071-91009294  | 021-88724227  |

تحصیل دامپزشکی در اکوادور

تحصیل دامپزشکی در اکوادور

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

هدف ما در این مقاله بررسی تحصیل دامپزشکی در اکوادور می باشد. تحصیل در برخی رشته های خاص نیازمند کسب اطلاعاتی دقیق تر و بیشتر نسبت به سایر رشته های موجود می باشد. دامپزشکی یکی از رشته های چالش برانگیز و سخت می باشد که در عین حال افراد زیادی برای تحصیل در این رشته ها اقدام می کنند. تحصیل در رشته دامپزشکی در هر شهر و کشوری دارای شراط خاصی می باشد و بر مینای ویژگی های دانشگاه می تواند برای دانشجویان همراه با خصوصیات خاصی باشد. کورس های تحصیلی در رشته دامپزشکی علاوه بر دروس تئوری دارای دروس عملی نیز می باشند.

اکوادور یکی از کشور های جذاب با طبیعتی زیبا است که افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. مهاجرت به اکوادور از راه ها و روش های مختلفی امکان پذیر است. از جمله راه های مهاجرت به اکوادور می توان به مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به اکوادور، مهاجرت کاری به اکوادور، مهاجرت سرمایه گذاری به اکوادور، مهاجرت از طریق تولد فرزند در اکوادور، مهاجرت از طریق ازدواج در اکوادور و … اقدام نمود. برای مهاجرت به این کشور می توانید از ظریق مشورت با کارشناسان و وکلای زبده موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد اقدام نمایید. موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد دارای نمایندگی های معتبر در شهر های شیراز و تهران می باشد.

تحصیل دامپزشکی در اکوادور

همان طور که گفتیم یکی از راه های مهاجرت به اکوادور از طریق تحصیل در اکوادور می باشد. تحصیل در اکوادور در دانشگاه های مختلف این کشور و در رشته های گوناگونی امکان پذیر می باشد. به طور مثال برای تحصیل در اکوادور شما می توانید در رشته هایی مانند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اکوادور، تحصیل فیزیوتراپی در اکوادور، تحصیل داروسازی در اکوادور، تحصیل پرستاری در اکوادور، تحصیل در رشته های مهندسی در اکوادور و … اقدام نمایید. البته به غیر از رش اعزام دانشجو به اکوادور و دریافت ویزای تحصیلی اکوادور می توانید با کار در اکوادور یا سرمایه گذاری در اکوادور از روش های خرید ملک در اکوادور، ثبت شرکت در اکوادور و … اقدام نمایید.

اما نکته مهمی که باید به ذهن بسپارید این است که تحصیل در اکوادور به زبان اسپانیایی می باشد و از این رو برای تحصیل در دانشگاه های این کشور لازم است تا مدرک زبان اسپانیایی را ارائه نمایید. البته در برخی موارد تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های این کشور و برای برخی دوره ها امکان پذیر می باشد. تحصیل در رشته دامپزشکی در اکوادور به عنوان یکی از رشته های پر طرفدار در این دانشگاه شناخته می شود و برای دانشجویان همراه با مزیت های بسیاری است. دانشجویان در دوره دامپزشکی با خصوصیات و شرایط ویژه ای از این رشته آشنا می شوند.

دانشجویانی که به تحصیل دامپزشکی در اکوادور می پردازند از انواع حیوانات وحشی اکوادور و حتی حیواناتی که عجیب و غریب هستند هم دیدن می کنند. این دانشجویان به دقت حیوانات باغ وحش را نیز تحت نظارت و بررسی علمی خود قرار می دهند. برای تحصیل دامپزشکی در دانشگاه های اکوادور دانشجویان زمانی را به گذراندن وقت با دامپزشکان در اکوادور خواهند داشت.

علاوه بر آن در دوره تحصیل دامپزشکی در دانشگاه های اکوادور، دانشجویان می توانند در مراکز تحقیقاتی دامپزشکی مانند مرکز داروین و سایر مراکز تحقیقاتی در شهر های مختلف این کشور حضور داشته و برای فعالیت های عملی دقیق خود اقدام نمایند. از این رو می توان گفت که روند تحصیل دامپزشکی در دانشگاه های اکوادور بر مبنای فعالیت های عملی دقیق در راستای شرایط علمی و تئوری دامپزشکی می باشد. پس دانشجویان دامپزشکی با روند دقیق تحصیلی در این کشور برای تحصیل دامپزشکی پیش می روند و از این بابت می توانند در نهایت به درستی مشغول به کار در اکوادور یا کشور های دیگر شوند.

تحصیل دامپزشکی در دانشگاه های اکوادور

روند تحصیل دامپزشکی در دانشگاه های اکوادور همان طور که بیان کردیم همراه با تمرینات عملی سخت و در عین حال جذاب می باشد. زیر شاخه های تحصیلی خاصی برای تحصیل در اکوادور برای دانشجویان ارائه می شوند. به طور مثال دانشجویان می توانند برای تحصیل در این کشور در زیر شاخه دامپزشکی در دوره های تحصیلی مانند داروسازی دامپزشکی و … مشغول به تحصیل شوند. هر کدام از این دوره ها در دانشگاه های مختلف اکوادور دارای شرایط خاصی است و برخی نیز حتی به زبان انگلیسی هم امکان پذیر است.

در کنار این دوره های تحصیلی، برخی از دوره ها برای افراد علاقه مند به دامپزشکی در انستیتو های مختلف این کشور امکان پذیر است. در حقیقت علاقه مندان می توانند در کنار سایر دانشجویان دوره های خاصی را در مدت زمان کوتاهی در حوزه های مختلف دامپزشکی بگذرانند. دانشگاه های بسیاری در اکوادور وجود دارند اما برخی از این دانشگاه ها به ارائه دوره های تحصیلی دامپزشکی و دوره های جانبی این رشته می پردارند. در ادامه ما به بررسی دانشگاه های اکوادور و تحصیل دامپزشکی در این دانشگاه ها می پردازیم.

تحصیل دامپزشکی در دانشگاه های اکوادور
تحصیل دامپزشکی در دانشگاه های اکوادور

تحصیل دامپزشکی در دانشگاه ملی لویا اکوادور

یکی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته دامپزشکی در کشور اکوادور، دانشگاه ملی لویا می باشد. در این دانشگاه دامپزشکی با مدرک کارشناسی برای دانشجویان ارائه می شود. مدرک لیسانس پزشکی دامپزشکی و زئوتکنیک یکی از بهترین رشته های دانشگاه لویا می باشد که توسط این دانشکده برای دانشجویان همراه با کورس های تحصیلی مختلف ارائه می شود. مدت زمان تحصیل در رشته دامپزشکی و در دانشگاه ملی لویا پنج سال است و دانشجویان حدود هفتاد موضوع مختلف را برای تحصیل خواهند داشت.

هدف کلی تحصیل دامپزشکی در دانشگاه ملی لویا به دانشجویان آموزش مهارت های دامپزشکی زئوتکنیک با ظرفیت علمی ، فنی و انسانی بالا ، در زمینه های بهداشت حیوانات ، تولید دام و بهداشت عمومی می باشد. دانشجویان دامپزشکی در این کشور با تعهد به فرآیند های توسعه دام ، که به حل مشکلات محیط زیست آن ها ، منطقه جنوبی و کشور ، استفاده منطقی از منابع و پیشرفت های علمی و فنی کمک می کند، در این رشته تحصیل می کنند. در این دانشگاه هدف آموزش دامپزشکی تضمین توسعه دانش ، مهارت ها و نگرش ها برای مراقبت مؤثر از سلامت حیوانات اهلی ، استفاده از اصول علمی و اخلاقی است که به واسطه آن شرایط زیستی حیوانات را تضمین می کند.

علاوه بر آن مهارت های حرفه ای برای اجرای و مدیریت سیستم های تولید دام ، بهینه سازی استفاده از منابع طبیعی تجدیدپذیر ، بدون ایجاد صدمه به محیط زیست ارتقا می یابد. ماموریت این دانشگاه برای آموزش دامپزشکی آموزش افراد متخصص در سطح علمی ، فنی و انسانی بالا ، با روحیه کارآفرینی ، تعهد اجتماعی و زیست محیطی در زمینه های بهداشت حیوانات، تولید دام و بهداشت عمومی همراه با تولید و انتشار دانش و فناوری برای کمک به حل مشکلات حیوانات می باشد. در نهایت دانشجویان با داتشن این مدرک می توانند برای ادامه تحصیل خود اقدام نموده و یا به کار در زمینه دامپزشکی بپردازند.

تحصیل دامپزشکی در دانشگاه سان فرانسیسکو دو کویتو

یکی دیگر از دانشگاه های ارائه دهنده رشته دامپزشکی، دانشگاه سان فرانسیسکو دو کویتو کشور اکوادور می باشد. دوره کارشناسی پزشکی و دامپزشکی یکی از رشته های این دانشگاه ایت که با عنوان لیسانس پزشکی دامپزشکی شناخته می شود. مدت زمان تحصیل در رشته دامپزشکی در این دانشگاه پنج سال می باشد. برنامه دانشکده دامپزشکی دانشگاه سانفرانسیسکو دو کویتو برای افرادی که به سلامتی و تولید حیوانات علاقه مند هستند ، علاقه و احترام خاصی به حیوانات دارند و مایل به پذیرش چندگانه هستند چالش هایی دارد که دانشجویان را درگیر خود می کند.

دانشکده دامپزشکی دامپزشکان و متخصصان را با دید گسترده و جامع در مورد مشکل در بهداشت حیوانات ، آموزش می دهد که می توانند در سطح بالایی از اقدامات پزشکی فعالیت کنند و با استفاده از یک روش مناسب در زمینه پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری ها اقدامات لازم را انجام دهند. علاوه بر این ، فارغ التحصیلان قادر به شرکت در برنامه ها و روند های نظارت اپیدمیولوژیک ، و تکنیک های تولید حیوانات با استاندارد های  با کیفیت ، کارآیی و جذابیت هستند و همواره به فکر رفاه حیوانات هستند. نکته مهم تر این که فارغ التحصیلان دانشکده دامپزشکی دانشگاه سانفرانسیسکو د کویتو دارای پایه های دانشگاهی لازم برای درخواست تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور می باشند.

علاوه بر آن دانشجویان می توانند در این رشته مشغول به کار هم شوند. زمینه کار دامپزشکی که از USFQ فارغ التحصیل شده است ، بیش تر در زمینه های کلینیک و جراحی ، تولید حیوانات ، بهداشت عمومی ، صنایع غذایی با منشأ حیوانات ، توسعه روستایی و تحقیقات علمی می باشد. USFQ به دامپزشکان با سطح فنی و علمی بالا آموزش می دهد و قادر به تشکیل بنگاه های تولیدی و توسعه پروژه ها ، با تفکر انتقادی ، آماده هدایت بازار کار به عنوان کارآفرینان ، مدیران یا سرپرستان شرکت های کشاورزی یا مدیران بخش عمومی بخش کشاورزی به دانشجویان فارغ التحصیل می باشد.

تحصیل دامپزشکی در دانشگاه کوئنکا اکوادور

یکی دیگر از دانشگاه های اکوادور که ارائه دهنده رشته دامپزشکی است، دانشگاه کوئنکا اکوادور می باشد. مدرک لیسانس پزشکی دامپزشکی و زئوتکنیک عنوانی است که از طرف دانشگاه کوئنکا برای مدرک لیسانس پزشکی دامپزشکی اعطا شده است. تحصیل دامپزشکی در این دانشگاه ده ترم می باشد که منتهی به دریافت مدرک کارشناسی می شود.

هدف آموزش دامپزشکی در این دانشگاه هدف آموزش متخصصان و دامپزشکانی است که با ارزش های اخلاقی محکم در زمینه های علمی، عملی،‌ فناوری و اداری برای حمایت از حیوانات و محصولات کشاورزی در چهارچوب زندگی جذاب و خوب به حیوانات کمک کنند. دانشجویان در این دانشگاه موظف هستند، برای حفظ سلامت حیوانات ، برنامه های پیشگیری ، کنترل و ریشه کن کردن بیماری های مختلف را بشناسند و در زمینه های تغذیه ، بهداشت ، مدیریت و بهبود ژنتیکی به بهینه سازی شرایط بپردازد. علاوه بر آن دانشجویان فارغ التحصیل در این دانشگاه برای تولید مواد غذایی سالم برای مصرف انسان و ارائه مواد اولیه با کیفیت برای صنعت نیز آماده خواهند شد.

این افراد با توجه به احترام و مدیریت منابع طبیعی، مدیریت شرکت های تولید دام و نهاده های کشاورزی، از طریق امکان انتقال فناوری و کمک های فنی و کنترل بیماری های زونا از بهداشت عمومی مراقبت می کنند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه هم می توانند برای ادامه تحصیلات خود در دانشگاه های مختلف اقدام نمایند و هم این که می توانند به راحتی با در دست داتشن مدرک خود مشغول به تحصیل شوند. مشاغل مختلفی برای فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی در دسترس می باشد که هم این مشاغل برای کار در اکوادور مناسب هستند و هم در کشور های دیگر امکان کار موجود است.

تحصیل دامپزشکی در دانشگاه کوئنکا
تحصیل دامپزشکی در دانشگاه کوئنکا

از جمله مشاغلی که دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در رشته دامپزشکی داشته باشند عبارتند از: پزشک و دامپزشک باغ وحش، دامپزشک در کلینیک های بهداشت حیوانات، تولید حرفه ای در واحد های دامداری، مدیر توسعه شرکت های دامداری، محقق در پروژه های توسعه کشاورزی،  مشاور فعالیت های حیوانات در موسسات مختلف توسعه کشاورزی، اساتید و معلمان در سطوح مختلف علمی، مدیر و هماهنگ کننده پروژه های توسعه و انتقال فناوری کشاورزی و … .

سوالات متداول در ارتباط با تحصیل دامپزشکی در اکوادور

 1. آيا اکوادور کشوری مناسب برای تحصیل و زندگی می باشد؟

  بله اکوادور کشوری جذاب با شرایط زندگی مناسب می باشد.

 2. آیا مدرک دامپزشکی دانشگاه های اکوادور معتبر می باشد؟

  بله این مدرک دارای اعتبار بالایی است و دانشجویان می توانند برای کار و ادامه تحصیل در این رشته اقدام کنند.

 3. تحصیل دامپزشکی در اکوادور به چه زبانی امکان پذیر است؟

  تحصیل دامپزشکی در اکوادور به زبان اسپانیایی است.

 4. تحصیل دامپزشکی در اکوادور در کدام دانشگاه ها امکان پذیر می باشد؟

  تحصیل دامپزشکی در اکوادور در دانشگاه های کوئنا، سانفرانسیسکو، لویا و …. امکان پذیر می باشد.

 5. تحصیل دامپزشکی در اکوادور در چه مقاطعی امکان پذیر است؟

  تحصیل دامپزشکی در اکوادور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد.

 6. تحصیل دامپزشکی در اکوادور در دوره کارشناسی چند سال به طول می انجامد؟

  تحصیل دامپزشکی عموما پنج ساله است.

 7. دانشجویان فارغ التحصیل از رشته دامپزشکی دانشگاه کوئنا در چه مشاغلی می توانند مشغول شوند؟

  مشاغل عبارتند از: پزشک و دامپزشک باغ وحش، دامپزشک در کلینیک های بهداشت حیوانات، تولید حرفه ای در واحد های دامداری و … .

 8. کار فارغ التحصیلان از دانشگاه سانفرانسیسکو اکوادور بیشتر در چه زمینه هایی خواهد بود؟

  کار این افراد بیشتر در زمینه های کلینیک و جراحی ، تولید حیوانات ، بهداشت عمومی ، صنایع غذایی با منشأ حیوانات و … می باشد.

 9. هدف آموزش دامپزشکی در دانشگاه ملی اکوادور لویا چیست؟

  هدف آموزش مهارت های دامپزشکی زئوتکنیک با ظرفیت علمی ، فنی و انسانی بالا ، در زمینه های بهداشت حیوانات و … می باشد.

 10. لیسانس دامپزشکی دانشگاه کوئنا با چه عنوانی شناخته می شود؟

  این مدرک با عنوان پزشکی دامپزشکی و زئوتکنیک شناخته می شود.

 11. آيا امکان ادامه تحصیل برای دانشجویان فارغ التحصیل دامپزشکی اکوادور موجود می باشد؟

  یله با این مدرک دانشجویان می توانند در اکوادور و کشور های دیگر مشغول به تحصیل شوند.

اسکرول به بالا