مهاجرت و اقامت نروژ

شرایط زندگی در نروژ

شرایط زندگی در نروژ

جهت مهاجرت به نروژ نگران کودکان خود نباشید زیرا کودکان زیر سن 6 سالگی اجازه حضور در یک مهدکودک را خواهند داشت. با در نظر گرفتن شرایط مناسب منطقه ای باز هم برای همه در نروژ مکان های مناسب وجود ندارد. بنابراین، پیدا کردن یک مهد کودک ممکن است تا حدودی دشوار باشد. شهرداری منطقه ای که در آن زندگی می کنید، می تواند در مورد شرایط زندگی در نروژ برایتان اطلاعاتی فراهم کند. کسب اطلاعات به روز را بهتر است که از مشاورین موسسه میرداماد بخواهید.

مزایا و شرایط زندگی در نروژ

همه کودکان خارجی جهت زندگی در نروژ علاوه بر حق تحصیل، موظفند که در مدارس این کشور آموزش ببینند. تمام آموزش اجباری رایگان است همچنین کودکان در سن 6 سالگی شروع به تحصیل می کنند.هنگامی که از محل یا شهر زندگییتان اطمینان دارید، باید با مسئولان اداری مدرسه محلی یا مهد کودک تماس بگیرید. این اطلاعات در مورد مهد کودک ها نیز موجود است. اساسا، کودکان به مدرسه ای می روند که نزدیک به محل زندگی آنها با خانواده هایشان باشد.

اگر کودک در یکی از چهار سال اول مدرسه قرار داشته باشد و هر روز در زمان نسبتا کوتاهی در مدرسه سپری کند، ممکن است پس از اینکه کودک مدرسه را ترک کرد، نیازمند نظارت بر وی باشید. یا S.F.O، امکانات شهری برای ساعتهای قبل و بعد از مدرسه است. S.F.O ها را می توان در مدارس و یا در مجاورت آنها یافت. چون این برنامه شامل مدرسه نیست، هزینه قابل پرداخت است.

تحصیل و اقامت در نروژ

نروژ چگونه کشوری است؟ بهتر است قبل از اینکه به نروژ سفر کنید، با مدرسه ارتباط برقرار کنید تا آگاه باشند که آنها یک دانش آموز جدید خواهند داشت.تعدادی از مدارس خارجی در نروژ وجود دارد که تحصیلات را به زبانهای غیر از نروژی ارائه می دهند،که در درجه اول انگلیسی، آلمانی و فرانسوی می باشد هزینه اقامت در نروژ به طور گسترده ای متفاوت است و در طول چند سال گذشته زیاد شده است.بالاترین قیمت ها در اسلو و مناطق اطراف آن، برگن و استاوانگر است.

تحصیل و اقامت در نروژ

 پیدا کردن محل اقامت ارزان، در خارج از مناطق مرکزی شهرها ساده تر است.راه های مختلفی برای زندگی در نروژ وجود دارد. شما می توانید محلی را اجاره کنید، زندگی در یک تعاونی مسکن را ترجیح دهید و یا خانه خود را بخرید. بازار اجاره در نروژ کوچک است زیرا که اکثر مردم خانه مستقل خودشان را دارند.

 املاک در نروژ

خانه ها و آپارتمان ها به طور معمول در مطبوعات محلی و در روزنامه ملی Appositeness منتشر می شود. برخی از روزنامه ها هر روز صفحه نیازمندی ویژه مسکن دارند و همچنین تبلیغات برای اقامت در اینترنت قرار داده می شود،شما می توانید برای یافتن محل اقامت خود تبلیغ کنید. مشاورین املاک اغلب فروش خانه ها و آپارتمان ها را بر عهده دارند اما اجاره ها را نیز ترتیب می دهند.

شما می توانید آنها را در دفترچه های راهنمای عمومی در زیر ستون های پیدا کنید. مؤسسات املاک با جنبه های رسمی امور، مانند تسهیلات مالی و ثبت نام همکاری می کنند. وام ها بیشتر از طریق بانک ها تنظیم می شوند و شما می توانید وام مسکن را برای خرید ملک در نروژ تامین نمایید.

 املاک در نروژ

اجاره خانه در نروژ

برای اجاره یک خانه یا آپارتمان، باید اجاره نامه داشته باشید. این قراردادها به طور معمول برای یک سال و یا دوره های پنج ساله، با اختیارات متقابل به لغو معتبر هستند. دوره اطلاع رسانی معمولا یک ماه است. معمولا، شما باید به عنوان بیعانه اجاره یک یا سه ماه را پرداخت کنید. بیعانه شما باید در یک حساب مسدود قرار داده شود. شما می توانید قراردادهای استاندارد را در کتابفروشی ها و یا در اینترنت پیدا کنید و همچنین می توانید با سازمان ویژه ای است که به منافع مستاجران در امور مربوط به صاحب خانه ها عمل می کند.

وضعیت اقتصاد نروژ

اقتصاد نروژ ترکیبی از شرکت های خصوصی و دولتی دارد. اکثر اقتصاد این کشور مبتنی بر بهره برداری از منابع طبیعی است،
از جمله ماهیگیری، نفت، و انرژی های هدرولیکی. تولید و بهره برداری از نفت و گاز طبیعی دریای شمال باعث رونق اقتصاد نروژ می شود. سود این صنایع از سیستم تولید و رفاه کشور، از جمله صندوق بازنشستگی دولتی جهانی تامین می شود. صادرات نفت و گاز 17 درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد. بزرگترین شرکت نفت در این کشور استاتویل است که دو سوم آن متعلق به دولت است.

محصولات صادراتی و کشورهای وارد کننده محصولات نروژ، نروژ سالیانه ۱۴۹ میلیارد دلار کالا صادر می کند. کالاهای صادراتی اصلی آن عبارتند از: نفت خام، گاز نفتی، نفت تصفیه شده، ماهی تازه، آلومینیوم خام. اکثریت این صادرات به کشورهای زیر صادر می شود: بریتانیا، آلمان، هلند، سوئد و فرانسه. گرچه اقتصاد نروژ سالم، توسعه یافته و در حال رشد است، اما با چالش های جدی مواجه است. این کشور هزینه بالایی از زندگی و کار دارد.

بیشتر نیروی کار در صنعت نفت متمرکز است که تاکید بر نیروی کار غیر ماهر دارد.به دلیل اتکای آن به نفت، زمانی که ذخایر به پایان رسید، نروژ قادر نخواهد بود که کیفیت بالای زندگی و موفقیت اقتصادی خود را حفظ کند. به دلیل این وابستگی به منابع غیر تجدیدپذیر و نیروی کار غیر حرفه ای، رشد اقتصادی در برابر هر رکود در بازار جهانی آسیب پذیر است.

در دهه 1970، جهان شاهد افزایش قیمت نفت بود که اقتصاد نروژ نفع خود را به دست آورد. به همین دلیل، دولت دلیلی برای سرمایه گذاری و تشویق به رشد تجارت خصوصی نداشت. با این حال در چند سال گذشته، هم دولت های فدرال و هم دولت های محلی برای افزایش صنایع خصوصی کار کرده اند که بر تولید نفت و بهره برداری متمرکز نیستند. تمرکز اصلی بر صنعت فناوری پیشرفته است. سرمایه گذاری های عمومی در مراکز تخصص، به ویژه در بیوتکنولوژی سرطان در اسلو ایجاد شده است.

شرایط زندگی در نروژ برای مهاجرین

هنگامی که شما در نروژ زندگی می کنید و در نروژ کار می کنید، شما با ثبت می شوید، که کل جمعیت را پوشش می دهد. این امر مراقبت های بهداشتی عمومی را تامین می کند که توسط دولت نروژ تامین می شود و توسط استان ها اداره می شود. این مبلغ برای ویزیت پزشکان قابل پرداخت است. اقامت در بیمارستان عمدتا رایگان است. شهرداری ها مسئول خدمات بهداشتی اولیه هستند.

 اقدامات پیشگیرانه بهداشتی خدمات بهداشتی مدرسه، درمانگاه ها، فیزیوتراپیست ها، خدمات مامایی، آزمایش های حاملگی و برنامه های واکسیناسیون. این مناطق مسئول خدمات عمومی دندانپزشکی هستند. گروه های زیر شامل:

 • کودکان و نوجوانان (زیر 21 سال)
 • افراد مبتلا به اختلال در رشد ذهنی
 • سالمندان و معلولان مبتلا به بیماری های مزمن که در مؤسسات یا خانه های مراقبت های ویژه اقامت دارند.

بقیه مردم از خدمات اختصاصی دندان پزشکی که بیماران خودشان هزینه را پرداخت می کنند استفاده می کنند. کودکان در همان شهرداری به عنوان مادرشان ثبت می شوند مگر اینکه والدین تصمیم دیگری بگیرند.گودکان با یک والد نروژی به طور خودکار جزو شهروندان نروژی حساب می شوند. به طور معمول، تا زمانی که کودک به سن 18 سالگی برسد، به عنوان یک قانون، حمایت کودک به تمام مادران (زمانی که کودک در نروژ زندگی می کند)تا زمانی که کودک به سن ۱۸ سالگی برسد، پرداخت می شود.

مزایای نقدی برای کودکان بین 1 تا 3 ساله پرداخت می شود، مگر اینکه کودکان به طور عمومی تامین مالی شوند یا بخشی از پرورشگاه تامین مالی شده را تامین کنند. مطابق با توافقنامه E.EA، استثنائات مربوط به نیاز به فرزند برای زندگی در نروژ، اگر نان آور در نروژ کار می کند، وجود دارد. کودکان زیر سن 6 سال مجاز به رفتن به مهدکودک هستند. اوضاع نسبتا خوب است، اما به اندازه کافی جا برای هر کسی در نروژ نیست، بنابراین پیدا کردن یک مکان دشوار است. شهرداری که در آن زندگی می کنید می تواند اطلاعات مورد نیاز شما را در مورد شرایط محلی فراهم کند.

همه کودکان خارجی حق دارند و مجبور به رفتن به مدرسه هستند، و تمام آموزش اجباری رایگان است. کودکان از 6 سالگی به مدرسه می روند. زمانی که می دانید در کدام شهر و یا بخش زندگی خواهید کرد، باید با اداره مدرسه محلی / مهد کودک تماس بگیرید. این اطلاعات در مورد مهد کودک ها نیز موجود است. اساسا، کودکان به مدرسه ای می روند که نزدیک ترین محل به خانواده هایشان است.

هزینه اقامت در نروژ به طور گسترده ای متفاوت است و در طول چند سال گذشته زیاد شده است. بالاترین قیمت ها در اسلو و مناطق اطراف آن، برگن و استاوانگر است. پیدا کردن محل اقامت که خیلی گران نیست، ساده ترین در خارج از مناطق مرکزی بزرگترین شهرهاست. راه های مختلفی برای زندگی در نروژ وجود دارد. شما می توانید اجاره کنید، در یک تعاونی مسکن زندگی کنید و یا خانه خودتان را بخرید. بازار اجاره در نروژ بسیار کوچک است؛ تا کنون اکثر مردم خانه خود را دارند.
پ

مادرانی که عضو و کسانی که برای شش ماه از ده ماه گذشته استخدام شده اند، حق بیمه درمورد زایمان را برای 44 هفته با پرداخت کامل یا 54 هفته در 80٪ از حقوق کامل دارند. هنگامی که زمان سود آغاز می شود برای کل دوره و برای هر دو والدین اجرا خواهد شد. ممکن است مادر سه هفته قبل از زایمان مرخصی بگیرد. شش هفته دوره مرخصی پرداخت می شود برای پدر، در شرایطی که او در منزل و مراقبت از فرزند است. هفته های دیگر می تواند آزادانه بین مادر و پدر تقسیم شود. هر مادری که مشغول کار نیست، مستحق دریافت حقوق حدود 35000 N.OK دارند.

وضعیت کار در نروژ برای مهاجرین

نروژ به طور سنتی وابسته به صنعت کشاورزی خود به عنوان منبع اصلی درآمد کشور است. با این حال، در طول قرن گذشته، نروژ تبدیل به یک کشور با تکنولوژی بالا شد که نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا می کند. نروژ دارای شرایط کار عالی است و نرخ بیکاری بسیار پایین تر از متوسط ​​اروپایی است. میانگین دستمزد در نروژ بیشتر از سایر نقاط اروپا است و کارگران حق دارند در هر سال چندین هفته تعطیلی داشته باشند. همه این عوامل به کارکنان نروژی کمک می کنند که به طور کلی با شرایط کاری خود راضی باشند.

با این حال، برای خارجی ها، بازار کار نروژ متفاوت است و ممکن است کار در نروژ پیدا شود. مهاجرت به نروژ در چند سال گذشته رشد کرده است و قبلا نروژ هیچ سابقه مهاجرتی نداشت. این باعث می شود که کارفرمایان نروژی تمایل به استخدام خارجی ها داشته باشند. تقریبا همه در نروژ از نژاد نروژی هستند، که رقابت را برای خارجیان سخت تر می کند تا بتوانند در آنجا کار پیدا کنند. بسیاری از خارجیان در نروژ “ترس از بیگانگان” را گزارش می کنند. در مقایسه با کارگران نروژی، یافتن کاری که مربوط به تحصیلات آن ها و تجربه کاری قبلی آن ها است، برای خارجیان دشوارتر است.

برای مثال، پزشکان اغلب باید کارهای بسیاری را قبل از یافتن شغل مناسب تکرار کنند و مهندسین نیز در شغل های متفاوتی در نظر گرفته می شوند. اگر در بخش های خاصی از اقتصاد، عمدتا در صنعت توریسم، شیلات، خدمات و صنایع نفت و گاز درخواست کار کنید، می توانید شانس پیدا کردن شغل در نروژ را افزایش دهید. شما می توانید شرایط مهاجرت نروژ را از زبان مشاورین ما در موسسه میرداماد بشنوید تا آنها شما را در این راه به صورت کامل راهنمایی کنند.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “شرایط زندگی در نروژ

 1. Avatar سجاد علی نژاد گفت:

  با درود و خسته نباشید
  من لیسانس زبان انگلیسی دارم ، در هتل اول در رستوران و الان بعنوان پذیرشگر کار می کنم، آیا میتونم ویزای کار در کشورهای اروپایی مثل نروژ،آلمان یا انگلستان بگیرم؟
  حالا یا در حرفه کاری خودم یا بعنوان کارمن و کارگر در کارخانه یا رستوران ها یا …

  1. مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو گفت:

   سلام شما با دریافت تاییدیه مدارک از ادارات ملی آلمان می توانید با ویزای جستجوی کار بر این اساس در خصوص کشور مذکور اقدام نمائیدو با توجیه اقتصادی مطلوب ویزای کاری خد را دریفت کنید که منجر به اقامت شما خواهد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *