071-91009294  | 021-88724227  |

دانشگاه کوچ ترکیه | رنکینگ دانشگاه + شرایط اخذ بورسیه

دانشگاه کوچ ترکیه

مشاوره فوری و کاملا رایگان با برترین و مجرب ترین مشاوران در ایران

مشاوره رایگان فوری

مشاوره رایگان تهران

مشاوره رایگان شیراز

فرم ارزیابی رایگان

دانشگاه کوچ ترکیه یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد که با امکانات علمی و رفاهی بسیار مناسب، سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی را در رشته های مختلفی جذب می کند. اگر قصد تحصیل در دانشگاه کوچ استانبول را دارید و اطلاعاتی را در زمینه شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ ترکیه نیاز دارید، به سایت موسسه میرداماد مراجعه کنید.

دانشگاه کوچ ترکیه – مقدمه

دانشگاه کوچ در سال 1993 به عنوان یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی در استانبول تأسیس شد. محوطه دانشگاه در یک ملک شصت و دو هکتاری گسترده شده است که قابلیت دسترسی به تمام استانبول را به خوبی ارائه دهد. دانشگاه کوچ استانبول محصول یک طراحی دقیق و یکپارچه است که شصت ساختمان علمی و اداری شامل آزمایشگاه ها، کتابخانه، خوابگاه ها، اقامتگاه های دانشکده ها، اماکن اجتماعی، مرکز بهداشت و امکانات ورزشی را در خود جای داده است.

دانشگاه کوچ استانبول تلاش می کند تا موفق به ارائه آموزش کلاس جهانی به دانشجویان خود، ایجاد دانش جدید از طریق تحقیق در دانشکده ها، استفاده از دانش به دست آمده برای منافع جامعه و تجهیز دانشجویان با بالاترین احساس اخلاق، مسئولیت اجتماعی و شهروندی خوب شود.

در عرض 25 سال، دانشگاه کوچ استانبول به یکی از دانشگاه های برجسته در ترکیه تبدیل شده است که با کمک قابل توجهی در ارتقا سطح آموزش، دانش و خدمات داخلی و فراتر از آن، متمایز است. دانشگاه کوچ ترکیه با دانشکده های علوم اجتماعی و انسانی، علوم اداری و اقتصادی، علوم ، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی 22 برنامه کارشناسی ، 29 دوره کارشناسی ارشد و 30 برنامه دکترا را ارائه می دهد.

دانشکده ها، گروه ها و مدارس دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ ترکیه دارای دانشکده های زیر است:

 • دانشکده علوم اداری و اقتصادی
 • دانشکده علوم (CS)
 • کالج علوم اجتماعی و انسانی (CSSH)
 • کالج مهندسی (CE)
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی (SOM)
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی تجارت (GSB)
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم و مهندسی (GSSE)
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی و انسانی (GSSSH)
 • موسسه علوم بهداشتی (GSHS)
دانشکده ها، گروه ها و مدارس دانشگاه کوچ ترکیه
دانشکده ها، گروه ها و مدارس دانشگاه کوچ ترکیه

شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ ترکیه = دوره کارشناسی

هنگام تهیه درخواست آنلاین خود برای شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ ترکیه در دوره های کارشناسی به عنوان یک متقاضی بین المللی، لطفاً تمام شرایط زیر را با دقت بخوانید. ارسال یک برنامه بدون یکی از مدارک یا اطلاعات مورد نیاز به این معنی است که شما شانس بسیار کمی برای پذیرش در دانشگاه کوچ استانبول دارید.

آزمون ورودی

شما باید یکی از آزمونهای پذیرش دانشگاه بین المللی واجد شرایط (SAT I، SAT II ، ACT) یا دیپلم بین المللی (IB ، GCSE ، لیسانس فرانسه، ABITUR) را با درخواست خود ارائه دهید.

دیپلم رسمی دبیرستان (اگر در زمان ارسال وجود داشته باشد)

در صورت وجود، یک نسخه از مدرک دبیرستان ملی شما توسط موسسه صادر کننده یا دفاتر اسناد رسمی رسمی به عنوان نسخه اصلی از اصل و به انگلیسی یا ترکی ترجمه شده است، در صورتی که نسخه اصلی به زبان انگلیسی یا ترکی نباشد.

