071-91009294  | 021-88724227  |

شغل حسابداری در کانادا

شغل حسابداری در کانادا

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

پیداکردن شغل در کانادا نسبت با سایر کشورها علی الخصوص در شغل حسابداری در کانادا بسیار آسان تر است و افراد می توانند امید بیشتری حتی نسبت به کشور خودشان داشته باشند.

استخدام شغل حسابداری در کانادا

پیدا کردن شغل و کار در کانادا برای بسیاری از افراد ممکن است نسبت به پیدا کردن شغل در کشور خودشان دشوار تر باشد و افراد ممکن است برای پیدا کردن موقعیت شغلی، نوشتن و ارسال رزومه، آماده سازی برای مصاحبه و همچنین تشخیص اینکه، کار فرمای کانادایی به دنبال چه فردی است، به کمک نیاز داشته باشند. طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) به عنوان منبعی برای مشاغل است. این طبقه بندی تعاریف مشاغل، آمارهای مربوط به آن و اطلاعات مربوط به بازار کار را فراهم می کند. بنابراین افراد میتوانند از NOC برای دریافت اطلاعات مورد نیاز خود بهره ببرند.

طبقه بندی شغل حسابداری در کانادا

طبق NOC برای شغل حسابداری طبقه بندی زیر صورت گرفته است:

 • حسابداری عمومی
 • حسابرس داخلی
 • مشاور مالیاتی
 • کنترل کننده
 • مدیر ارشد مالی
 • مدیر حسابداری
 • مدیر گزارشات مالی

حقوق مشاغل مالی و حسابداری  در کانادا

حقوق کارکنان مالی و حسابداری در گستره ی 30.000 دلار تا 100.000 دلار قرار می گیرد. علت تفاوت در حقوق در این مشاغل، تنوع در مشاغل مالی و حسابداری و همچنین مهارت های مورد نیاز برای هر شغل می باشد.  مشاغلی مانند کارکنان صورت حساب و حقوق و دستمزد، در پایین این گستره حقوقی قرار می گیرند . همچنین مشاغلی مانند سرپرست و مدیریت که لازمه آن تجربه کاری بسیار بالا می باشد، در بالای گستره قرار می گیرد.

حقوق مشاغل مالی و حسابداری  در کانادا
حقوق مشاغل مالی و حسابداری  در کانادا

شاخه های حسابداری در کانادا

با توجه به علاقه مندی افراد و مهارت آن ها برای مهاجرت به کانادا، مشاغل متفاوت مالی برای آن ها  در کانادا وجود دارد که مهم ترین و پر مخاطب ترین آن ها در زیر آورده شده است.

 1. خدمات مشتریان بانک
 2. تحلیل گر کسب و کار
 3. تحلیل گر مالی
 4. حسابرس داخلی
 5. تحلیل گر ریسک
 6. حسابدار
 7. کنترل گر
 8. تحلیل گر گزارشات مالی
 9. مدیریت امور بیمه

بازار کار رشته حسابداری در کانادا

با نرخ بیکاری 1.9٪ برای تحلیلگران و 2.3٪ برای حسابداران، حسابرسان و مدیران مالی (Job Futures Canada)، متخصصان حسابداری و امور مالی یکی از بهترین متخصصان در کانادا هستند.

Nathalie Francisci، رئيس جمهور Venatus Conseil، شرکت استخدامي متخصص در امور مالي و حسابداري، توضيح مي دهد: ميزان اشتغال 90 درصد است. مشاغل بیشتری نسبت به متقاضیان وجود دارد و کارفرمایان هر کاری که می توانند انجام می دهند تا بهترین کارکنان خود را نگه دارند “

این وضعیت، که برای کاندیداها بسیار مطلوب است، به دلیل تقویت سیستم حسابداری در چند سال گذشته با کاهش حجم کارهمراه است.تعداد اعضای جدید اتحادیه های حسابداری حرفه ای کاهش یافته است، در حالی که تقاضا برای این حرفه به مدت شش سال در حال افزایش بوده است. طبق گفته انجمن حسابداران عمومی (CGA) کانادا، در سال 2004، 4،448 فارغ التحصیل جوان در کانادا، در مقایسه با 3526 در سال 2006، وجود داشت.

نتیجه مستقیم کمبود متقاضیان این است که حقوق از سال 2001 به طور مداوم افزایش یافته است. برای حسابداران و حسابرسان،Job Futures Canada افزایش حقوق را دو برابر میانگین ملی در تمام مشاغل اعلام می کند. این افزایش حتی برای مدیران مالی نیز سریع تر است که حقوق آن ها 2.5 برابر میانگین ملی افزایش می یابد. بالاتر از حد حقوق و دستمزد، شرایط کار برای متخصصان حسابداری و امور مالی بهبود می یابد،در نتیجه افزایش قدرت معامله کردن با کارفرمایان است. دوره تعطیلات طولانی تر شده است و در حال حاضر حدود 3 تا 4 هفته در سال تعطیل است.

شرکت های حسابداری شرایط مشابهی را تجربه می کنند. Nathalie Francisci می گوید که آنها با این معامله جدید سازگار شده اند و شرایط کاری شان را بهبود بخشیدند. “آن ها به طور فزاینده ای رقابت می کنند و حقوق های بالاتر بیشتری نسبت به شرکت های موجود پیشنهاد می کنند. رفتن از یک شرکت حسابداری به یک شرکت دیگر خودکار نیست.”حدود 40 درصد از حسابداران املاک در حال حاضر برای شرکت های حسابداری (OCAQ) کار می کنند.

توسعه کنترل داخلی

کنترل داخلی به وضوح برای سهم lion’s از نیازهای این بازار حساب می شود. متخصصان حسابرسی و صدور گواهینامه از زمان تصویب قانون Sarbanes-Oxley بسیار متمرکز شده اند. رسوایی حسابداری در ابتدای millennium- Enron، Nortel، Worldcom، Parmalat و غیره – منجر به تعهد برای حکومتداری خوب و تمرکز بیشتر بر اقدامات کنترل شده شد. شرکت های آمریکای شمالی مجبور به سرمایه گذاری گسترده برای پیروی از قانون SOX شدند: در ایالات متحده، شرکت هایی با فروش بیش از 5 میلیارد دلار برای این منظور به طور متوسط 4.36 میلیون دلار هزینه کردند (Financial executives International، 2004).

Nathalie Francisci توضیح می دهد: “کمپانی ها و شرکت های حسابداری، تیم خود را برای تطبیق با استانداردهای جدید، تقویت می کنند.” “این حرفه اخیرا محبوب نبود و با کمبود متقاضی مواجه است.

کسانی که تجربه پنج تا ده ساله دارند واقعا نادر هستند. حقوق آنها می تواند به 100000 دلار در سال برسد، که برخی اوقات بیش از یک حسابدار ارشد هستند که تعدادشان آنقدر زیاد نیست. “

اخذ ویزای کارآفرینی کانادا در صورتی که به آن علافمند هستید و شرایط مورد نظر را دارید، می تواند برای شما مفید باشد.

ساعت کاری شغل حسابداری در کانادا

بسیاری از افراد معتقدند که حسابداران از روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 5 کار می کنند و در شرکت های حسابداری مستقر هستند. در حالی که این مساله در بسیاری از موارد صادق است، در واقع طیف گسترده ای از گزینه ها برای حسابداران بیشتر از آن چه شما فکر کنید وجود دارد. در اینجا، ما به برخی از سوالات رایج در مورد ساعات کاری حسابداران پاسخ می دهیم.

حسابداران قادر به کار در انواع زیادی از شغل ها هستند و می توانند در یک شرکت حسابرسی مستقر شوند، در یک سازمان در هر صنعت کار کنند یا برای خودشان کار کنند. این به این معناست که از لحاظ فنی حسابداران می توانند هر ساعت در هفته کار کنند اما بیایید نگاهی به میانگین ساعات کاری اعضای برخی از سازمان های حرفه ای محبوب تر بدانیم.

براساس یک نظرسنجی اخیر، متخصصان حسابداری و امور مالی، زمان کار کمتری را نسبت به میانگین، صرف 44 ساعت در هفته در مقایسه با 44.6 ساعت برای نیروی کار عمومی وقت می گذرانند.

بسیاری از مشاغل حسابداری با قرارداد 9 تا 5 است. با این حال، آن هایی که مشتاق کسب تجربه ، ایجاد احساس خوب در شغل جدید و یا شغل فعلی خود هستند، ممکن است زمان بیشتری را به مسئولیت های خود در آخر هفته اختصاص دهند.

برای انواع خاصی از شغل ها، به خصوص زمانی که با یکی از “چهار شرکت بزرگ” کار می کنید، به طور کلی شما باید بالاتر و فراتر از زمانی که کار می کنید، سر کار بروید.

شرکت های حسابداری معمولا “فصل مشغول” را بین ژانویه و آوریل دارند، که احتمالا برخی از ورودی های اضافی را در آخر هفته نیز شامل می شوند.

میزان بیکاری شغل حسابداری در کانادا

هر حسابدار در کانادا مسئول آنالیز و سازماندهی سوابق مالی و معاملات تجارتی یا شخصی می باشد، آنها همچنین بودجه مالی را کنترل می کنند. به طور معمول ، حسابداران برای حسابداری و حسابرسی شرکت ها و برای انواع تجارت ها در بخش های خصوصی و یا دولتی کار می کنند. آنها همچنین می توانند به عنوان متخصصین قراردادی یا مشاور کار کنند.

میزان بیکاری شغل حسابداری در کانادا
میزان بیکاری شغل حسابداری در کانادا

بر اساس گزارش منتشر شده National Household Survey در سال 2011 ، حدود 28600 حسابدار در بخش های خصوصی و دولتی مشغول به فعالیت هستند که 53 % کل این افراد را زنان تشکیل می دهند. سطح اشتغال در منطقه Mainland و جزیره ونکوور بسیار بیشتر است. در سال 2012 تعداد حسابداران شاغل 1600 نفر افزایش یافته است که پیش بینی می شود در پنج سال آینده این رقم بیشتر شود.

میزان حسابداران بیکار هر پنج سال کاهش خواهد یافت و از 1.2 % به 1 % خواهد رسید. بنابراین این بدان معناست که تقاضای سالیانه برای استخدام حسابدار افزایش یابد و از 1% به 1.2 % برسد. افزایش تقاضا برای استخدام حسابدار در تمام مناطق کانادا به خصوص بریتیش کلمبیا دیده می شود. پیش بینی می شود تا سال 2022 حدود 19400 فرصت شغلی بوجود آید. شما نیز قادرید کلیه این اطلاعات را از طریق مشاورین موسسه میرداماد با تعیین وقت قبلی کسب کنید. بنابراین با ما در تماس باشید و از فرصت مشاوره رایگان تلفنی ما بهره ببرید.

مطالب مرتبط:

مهاجرت از طریق تحصیل به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

 تحصیل در کانادا

سوالات متداول در مورد شغل حسابداری در کانادا

1- استخدام حسابدار در کشور کانادا چگونه است ؟

برای بسیاری از افراد ممکن است نسبت به پیدا کردن شغل در کشور خودشان دشوار تر باشد
و افراد ممکن است برای پیدا کردن موقعیت شغلی، نوشتن و ارسال رزومه، آماده سازی برای مصاحبه و همچنین تشخیصبه عنوان منبعی برای مشاغل است. این طبقه بندی تعاریف مشاغل، آمارهای مربوط به آن و اطلاعات مربوط به بازار کار را فراهم می کند .

2- حقوق مشاغل مالی و حسابداری در کانادا به چه صورت است ؟

حقوق کارکنان مالی و حسابداری در گستره ی 30.000 دلار تا 100.000 دلار قرار می گیرد. علت تفاوت در حقوق در اینمشاغل، تنوع در مشاغل مالی و حسابداری و همچنین مهارت های مورد نیاز برای هر شغل می باشد. مشاغلی مانند کارکنان صورت حساب و حقوق و دستمزد، در پایین این گستره حقوقی قرار می گیرند . همچنین مشاغلی مانند سرپرست و مدیریت که لازمه آن تجربه کاری بسیار بالا می باشد، در بالای گستره قرار می گیرد.

3- مهم ترین و پر مخاطب ترین رشته های حسابداری در کانادا کدامند ؟

 • خدمات مشتریان بانک
 • تحلیل گر کسب و کار
 • تحلیل گر مالی
 • حسابرس داخلی
 • تحلیل گر ریسک
 • حسابدار
 • کنترل گر
 • تحلیل گر گزارشات مالی
 • مدیریت امور بیمه

4- بازار کار رشته حسابداری در کانادا چگونه است ؟

با نرخ بیکاری 1.9٪ برای تحلیلگران و 2.3٪ برای حسابداران، حسابرسان و مدیران مالیمتخصصان حسابداری و امور مالی یکی از بهترین متخصصان در کانادا هستندشرکت استخدامي متخصص در امور مالي و حسابداري، توضيح مي دهد: ميزان اشتغال 90 درصد است. مشاغل بیشتری نسبت به متقاضیان وجود دارد و کارفرمایان هر کاری که می توانند انجام می دهند تا بهترین کارکنان خود را نگه دارند “

5- در آمد افرادی که در کشور کانادا حسابدارهستند و تجربه پنج تا ده ساله دارند چقدر است؟

کسانی که تجربه پنج تا ده ساله دارند واقعا نادر هستند. حقوق آنها می تواند به 100000 دلار در سال برسد، که برخی اوقات بیش از یک حسابدار ارشد هستند که تعدادشان آنقدر زیاد نیست.

6- ساعات کاری حسابدار در کانادا چند ساعت است ؟

بسیاری از افراد معتقدند که حسابداران از روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 تا 5 کار می کنند و در شرکت های حسابداری مستقر هستند. در حالی که این مساله در بسیاری از موارد صادق است، در واقع طیف گسترده ای از گزینه ها برای حسابداران بیشتر از آن چه شما فکر کنید وجود دارد .

7- میزان بیکاری شغل حسابداری در کانادا چند درصد است ؟

میزان حسابداران بیکار هر پنج سال کاهش خواهد یافت و از 1.2 % به 1 % خواهد رسید. بنابراین این بدان معناست که تقاضای سالیانه برای استخدام حسابدار افزایش یابد و از 1% به 1.2 % برسد. افزایش تقاضا برای استخدام حسابدار در تمام مناطق کانادا به خصوص بریتیش کلمبیا دیده می شود. پیش بینی می شود تا سال 2022 حدود 19400 فرصت شغلی بوجود آید.

8- در کدام شهر کانادا برای حسابداران بازار کار بهتری وجود دارد ؟

بازار کار در جزیره مایلند و شهر ونکوور کانادا بسیار بهتر است .

9- آیا کشور کانادا برای حسابداران حرفه ای فرصت شغلی خوبی وجود دارد ؟

به دلیل تقویت سیستم حسابداری در چند سال گذشته با کاهش حجم کارهمراه است.تعداد اعضای جدید اتحادیه های حسابداری حرفه ای کاهش یافته است، در حالی که تقاضا برای این حرفه به مدت شش سال در حال افزایش بوده است .

10- چند درصد از حسابداران در کشور کانادا را خانمها تشکیل میدهند ؟

حدود 53 درصد از افراد حسابدار را زنان تشکیل میدهند .

11- آیا فرصت های شغلی در کشور کانادا برای حسابداران در آینده بهتر میشود ؟

پیش بینی می شود تا سال 2022 حدود 19400 فرصت شغلی بوجود آید.

نظرات کاربران

 • توسط رضا وکیلی
  تاریخ: خرداد 30, 1399
  نفر
  نفر

  سلام ممنون از مطلب مفیدتان
  سوالم اینه که آیا با کارشناسی حسابداری از دانشگاه علمی کاربردی میشه برای کانادا اقدام کرد

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: تیر 2, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در کانادا باید رزومه علمی خوبی داشته باشید. علاوه بر آن نیاز به ارائه مدرک زبان نیز دارید.

 • توسط جاوید
  تاریخ: آبان 12, 1399
  نفر
  نفر

  با سلام من 46 سال دارم / رشته تحصیلی من و مدرک دانشگاهی من حسابداری یا امور مالی نیست. هجده سال است که خودم مدیر عامل و مدیر اجرایی شرکتهای خودم بوده ام و سابقه کار و مدارک بیمه جهت ارائه دارم. مجبور شدم به دلیل ناتوانی و عدم رضایت از کار حسابداران، پشت سیستم بنشینم و حسابداری بسیار دقیق را خودم انجام بدهم و خدا را شکر در این زمینه مهارت کافی دارم. با نرم افزارهای مختلف حسابداری کار کرده ام و تسلط دارم و اکسل هم کامل بلدم. در حال حاضر هم مدیر داخلی یک موسسه پژوهشی بخش خصوصی هستم. آیا برای اخذ پذیرش در رشته حسابداری یا امور مالی در کانادا نیاز هست که حتما مدرک آموزش عالی یا خصوصی معتبر ارائه کنم یا تست توانایی من برای اخذ پذیرش کافیست؟ همسرم هم مدیریت بازرگانی خوانده و سوابق کاری معتبر دارد یک نوزاد 4 ماهه هم داریم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با تشکر/ ش.جاوید / 12 آبان 99

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: آبان 14, 1399
   نفر
   نفر

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در کانادا محدودیت سنی وجود دارد و علاوه بر آن رشنه های تحصیلی شما باید با یکدیگر مرتبط باشد. به شما توصیه می کنیم روش های دیگری را انتخاب نمایید.

 • توسط تی تی
  تاریخ: آذر 24, 1399
  نفر
  نفر

  سلام و وقت بخیر.من کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه دولتی هستم.دو سال سابقه بیمه حسابداری و ۳ سال سابقه کار حسابداری که جمعا ۵ سال سابقه کار کار دارم.۳۰ سالم هست و مجردم و زبانم متوسط ولی مدرک زبان ندارم.برای کار در حوزه حسابداری و مالی برای کانادا چقد شانس دارم.

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: آذر 26, 1399
   نفر
   نفر

   سلام وقتتون بخیر
   برای شروع کار در کانادا نیاز به اخذ ویزای کاری کانادا و قرار گیری در سیستم امتیاز بندی این کشور دارید. در سیستم امتیاز بندی ملزم به ارائه مدرک زبان دارید. در صورت ارائه مدرک زبان امتیازات شما به حد نصاب می رسد.

 • توسط امیر
  تاریخ: دی 11, 1399
  نفر
  نفر

  با سلام من ۱۸ سال سن دارم و دارای مدرک FCE زبان انگلیسی هستم و علاقه مند به رشته حسابداری در دانشگاه و سعی برای گرفتن مدرک ACCA در دانشگاه هستم من میتونم یه امتیاز خوب برای اقامت و گرفتن کار و درامد من چجوری خواهد بود همچنین من میتونم خانواده هم با خودم ببرم

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: دی 13, 1399
   نفر
   نفر

   با سلام و احترام
   به شما توصیه می کنیم برای تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام نمایید. تحصیل در کانادا یکی از آسانترین روش های مهاجرت به این کشور است.

 • توسط عقیق
  تاریخ: دی 18, 1399
  نفر
  نفر

  سلام وقت بخیر . من مدرک کارشناسی حسابداری دارم و 5 سال سابقه کار حسابداری در آژانس هواپیمایی .
  مجرد هستم و زبانم متوسط هستش ؛ من از طریق کار میتونم برای کانادا اقدام کنم ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنین

 • توسط مریم
  تاریخ: دی 28, 1399
  نفر
  نفر

  باسلام
  من دان ۴ کاراته دارم و درجه ی ۲ مربیگری.سال آینده انشالله درجه ۱ رو میگیرم.در رابطه با ویزای کار در رشته ی ورزشی اطلاعاتی میخواستم.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: دی 29, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای ورزشی نیاز به ارائه قرار داد کاری از سوی یک کارفرما دارید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا