071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل رایگان در نروژ

تحصیل رایگان در نروژ

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

سیستم آموزش عالی و تحصیل در نروژ 2019، 8 دانشگاه، 9 دانشگاه تخصصی، 24 کالج دانشگاهی ایالتی و همچنین چندین کالج دانشگاهی خصوصی و 2 آکادمی ملی هنر را شامل می شود. دانشگاه های دولتی و کالج های دانشگاهی در نروژ هزینه تحصیلی برای دانشجویان، صرف نظر از کشور مبدا، در نظر نمی گیرند. ادامه مطلب را در مورد تحصیل رایگان در نروژ بخوانید در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شرایط تحصیل رایگان در نروژ

نروژ یک مقصد و انتخاب بسیار مناسب و محبوب برای تحصیلات برای دانشجویان بین المللی می باشد و این به دلیل کیفیت بالای آموزش در آن است. به طور کلی نروژ دارای دانشگاه های کاملا دولتی و دانشگاه های رایگان بسیار مناسب و خوبی می باشد که دانشجویان نروژی و دانشجویان خارجی می توانند در آن مشغول به تحصیل شوند چرا که دولت هزینه تحصیل دانشجویان را به عهده می گیرد. با این حال لازم به ذکر است که برخی رشته های خاص و مشخص دارای هزینه می باشند. همچنین موسسات و دانشگاه های خصوصی شهریه هم دریافت می کنند. به دنبال مطالب بروز هستید؟ این مقاله مطالب روز را از دانشگاه های رایگان نروژ در اختیار شما قرار می دهد.

 بر طبق وبسایت های رسمی نروژ، WWW.STUDYIN NORWAY.NO هزینه های زندگی در نروژ بسیار بیشتر از سایر کشورها می باشد. زندگی در نروژ به دلیل گرانی های خود شهرت دارد اما تحصیل در نروژ به میزانی که شما فکر می کنید گران نیست. دانشگاه های نروژ هیچ گونه هزینه ای را برای تحصیل از دانشجویان نروژی و بین المللی دریافت نمی کنند.

درست است، در میان تمام کشورهای دیگر، زندگی در نروژ بسیار پر هزینه تر و گران می باشد و شما برای تحصیل باید هزینه های جانبی را مانند هزینه کتاب غیره را پرداخت کنید که هر ترم به میزان 300 الی 600 کرون یا 50-100 دلار می شود که البته این بستگی به سطح و محل تحصیل شما دارد. اگرچه بیشترین مقدار این به مبلغ به صورت ماهانه 9000 کرون یا 1000 یورو اروپا می رسد که شامل هزینه رفت و آمد و پوشاک و خوراک و خدمات درمانی و غیره شما می شود.

شرایط: شرایط زندگی برای هر شخص متفاوت می باشد و بستگی به عادات و مخارج شخص نیز دارد، با این حال می توان گفت تحصیل در نروژ بسیار ارزان تر از سایر کشورهاست. بورسیه تحصیلی به عنوان یکی از مواردی است که شما می توانید به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوید. همچنین دانشگاه های خصوصی نیز به این لیست اضافه شده اند. بخش آموزش عالی در نروژ شامل 8 دانشگاه و 9 دانشگاه تخصصی و 20 دانشگاه ایالتی و 2 آکادمی هنر و 16 دانشگاه خصوصی تشکیل شده است که هم در مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد فعالیت دارند.

انواع بورسیه های نروژ برای تحصیل رایگان
انواع بورسیه های نروژ برای تحصیل رایگان

انواع بورسیه های نروژ برای تحصیل رایگان

سیستم آموزشی هر سال بورسیه های تحصیلی رایگان در نروژ را برای دانشجویان از کشور آفریقا تا کشورهای توسعه یافته در نظر می گیرد. این بورسیه های تحصیلی، کاملا رایگان و یا نیمه دولتی برای فارغ التحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و فوق دکترا می باشند. موسسه میکلسن در سال 2019 به دنبال بورس تحصیلی در مقطع دکترا و در 21 نوامبر 2018 به دنبال بورسیه محققان بین المللی بوده است. موسسه میکلسن به دنبال کاندیدا های بورسیه مقطع دکترا برای بخش تحقیقات در نروژ می گردد و زمان نهایی برای درخواست به این صورت می باشد:

 • یکم دسامبر 2018 بورسیه مقطع کارشناسی علوم. 2019-2020 برای دانشجویان بین المللی – 4 اکتبر 2018 مقطع کارشناسی ارشد در علوم

بورسیه های تحصیلی به دانشجویانی اعطا می شود که دوره های و برنامه های تحصیلی خود را بسیار عالی طی کرده باشند. بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در زمینه علوم برای دانشجویان بین المللی اکنون در حال بررسی می باشد.

زمان نهایی درخواست برای متقاضی:

 • یکم مارس بورسیه تحصیلی برای کارشناسی ارشد 2019-2020 برای دانشجویان نروژی و خارجی.
 • 4 اکتبر 2018 کارشناسی ارشد.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویانی تعلق می گیرد که در دروس خود بهترین بوده و بالاترین رتبه و مقام را داشته است.

 •  زمان نهایی درخواست: 1 مارس

بورسیه تحصیلی در نروژ در ادبیات و زبان:

سطح کارشناسی ارشد و دکترا:

 • هزینه پوشش کامل: حداکثر هزینه 72035 دلار
 • زمان نهایی: 31 مارس 2017
 • حداکثر مدت زمان: 36 ماه

بورسیه مقطع کارشناسی: سطح MA کارشناسی ارشد

 • شهریه پوشش جزیی
 • حداکثر مدت زمان: 24 ماه

بورسیه سهمیه نروژی

سطح مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا

 • شهریه پوشش جزیی
 • مهلت درخواست 1 دسامبر

بورسیه تحصیلی بین المللی:

سطح کارشناسی: شهریه پوشش کلی حداکثر هزینه 15311 دلار

 • زمان نهایی 1 مارس
 • حداکثر مدت زمان 36 ماه
 • بورسیه دانشگاه علوم MA کارشناسی ارشد
 • فقط شهریه
 • مهلت درخواست 1 مارس

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

تحصیلات پزشکی در نروژ برای تبدیل شدن به پزشک حرفه ای توسط چهار دانشگاه بزرگ نروژ ارائه می شود: دانشگاه علوم و فناوری نروژ، دانشگاه برگن، دانشگاه اسلو و دانشگاه ترومسو. این تحصیلات 6 سال طول می کشد و به مدرک a cand.med- می رسد که معادل دکترای پزشکی است. این برنامه شامل خدمات بالینی گسترده ای که طیف گسترده ای از بیماران را شامل می شود، از مراقبت های بهداشتی اولیه در شهرداری های نروژ گرفته تا بخش های تخصصی بیمارستان مرکزی و از داروهای اورژانس گرفته تا مراقبت از بیماران مزمن است.

به طور سنتی فارغ التحصیلان a cand.med باید یک دوره کارآموزی 1.5 ساله را طی کنند تا مجوز قانونی برای تمرین پزشکی داده شود، اما از آنجا که نروژ بخشی از EFTA است، تمام پزشکانی که می توانند در هر بخشی از اتحادیه اروپا / EFTA اقدام به تمرین پزشکی کنند نیز باید بتوانند برای تمرین پزشکی در نروژ اقدام کنند. این امر باعث شده است كه مقامات بهداشتی نروژ پس از فارغ التحصیلی مجوز لازم را صادر كنند، به طوری كه فارغ التحصیلان نروژی نیز می توانند از حقوق مشابه فارغ التحصیلان خارجی برخوردار باشند. در حال حاضر برنامه كارآموزی بخشی از آموزش های ویژه است.

شرایط ورود به دانشگاه تکمیل مقطع دبیرستان با موضوعات علمی اضافی است (ریاضیات R1 یا S1 S2، فیزیک 1، شیمی 1 و 2). الزامات نمره بستگی به تعداد نقاط موجود در برنامه دارد و از آنجا که تعداد برنامه های کاربردی در تمام برنامه های پزشکی در نروژ به شدت زیاد است، شرایط مورد نیاز نمره نسبت به سایر برنامه های مطالعاتی در نروژ بسیار بالا در نظر گرفته می شود.

بیش از 6 سال، این مطالعه پزشکی دانشجویان را به سطح صلاحیت می رساند كه آنها را قادر می سازد به عنوان افسران خانه در بیمارستان ها فعالیت كنند. این نوع مدارک پزشکی جامع است و دانش و مهارت و همچنین نگرش را در بر می گیرد. این وظیفه دانشکده است که برنامه ای را طراحی کند که دانشجویان را در طی دوره تحصیلی مشخص به این هدف سوق دهد. بخش ضروری این فرایند این است که دانشجویان بدانند که هر از گاهی در رابطه با مسیر ترسیم شده چه کاری انجام می دهند و آیا آنها قادر به پیروی از صعودهای صعود کننده به سمت هدف هستند. این هدف از امتحانات است، در حالی که اهداف یادگیری هدف این است که دانش آموزان را پیشاپیش آنچه را که انتظار می رود برای امتحان بدانند هدایت کند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور رایگان نیست و باید هزینه آن را بپردازید.

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

برای بیشتر دانشجویان نروژی زندگی دانشجویی بسیار گران می باشد چرا که دوره فعالیت های اجتماعی و پویایی آن هاست. اکثر آن ها در کنار تحصیلات، شغل های نیمه وقت دارند و کار می کنند تا بتوانند اقساط وام دانشجویی و هزینه های زندگی خود را تامین کنند. به عنوان یک دانشجوی خارجی شما می توانید در این کشور به یک شغل نیمه وقت مشغول شود و در حدود 20 ساعت در هفته کار کنید. بسیاری از دانشجویان نروژی در بسیاری از زمینه های متفاوت فعالیت می کنند به طور مثال در تیم های ورزشی و اجتماعات دانشجویی، و در سازمان های دولتی و اجتماعی نیز فعالیت های موثری دارند.

فعالیت های خارج از محوطه و دانشگاه نشان می دهد دانشجویان تا چه حد برای جامعه و کشور مفید و موثر هستند. ایجاد گروه های مختلف و همکاری بسیاری سرگرم کننده می باشد و منجر به ایجاد دوستی ها برای تمام زندگی انسان می شود. دانشجویان خارجی نیز در این گروه ها با دانشجویان نروژی همراه می شوند و همکاری می کند. این تجربه و همکاری برای حتی دانشجویان نروژی بسیار لذت بخش است. اغلب دانشجویان در زمان تحصیلات خود آپارتمان یا خانه اجاره می کنند و در اکثر موارد دانشجویان از وسایل نقلیه عمومی برای رفت و آمد خود استفاده می کنند. به دلیل اینکه نروژی ها اهمیت زیادی به مسائل زیست محیطی می دهند اکثر آنها از وسایل حمل و نقل عمومی یا ماشین شخصی اما به صورت اشتراکی و با چند سرنشین استفاده می کنند. در این کشور کرایه و هزینه تاکسی زیاد است.

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ نسبت به سایر کشورها گران تر و بیشتر می باشد و اگر شما دانشجوی این کشور هستید باید هزینه زندگی و هزینه های جانبی تحصیلات مانند خرید کتاب و غیره را بپردازید و در نظر بگیرید. دانشجویان باید هر ترم چیزی حدود 300 الی 600 کرون و یا 50 الی 100 دلار در نظر بگیرند. صندوق وام دانشجویان هزینه زندگی دانشجویی را به طور متوسط 9000 کرون و یا 1000 یورو تخمین زده است.همچنین لازم به ذکر است که این هزینه برای هر شخص متفاوت است این هزینه برای پوشاک و حمل و نقل و خدمات درمانی و الزامات دیگر در نظر گرفته شده است. هزینه زندگی به صورت ماهانه بالای 1000 الی 1800 یورو می باشد اما حتی به 2000 یورو نیز می رسد.

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ
هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

لیست دانشگاه های رایگان نروژ

نروژ به دلیل مخارج بالا و هزینه زیاد زندگی شناخته می شود و شهرت خاصی دارد، اما به جرات می تون گفت یکی از بهترین مناطق برای تحصیل دانشجویان می باشد چرا که تحصیل در نروژ آنقدری که فکر می کنید پر هزینه و گران نیست.دانشگاه های نروژ و دانشگاه های ایالتی در این کشور از دانشجویان بین المللی هیچ مبلغی را به عنوان شهریه دریافت نمی کنند و تحصیلات برای آنها رایگان می باشد.

دانشگاه های رایگان در نروژ

 1. دانشگاه دولتی آلساند
 2. دانشگاه دولتی اوسلو و آکرشوز دانشگاه علوم
 3. دانشگاه دولتی باسکورد
 4. دانشگاه دولتی برگن
 5. دانشگاه دولتی فین مارک
 6. دانشگاه دولتی گوجویک
 7. دانشگاه دولتی هارتاد
 8. دانشگاه دولتی هدمارک
 9. دانشگاه دولتی لیل همر
 10. دانشگاه تکنولوژی نروژ ملد
 11. دانشگاه تخصصی لجستیک
 12. آکادمی هنر و طراحی برگن، نروژ
 13. دانشگاه دولتی نارویک
 14. دانشگاه دولتی نسنا
 15. دانشگاه دولتی نل
 16. دانشگاه نورد ترمبل
 17. دانشگاه اقتصاد نروژ (نارگوز هندل شوک)
 18. دانشگاه علوم ورزش نروژ
 19. دانشگاه علم و فناوری نروژ
 20. دانشگاه معماری و طراحی اوسلو
 21. دانشگاه علوم کاربردی اسلو و اکرشوز
 22. دانشگاه دولتی اوستونفولد
 23. دانشگاه دولتی سومی
 24. دانشگاه و کالج سرتردلاگ
 25. دانشگاه و کالج ساگن جردن
 26. کالج و دانشگاه استنفورد و هاگزون
 27. مرکز دانشگاهی و تحصیلی سوالبارد
 28. مرکز تحصیلی و تکمیلی دانشگاه نروژ
 29. دانشگاه دولتی آگدر
 30. دانشگاه برگن
 31. دنشگاه نوردلند
 32. دانشگاه بودو
 33. دانشگاه دولتی اوسلو
 34. دانشگاه استانگر
 35. دانشگاه دولتی ترومو
 36. دانشگاه دولتی وستفیلد
 37. کالج و دانشگاه ولدا

شرایط زندگی در نروژ برای تحصیل را به صورت تکمیل می توانید از مشاورین ما در موسسه میرداماد بخواهید، مشاورین ما در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهند داد چرا که دارای تجربه زندگی و تخصص در این شرایط و زمینه را دارند.

سوالات متداول در مورد تحصیل رایگان در نروژ

1- سیستم آموزش عالی در نروژ شامل چند دانشگاه میباشد؟

8 دانشگاه-9 دانشگاه تخصصی-24 کالج ایالتی-چندین کالج خصوصی-2 آکادمی ملی هنر.

2- هزینه ی دانشگاه ها و کالج های دولتی نروژ چقدر است؟

این مراکز صرف نظر از کشور مبدا از دانشجو هیچ هزینه ای نمیگیرند.

3- شرایط آموزش در دانشگاه های نروژ چگونه است؟

دانشگاه های نروژ دارای سطح بالایی از کیفیت آموزشی میباشد.

4- هزینه های جانبی تحصیل در دانشگاه های نروژ چقدر است؟

ماهانه در حدود 50 تا 100 دلار میباشد.

5- هزینه ی زندگی دانشجویی در نروژ چقدر است؟

به طور متوسط ماهانه در حدود 1000 یورو میباشد.

6- شرایط اخذ بورسیه برای دانشجویان بین المللی در نروژ چگونه است؟

این کشور بورسیه های متنوعی در مقاطع مختلف به دانشجویان میدهد.

7- مبلغ بورسیه ی تحصیلی نروژبرای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری چقدر است؟

به طور متوسط در حدود 72035 دلار میباشد.

8- مبلغ بورسیه ی تحصیلی نروژ برای مقطع کارشناسی چقدر است؟

به طور متوسط در حدود 15311 دلار میباشد.

9- تحصیلات پزشکی در نروژ در چه دانشگاه هایی ارائه میشود؟

دانشگاه علوم و فن آوری نروژ-دانشگاه برگن و اسلو و ترومسو.

10- دوره ی تحصیل پزشکی در کشور نروژ چقدر است؟

در حدود 6 سال میباشد.

11- آیا دانشجویان حین تحصیل در نروژ اجازه ی کار دارند؟

بله- دانشجویان میتوانند به صورت نیمه وقت و 20 ساعت در هفته مشغول به کار باشند.

اسکرول به بالا