ICGSE: مقاطع AS به عنوان گواهی اتمام دبیرستان توسط مقامات آموزش عالی ترکیه در نظر گرفته نمی شوند، بنابراین شما فقط می توانید با A-Level برای پذیرش اقدام کنید.

کارنامه رسمی دبیرستان (یا معدل دبیرستان)

شما باید یک نسخه از رونوشت رسمی دوره های دبیرستان و نمرات خود را نشان دهید که میانگین نمره (GPA) یا سیستم نمره گذاری معادل آن را نشان می دهد. اگر در حالی که هنوز در سال آخر دبیرستان خود ثبت نام می کنید، درخواستی را ارائه می دهید، می توانید یک سند رسمی از مدرسه خود با ذکر نمرات پیش بینی شده خود ارائه دهید.

انگیزه نامه

انگیزه نامه شامل تجربه، علایق و انگیزه های منحصر به فرد شما است و می تواند در مقابل کمیته پذیرش شانس شما را برای دریافت پذیرش افزایش دهد.

شما باید از یک الی دو صفحه برای توضیح اینکه چرا می خواهید برنامه مورد نظر خود را مطالعه کنید، در مورد فعالیت های دانشگاهی و فوق برنامه که به شما کمک کرده اند تصمیم خود را برای تحصیل در یک رشته خاص بگیرید، استفاده کنید. همچنین این که چرا به نظر شما به طور خاص برنامه دانشگاه کوچ ترکیه برای شخصیت، اهداف و سبک یادگیری شما مناسب است.

همیشه به یاد داشته باشید: سرقت ادبی به معنای رد پذیرش است، مطمئن شوید که هیچ غلط املایی یا گرامری وجود ندارد و قبل از بارگذاری این سند از خود بپرسید: آیا این ممکن است توسط شخص دیگری غیر از من نوشته شده باشد؟ اگر پاسخ مثبت است، پس برگردید و اصلاح کنید.

یک توصیه نامه

از شما خواسته می شود مشخصات تماس (نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل موسسه، عنوان شغلی) را برای شخصی(این می تواند یک معدل، مدیر مدرسه یا استاد راهنما باشد) ارائه دهید که می تواند از طرف شما توصیه هایی برای پذیرش دانشگاه ارائه دهد. توصیه نامه ها را می توان به انگلیسی یا ترکی نوشت.

هزینه درخواست پذیرش غیر قابل استرداد

دانشگاه کوچ استانبول 200 لیره ترکیه (TL) برای درخواست های بین المللی مقطع کارشناسی که برای دوره پذیرش پاییز 2021 ارسال می شود، دریافت می کند.

دستورالعمل نحوه پرداخت هزینه درخواست را با استفاده از کارت اعتباری در فرم درخواست پیدا خواهید کرد.

لطفاً اطمینان حاصل کنید که کارت اعتباری مورد استفاده برای پرداخت هزینه درخواست مجاز است یا در صورت پرداخت با کارت اعتباری بانکی غیر ترک، شما را قادر به خرید و خرید آنلاین خارج از کشور خود می کند.

شما می توانید هزینه درخواست را با کارت اعتباری یکی از اعضای خانواده یا شخص مجاز دیگر پرداخت کنید، اما آنها باید کدی را که به عنوان پیام کوتاه در تلفن همراه ثبت شده در کارت اعتباری دریافت می کنند، به شما ارائه دهند. اگر هزینه درخواست را پرداخت نکنید، برنامه شما ارزیابی نمی شود.

اسناد اختیاری درخواست پذیرش

از آنجا که انگلیسی زبان آموزش در دانشگاه کوچ است، ضروری است که مهارت در این زبان را نشان دهید. دانشجویانی که یک نتیجه آزمون معتبر مهارت انگلیسی ارائه می دهند و یا دانش آموزانی که 3 سال آخر دوره دبیرستان را در کشوری که زبان رسمی انگلیسی است، به پایان رسانده اند، از حضور در زبان انگلیسی معاف می شوند مرکز (ELC) و دوره های کارشناسی خود را مستقیماً آغاز می کنند.

با این وجود، داشتن مهارت در زبان انگلیسی کافی نیست. از متقاضیان انتظار می رود حداقل نمره قابل قبول یا نمره دیپلم را برای یکی از این آزمونها یا مدارک تحصیلی ذکر را کسب کنند.

 • TOEFL: حداقل 80 امتیاز از 120 آزمون آزمایشی مبتنی بر اینترنت (TOEFL iBT)
 • YDS (Yabancı Dil Sınavı): 80
 • PTE: 60
 • CAE: C

شرایط ورود به دانشگاه کوچ ترکیه در دوره کارشناسی ارشد و دکترا

در ادامه ما شرایط ورود به دانشگاه کوچ ترکیه در دوره کارشناسی ارشد و دکترا را توضیح خواهیم داد. برای اقدام به پذیرش برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه کوچ استانبول به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید.

شرایط ورود به دانشگاه کوچ ترکیه در دوره کارشناسی ارشد و دکترا
شرایط ورود به دانشگاه کوچ ترکیه در دوره کارشناسی ارشد و دکترا

برای راهنمایی دقیق در مورد شرایط پذیرش، واجد شرایط بودن، حداقل نمرات و مهلت درخواست، وب سایت مربوط به تحصیلات تکمیلی مربوطه و یا وب سایت موسسه میرداماد را بررسی کنید و به یاد داشته باشید:

 • شما نباید هیچ اسنادی را به دانشگاه ایمیل یا ارسال کنید.
 • نیازی به درخواست بورسیه تحصیلی جداگانه نیست. شما فقط باید به برنامه (های) دلخواه خود مراجعه کنید. تصمیمات بورسیه تحصیلی ترکیه براساس لیاقت علمی و نه نیاز مالی است.
 • اگر در یک برنامه بورسیه خاص (مبتنی بر کشور) اقدام کرده اید، می توانید در بیانیه هدف خود مشخص کنید.
 • روند درخواست رایگان است. هیچ هزینه ای برای درخواست وجود ندارد.

زمان درخواست پذیرش در دوره کارشناسی ارشد و دکترا

برخی از برنامه ها فقط در ترم پاییز و برخی دیگر از دو دوره بهار و پاییز برای پذیرش باز هستند، بنابراین ممکن است در دوره درخواست بهار، برنامه خاصی را در سیستم برنامه های آنلاین ذکر نکنید.

اطمینان حاصل کنید که مهلت های مختلف برنامه و سایر تاریخ های مهم (زمان انتظار تصمیم، دوره لیست کوتاه و غیره) را پیگیری می کنید.

در صورت وجود هر گونه مشکل فنی در برنامه شما، می توانید همیشه از طریق تحصیلات تکمیلی مربوطه ایمیل ارسال کنید.

شما می توانید وضعیت برنامه خود را بصورت آنلاین بررسی کنید. لطفاً بین 1 تا 2 ماه از تاریخ مهلت درخواست اجازه دهید تا زمانی که از مدیران در دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوطه بشنوید.

اگر از زمان درخواست شما 3 ماه یا بیشتر گذشته است و از دانشگاه تحصیلات تکمیلی ایمیلی با پیشنهاد کامل یا مشروط دریافت نکرده اید، فرض را بر این بگذارید که در این دوره برنامه موفق نبوده اید.

رنکینگ دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ استانبول یکی از برترین دانشگاه های خصوصی در استانبول، ترکیه است. در رتبه بندی جهانی QS 2021 در رتبه 465 قرار دارد.

بورسیه دانشگاه کوچ استانبول

لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات مربوط به بورسیه دانشگاه کوچ استانبول زیر برای دوره های کارشناسی ارشد با پایان نامه و دکتری اعمال می شود.

پس از ارسال درخواست آنلاین خود به کارشناسی ارشد با پایان نامه (کارشناسی ارشد تحقیق) یا Ph.D. برنامه های شما توسط کمیته ارزیابی برنامه مربوطه در دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوطه ارزیابی می شود.

اگر متقاضی برنامه های واجد شرایط در دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم و مهندسی (کارشناسی ارشد و Ph.D.)، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی و انسانی باشید، به طور خودکار پیشنهاد بورسیه تحصیلی نیز دریافت خواهید کرد.

هیچ فرم یا مهلت اضافی برای درخواست بورسیه تحصیلی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کوچ استانبول وجود ندارد.

بورسیه تحصیلی برای دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم و مهندسی و تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد علوم اجتماعی و انسانی (MA / MSc) شامل موارد زیر است:

بورسیه دانشگاه کوچ استانبول 100٪ شهریه (معافیت کامل شهریه برای همه داوطلبان پذیرفته شده تضمین شده است) کمک هزینه ماهانه (بسته به دوره تحصیلات تکمیلی یا برنامه به صورت رقابتی اعطا می شود) کمک هزینه مسکن (بسته به دوره تحصیلات تکمیلی یا برنامه به صورت رقابتی اعطا می شود) سایر مزایا ( بسته به دوره تحصیلات تکمیلی یا برنامه به صورت رقابتی اعطا می شود) را در بر می گیرد.

بورسیه دانشگاه کوچ استانبول
بورسیه دانشگاه کوچ استانبول

 بورسیه تحصیلی علوم بهداشتی و دکترا بازرگانی عبارت است از:

بورسیه دانشگاه کوچ استانبول شامل 100٪ شهریه (معافیت کامل شهریه برای کلیه داوطلبان پذیرفته شده تضمین شده است، به جز برنامه های خاص برای دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشتی) هزینه ماهانه (مبلغ بستگی به تصمیم کمیته ارزیابی در دانشکده تحصیلات تکمیلی مربوطه دارد) محل اقامت در دانشگاه کوچ استانبول خوابگاه های واقع در محوطه دانشگاه یا کمک هزینه مسکن ماهانه (اعطا شده بر اساس در دسترس بودن) است. بیمه سلامت فضای اداری کمک هزینه سفر برای ارائه در کنفرانس های انتخاب شده یا شرکت در فعالیت های تحقیقاتی ارائه می شود.

دانشگاه کوچ استانبول شهریه

هزینه های تحصیل دانشگاه کوچ استانبول شهریه برای دانشجویان بین المللی برای سال تحصیلی 2020-21 در زیر نشان داده شده است.. هزینه های تحصیل در سال تحصیلی 2021-22 (ورودی سپتامبر 2021) برای دانشجویان بین المللی تا ژوئن 2021 اعلام خواهد شد.

این هزینه ها شهریه یک سال تحصیلی را پوشش می دهد و همچنین امکان استفاده کامل از کتابخانه، آزمایشگاه های رایانه و خدمات درمانی را فراهم می کند. این خدمات دیگر پردیس مانند خوابگاه را پوشش نمی دهد. شهریه ممکن است هر ساله متناسب با تورم افزایش یابد.

دانشگاه کوچ استانبول شهریه را بر اساس دانشکده ها و کالج ها را بر اساس زیر دریافت می کند:

کالج علوم: 150.000 لیره

کالج مهندسی: 150.000 لیره

کالج علوم اداری و اقتصادی: 150.000 لیره

کالج علوم اجتماعی و انسانی: 150.000 لیره

دانشکده پرستاری: 150.000 لیره

دانشکده حقوق: 150.000 لیره

دانشکده پزشکی: 150.000 لیره

برنامه مقدماتی زبان انگلیسی (فقط برای دانشجویان پذیرفته شده) 150.000 لیره

*شهریه سال تحصیلی 2021/22 برای دانشجویان دارای تابعیت ترکیه که از طریق سیستم آزمون ورودی دانشگاه ملی (ÖSYM) پذیرفته شده اند، در ژوئن 2021 اعلام می شود و اطلاعات در adaylar.ku.edu.tr منتشر می شود.

سخن آخر

دانشگاه کوچ ترکیه یکی از دانشگاه های خصوصی برتر در ترکیه می باشد. ما در این مقاله به بررسی شرایط ورود به دانشگاه کوچ ترکیه، بورسیه دانشگاه کوچ استانبول و شهریه این دانشگاه صحبت کردیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ ترکیه با موسسه میرداماد ارتباط برقرار کنید تا بتوانید بهترین راهنمایی ها را از مشاوران حرفه ای ما دریافت نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با دانشگاه کوچ ترکیه

 1. دانشگاه کوچ ترکیه چه دوره هایی را ارئه می دهد؟

22 برنامه کارشناسی ، 29 دوره کارشناسی ارشد و 30 برنامه دکترا را ارائه می دهد.

 1. دانشکده های برتر دانشگاه کوچ استانبول کدام ها می باشند؟

دانشکده های علوم اجتماعی و انسانی، علوم اداری و اقتصادی، علوم ، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی می باشند.

 1. هزینه درخواست پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه برای دوره کارشناسی چقدر می باشد؟

دانشگاه کوچ استانبول 200 لیره ترکیه (TL) برای درخواست های بین المللی مقطع کارشناسی که برای دوره پذیرش پاییز 2021 ارسال می شود، دریافت می کند.

 1. هزینه درخواست پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه برای دوره کارشناسی ارشد و دکترا چقدر می باشد؟

روند درخواست رایگان است و هیچ هزینه ای برای درخواست وجود ندارد.

 1. نمره تافل برای پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه برای دوره کارشناسی چند می باشد؟

حداقل 80 امتیاز از 120 آزمون آزمایشی مبتنی بر اینترنت (TOEFL iBT)

 1. زمان درخواست پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه در دوره کارشناسی ارشد و دکترا می باشد؟

برخی از برنامه ها فقط در ترم پاییز و برخی دیگر از دو دوره بهار و پاییز برای پذیرش باز هستند.

 1. رنکینگ دانشگاه کوچ ترکیه چند می باشد؟

دانشگاه کوچ استانبول یکی از برترین دانشگاه های خصوصی در استانبول، ترکیه است. در رتبه بندی جهانی QS 2021 در رتبه 465 قرار دارد.

 1. بورسیه تحصیلی برای دانشکده علوم و مهندسی و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی و انسانی شامل چه مواردی می باشد؟

بورسیه دانشگاه کوچ استانبول 100٪ شهریه، کمک هزینه ماهانه و هزینه اجاره منزل را پوشش می دهد.

 1. بورسیه تحصیلی علوم بهداشتی و دکترا بازرگانی شامل چه مواردی می باشد؟

  بورسیه دانشگاه کوچ استانبول 100٪ شهریه، کمک هزینه ماهانه و هزینه اجاره منزل را پوشش می دهد.

 2. هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی چقدر می باشد؟

  هزینه تحصیل دردانشکده پزشکی 150.000 لیره می باشد.

 3. هزینه تحصیل در دانشکده مهندسی چقدر می باشد؟

هزینه تحصیل دردانشکده مهندسی 150.000 لیره می باشد.

نظرات کاربران

 • توسط نیوشا
  تاریخ: خرداد 16, 1399
  نفر
  نفر

  سلام مرسی از مطالب خوبتون👌
  من میخوام در مقطع کارشناسی مهندسی شیمی بخونم در دانشگاه کوچ ترکیه و به زبان انگلیسی میخواستم بدونم ترم بهمن داره یا نه
  اگر داره اخرین زمان ددلاینش کی میشه؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 20, 1399
   نفر
   نفر

   سلام وقتتون بخیر
   برای اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه کوچ نیاز به اطلاعات بیشتری داریم.لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • توسط ایدا
  تاریخ: خرداد 17, 1399
  نفر
  نفر

  سلام من دانش اموز سال یازدهم رسته تجربی با معدل تقریبا۱۷/۸۹هستم .با این شرایط میتونم بدون ازمون به دانشگاه کوچ برم؟

  • توسط مهدی کیوانی
   تاریخ: خرداد 18, 1399
   نفر
   نفر

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به ریز نمرات و مدرک زبان خود می توانید برای تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه اقدام نمایید.

دیدگاهتان را با ما در میان بزارید

اسکرول به بالا