071-91009294  | 021-88724227  |

بورسیه و تحصیل رایگان در اوکراین

بورسیه تحصیلی در اوکراین

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

اوکراین یکی از برترین کشورهایی است که امروزه به عنوان مقصد اصلی دانشجویان جهت مهاجرت تحصیلی قرار می‌گیرد. ادامه تحصیل در این کشور به دلیل مزیت‌های بسیار زیادی که در طول مقاله به آن می‌پردازیم به عنوان یک فرصت طلایی به حساب می‌آید. هدف بسیاری از افراد این است که شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در اوکراین را فراهم کنند تا از این طریق شهریه دانشگاه و هزینه‌های جانبی زندگی خود را کاهش دهند.

کلیت کشور اوکراین و روند آموزشی

پس از کشور روسیه که پهناور‌ترین کشور جهان است اوکراین به عنوان دومین کشور وسیع اروپایی شناخته می‌شود. پایتخت کشور اوکراین شهر کی یف است که مانند سایر نقاط جهان هزینه زندگی در آن بیشتر خواهد بود. علاوه بر هزینه‌های زندگی، دانشکده‌های واقع شده در شهر کی یف شهریه‌های بالاتری را از دانشجویان دریافت می‌کنند. به طور کلی در کشور اوکراین حدود ۳۱۵ دانشگاه وجود دارد که همگی از سطح علمی مناسب و رتبه‌های جهانی نسبتاً بالایی برخوردارند.

سال تحصیلی در اوکراین همانند دیگر کشورها بوده یعنی برای مقطع کارشناسی ۴ سال، برای مقطع کارشناسی ارشد بسته به رشته و میزان واحدهایی که دانشجو اخذ می‌کند بین ۳ تا ۴ سال و برای مقطع دکترا نیز بین ۲ تا ۳ سال زمان لازم دارید.

بورسیه و تحصیل رایگان در اوکراین

مزیت‌های تحصیل در اوکراین

مهم‌ترین پوئن مثبت پذیرش در دانشگاه‌های اوکراین این است که عموم دانشگاه‌های این کشور آزمون ورودی برگزار نمی‌کنند، از دانشجویان مصاحبه نمی‌گیرند و برای مسئله شرط معدل اهمیت خاصی قائل نیستند. اکثریت دانشگاه‌های کشور اوکراین برای دانشجویان خود مجوز کار در کنار تحصیل صادر می‌کنند تا آن‌ها بتوانند از طریق اشتغال بخشی از هزینه‌های مربوطه را تامین کند. تحصیل در دانشگاه پزشکی اوکراین مزایای بسیاری دارد که دانشجویان را تشویق به بررسی شرایط تحصیل در اوکراین می‌کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین آن‌ قدر به صرفه است که بسیاری از افراد اصطلاح تحصیل رایگان در اوکراین را به کار می‌برند. در دانشگاه‌های کشور اوکراین مسئله تحقیق و پژوهش اهمیت بسیار زیادی دارد و از دانشجویان نخبه و ممتاز استقبال خوبی به عمل آمده و برای آن‌ها حمایت‌های مالی قابل توجهی در نظر گرفته می‌شود.
اساتید بسیار توانمندی در دانشکده‌های این کشور مشغول به تدریس‌اند و مرتّباً دانش خود را آپدیت کرده و همگام با بهترین دانشکده‌های جهان پیش می‌روند. بهره‌گیری از شیوه‌های نوین آموزشی، توجه ویژه به ایده پردازی دانشجویان‌ و روش تدریس مشارکتی از جمله مواردی است که مد نظر اساتید دانشگاه‌های کشور اوکراین قرار می‌گیرد.

پادفک اوکراین

شما برای تحصیل در اوکراین به زبان روسی یا اوکرانی باید در دوره پادکف شرکت کنید. شما با سپری کردن این دوره آمادگی لازم برای شرکت در آزمون‌هی ورودی را بدست خواهید آورد.

معرفی انواع بورسیه تحصیلی در اوکراین

همانطور که در قسمت قبل مقاله گفته شد هزینه تحصیل در اوکراین بسیار مقرون به صرفه است؛ بنابراین بورسیه تحت شرایط خاص و به دانشجویان خاص تعلق می‌گیرد. یکی از انواع بورسیه تحصیلی کشور اوکراین تحت عنوان بودجه دولتی شناخته می‌شود. به موجب این بورسیه تحصیلی دانشجویان بین‌المللی و ملی حدود ۴۰ درصد یارانه دولتی جهت کاهش هزینه‌ها دریافت می‌کند.

نوع دیگری از بورسیه تحصیلی موجود در کشور اوکراین بورسیه مبتنی بر شایستگی است. همانطور که از نام این بورسیه مشخص است افراد شایسته، ممتاز و توانمند که دارای سطح علمی بالا و پیشینه پژوهشی و تحقیقاتی قوی هستند مشمول دریافت این بورسیه شده و طبق آن ۲۰ درصد از شهریه آنها کاسته خواهد شد.

مورد دیگر از بورسیه‌های کشور اوکراین بورسیه مبتنی بر مرجع است. برای دریافت این بورسیه تحصیلی دانشجو می‌بایست بین ۲ تا ۵ دانشجوی دیگر را برای تحصیل در رشته پزشکی اوکراین معرفی کند. پس از تایید اشخاص معرفی شده این بورسیه تحصیلی به شخص معرف اعطا خواهد شد.

بورس تحصیلی سازمان‌های غیرانتفاعی از دیگر بورسیه‌های موجود در کشور اوکراین است که به طور عمده برای تحقیقات و پژوهش‌ها در نظر گرفته می‌شود. از جمله مواردی که شما را مشمول دریافت این بورسیه می‌کند داشتن طرح تحقیقاتی و ایده پژوهشی است که ثابت کند عملیاتی کردن آن می‌تواند توان علمی دانشگاه، سازمان و یا موسسه اعطا کننده هزینه را افزایش دهد و به اعتبار آن بیفزاید.

بورسیه تحصیلی در اوکراین

نکات مهم در خصوص بورسیه تحصیلی کشور اوکراین

توجه داشته باشید که برای کسب اطلاعات دقیق و زمان ثبت نام جهت دریافت بورسیه تحصیلی باید به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و قسمت مربوط به بورسیه تحصیلی را تکمیل کنید. اگر قصد دارید تا از سازمان خصوصی و یا غیر انتفاعی این بورسیه را دریافت کنید باید آدرس دقیق سایت آن را پیدا کرده و از قانونی بودن و صحت و سقم آن مطلع شوید.

داشتن مدرک زبان انگلیسی، رزومه علمی قوی، درخواست بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، چاپ مقاله و نشر کتاب از جمله مواردی هستند که امکان دریافت بورسیه تحصیلی شما را در تمام کشورهای جهان افزایش خواهند داد.

جمع‌بندی

کشور اوکراین دارای دانشگاه‌های بسیار زیادی است که هر کدام با توجه به مواردی مختلف شهریه‌های متفاوتی را از دانشجویان دریافت می‌کنند. تحصیل در دانشکده‌های این کشور شما را به یک فرد متخصص و با تجربه در حیطه تحصیلی خود تبدیل می‌کند. با توجه به اهمیتی که کشور اوکراین برای کسب مهارت‌های عملی دانشجویان قائل است بی‌شک شما امکان اشتغال‌ و فعالیت در بازار کار و پیدا کردن شغل مورد نظر خود را خواهید داشت.

اگر قصد دارید تا جهت تحصیل در دانشکده‌های این کشور اقدام کنید با مراجعه به مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد از زمان ثبت نام، بهترین رشته جهت ادامه تحصیل، مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه و موارد تخصصی دیگر کسب اطلاع کنید تا بتوانید با انتخابی شایسته مسیر موفقیت خود را رقم بزنید.

اسکرول به بالا