071-91009294  | 021-88724227  |

بورسیه دانشگاه ملی سئول

بورسیه دانشگاه ملی سئول

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

دانشگاه ملی سئول(Seoul National University) بهترین دانشگاه در کره است، این دانشگاه طبق رتبه بندی جهانی رتبه بسیار بالایی دارد. ورود به دانشگاه ملی سئول برای دانشجویان در کره جنوبی سخت و بسیار مهم است. فارغ التحصیلان SNU بر دانشگاهیان، دولت، سیاست و کسب و کار کره جنوبی غلبه دارند. تعداد زیادی بورسیه دانشگاه ملی سئول برای دانشجویان سزاوار در دسترس می‌باشد.

اطلاعاتی درمورد کشور کره جنوبی

کشور کره جنوبی با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود. این کشور بخش جنوبی شبه جزیره کره در شرق آسیا است. پایتخت آن شهر سئول است و تنها با یک کشور یعنی کره شمالی مرز خاکی دارد. سئول پایتخت کشور کره جنوبی و یک شهر نوین و صنعتی است که یکی از بزرگترین شهرهای بزرگ جهان محسوب می‌شود. این شهر در سال 1948 میلادی به پایتختی منصوب شد. جمعیت شهر سئول 10 میلیون نفر است و بزرگترین شهر جمهوری کره است. این کشور با قوانینی که برابری اقتصادی و فرصت‌های برابر برای تمام مردم را تضمین می‌کند، میزبان شرکت‌های بزرگ و بین‌المللی است که اقتصاد آن را توانمند می‌سازند.

مردم در کره جنوبی آداب و رسوم خاصی دارند مانند اینکه مردم در جمهوری کره در زمان ملاقات به هم تعظیم می‌کنند و تعظیم کردن جایگزین دست دادن در فرهنگ‌های دیگر است. مردم در کره در زمان دیدار سر نیز تکان می‌دهد که نشانه سلام و احوال پرسی است. در این کشور وقتی با یک فرد سالخورده روبرو می‌شوید در مورد سن و تحصیلات وی سوالاتی پرسیده می‌شود. در مورد اقتصاد کشور کره باید به این اشاره کرد که کشور کره جنوبی به عنوان چهارمین اقتصاد قاره آسیا مشهور است و همینطور اقتصاد این کشور در دنیا رتبه ۱۱ را دارد. کشور کره جنوبی در حال حاضر با ۴۵ کشور در جهان در زمینه مکانیسم‌های تجارتی آزاد توانسته به نتیجه برسد.

ویزای تحصیلی در کره جنوبی

روند دریافت ویزای دانشجویی کره به شکل زیر است، نوع ویزای مورد نیازتان را مشخص کنید. نوع ویزای شما به تابعیتتان و مدت زمان تحصیلتان در کره جنوبی بستگی دارد. اگر قصد دارید بیشتر از مدت 90 روز بمانید و به تحصیل در کره جنوبی بپردازید باید درخواست ویزای تحصیلی دهید.به ویزای دانشجویی ویزای نوع D نیز گفته می‌شود. برای درخواست ویزا ابتدا باید در یکی از دانشگاه‌های کره جنوبی درخواست و مدارک لازم را ارائه دهید و در دانشگاه پذیرش بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی

هر شخصی که قصد تحصیل در خارج از کشور خود را دارد و کره جنوبی را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده است باید از طریق سفارت و یا کنسولگری کره در کشور محل سکونتش ویزای دانشجویی دریافت کند. ویزای دانشجوی پس از تحویل مدارک مورد نیاز و تایید توسط سفارت برای شما صادر می‌شود. مدارکی که به آنها احتیاج خواهید داشت معمولا به شکل زیر هستند:

 • پاسپورت شما باید حداقل به مدت 6 ماه پس از تاریخ ورودتان به کره اعتبار داشته باشد و دو صفحه خالی برای ویزای تحصیلی داشته باشد.
 • فرم پر شده ی درخواست ویزا
 • هزینه‌ی صدور ویزا
 • یک قطعه عکس رنگی تمام رخ پاسپورتی جدید(که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد)، با پس زمینه روشن و ساده. می توانید به جای تحویل دادن عکس ها آنها را آپلود کنید.
 • نامه پذیرش در یکی از دانشگاه های کره که توسط مدیر دانشگاه یا کالج صادر شده باشد.
 • برنامه سفر: برنامه ی سفری که توسط یکی از آژانس های مسافرتی معتبر صادر شده باشد همراه با کپی بلیط هواپیما که نام متقاضی به وضوح روی آن ذکر شده باشد و تاریخ ورود و خروج در آن مشخص شده باشد
 • گواهی پزشکی: تست خون، پوست و ذات الریه که توسط دکتر معتبر انجام شده باشد
 • مدارک ویزا از دانشگاه مد نظرتان در کره(دانشگاه پس از پذیرش شما به همراه نامه پذیرش، تاییدیه ی صدور ویزا را نیز برای شما ارسال می کند.)

دانشگاه ملی سئول(Seoul National University)

دانشگاه دانشگاه ملی سئول کره جنوبی (Seoul National University) دانشگاهی بین المللی است که قدمتی نزدیک به 70 سال دارد و در سال 1946 تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از برترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های موجود در کشور کره جنوبی است. این دانشگاه دارای 3 شعبه یا دانشکده است اصلی‌ترین دانشکده آن در منطقه کونام شهر سئول واقع شده است. دو دانشکده دیگر آن در شهر‌های دیهنگ نو و پیونگ جانگ قرار گرفته است و شامل 16 دانشکده زیر مجموعه می‌گردد که در آن در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا می‌توان بورسیه دانشگاه ملی سئول را بدست آورد.

زبان تحصیلی در این دانشگاه کره‌ای و انگلیسی می‌باشد. رشته‌های تحصیلی دانشگاه ملی سئول در زمینه‌های پزشکی، پرستاری، داروسازی، دندان پزشکی، علوم انسانی و اجتماعی، مهندسی، هنر و … می‌باشد. از اهداف اصلی این دانشگاه می توان به پرورش استعداد های جهانی، پرورش افراد مبتکر، ایجاد ارزش های اجتماعی دانش بنیان، ایجاد یک سیستم آموزشی خود مختار و تقویت خلاقیت و شخصیت اشاره کرد.

از طرفی 10 مدرسه فوق حرفه‌ای با سطح آموزش بالا دارد که سالانه در کل دانشگاه SNU کره جنوبی بالغ بر 30000 دانش آموز و داشجو مشغول تحصیل اند. هیئت علمی این دانشگاه متشکل از اکثر مدیران شرکت های معتبر و معروف کره‌ایی و داراری مدرک دکترا می‌باشند. زبان اصلی آموزش در این دانشگاه کره ای است اما %10 الی 20 % دوره ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دریافت بورسیه دانشگاه ملی سئول

برنامه‌های بورس تحصیل در کره جنوبی برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی است. دانش آموزان ممکن است برای برنامه‌های قبل یا دوره‌های بعد پذیرش درخواست دهند. بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی (GSFS) فارغ التحصیل در دسترس می‌باشد. دانشجویان آسیایی، به استثنای شهروندان ژاپنی و چینی، که مایل به تحصیل در یکی از برنامه های تحصیلات عالی هستند می‌توانند از این بورس استفاده کنند. برنامه‌های واجد شرایط برای این بورس تحصیلی تغییر می‌یابد و توسط ملیت‌های متقاضی متفاوت است. لیست برنامه‌های واجد شرایط در هر ترم اعلام شده است.

 • تعداد گیرنده‌ها تقریبا 20 نفر است.
 • هزینه تحصیل: معافیت کامل تحصیلی برای حداکثر 4 ترم
 • هزینه‌های زندگی: 500،000 KRW در ماه(متفاوت با توجه به رشته های دریافت کنندگان)

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی سئول

متقاضیان کشورهای منطقه ” ابریشم ” که مایل به تحصیل در علوم انسانی یا علوم اجتماعی هستند، از جمله در زیر رشته‌های زبان کره ای، تاریخ، فرهنگ، سیاست و اقتصاد می توانند تحصیل کنند. بورسیه‌های تحصیلی شامل:

 • تعداد گیرنده‌ها حدود 5 دانشجوی تازه کار است.
 • هزینه تحصیل: حداکثر 4 ترم معافیت هزینه تحصیلی کامل را دارید.
 • هزینه های زندگی: حداکثر 600،000 KRW در ماه برای 4 ترم است.
 • هواپیما: حداکثر 1 میلیون KRW برای یک سفر متقابل اقتصادی
 • هزینه آموزش کره ای: معافیت مالیاتی در موسسه آموزش زبان

برای مهاجرت به جمهوری کره راه‌های متفاوتی وجود دارد مانند سرمایه گذاری در کره جنوبی، ویزای کار کره جنوبی و یکی از محبوب‌ترین راه‌ها دریافت ویزای تحصیلی کره جنوبی و اعزام دانشجو به کشور کره جنوبی است. تحصیل پزشکی در کره جنوبی و تحصیل دندان پزشکی در کره جنوبی دو رشته برتر برای تحصیل در این کشور است.

هزینه تحصیل در دانشگاه ملی سئول
بورس دانشجویان بین المللی در دانشگاه ملی سئول

دانشجویان بین المللی و دانشجویان کره ای در خارج از کشور که مایل به گرفتن مدرک تحصیلی در SNU هستند می‌توانند بورس تحصیلی بگیرند.

 • کمک‌های مالی: معافیت تحصیلی کامل
 • هزینه‌های زندگی: 800،000 KRW در ماه برای 4 ترم
 • هزینه بیمه: حدود 30،000 در هر ماه
 • هزینه‌های پرداخت برای دریافت اولیه: 500،000 KRW (یک بار پرداخت)
 • هزینه های آموزش زبان: برای 2 ترم
 • بورسیه دانشجویان بین المللی در دسترس، تعداد گیرنده ها 130 نفر است.
 • هزینه کامل تحصیل: معافیت تحصیلی برای 4 ترم برنامه کارشناسی ارشد و 6 ترم تحصیل پزشکی در کره جنوبی
 • هزینه‌های زندگی دانشجویان بین المللی: 900،000 KRW در ماه

آموزش زبان کره ای اجباری است و زمانی که دانش آموز نمره TOPIK 3 را در یک سال بدست نمی آورد، او واجد شرایط ورود به برنامه تحصیلی نیست. اگر می‌خواهید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کره جنوبی را تجربه کنید، می‌توانید از بورس تحصیلی استفاده کنید. مشاورین ما در موسسه میرداماد شرایط بورسیه دانشگاه ملی سئول را برای شما بازگو خواهند کرد.

نظرات کاربران

 • توسط راضیه
  تاریخ: دی 19, 1397
  نفر
  نفر

  سلام. من دانشجوی رشته فناوری اطلاعات سلامت یا HITدر دانشگاه جندی شاپور اهواز هستم. با توجه به پیشرفت کره جنوبی در این زمینه مایل هستم که برای کارشناسی ارشد اونجا درس بخونم .میخواستم بدونم که ایا بر اساس سوابق دانشگاهیم و این که چند ماه دیگه ایلتسمو میگیرم شانسی برای گرفتن بورسیه این دانشگاهو دارم.الان ترم ۳ هستم. ممنون

  • توسط فناوری اطلاعات
   تاریخ: دی 22, 1397
   نفر
   نفر

   سلام وقت بخير جهت پذيرش كره جنوبي علاوه بر مدرك ايلتس پارامترهاي ديگه اي هم حائز اهميت هست از جمله مقاله بين المللي و … جهت مشاوره ي تلفني بصورت رايگان با مشاورين ما تماس حاصل بفرماييد.

 • توسط yalda
  تاریخ: دی 23, 1397
  نفر
  نفر

  سلام خسته نباشید.
  دانشگاه ملی سئول برای رشته ی مترجمی بورس میده؟
  امکان بورس بعد از دیپلم با نمرات بالا در دانشگاه سئول هست؟ با مدرک تافل و تاپیک؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: دی 26, 1397
   نفر
   نفر

   سلام دوست عزيز برای دريافت بورسيه در مقطع ليسانس محدوديت وجود دارد، اما شما می توانيد برای مقاطع بالاتری در خواست نماييد.

 • توسط endless
  تاریخ: بهمن 3, 1397
  نفر
  نفر

  سلام خسته نباشید.
  برای تحصیل در دانشگاه ملی سئول ایا برای رشته ی مترجمی زبان بورس میدن؟
  امکانش هست بعد از دیپلم بورس بگیری بری دانشگاه سئول؟ حتی اگه مدرک زبان کره و انگلیسی رو داشته باشی امکانش هست؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: بهمن 4, 1397
   نفر
   نفر

   با سلام
   دوست عزیز در خصوص بورسیه تحصیلی بهتر است که مدارک علمی خود را به دانشگاه مربوطه ارسال کنید، تا دانشگاه جواب بورسیه را برای شما ارسال کند.

 • توسط رونک
  تاریخ: اردیبهشت 7, 1398
  نفر
  نفر

  قبولی شیمی کاربردی دانشگاه شریف تهران شانس دریافت بورسیه ی تحصیلی کره جنوبی رو داره؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اردیبهشت 10, 1398
   نفر
   نفر

   سلام جهت دریافت بورسیه تحصیلی رشته ی مورد نظرتان در این کشور مد نظر مقاطع بالاتر قرار گرفته شده است و در خصوص این موضوع آیتم های شما باید کامل و جامع ارائه گردد که شامل مدرک زبان ،نمرات بالا و مفالات و توصیه نامه های بین المللی می باشد.

 • توسط ℳσbiŋa
  تاریخ: اردیبهشت 8, 1398
  نفر
  نفر

  سلام خسته نباشید
  من کلاس دهم هستم و میخام بعد ازتموم شدن دوران دبیرستان در کره ادامه تحصیل بدم و میخاستم بپرسم من ازالان چکارهایی رو باید انجام بدم تا برای بورسیه و ثبت نام اماده بشم؟و اینکه هزینه ی تحصیل درانجا چقدرهست؟

  • توسط مشاور مهاجرت و اعزام دانشجو
   تاریخ: اردیبهشت 10, 1398
   نفر
   نفر

   سلام در خصوص مقطع و رشته مورد نظرتان بایستی به صورت جامع تر اطلاعاتی ارائه نمائید ضمن اینکه بورسیه در مقاطع بالا لحاظ می شود که شامل آیتم های مناسبی از جمله مدرک آیلتس ومعدال و نمرات بالا و غیره می باشد.

 • توسط صادق
  تاریخ: خرداد 23, 1398
  نفر
  نفر

  سلام وقت شما بخیر ببخشید دانشگاه سئول برای رشته های آب و هواشناسی هم پذیرش دارد؟

  • توسط مشاور مهاجرتی
   تاریخ: مهر 7, 1398
   نفر
   نفر

   سلام این رشته در دانشگاه های متفاوتی ارائه می شود که هر کدام شروطی برای پذیرش دارند؛ اگر تمایل دارید اطلاعات دقیق تری کسب کنید، بهتر است مدارک و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

 • توسط شقایق
  تاریخ: خرداد 15, 1399
  نفر
  نفر

  با سلام. سوال اصلی من این هست که اگر بخواهیم در این بورسیه شرکت کنیم، اطلاعات جهت ارسال مدارک به سفارت و روند کلی پذیرش را از کجا میتوانیم دریافت کنیم؟ از خود سایت دانشگاه سئول؟ و این که آیا بورسیه جاده ابریشم فقط مخصوص دانشگاه سئول است؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 17, 1399
   نفر
   نفر

   سلام و عرض ادب
   برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بورسیه دانشگاه سئول شما می توانید به سایت خود دانشگاه مراجعه نمایید.

 • توسط آقایی
  تاریخ: خرداد 20, 1399
  نفر
  نفر

  سلام
  میخواستم بدونم اگه دانشجوی کارشناسی داروسازی تو دانشگاه تهران باشی و تافل داشته باشی و یک مقاله isi، شانس دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ملی سئول را خواهیم داشت ؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 20, 1399
   نفر
   نفر

   سلام و عرض ادب
   برای دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی بسته به رزومه علمی خود می توانید اقدام نمایید.

   • توسط آقایی
    تاریخ: خرداد 20, 1399
    نفر
    نفر

    یعنی منظورتون اینه که میتونم … اگه نمراتم خوب باشه و مقالاتی داشته باشم میتونم؟

    • توسط مهدی کیوانی
     تاریخ: خرداد 21, 1399
     نفر
     نفر

     با سلام
     امکان اقدام وجود دارد؛ اما به شما توصیه می کنیم با توجه به شرایط سخت سفارت کره جنوبی کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 • توسط P.l
  تاریخ: خرداد 30, 1399
  نفر
  نفر

  سلام
  ایا دانشگاه سئول بورسیه برای مقطع لیسانس در رشته پزشکی داره؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: تیر 2, 1399
   نفر
   نفر

   با سلام
   در دانشگاه سئول پزشکی در مقطع کارشناسی ارائه نمی شود. لطفا با ما در ارتباط باشید تا در اختیار شما اطلاعات لازم در رابطه با این دانشگاه را قرار دهند.

 • توسط Rozha
  تاریخ: دی 19, 1399
  نفر
  نفر

  سلام چطوری میتونم مدارک علمیم رو به دانشگاه مورک نظرم ارسال کنم ؟
  و اینکه که مدارک باید به چه زبانی باشه؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: دی 20, 1399
   نفر
   نفر

   با سلام و عرض ادب
   در سایت خود دانشگاه انتخابیتان، در مراحل انجام ثبت نامتون نیاز به آپلود مدارک خود دارید.

 • توسط مریم
  تاریخ: دی 21, 1399
  نفر
  نفر

  سلام خسته نباشید …ایا میشه در این دانشگاه از اول دوره پزشکی…یعنی پزشکی عمومی تا تخصص را خوند؟؟
  تحصیل دندانپزشکی در ان چگونه است؟؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: دی 22, 1399
   نفر
   نفر

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل تخصص در کره جنوبی، درابتدا نیاز به گذراندن دوره پزشکی عمومی را دارید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید