071-91009294  | 021-88724227  |

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

عموم افرادی که برای مهاجرت اقدام می کنند تمایل بسیار زیادی به اخذ اقامت دائم یا تابعیت کشور مورد نظر خود را دارند. در واقع این افراد برای دریافت اقامت دائم یا پاسپورت کشور مورد نظر خود اقداماتی را صورت می دهند. دریافت اقامت دائم یا تابعیت در کشور های مختلف به روش های گوناگونی امکان پذیر است. هر کدام از این روش ها می توانند همراه با شرایط متفاوتی و قوانین خاصی در کشور مقصد باشند. شما برای این که بتوانید به جهت اخذ اقامت یا تابعیت کشور مورد نظر خود اقدام نمایید لازم است تا این شرایط و قوانین را به دقت مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله نیز هدف ما بررسی شرایط اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج می باشد.

آمریکا در میان یکی از کشور های مهاجرت پذیر در سراسر دنیا قرار دارد. سالیانه افراد زیادی برای مهاجرت وارد این کشور می شوند و شرایط مهاجرتی خود را پیگیری می کنند. به جهت روند مهاجرتی کشور آمریکا می توان از راه ها و روش های مختلفی اقدام نمود. برای مهاجرت به آمریکا می توانید از راه هایی مانند مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به آمریکا، مهاجرت کاری به آمریکا، مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا، مهاجرت از طریق ازدواح در آمریکا و مهاجرت از طریق تولد فرزند در آمریکا اقدام نمود. برای مهاجرت به این کشور می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد مشورت نمایید. موسسه حقوقی توسعه گستران عدالت و مهر میرداماد دارای نمایندگی های معتبر در شهر های شیراز و تهران می باشد.

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

برای مهاجرت به آمریکا همان طور که گفتیم روش های بسیار زیادی وجود دارد. برای این که بتوانید در این کشور ساکن شوید، لازم است تا شرایط مربوط به روش مهاجرتی مورد نظر خود را داشته باشید. شما می توانید برای تحصیل در آمریکا مثلا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا اقدام نمایید. البته شما با کار در آمریکا و اخذ ویزای کاری آمریکا هم می توانید برای حضور در این کشور اقدام نمایید. دقت داشته باشید که علاوه بر این روش ها می توانید با سرمایه گذاری در آمریکا مثلا خرید ملک در آمریکا یا ثبت شرکت در آمریکا نیز برای حضور در این کشور اقدام نمایید.

در ادامه این مقاله ما قصد داریم یکی از روش های خاص مهاجرتی به این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. در واقع هدف ما بررسی روند اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج در این کشور می باشد. دقت داشته باشید که ازدواج در هر کشوری قوانین مخصوص به خود را دارد و به این منظور لازم است تا در ارتباط با این قوانین اطلاعات کاملی را اخذ نمود. در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای همسر یا ویزای نامزدی آمریکا مدل های مختلفی وجود دارد.

شما بر مبنای شرایط خود می توانید یکی از انواع ویزا های آمریکا مرتبط با ازدواج در این کشور یا ازدواج با تبعه آمریکایی را دریافت نمایید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که قوانین ازدواج در آمریکا شرایط مخصوص به خود را دارد و حتی می تواند منجر به چالش هایی در این زمینه شود.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج با فرد تبعه ایالات متحده

در ابتدای راه و در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با ازدواح با فردی تبعه ایالات متحده آمریکا صحبت کنیم و در ادامه نیز می خواهیم در ارتباط با نحوه دریافت تابعیت پس از ازدواج با یک شهروند ایالات متحده نیز نکاتی را ارایه دهیم. توجه داشته باشید که اگر با یک شهروند آمریکایی ازدواج کنید ، بلافاصله واجد شرایط تابعیت ایالات متحده نخواهید شد. اما ممکن است واجد شرایط دریافت کارت سبز ایالات متحده یا همان گرین کارت آمریکا شوید که می تواند منجر به اخذ تابعیت ایالات متحده شود.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج با فرد تبعه ایالات متحده
اخذ تابعیت از طریق ازدواج با فرد تبعه ایالات متحده

با این وجود ، شرایط خاصی وجود دارد که باید قبل از درخواست گرین کارت و در نهایت برای تابعیت ایالات متحده پس از ازدواج با یک شهروند آمریکایی ، رعایت شود. شما به عنوان همسر یک شهروند ایالات متحده در قوانین مهاجرتی این کشور به عنوان یکی از اعضای خانواده فرد محسوب می شوید. از این رو این مسئله می تواند برای شما خبر خوبی باشد. چرا که این مسئله در زمینه اخذ گرین کارت آمریکا کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

در واقع در این حالت هیچ محدودیت عددی سالانه ای در کارت های سبز صادر شده وجود ندارد و بنابراین هیچ لیست انتظاری قبل از درخواست شما وجود ندارد. همسر آمریکایی شما باید با ارسال دادخواست ویزا در فرم I-130 به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) روند کار را برای شما آغاز کند. این فرم باید همراه با شواهدی از اعتبار قانونی ازدواج ، یعنی سند ازدواج ، و همچنین اثبات حسن نیت ازدواج باشد.

