل بررسی کنید که آیا تخفیف دانشجویی در دسترس است. به خصوص برای دانشجویان بین المللی تحصیل در هلند،  کارت هویت دانشجویی بین المللی (ISIC) می تواند برخی از تخفیف های جالب و پیشنهادات در مورد سفر، خرید، موزه ها و بیشتر را، در سراسر جهان، ارائه دهد.

سوالات متداول در مورد هزینه های زندگی در هلند

1- هزینه حمل و نقل در کشور هلند چگونه است ؟

شما می توانید در اطراف شهر به راحتی با یک دوچرخه بگردید. این نه تنها به طور معمول مربوط به هلندی هاست بلکه یک وسیله ی ارزان جهت حمل و نقل می باشد. هزینه ی بلیط اتوبوس حدود € 2 برای کرایه ی هر نفر در شهر است. شما می توانید خرید یک کارت تخفیف را برای بلیط قطار، در نظر بگیرید که به شما 40 درصد کاهش در زمان هایی که شلوغ نیست، می دهد. بلیط سینما تقریبا هزینه ی € 11.50 می باشد، اما بیشتر سینماها به دانشجویان تخفیف می دهند.

2- هزینه خوراک و غذا در هلند چگونه است ؟

هزینه مواد غذایی پرمصرف در هلند زیاد نیست. محصولات تازه و خوش قیمتی در سوپرمارکت های عمومی مانند Albert Heijn و Dirk موجود است که قیمت آنها معمولا کمتر از مواد غذایی موجود در فروشگاه های خاص است.اگر برای مواد غذایی بودجه کمی دارید ، می توانید خرید خود را در Aldi and Lidl و یا بازارهای خیابانی انجام دهید تا 10 – 15 % پس انداز بیشتری داشته باشید. با توجه به یک قاعده کلی ، هر خانواده مهاجر باید حدود 300 – 500 یورو در ماه برای مواد غذایی هزینه کند، در حالی که هزینه مواد غذایی برای افراد مجرد بسیار کمتر است

3- هزینه غذا در رستوران های هلند چه قیمت است ؟

اگر برای غذا خوردن در هلند رستوران های معمولی را انتخاب کنید، هزینه ها بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. انتخاب یک رستوران با هزینه مناسب در اکثر شهرها بسیار رقابتی است ، اما باید گفت که یک وعده غذا در رستوران های آمستردام و لاهه گران است. قیمت یک وعده غذای استاندارد در رستوران های ارزان بین 10 – 17 یورو و در رستوران های متوسط حدود 25 یورو است.

4- متوسط هزینه خدمات رفاهی برای یک مسکن سه خوابه در هلند چقدر است ؟

متوسط هزینه خدمات رفاهی برای یک مسکن سه خوابه در هلند حدود 250 یورو است.

5- هزینه قبض و گاز در کشور هلند برای مهاجران چقدر است ؟

مهاجران حداقل باید 1500 یورو در سال بابت قبض های برق و گاز پرداخت کنند.

6- هزینه رهن خانه و بیمه مسکن برای مهاجران در کشور هلند چگونه است ؟

علاوه بر هزینه کلی ملک باید هزینه های اضافه مانند رهن ، بیمه مسکن ( 45 – 50 یورو در ماه ) ، مالیات انتقال ملک 2% قیمت ملک و هزینه خدمات رفاهی را پرداخت کنید. متوسط هزینه خدمات رفاهی برای یک مسکن سه خوابه در هلند حدود 250 یورو است .

7- هزینه آب و برق و گاز در کشور هلند چگونه است ؟

هزینه گاز و برق در هلند نسبتا گران است که این منجر به افزایش هزینه های زندگی می شود. مهاجران باید حدود 120-150یورو در ماه برای گاز و برق هزینه کنند.هزینه آب در هلند با داشتن کنتور بسیار کم است و حدودا باید 50 یورو در سال هزینه کنید. بدون کنتور ، قبض آب بر اساس تعداد ساکنین و نوع مالکیت محاسبه می شود. همچنین ساکنین هر ساختمان باید سالیانه 130 یورو بابت هزینه فاضلاب پرداخت کنند.

8- هزینه پوشاک و لباس در هلند برای مهاجران چگونه میباشد ؟

  • شلوار جین مارک لویس یا مشابه آن: 83 یورو
  • خرید لباس تابستانه از مراکز خرید بالا شهر :35 یورو
  • یک جفت کفش اسپرت ( نایک ، آدیداس) :95 یورو
  • یک جفت کفش چرم مردانه :116 یورو

9- تخفیف دانشجویی هزینه زندگی در کشور هلند چقدر است ؟

بسیاری از کافه ها، رستوران ها، موزه ها و سینماها به دانشجویان تخفیف می دهند که این مسئله توسط دولت به عنوان کمک هزینه تحصیلی در هلند محسوب می شود. بسیاری از این ها درخواست اثبات از طریق فرم کارت دانشجویی از موسسه ی محل تحصیل شما را دارند. شما باید از قبل بررسی کنید که آیا تخفیف دانشجویی در دسترس است. به خصوص برای دانشجویان بین المللی تحصیل در هلند، کارت هویت دانشجویی بین المللی (ISIC) می تواند برخی از تخفیف های جالب و پیشنهادات در مورد سفر، خرید، موزه ها و بیشتر را، در سراسر جهان، ارائه دهد.

اسکرول به بالا