تحصیل و اعزام دانشجو به انگلستان

تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان

تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان

تحصیل در انگلستان، رویای بزرگی است که سالانه بسیاری از افراد برای رسیدن به آن رقابت می‌کنند. دانشکده‌های کشور انگلستان پیش رو در کسب علوم نوین و به‌روز هستند و مراکز پژوهشی تخصصی و مجهز را برای دانشجویان فراهم می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یکی از پرمخاطب‌ترین دانشگاه‌های کشور انگلستان بپردازیم.‌ تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان فرصتی طلایی است که می‌تواند زندگی و آینده شما را تحت تاثیرات مثبت قرار دهد. تا پایان با ما همراه باشید و از اطلاعات تکمیلی تحصیل در این دانشگاه مطلع شوید.

درباره تحصیل دانشگاه منچستر انگلستان

شهر منچستر به عنوان یکی از نقاط سرزنده در شمال غرب کشور انگلستان است. این شهر به عنوان اولین شهر صنعتی جهان شناخته شده و دارای معماری و بناهای جذاب بسیار زیادی است. همچنین در این کشور فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و هنری زیادی انجام می‌شود.

موقعیت فیزیکی و علمی دانشگاه

دانشگاه منچستر واقع در کشور انگلستان و شهر منچستر است. کسب رتبه پنجم از میان دانشکده‌های انگلستان و کسب رتبه هفتم در سراسر اروپا نشان دهنده سطح علمی و اعتبار این دانشگاه است و تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان یک فرصت عالی و بی‌نظیر برای هر فردی به شمار می‌آید.

افتخارات دانشجویان

بسیاری از دانشجویان دانشگاه منچستر، توانسته‌اند جوایز نوبل در جشنواره‌های مختلف را از آن خود کند که این مسئله بر جایگاه علمی این دانشگاه می‌افزاید. همچنین شما می‌توانید با فارغ‌التحصیل شدن در این دانشگاه اقامت دائم انگلستان را بدست آورید.

حتما بخوانید:  تحصیل در دانشگاه بیرمنگام انگلستان

کتابخانه دانشگاه منچستر

جالب است بدانید که کتابخانه واقع شده در این دانشگاه، جزء پنج کتابخانه برتر ملی پژوهشی جهان است و با داشتن ۵۰۰ هزار نسخه کتاب الکترونیکی، نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است.

پروژه‌های عمرانی دانشگاه

این دانشگاه با بسیاری از پروژه‌های عمرانی، همکاری داشته و تبادل اطلاعات انجام می‌دهد. دانشگاه منچستر برنامه‌های درسی خود را مرتّباً تدوین و نوسازی می‌کند تا از رقابت با برترین‌های جهان جا نماند.

تعداد دانشجویان مورد پذیرش دانشگاه منچستر انگلستان

این دانشگاه محبوب سالانه ۸۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی را پذیرش کرده و به عنوان یکی از دانشگاه‌هایی مطرح است که گوناگونی جمعیتی بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید که این دانشگاه پس از پذیرش دانشجویان، متناسب با هر پارلمانی جلساتی تحت عنوان اطلاعات از دانشگاه برای دانشجویان برگزار می‌کند تا از این طریق آن‌ها را با موقعیتی که در آن قرار دارند آشنا کند.

دانشجویان مورد پذیرش دانشگاه منچستر انگلستان

تحصیل در دانشگاه متروپلین منچستر

این دانشگاه با ارتقا ۳۰ رتبه‌ای توانسته جایگاه بسیار معتبری در سطح جهان به دست آورد. در حال حاضر ۲۹ دانشجو در این دانشکده مشغول به فعالیت هستند که حدود چهار هزار نفر از آنان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد. جالب است بدانید که دانشگاه متروپل، جزء ۲۰ دانشگاه برتری است که افراد با سن کم‌تر از ۵۰ سال را در خود جای داده است. این دانشگاه، در شماره ۵۸ دانشگاه معتبر کشور انگلستان و ۷۰۱  دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

خالی از لطف نیست بدانید که نام مخفف دانشگاه متروپل، MMU ( منچستر متروپلین یونیورسیتی) است. در این دانشگاه، به طور تخصصی رشته‌هایی مثل هنر، بازاریابی، تجارت و فناوری به دانشجویان ارائه خواهد شد. تحصیل در رشته‌های نام برده، فرصت کاریابی و اشتغال بسیار زیادی پس از تحصیل را برای شما فراهم خواهد کرد. شما در این دانشگاه، بهترین نوع تدریس در محضر برترین اساتید را تجربه می‌کنید و به یک شخص کار بلد در رابطه با رشته تحصیلی خود تبدیل می شوید.

حتما بخوانید:  اقامت پس از تحصیل

بورسیه تحصیلی دانشگاه منچستر انگلستان

دانشگاه منچستر کمک هزینه‌های متفاوتی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرد. به طور مثال، مبلغ تقریبی ۳۰ پوند یا بالاتر از آن را به طور نقدی یا به صورت تخفیف، برای مسائل مختلف با داشتن شرایط خاص به دانشجویان اختصاص می‌دهد. این نوع بورسیه، پس از بررسی درآمد شخصی فرد و در صورت نشان دادن اینکه او به طور واقعی به این کمک هزینه نیاز دارد، اهدا خواهد شد.

نوع دیگری از بورسیه تحصیلی در انگلستان وجود دارد که به افراد زیر ۲۵ سال تعلق می‌گیرد. مبلغ تقریبی این نوع بورسیه هزار پوند است و از جمله شرایط تعلق گرفتن آن به افراد، این است که در مدت زمان حداقلی ۳ ماه در فعالیت‌های خدمات دولتی کشور انگلستان مشغول شده باشند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه منچستر انگلستان

عمده رشته‌هایی که به دانشجویان در دانشگاه منچستر ارائه می‌شود

از جمله رشته‌هایی که جهت تحصیل به دانشجویان ارائه می‌شود می‌توان به علوم و مهندسی، علوم پزشکی، علوم زیستی، علوم انسانی، تجارت و قانون، هنر و معماری، بهداشت و حوزه درمان روانشناسی و مراقبت‌های اجتماعی اشاره کرد. توجه داشته باشید که این رشته‌ها به عنوان شاخه‌های اصلی نام برده شده و شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

نماینده دانشگاه منچستر در ایران

نمایندگان موسسه مهاجرتی میرداماد، با پشتیبانی مستقیم از جانب کشور انگلستان می‌تواند شما را در مسیر انتخاب صحیح یاری کند. این تیم حرفه‌ای با آگاهی کامل از شرایط بین‌المللی و مسیر پیچیده مهاجرت به انگلستان، روند این فرایند را برای شما پیگیری کرده و اعزام شما را تسهیل می‌کند. شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل کنید.

حتما بخوانید:  دوره lpc در انگلستان

جمع‌بندی

در طی این مقاله سعی شد تا به بررسی همه جانبه در خصوص تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان پرداخته شود. با تحصیل در این دانشگاه می‌توانید در حوزه انتخابی رشته مورد نظرتان، اطلاعات تخصصی و تکمیلی به دست آورده و پیشرفت چشم‌گیری داشته باشید. این دانشگاه دارای رتبه کشوری و جهانی بسیار بالایی است و پیش‌بینی شده تا در سال‌های آتی این رتبه به میزان قابل توجهی جهش مثبت پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *