071-91009294  | 021-88724227  |

بهترین دانشگاه حسابداری دنیا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

رشته حسابداری یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا می باشد. در این مقاله شرایط تحصیل رشته حسابداری در 10 دانشگاه برتر دنیا را می توانید مطالعه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اعزام دانشجو و تحصیل در خارج از کشور می توانید با کارشناسان مجرب ما در تهران و شیراز از طریق شماره های ذکر شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه حسابداری دنیا

اخذ مدرک لیسانس در رشته حسابداری، شما را جهت کار در این رشته مهم آماده می سازد. شما با مهارت های لازم جهت کار در بانک، کار به عنوان حسابدار و حسابرسی مالیاتی آشنا خواهید شد. فارغ التحصیلان مقطع لیسانس در رشته حسابداری امکان یافتن شغل در شرکت های خصوصی، عمومی و غیر انتفاعی را خواهند داشت.

اخذ مدرک فوق لیسانس در مدیریت بازرگانی یا حسابداری فرد وارد صنعت رقابت برانگیز این رشته می نماید. اخذ مدرک دکترا در رشته حسابداری مناسب افرادی است که به آموزش این رشته و یا تحقیق در این رشته علاقه مند می باشند. مقاله زیر را مطالعه فرمایید تا با انواع شاخه های این رشته آشنا گردید.

شرایط تحصیل مقطع لیسانس رشته حسابداری و امور مالی

مدرک 4 ساله لیسانس با تمرکز بر حسابداری راه را برای دست یابی به مشاغلی چون بانکداری، برنامه ریزی مالی، سرمایه گذاری، مدیریت مالی، بیمه و آژانس املاک باز خواهد نمود. یکی از ابعاد عالی این رشته آن است که فرد را برای رسیدن به موقعیت های شغلی عالی آماده می سازد.

افراد در این رشته شانس این را خواهند داشت تا از همان ابتدا بر حسابداری یا امور مالی متمرکز شوند. همچنین، در آغاز تحصیل در این رشته، اطلاعات کلی راجع به بخش مالی و حسابداری داده می شود تا دانشجویان با دیدی گشوده علاقه خود را انتخاب نمایند.

در حالی که اخذ مدرک لیسانس در رشته امور مالی راهی برای رفتن به سوی مقاطع بالاتر است، می تواند شما را جهت ورود به بسیاری از مشاغل آماده سازد. دنیای امور مالی، مناسب کارمندان با انگیزه است. چنانچه زرنگ باشید و دانش خود را همواره افزایش دهید، قادر خواهید بود تا در مدت کوتاهی به موقعیت شغلی مناسبی دست پیدا کنید.

جهت نگاهی کلی به دوره های رشته امور مالی، می توانید به سایت دانشکده تکنولوژی کلوریدو مراجعه نمایید. این دانشگاه ارائه دهنده دوره های رشته علوم مدیریت بازرگانی در مقطع لیسانس با تمرکز بر امور مالی به صورت حضوری و غیر حضوری می باشد.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد رشته امور مالی و حسابداری

تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشجویان را جهت انجام امور مدیریتی و اداری آماده می سازد. رشته های پر طرفدار شامل امور مالی و مدیریت بازرگانی با تمرکز بر امور مالی و یا سایر رشته های کاربردی می باشند. به علاوه، رشته های دیگری در زمینه امور بازرگانی هستند که مختص امور مالی می باشند. جهت مشاهده دوره ها به سایت دانشگاه مریمونت در آرلینگتون ویرجینیا مراجعه نمایید.

مدرک مورد نیاز جهت یافتن شغل در رشته امور مالی

مدارک بسیاری به دانشجویان محصل در زمینه رشته امور مالی با توجه به حیطه تحصیل و تخصص دانشجو اعطاء می گردد. به عنوان مثال، تبدیل شدن به برنامه ریز مالی متخصص از طریق اخذ مدرک برنامه ریزی مالی از برد استاندارد امکان پذیر است. این سازمان استاندارد های مختص به این رشته را به صورت رسمی تعیین نموده است. علاقه مندان می توانند به عنوان متخصصان تحلیل امور مالی از طریق اخذ مدرک از موسسه CFA مشغول به کار گردند. همچنین، مدارکی نیز از طریق جامعه مدیران امنیتی آمریکای شمالی و سازمان نظام صنعت مالی به تاجران و کارگزاران اعطاء می گردد.

دانشگاه حسابداری در دنیا
دانشگاه حسابداری در دنیا

بهترین دانشگاه حسابداری دنیا

از طریق رتبه بندی جهانی دانشگاهی QS می توان بهترین دانشگاه حسابداری دنیا را مشاهده کرد. این رتبه بندی 42 رشته برترین دانشگاه های دنیا را برجسته می نماید، که بر اساس شهرت آکادمیک، شهرت کارکنان و تاثیر تحقیقات می باشد. از جدول تعاملی جهت دسته بندی نتایج بر اساس مکان یا شاخص عملکرد استفاده نمایید.

 • دانشکده بیزنس لندن (فوق لیسانس امور مالی در دانشکده بیزنس لندن)
 • MIT (فوق لیسانس امور مالی)
 • HEC پاریس (فوق لیسانس امور مالی بین الملل در HEC پاریس)
 • آکسفورد(فوق لیسانس امور مالی اقتصادی در آکسفورد)
 • UC برکلی (فوق لیسانس مهندسی امور مالی)
 • EMLyon (فوق لیسانس امور مالی)
 • امپراتوری (فوق لیسانس امور مالی)
 • دانشکده بیزنس IE (فوق لیسانس امور مالی در دانشکده بیزنس IE)
 • کوپن هاین (فوق لیسانس اقتصاد پیشرفته و امور مالی)
 • تورنتو (فوق لیسانس مدیریت ریسک امور مالی)
 • اراسموس (فوق لیسانس امور مالی و سرمایه گذاری)
 • وارویک (فوق لیسانس امور مالی)
 • منچستر ( فوق لیسانس امور مالی)
 • دانشکده اقتصاد استکهلم (فوق لیسانس امور مالی در مدرسه اقتصاد استکهلم)
 • WHU (فوق لیسانس علوم امور مالی)
 • EDHEC (فوق لیسانس شرکت های امور مالی و بانکداری)
 • USC (فوق لیسانس امور مالی)
 • دانشگاه سن گالن (بانکداری و امور ملی در دانشگاه سن گالن)
 • ادینبورگ (فوق لیسانس امور مالی و سرمایه گذاری)

 بهترین شهر برای شغل حسابداری در دنیا

در اینجا ده شهر مشهور برای متخصصان امور مالی (بدون هیچ ترتیب خاصی) ارائه شده است:

 •  بوستون، ماساچوست، آمریکا 

بوستون به خاطر مشاغل مدیریت دارایی مشهور است. در بوستون شرکت های پیشرو مدیریت سرمایه از جمله سرمایه گذاری فیدلیتی و سرمایه گذاری پوتنام قرار دارد. اگر چه اشتغال در بوستون در دوران سختی قرار دارد، اما بازار مشاغل مدیریت دارابی پایدارتر از مشاغل بانکداری سرمایه گذاری یا تجارت است. این ثبات باعث شده بوستون مکانی مناسب برای کارکنان بخش مالی حتی در زمان رکود اقتصادی یا عقب نشینی بازار باشد.

 • شیکاگو، ایلینوی، آمریکا

در شیکاگو، وزارت اقتصاد و بازرگانی شیکاگو و بورس بازرگانی شیکاگو قرار دارد و این شهر را به یک نقطه داغ برای تجارت و دیگر معاملات تبدیل کرده است. بانک های بزرگ و شرکت های کارگزاری، اغلب دفاتری در دومین شهر آمریکا دارند.

 • دبی، امارات متحده عربی 

دبی یکی از شهرهای با رشد سریع در جهان است و به عنوان مرکز مالی خاورمیانه شناخته می شود. بسیاری از موسسات مالی جهان مشتاق هستند که در این شهر دفاتری باز کنند، که این امر دبی را به یک مقصد محبوب برای متخصصان امور مالی تبدیل می کند. متقاضیان بین المللی ممکن است بتوانند در دبی کار کنند حتی اگر نتوانند به زبان عربی صحبت کنند. دبی هنوز یک شهر مسلمان است و از قوانین شریعت پیروی می کند (شریعت، سیستم قانونی دین برای اعتقادات اسلامی است).

 • فرانکفورت، آلمان 

فرانکفورت مسلما پایتخت مالی قاره اروپا است، که اکثر قدرت های مالی آلمان از جمله بانک DEUTSCHE در این شهر قرار دارند. بسیاری از شرکت های بین المللی شعبه مرکزی اروپایی خود را در فرانکفورت قرار داده اند. ساکنان فرانکفورت از انتخاب های گسترده تفریحی و نقاط زیاد توریستی در سراسر اروپا و آلمان لذت می برند. فرانکفورت مقصدی برای بانک ها و دیگر موسسات مالی است که از لندن به فرانکفورت نقل مکان کرده اند.

 • هنگ کنگ، چین 

هنگ کنگ یکی از شهرهای برتر برای مشاغل مالی در آسیا است و دروازه اصلی چین است. علاوه بر این، چین دارای یک بازار بسرعت در حال رشد است که برای طیف وسیعی از کارگزاری ها، بانک ها، مشاغل تجارب و مدیریت سرمایه مناسب است. هر چند که ممکن است برخی از کارکنان با زبان انگلیسی کار کنند؛ اما دانستن زبان چینی یک مزیت است.

 • لندن، انگلستان 

برای کسانی که نیویورک را به عنوان پایتخت مالی جهان نمی شناسند، پاسخ آنها لندن است. لندن علاوه بر اینکه پایتخت مالی انگلستان است، تقریبا تمام بانک های بین المللی بزرگ و شرکت های مهم کارگزاری در لندن حضور قابل توجهی دارند. لندن مخصوصا در تجارت ارزی قوی است و بر روی بیش از دو برابر سهم بازار نزدیکترین رقبا مسلط است.

همانند نیویورک، لندن به خاطر بحران اعتبار متحمل خسارت های شغلی شده است. بعد از رای برگزیت موسسات مالی تعداد قابل توجهی از مشاغل را از انگلستان به دیگر شهرهای اتحادیه اروپا منتقل کردند و لندن را در وضعیت نامعلومی ترک کردند.

 • نیویورک، نیویورک، آمریکا 

شهر نیویورک معمولا به عنوان پایتخت مالی جهان شناخته می شود. بسیاری از بزرگترین بانک های سرمایه گذاری از جمله GOLDMAN SACHS، MORGAN STANLEY و MERRILL LYNCH شعبه اصلی آنها در نیویورک قرار دارند. برخی از بانک های بزرگ از جمله JP MORGAN و CITA GROUP در نیویورک قرار دارند.

تقریبا هر موسسه بزرگ مالی در نیویورک حضور دارد. این شهر در طی بحران اعتباری تعداد بالایی از مشاغل را از دست داد، اما در وال استریت هنوز جایی برای کار است. طبق اظهارات PAYSCALE.COM متوسط درآمد متخصصان مالی در سال 2018 در آمریکا 63.082 دلار بوده است.

 • سن فرانسیسکو، کالیفرنیا، آمریکا 

سن فرانسیسکو مرکز مالی غرب آمریکا است. بسیاری از کارگزاری ها و بانک ها در سن فرانسیسکو شعبه دارند. شرکت هایی مثل CHARLES SCHWAB و FRANKLIN TEMPLEATON INVESTMENT مراکز اصلی آنها در سن فرانسیسکو قرار دارد. سن فرانسیسکو به عنوان دروازه دره سیلیکون دارای تمرکز ویژه ای بر روی بخش تکنولوژی است و منطقه خلیج سن فرانسیسکو مرکز اصلی جهان در صنعت سرمایه گذاری است.

 • توکیو، ژاپن 

توکیو دومین اقتصاد بزرگ جهان است، بهمین دلیل این شهر میزبان مراکز اصلی موسسات مالی ژاپنی و همچنین مراکز اصلی بسیاری از شرکت های بین المللی است. زمانی توکیو به عنوان رقیب نیویورک برای عنوان پایتخت مالی جهان شناخته می شد، اما توکیو در سال های اخیر به دلیل کاهش اقتصاد ژاپن و بازارهای مالی از اهمیت آن کاسته شده است. اخیرا فعالیت ها بهبود یافته است و اگر اقتصاد ژاپن به پیشرفت خود ادامه دهد، توکیو می تواند رونق پیدا کند.

 • زوریخ، سوئیس

زوریخ مرکز صنعت بانکداری سوئیس است و طیف وسیعی از مشاغل مالی را ارائه می دهد. مراکز اصلی ابر قدرت های جهانی UBS و CREDIR SUISSE در این شهر قرار دارد. زوریخ در بانکداری خصوصی و مدیریت سرمایه قوی است. اگر متقاضیان بتوانید به زبان آلمانی یا فرانسوی صحبت کنند امکان موفقییت آنها بیشتر است، اما ممکن است متقاضیان انگلیسی زبان واجد شرایط نیز بتوانند کار پیدا کنند.

بورسیه تحصیلی حسابداری در دنیا
بورسیه تحصیلی حسابداری در دنیا

کمک هزینه تحصیلی در بهترین دانشگاه حسابداری دنیا

برنامه بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی AFWA

اتحادیه زنان حسابدار و امور مالی (AFWA) با هدف راهنمایی زنان برای کسب موفقیت و رهبری آنها در بخش خدمات مالی، برنامه بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی را برای حمایت از هزینه های سال سوم، چهارم یا پنجم دوره حسابداری یا امور مالی ارائه می کند. متقاضیان باید حداقل سال دوم را تکمیل کرده باشند و حداقل 60 واحد درسی کالج را گذرانده باشند و حداقل معدل کل 3.0 کسب کرده باشند، همچنین باید در دانشگاه های معتبر آمریکا در حال تحصیل باشند. دریافت کنندگان بر اساس توانایی های مدیریتی، شخصیت اخلاقی، مهارت های ارتباطی، سوابق تحصیلی و نیازهای مالی انتخاب می شوند.

بورسیه های تحصیلی ملی اسپانیایی ALPFA

انجمن متخصصان امور مالی و حسابداری (ALPFA) با همکاری صندوق بورسیه تحصیلی اسپانیا (HSF)، بورسیه های تحصیلی ملی اسپانیا به ارزش 2.000 دلار تا 10.000 دلار برای هر دانشجو که در یک دوره تمام وقت در رشته حسابداری، امور مالی یا مدیریت بیزنس تحصیل می کنند، ارائه می دهد. متقاضیان واجد شرایط باید شهروند یا ساکن دائم آمریکا باشند، در یک دانشگاه معتبر تحصیل کنند، دارای حداقل سطح مبتدی و حداقل معدل کل 3.0 باشند. دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی عضویت یک ساله دانشجویی دریافت می کنند و برای کنوانسیون سالانه ALPFT در واشنگتن دی سی دعوت می شوند.

بورسیه تحصیلی AXA ACHIEVEMENT

به عنوان یکی از بزرگترین ارائه کنندگان بورسیه تحصیلی، AXA با همکاری U.S NEWS و WORLD REPORT به دانشجویان هر ایالت، واشنگتن دی سی و پورتوریکو، 10.000 دلار (فقط یکبار) برای کاهش هزینه های تحصیل برای یک دوره تمام وقت چهار ساله در یک دانشگاه معتبر در آمریکا اعطاء می کند. متقاضیان واجد شرایط باید شهروند آمریکا و فارغ التحصیل دبیرستان باشند، دارای دستاوردهای برجسته ای در مدرسه و آرزوهای بزرگ در کالج باشند. اولویت به دانشجویان دوره امور مالی، حسابداری، اقتصاد یا مدیریت بیزنس است که به طور بالقوه به متخصصان مالی در شرکت های AXA تبدیل می شوند.

بورسیه تحصیلی DANIEL B. GOLDBERG

با سرمایه بنیاد جرارد میلر از طریق انجمن افسران مالی دولت (LGFOA)، بورسیه تحصیلی DANIEL B GOLDBERG سالانه 12.000 دلار به دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی که در حال دریافت مدرک پیشرفته در بخش امور مالی هستند، اعطاء می کند. متقاضیان باید قبلا مدرک کارشناسی را دریافت کرده باشند و شهروند کانادا یا آمریکا باشند و تمایل زیادی به مشاغل دولتی داشته باشند. همچنین دانشجویان باید بیانیه شخصی، ریز نمرات دوره کارشناسی، رزومه، نامه توصیه و لیستی از تمام دوره های مالی دولتی که تکمیل کرده اند را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی انجمن زنان در امور مالی

در گرامیداشت سی و یکمین سال متوالی حمایت از رویای زنان متخصص امور مالی، انجمن زنان در امور مالی (FWA) سالانه بورسیه تحصیلی 10.000 دلاری را به زنانی که در دوره امور مالی در دانشگاه های برتر کسب و کار نیویورک تحصیل می کنند، اعطاء می کند. برای واجد شرایط بودن متقاضیان باید در حال حاضر دانشجوی سال دوم یا آخر برنامه MBA در دانشگاه کلمبیا، دانشگاه فوردهام، کالج باروک یا دانشگاه نیویورک باشند.

علاوه بر بورسیه تحصیلی، دریافت کنندگان دسترسی نامحدود به شبکه FWA برای اهداف شخصی خود دارند و در پیدا کردن شغل بعد از فارغ التحصیلی به آنها کمک می شود.

بورسیه تحصیلی FWSF

از سال 1985، صندوق بورسیه تحصیلی زنان در امور مالی سن فرانسیسکو ( FWSF) سالانه مبلغ 5.000 دلار به دانشجویان دوره کارشناسی و 10.000 دلار به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد برای حمایت از زنان که در دوره های امور مالی و خدمات مالی تحصیل می کنند، اعطاء می کنند.

متقاضیان واجد شرایط باید در منطقه خلیج سن فرانسیسکو سکونت داشته باشند یا در مدارس آن منطقه تحصیل کرده باشند. حداقل سطح مبتدی و حداقل معدل 3.4 را در رشته آنها امور مالی کسب کرده باشند و در یک دانشگاه معتبر مستقل ثبت نام کرده باشند. متقاضیان زن باید رزومه، ریز نمرات رسمی، دو نامه توصیه، و یک مقاله 1.000 کلمه ای در مورد نحوه آموزش و اهداف شغلی ارائه دهند.

برنامه بورسیه تحصیلی جورج هاردینگ

به عنوان بخشی از انجمن بانکداران میشیگان (MBA)، برنامه بورسیه تحصیلی جورج هاردینگ، سالانه 1.00 یورو به دانشجویان مبتدی و ارشد کالج و دانشجویان سال اول تحصیلات تکمیلی که در رشته های امور مالی یا رشته های مرتبط با بانکداری تحصیل می کنند، اعطا می شود.

دانشجویان باید در برنامه های تمام وقت که حدود 12 واحد درسی در هر ترم ارائه می شود ثبت نام کنند، ساکنان قانونی میشیگان باشند و در یک دانشگاه معتبر میشیگان یا خارج از ایالت تحصیل کنند و حداق معدل کل 3.5 داشته باشند و دارای خصوصیات مدیریتی در فعالیت های جامعه یا دانشگاه باشند. بورسیه ها مستقیما به دانشگاه دریافت کننده برای پوشش هزینه های تحصیل سال بعدی پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی JHON B LIJA

این بورسیه تحصیلی توسط انجمن افسران مالی دولت مینیسوتا (MNGFOA) به افتخار مدیر ارشد DELIOITTE & TOUCH که اولین CPA بود که با عنوان معاون حسابرس ایالتی درمینیسوتا و در کالج NORTH HENNEPIN COMUNITY خدمت می کرد، تاسیس شده است.

بورسیه تحصیلی دوره کارشناسی JHON B LIJA به ارزش 1.000 دلار اعطاء می شود. برای واجد شرایط بودن متقاضیان باید در حال حاضر در یک دوره چهار ساله کارشناسی در رشته امور مالی دولتی یا حسابداری در یک دانشگاه معتبر در مینیسوتا ثبت نام کرده باشند. متقاضیان باید رزومه فعلی شامل توضیحات در مورد کار یا خدمات داوطلبانه مرتبط با امور مالی، ریز نمرات و یک مقاله 250 کلمه ای در مورد علاقه آنها به امور مالی دولت را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی جی پی مورگان

بورسیه تحصیلی 15.000 دلاری جی پی مورگان برای دانشجویان با استعداد سیاه پوست، اسپانیایی و امریکایی که به دنبال موقعیتی برای رسیدن به آرزوهای خود در دوره امور مالی در یکی از شرکت های پیشرو مالی هستند، در دسترس می باشد. متقاضیان باید به عنوان دانشجوی سال اول یا دوم کارشناسی در یک دانشگاه معتبر آمریکا ثبت نام کرده باشند و حداقل معدل کلی 3.2 کسب کرده باشند و علاقه مند به مشاغل خدمات مالی باشند.

دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی در برنامه کارآموزی تابستان برای تقویت مهارت هایشان در مدیریت خطر، بانکداری سرمایه گذاری، امور مالی عمومی، خدمات خزانه داری، بانکداری تجاری و فروش یا تجارت شرکت می کنند.

بورسیه تحصیلی LUDWIG ALUMNI

از طریق آکادمی بنیاد ملی (NAF)، بورسیه تحصیلیLUDWIG ALUMNI هر ساله 1.500 دلار به دانشجویان برجسته دوره کارشناسی ارشد اکادمی های NAF در سراسر آمریکا که تحصیلات عالی خود را در رشته های خدمات مالی و یا بیزنس را دنبال می کنند، ارائه می دهد.

برای واجد شرایط بودن متقاضیان باید حداقل معدل دبیرستان 3.0 داشته باشند، در حال حاضر در یک دانشگاه تحصیل کنند، تصمیم به ادامه تحصیل در آکادمی های NAF داشته باشند و به همراه تکمیل درخواست آنلاین دانشجویان علاقه مند باید سوابق اکادمی رسمی، حداقل دو نامه توصیه، لیست فعالیت های درسی خارج از برنامه و مقاله شخصی برای نشان دادن اهداف خود در خدمات مالی را ارسال کنند.

هزینه تحصیل حسابداری در دنیا
هزینه تحصیل حسابداری در دنیا

هزینه تحصیل بهترین دانشگاه های حسابداری در دنیا

شهریه حسابداری در دانشگاه های برتر جهانی به صورت زیر می باشد:

 • دانشگاه شیکاگو آمریکا، کلیه برنامه های کارشناسی:57,642 دلار امریکا (به علاوه 1,656 دلار هزینه زندگی دانشجویی)
 • کالج امپریال لندن انگلستان، کارشناسی (30250 پوند انگلیس، 37900 دلار امریکا)
 • UCL (کالج دانشگاه لندن) انگلیس، شهریه سالانه 2019/20
 • کارشناسی29220 پوند انگلیس (36620 دلار امریکا)
 •  UCL (کالج دانشگاه لندن) انگلیس، کارشناسی19970 پوند انگلیس (25030 دلار امریکا)
 • دانشگاه کمبریج انگلیس، کارشناسی 30678 پوند انگلیس (38430 دلار امریکا)
 • ETH زوریخ (موسسه فناوری فدرال سوئیس) هزینه شهریه سالانه 2019/20 کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجویان سوئیسی و غیر سوئیسی همه دوره های تحصیلی 580 فرانک تا 730 فرانک در هر ترم (به علاوه 69 فرانک هزینه های اجباری ترم) حدودا کل هزینه های سالانه: 1298-1598 کرون (1300- 1596 دلار امریکا)
 • موسسه فناوری کالیفرنیاامریکا (Caltech)، همه دوره های تحصیلی 47730 دلار امریکا
 • دانشگاه استنفورد امریکا، همه برنامه های کارشناسی 52857 دلار امریکا (17619 دلار در هر ترم سه ماهه) هزینه شهریه تابستانی 16901 دلار آمریکا

برای کسب اطلاعات بیشتر  در رابطه با شرایط دریافت شغل حسابداری در کانادا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید.

سوالات متداول در مورد بهترین دانشگاه حسابداری دنیا

1- شرایط تحصیل حسابداری در خارج از کشور چگونه است؟

شرایط تحصیل حسابداری در کشور های مختلف متفاوت است. بسته به قوانین آموزش و پرورش که در آن کشور حاکم است، شرایط پذیرش حسابداری متفاوت است.

2- بهترین دانشگاه های حسابداری در دنیا کدامند؟

تعدادی از بهترین دانشگاه های حسابداری دنیا عبارتند از:

 • دانشکده بیزنس لندن (فوق لیسانس امور مالی در دانشکده بیزنس لندن)
 • دانشگاه تورنتو
 • وارویک
 • منچستر
 • دانشکده اقتصاد استکهلم
 • دانشگاه سن گالن
 • امپراتوری
 • دانشکده بیزنس IE
 • کوپن هاین

3- شرایط کاری حسابداران در انگلیس به چه شکل است؟

لندن پایتخت مالی انگلستان است. بزرگترین شرکت های حسابداری و اقتصادی در لندن وجود دارد، که می توانید در آن ها جایگاه شغلی مناسبی را به دست آورید.

4- آیا برای تحصیل حسابداری در دنیا می توانیم بورسیه تحصیلی دریافت کنیم؟

بسته به دانشگاه انتخابی می توانید برای بورسیه های مختلفی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

5- هزینه تحصیل در دانشگاه های حسابداری در دنیا چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته حسابداری بسته به کشور و دانشگاه انتخابی متفاوت است. به طور مثال هزینه تحصیل در دانشگاه انگلستان حدود 29220 پوند در سال و دانشگاه شیکاگو 57642 دلار در سال است.

6- شرایط تحصیل حسابداری در دانشگاه هاروارد چیست؟

دانشگاه هاروارد یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد. زبان تحصیل حسابداری در دانشگاه هاروارد انگلیسی است و برای تحصیل در این دانشگاه باید مدرک زبان بین المللی انگلیسی ارائه دهید. برای تحصیل کارشناسی در این دانشگاه باید آزمون SAT و یا ACT دهید.

7-شرایط تحصیل حسابداری در دانشگاه اکسفورد چیست؟

دانشگاه اکسفورد یکی از برترین دانشگاه های انگلیسی زبان دنیا می باشد. پذیرش دانشگاه اکسفورد بسیار رقابتی و سخت است. برای دریافت پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون GRE شرکت کنید.

8- شرایط تحصیل حسابداری در دانشگاه کلمبیا چیست؟

دانشگاه کلمبیا در نیویورک قرار دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه کلمبیا حدود 50000 دلار در سال است. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی است. برای شرکت در رشته حسابداری این دانشگاه باید در آزمون GRE شرکت نمایید.

9- گرایش و زیر شاخه های حسابداری چیست؟

گرایش و زیر شاخه های حسابداری عبارتست از: حسابداری مالی، حسابداری هزینه و حسابداری مدیریتی است.

10- شرایط کار حسابداری در دنیا به چه صورت است؟

شرایط کار حسابداران در دنیا بسته به کشور انتخابی و شرایط کار در آن کشور دارد. با توجه به موقعیت تحصیلی فرد می تواند جایگاه های متفاوتی را در بازار کار می تواند به دست آورد.

11- کدام کشور ها نیاز بیشتری به حسابداران در دنیا دارند؟

کشور هایی که بازار کار بهتری برای حسابداران دارند، عبارتند از: یونان، اتریش، اسپانیا، هلند، المان، کانادا، فرانسه، ایرلند و استرالیا.

اسکرول به بالا