در واقع شما باید ثابت کنید که ازدواح شما واقعی است و مسئله ای ساختگی برای دریافت گرین کارت نمی باشد. دقت داشته باشید که اگر شما از قبل به منظور دیگری مانند تحصیل در آمریکا یا کار در آمریکا وارد این کشور شده باشید، باید بتوانید وضعیت خود را تنظیم نمایید. در این حالت شما تمام مدارک خود را به دفاتر USCIS ارسال می کنید و در مصاحبه هم شرکت می کنید. 

جزئیات ازدواج در آمریکا و شرایط اقامت

دقت داشته باشید که برای ازدواج در آمریکا یا ازدواج با یک تبعه آمریکایی لازم است تا جزئیات بسیاری را مورد مطالعه قرار دهید و اطلاعات دقیقی در این زمینه داشته باشید. در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که ازدواج با یک شهروند آمریکایی به طور خودکار هیچ مزایای مهاجرت به شما نمی دهد. برای تأمین حق ماندن در ایالات متحده باید مدارک خود را به وزارت امنیت داخلی آمریکا ارائه دهید. شما به واسطه ازدواج با شهروندی آمریکایی می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید و خدمات شهروندی را دریافت نمایید.

البته قبل از هر گونه اقدامی لازم است تا دستورالعمل های فرم های ارسال شده را مرور کنید. این دستورالعمل ها شامل اطلاعات مهمی است که در مورد نحوه تکمیل هر فرم نکاتی را برای شما ارائه می دهد. دقت داشته باشید که شما به واسطه ازدواج در آمریکا می توانید مستقیما برای دریافت تابعیت این کشور و اخذ پاسپورت آمریکایی خود اقدام نمایید. در واقع نیازی نخواهد بود که شما در ابتدا برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. مگر این که خود بخواهید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. اما یک نکته مهم دیگر هم در این باره وجود دارد.

اگر همسر شما در این گشور اقامت دائم داشته باشد اما تابعیت آمریکا را نداشته باشید، چه شرایطی برای شما به وجود می آید؟! باید در این باره به این نکته اشاره نمود که شما می توانید اقامت دائم این کشور را به واسطه همسر خود دریافت نمایید. اما بهترین کار این است که در این زمنیه با وکلای موسسه حقوقی میرداماد مشورت نمایید، زیرا این یک پروسه بسیار طولانی و پیچیده است. 

شرایط دریافت تابعیت آمریکا از طریق ازدواج

درک این نکته مهم است که ، حتی اگر با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده اید ، قبل از اینکه بتوانید کارت سبز دریافت کنید ، باید معیار های خاصی را به تنهایی رعایت کنید. در واقع شما باید واجد شرایط دریافت تابعیت و اقامت این کشور باشید. برخی از دلایل عدم پذیرش که اغلب باعث دردسر می شوند ، ممنوعیت ورود افرادی است که مرتکب انواع خاصی از جرائم شده اند ، به برخی از بیماری های جسمی یا روانی مبتلا شده اند ، قوانین مهاجرتی ایالات متحده را نقض کرده اند یا به نظر می رسد مشکلات عمومی مانند مشکلات مالی را دارند.

دقت داشته باشید که مزیت ازدواح در این کشور این است که لازم نخواهد بود پنج سال صبر کنید تا یک گرین کارت داشته باشید تا از طریق روشی که به عنوان تابعیت شناخته می شود ، برای شهروندی اقدام کنید. با فرض اینکه شما به طور کامل ازدواج کرده و با همسر شهروند آمریکایی خود زندگی می کنید ، می توانید سه سال پس از اخذ گرین کارت ، درخواست تابعیت دهید. در این حالت لازم است تا شرایط دیگری هم داشته باشید.

به طور مثال می توان به اخلاق مناسب، سه سال زندگی در ایالات متحده آمریکا، توانایی صحبت کردن ، خواندن و نوشتن انگلیسی و اطلاع دقیق از قوانین مدنی آمریکا اشاره نمود. درخواست برای تابعیت باید با ارسال فرم N-400 ، برنامه برای تابعیت ، به USCIS انجام شود. در ادامه همان طور که گفتیم لازم است تا شما در یک مصاحبه هم شرکت نمایید. دقت کنید که ازدواج با یک شهروند آمریکایی تضمین گرین کارت یا تابعیت ایالات متحده نیست. برنامه های کارت سبز ایالات متحده از طریق ازدواج به دقت مورد بررسی قرار می گیرد ، زیرا دولت ازدواج تقلبی را بسیار جدی می گیرد.

شرایط ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا چه شرایطی دارد و چگونه در دسترس قرار می گیرد. دقت داشته باشید که ویزای ازدواج یا نامزدی آمریکا انواع مختلفی دارند و هر کدام از این مدل ها شرایط ویژه خود را دارند. اولین مدل این ویزا، ویزای نامزدی یا k1 است. این مدل ویزا دارای شرایط خاصی است که در ادامه این شرایط را بیان می کنیم. اول از همه این که ویزای k1 برای فردی است که بتواند ثابت کند با شهروندی از آمریکا قصد ازدواج دارد. طرفین ازدواج نباید منعی برای این کار داشته باشند و به عبارتی هر دو باید مجرد باشند.

مسئله بعد این است که طرفین ازدواج باید این مسئله را ثابت کنند که در دو سال گذشته با هم در ارتباط بوده و ملاقات داشته اند. این افراد باید برای ازدواج نیز به سن قانونی رسیده باشند. این ویزا در ابتدا برای نود روز به فرد تعلق می گیرد. در ادامه لازم است که فرد در این مدت ازدواج قانونی داشته باشد. پس از آن همسر فرد می تواند برای اقامت دائم یا تابعیت او اقدام نماید. مدل بعدی ویزای آمریکا، ویزای k2 است. این ویزا برای افرادی است که قصد ازدواح با یک تبعه آمریکایی را دارند ولی دارای فرزندان زیر بیست و یک سال و مجرد هم هستند. در این صورت می توانند برای فرزندان خود هم اقدام نمایند.

این ویزا که به واسطه ازدواج فرد به فرزند یا فرزندان او تعلق می گیرد با عنوان ویزای کا دو شناخته می شود. حالت بعدی زمانی است که ازدواج در آمریکا صورت نگرفته باشد. در این حالت فرد می خواهد برای ورود همسر خود به کشور آمریکا اقدام نماید. در این حالت شخصی که در آمریکا حضور دارد باید برای همسر خود درخواست بدهد. در این حالت فرد درخواست ویزایی با عنوان ویزای k3 می دهد. این پروسه نسبت به مدل های دیگر طولانی تر می باشد. مدت زمانی که به طول می انجامد تا این ویزا صادر شود یک و نیم تا دو سال می باشد. این ویزا برای راحتی همسران صادر می شود و با شرایطی می توان آن را دریافت نمود.

شرایط ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا
شرایط ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

سوالات متداول در ارتباط با اقامت آمریکا از طریق ازدواج

 1. آیا آمریکا برای زندگی و ازدواج کشوری مناسب است؟

  بله کشور آمریکا شرایط بسیار مناسبی برای ازدواج و زندگی دارد.

 2. آیا امکان اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج وجود دارد؟

  بله با ازدواج می توان در صورت داشتن شرایطی اقامت این کشور را اخذ نمود.

 3. آیا با ازدواج با تبعه آمریکایی می توان تابعیت این کشور را اخذ نمود؟

  بله ازدواج با تبعه آمریکایی منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود.

 4. آیا اقامت آمریکا از طریق ازدواج با دریافت گرین کارت این کشور ممکن است؟

  بله در این صورت می توان درخواست گرین کارت داد.

 5. آيا برای اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج لازم است در مصاحبه ای شرکت نمود؟

  بله در این حالت لازم است تا در مصاحبه شرکت نمایید.

 6. آیا برای اخذ تابعیت و اقامت آمریکا از طریق ازدواج لازم است تا شرایط ازدواج ثابت شود؟

  بله لازم است تا هر دو نفر واقعی بودن ازدواج را ثابت نمایند.

 7. انواع ویزای ارائه شده برای ازدواج در آمریکا چیست؟

  انواع این ویزا عبارتند از ویزای ویزای k1، ویزای k2 و ویزای k3.

 8. آیا امکان اقامت آمریکا از طریق ازدواج والدین برای فرزندان وجود دارد؟

  بله در این صورت فرزندان مجرد زیر بیست و یک سال می توانند اقامت آمریکا را دریافت نمایند.

 9. شرایط اخذ تابعیت و اقامت آمریکا از طریق ازدواج چیست؟

  این شرایط عبارتند از: اخلاق مناسب، سه سال زندگی در ایالات متحده آمریکا، توانایی صحبت کردن ، خواندن و نوشتن انگلیسی و اطلاع دقیق از قوانین مدنی آمریکا. 

 10. اگر همسر در آمریکا اقامت دائم داشته باشد اما تابعیت نداشته باشد شرایط ازدواج چگونه می شود؟

  در این حالت شما هم می توانید اقامت دائم آمریکا را دریافت نمایید.

 11. آیا ازدواج با تبعه آمریکایی به صورت خودکار مزایایی را فراهم می کند؟

  خیر ازدواج به صورت خودکار مزایایی را فراهم نمی کند.

 

اسکرول به بالا